Bez dlouhých představ, pojďme se k tématu. Určitě vás zajímá, jak a kolik potřebujete smažit kuřecí nohu v pánvi do vařené a zlatavě hnědé? Na tuto a další důležité otázky v tomto článku zodpovíme..

As вкусно приготовить жареные окорочка на сковороде

Mnoho kuchařů ví, že tento produkt je ideální, když potřebujete rychle připravit něco lahodného, ​​protože nohy jsou smaženy pouze 10-12 minut na stranu. To umožňuje půl hodiny připravit chutné a uspokojivé jídlo, které lze snadno uspořádat krásně – to není škoda a hosté mohou sloužit. Při procesu pražení šunky existuje několik jednoduchých pravidel, jejichž dodržování umožní i tomu, kdo je neuspořádaný, aby se vyrovnal s vařením.

Nejprve – vždy předhřívejte pánve, pokud se váš recept používá pro smažení oleje, pak je také třeba ho zahřát. To přispívá k menší absorpci oleje a ke zlepšení chuti produktu..

Druhý – připravené nohy musí být vysušeny. Mimochodem, by měly být již dobře vtírány s kořením – nemá smysl sůl v procesu smažení, to není brambory.

Třetí je dovednostní použití čepice. Existuje taková jemnost, že pokud se výrobek smaží v tuku, pak se smaží po dobu 6-9 minut po obou stranách, dokud se nehnevuje a poté se pokryje víkem, a to v závislosti na hmotnosti kusů. Malé – připravte se rychleji než velké..

Nejjednodušší recept
As вкусно приготовить жареные окорочка на сковороде
Složení Počet
kuřecí stehna 6 kusů.
sůl chuť
všechny druhy pepře, které jsou chuť
luk 1 hlava
čistý olej pro smažení
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 160 Kcal

Nyní se naučíte, jak smažit kuřecí nohu v pánvi rychle a chutně. Tento recept bude vaší spásu v kuchyni, pokud potřebujete rychle připravit něco pro svého manžela nebo hosty..

Miska se vždy ukáže jako vynikající, velmi chutná a samotné vaření prakticky nezbývá osobního času. Takto připravené kuřecí maso se nemusí několik dní zhoršovat, je to horké i studené..

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda výrobek neobsahuje žádné zbytky peří ani chloupků, důkladně opláchněte, osušte nebo nechte vodu vypustit sami, pokud nebudete spěchat. Poté je nutné, aby se nožičky skládaly z hluboké misky (je to pohodlnější a koření se neztrácí) a dobře se ošleme sůl a pepř. S pikantní horkou paprikou trochu opatrnější – ne každý má rád pot při večeři. Něco pokryjeme a podnikáme.

pepř

Kuře tak může stát od půl hodiny až do dvou hodin, v chladničce a celý den. Pak budete potřebovat jakoukoli nádobu s pevným víkem (pokud chcete, můžete ji nahradit wokem nebo litinovým kotlem).

fry

Zapálíme velký oheň, který hoří přímo a nastavíme pánev na ohřívání, položíme kuřecí stehna podél dna (necháme šťávu vlevo v šálku, v případě potřeby můžete vařit džbán) a otočte, smažte na 5 minut a znovu otočte a smažte (uzavřeno) pět minut.

pan

Nyní omezte oheň na minimum a nechte na dosah 15-20 minut. Co se týče džusu v šálku, pak byste měli pečovat o omáčku – smažte jemně nakrájenou cibuli zvlášť, a když se začne zlacovat, vylijte tuto šťávu a pak ji odpařte, aby se cibule stala chutnějším a více vonícím.

 

Pečené kuřecí stehýnka v tomatové omáčce na pánvi

Mnoho lidí se líbí tento recept, protože chuť je, mírně řečeno, vynikající. Maso nohou se stává šťavnaté, snadno oddělené od kosti. Možná, pokud čekáte na hosty, pak volba tohoto jídla bude také dobrým způsobem, jak krmit každého a shromáždit hodně komplimentů..

Složení:

 • 2 kg. kuřecí stehna;
 • 4 střední žárovky;
 • jedna mrkev je průměrná;
 • dvě papriky, mohou mít jinou barvu;
 • 2-3 rajčata (velikost jablka);
 • 4 polévková lžíce. lžíce rajčatové pasty;
 • 2 polévková lžíce. lžíce cukru;
 • česneková hlava;
 • sůl, pepř, zelenina;
 • olivový olej na smažení.

Doba vaření: 1 hodina a 15 minut.

Kalorické pokrmy (100 g) – 340 kcal.

Smažte omáčku rovnoměrně s rostlinným tukem, ohřejte a smažte nohy, asi 5-7 minut na každé straně. Dalším krokem je nakrájení česneku, nakrájení zeleniny a míchání. Vezmeme pokrmy s hustou zdí a dnem – mřížkou, wokem nebo kotelnem. Posypeme sůl a pepřem na dně a rozšiřujeme pražená kuřecí stehna.

Posypeme slanou a pepřovou omáčkou nahoře, nahoře roztíráme směs česneku. Rajčata nakrájíme na tenké kroužky a přehrajeme přes zeleninu. V tuku, který zbývá po smažení šunky, smažte hrubě nakrájenou cibuli a papriku.

O několik minut později je třeba přidat rajčata a cukr. Smíchejte, snižte oheň a trochejte tři až pět minut. Převlékneme dresink do misky s kuřecím masem a opláchneme pánvi, kde vařili cibuli, vroucí vodou – stačí jen půl šálku.

Tato voda je také nalita na nohy, to dá trochu páry, a to je lepší rozpustit sůl. Uzavřete jej s těsným víkem a po dobu 35-40 minut pošlete do trouby ohřáté na 180 ° C.

Jak smažit stehna v česnekové sójové omáčce

občerstvení

Šťavnaté, růžové kuře v kouzelné aromatické omáčce, je to lepší nebo chutnější? Navzdory skutečnosti, že tento recept je překvapivě jednoduchý a snadno se připravuje, chutná jídlo je vynikající a pikantní poznámky dodávají jeho sofistikovanosti..

Složení:

 • 7-8 nohy;
 • 50 ml sójové omáčky;
 • 1 polévková lžíce. lžíce tekutého medu;
 • 2 stroužky česneku;
 • kečup (baltimore nebo podobně).

Doba vaření: 1 hodina.

Kalorické pokrmy (100 g) – 306 kcal.

Zkontrolujte nohy, aby nebyly zbytky peří a chloupků, opláchněte a vysušte. Odřízněte kloubní spoj na stehnech a nohách. Nakrájejte česnek, kombinujte s kečupem a sójovou omáčkou.

Přidejte med (pokud máte pouze cukr – pak musí být nejprve zahřát, aby se stal tekutým). Všechny složky jsou jemně smíchány, aby se získala jednotná marináda. Šunku vložte do pánve a pokryté pevným víkem položíte na silný oheň.

Po asi třech minutách to otočíme vzhůru nohama – měla by být červená, červenohnědá kůra. Když se druhá strana také dobře opeří, nalijte sójovou marinádu na nohy a snižte teplo. Uzavřete víčko těsně a nechte jej po dobu 25-30 minut.

Mimochodem, pokud máte touhu, můžete přidat nakrájené na polovinu, loupané brambory ve smažce 15 minut před koncem vaření, tam bude příloha.

cupcakesJak vyrobit neobvykle jemný a vzdušný krém s koláčem.

Vezměte si na vědomí recepty na svíčkové z medu – zkuste tento nápoj doma.

Přečtěte si, jak vařit bohaté vepřové maso v omáčce z kyselé smetany v pomalém sporáku..

Jak vařit kuřecí stehna se zeleninou

Mnoho lidí obdivuje čínskou kuchyni. Úžasné kombinace vynikající chuti a lahodné vůně nenechávají nikoho lhostejné. A tento recept, zapůjčený od staré čínské ženy, může dobře zaujmout hodné místo mezi oblíbenými recepty, protože je připravován rychle, poměrně snadno, ale pokrm je skutečně chutný..

Složení:

 • velmi вкусно400 gr. kuřecí stehna;
 • 2 kusy Bulharský pepř;
 • jedna horká paprika;
 • jedna mrkev;
 • 4 polévková lžíce. lžíce sójové omáčky;
 • 2 polévková lžíce. lžíce olivového oleje;
 • 1 lžička cukrový písek.

Doba vaření: 40 minut.

Kalorické pokrmy (100 g) – 280 kcal.

Oloupeme cibuli a nakrájíme na proužky (podél vláken). Mrák nakrájíme na kroužky o tloušťce 0,5 mm. Nakrájejte na proužky, šířka prstu, bulharský pepř. Zahřejte pánvi, mastněte. Smažte kuřecí stehýnka po dobu 6-9 minut na každé straně tak, aby získaly červenohnědý odstín.

Nyní přidáme mrkev, mícháme, pečeme po dobu tří minut, přidáme cibuli a papriku. Nenechte hořet. Po přidání pepře a cibule je třeba smažit dalších 5 minut bez víka. Sójovou omáčkou smíchejte s cukrem a nalijte do pánve, zakryjte víkem, ponechte malou mezeru (uvolněte přebytečnou vlhkost) a nechte 5 minut vařit.

Jak chutné vaří kachní nohy s kůrou

Mnohé hospodyňky popírají potěšení rozmazlovat sebe a své blízké s kachními nohama, odkazujíc na skutečnost, že je obtížné vařit kachnu. Ve skutečnosti to není tak těžké, tento recept vám pomůže překvapit svou rodinu nebo hosty s lahodnou večeří. Tato nádherná jídla má vynikající vůni, chuť a jasně elegantní vzhled..

Složení:

 • 4 kachní nohy;
 • 1 polévková lžíce. lžíce mleté ​​černé pepře;
 • sklenici kamenné třešně;
 • jedna hlava mladé cibule;
 • 50 ml hroznové šťávy nebo červeného vína;
 • 100 ml. vroucí voda nebo vývar;
 • 2 lžíce másla;
 • 1 polévková lžíce. lžička hrubé soli (vařené nebo mořské).

Doba vaření: 40 minut.

Kalorické pokrmy (100 g) – 340 kcal.

Umyjte kuřecí stehno studenou vodou a osušte suchou ubrouskou a odstraňte veškerou vlhkost. Nyní použijte ostrý nůž k ořezání kůže s jizvou, jako oka. Smažte s pepřem a opatrně ošleme nohy.

Ohřejte pánvi a položte nohy na něj bez dalšího tuku, je třeba smažit přes dobrý oheň, aby získali zlatou kůru. 5 minut na každé straně (pokud se uvolní příliš mnoho tuku, dá se nalít do misky). Zakryjte víko a po vypnutí plynu postupujte po dobu 15 minut..

Do té doby si vejděte lžičku kachního tuku do jiné pánve a smažte nakrájenou cibuli na něj asi 2-3 minuty, poté do něj nalijte hroznový džus a za míchání pokračujte v smažení, až se šťáva odpaří.

Nyní je třeba přidat na cibuli cherry a vroucí vodu (nebo vývar). Dozharyvaem čerpací stanice na nízkém ohni, dokud se začne zhušťovat. Odstraňte z tepla a sezónu maslem a bičem s vidličkou, aby se rovnoměrně rozložil..

Kachní nohy položíme na misku a nasypeme třešňovým dresinkem.

Jak a co se má použít na tabulku

Kuřecí stehna jsou lahodné a voňavé, a pokud si vyberete pravou přílohu a vyzdobíte ji krásně, pak je to elegantní řešení pro každou zvláštní příležitost. Jako vedlejší pokrm můžete podávat vařenou, mírně slanou rýži, vařené nebo hluboce vyprážené brambory s rajčatovou omáčkou (to je omáčka, nikoliv rajčatová pasta). Často jsou nohy plněny různými omáčkami – zakysanou smetanou, bílou, rajčatovou, balsamickou nebo jinou oblíbenou – hlavní věcí je,.

Pokud před podáním posypete horké, teplé jídlo se směsí velmi jemně nasekaného česneku, vlašských ořechů a petrželky, bude vůně jednoduše úžasná.