Je nepravděpodobné, že bude více populární a současně kaše mnohem milovanější než pohanka. Je téměř nemožné si představit denní dávku bez ní, a tak zvyšování cen této obilniny vždy způsobuje takový rozruch.

Kromě toho je pohanka mimořádně užitečná – obsahuje mnoho vitamínů, železa, vlákniny a esenciálních aminokyselin.

Má svou vlastní charakteristickou chuť, která se nedá zaměnit s ničím, ale každý produkt může být dokonce chutnější, pokud ho vaříte nejúspěšnějším způsobem a znáte tajemství vaření..

Lahodné recepty

Zdá se, že to může být jednodušší než vaření pohankové kaše – nalijte obilovin vodou ve správném poměru, slaně a výživný pokrm je připraven. Zdálo se však to jen proto, že by pohanka mohla snadno vypadat téměř bez chuti a převařená nebo naopak špatně. Nejklasičtější verze chutné kaše vypadá trochu jinak..

Klasická pohanková kaše
As быстро и вкусно приготовить гречку
Složení Počet
pohanka 1 šálek
čistá voda 2 sklenice
máslo 50 g
sůl chuť
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 150 kcal

Nejprve je třeba vyřešit krupici a dobře vypláchnout v několika vodách a pak ho vysušit v suché pánvi, dokud se nerozpadne..

opláchněte

Mnozí odmítnou z této fáze a okamžitě nalít pohanku do vody, ale to je chyba, protože to je opékaná pohanka, která dává kaši zvláštní aroma a chuť..

zapálit

Nejlepší je vařit pohanka v kotlíku nebo v hrnci s hustým dnem, protože rovnoměrně rozložené vytápění způsobí, že nádobí bude ještě chutnější. Připravené krupice by měly být nalít vodou a poslány k vysokému ohni, dokud se vaří, pak budoucí kaše by měla být solené, ochucené máslem a nechat spálit přes malý oheň po dobu patnácti minut..

přidat масло

Dále je třeba vyjmout pánnu ze sporáku a zabalit ji teplou přikrývkou a nechat ji nejméně 40 minut pod uzavřeným víkem. Během této doby je veškerá kapalina nakonec vstřebávána do krupice a bude plně nasypána.

kaše готова

Samozřejmě, že pohanka může být vařená nejen na vodu, ale také na mléko – je to velmi chutné. Algoritmus vaření je stejný, chcete-li vytvořit drobnou kaši, která nahrazuje vodu pro mléko, ale je zde také možnost vaření vařené kaše z pohankového mléka s mlékem.

kaše

Pohanková kaše s rozinkami

Požadované přísady:

 • 1 šálek pohankového krému;
 • 2 šálky mléka;
 • 2 sklenice čisté vody;
 • 50 gr. máslo;
 • hrst rozinky;
 • sůl a cukr podle chuti.

Doba vaření: přibližně 40 minut.

Obsah kalorií: cca 180 Kk / 100 gr.

Pohanka musí být zvednutá a opláchnutá a pak vyliata do slané vody přivedena k varu a znovu vařit vše, a pak snížit teplo na minimum, zakryjte pánve s víkem a vařit kašu na 20 minut.

Dále přelévejte teplé mléko do pánve a přidejte máslo, přidejte rozinky a cukr, vařte oheň na nízké teplotě, vypněte a nechte 15 minut pod víkem. Chutná kaše je připravená!

Pohanka s vejci může být vynikající snídaně nebo večeře, která bude ještě výživnější a bohatší na bílkoviny a jistě se stane jednou ze stálých pokrmů na stole..

Pohanka s vejci

Požadované přísady:

pohanka с яйцом

 • 1 šálek pohankového krému;
 • 2 sklenice čisté vody;
 • 2 vejce;
 • 50 gr. máslo;
 • sůl podle chuti.

Doba vaření: přibližně 40 minut.

Obsah kalorií: cca 220 Kk / 100 gr.

Připravené obvyklým způsobem, pohanka by měla být nalita s vodou a posílal na vysokou teplotu až do vaření, pak přidáním soli, uzavřete pan těsně s víkem a nechat kaše, aby se postavil na půl hodiny.

V tuto chvíli musíte vajíčka vařit, a zde je zde variace – můžete je vařit s tvrdým vařením a můžete měkko vařit. V prvním případě se vajíčka budou muset rozpadat, a ve druhém budou hnětena s vidličkou a v kaţdé z nich bude kašička mít svou vlastní speciální chuť..

Připravená pohanka by měla být ochucena máslem, přidat připravená vejce a nádobí připraveno.

Jak vařit pohanka jako obloha

příloha

Pohanka je nejen samostatná jídlo, ale také výborná příloha pro kuře, masové kuličky, klobásy a dokonce ryby. Ale vy můžete udělat takovou oblohu s přidáním některých složek, které zase drobivé kaše do šťavnaté a voňavé.

Požadované přísady:

 • 1 šálek pohankového krému;
 • 2 sklenice čisté vody;
 • 1 středně velká cibule;
 • 1 střední mrkev;
 • 3 polévkové lžíce. lžíce slunečnicového oleje;
 • sůl podle chuti.

Doba vaření: asi půl hodiny.

Kalorická hodnota: asi 120 Kk / 100 gr.

Připravte zrna – smažte, umyjte, zapalte a nalijte do pánve s vroucí vodou. Sůl, nalijte 2 lžíce. lžíce rostlinného oleje, přivést k varu, snížit teplo a vařit kaši pod víkem po dobu 20 minut.

V tuto chvíli je třeba cibuli provést a rošt mrkev, a pak je poslat, aby se smažil do rostlinného oleje až do zlaté hnědé – nejprve se cibule nalije do pánve, poté se k němu přidá mrkev. Hotová pohanka zůstane nalít do pánve na pečení a dušená další 5 minut dohromady. Je hotovo!

křížový kaprKapr v troubě – recepty s fotografiemi a doporučení krok za krokem. Několik variací tohoto pokrmu.

Jak vařit lahodnou tresku v pomalém sporáku, přečtěte si náš článek..

Jak připravit losos tartare – recept s krok za krokem fotografie a doporučení.

Jak vařit lahodnou pohankou kaše s masem

Pohanka s masem se také nazývá pohanka ve stylu obchodníka a taková jídlo nemůže vůbec nikoho opustit, je to tak chutné a výživné..

Požadované přísady:

 • 1 šálek pohankového krému;
 • 400 gr. vepřové maso;
 • 2 sklenice čisté vody;
 • 1 střední cibule;
 • 1 střední mrkev;
 • rostlinný olej na pražení;
 • sůl a pepř dle chuti.

Doba vaření: přibližně 40 minut.

Kalorická hodnota: asi 250 Kk / 100 gr.

Krupice musí být připravena obvyklým způsobem a vepřové maso v malých kusech. Maso položíme do pánve s rostlinným olejem a smažíme až do poloviny vařené, poté přidáme do ní jemně nakrájenou cibuli a strouhanou mrkev a trochu se trochu smažeme, dokud nebude zelenina měkká.

Pak musíte nalít vodu do pánve, nechat vařit a přidat pohanku. Míchat, zavřete víko a nechte nádobu, aby se vařilo na nízké teplotě, dokud se veškerá kapalina nevyparila..

Potřebujete vypnout teplo a nechat kaštanovou kaši pod víkem ještě dalších 10 minut. Jídlo je připraveno!

Co vařit z obilovin v pomalém sporáku

Pomalý sporák ulehčuje život ženou v domácnosti – není třeba stojící u sporáku a sledovat přípravu jídel, stačí je hodit do tohoto přístroje a připravit se. Totéž platí pro pohánka, klasické recepty, které jsou vhodné pro multicookery.

Kastrol

kastrol

Požadované přísady:

 • 2 multivarické poháry pohanky;
 • 4 multi-varné sklenice vývaru (může být z krychle);
 • 200 gr. tvrdý sýr;
 • 3 polévkové lžíce. lžíce majonézy nebo zakysané smetany;
 • 3 vejce;
 • sůl, pepřová chuť.

Doba vaření: asi hodinu.

Obsah kalorií: asi 150 Kk / 100 gr.

Připravená pohanka by měla být nalita do mísy multicooker, nalijte vývar, sůl, pepř a nastavte požadovaný režim. Může to být “Pohanka” nebo “Kashi”: bude se připravovat asi hodinu..

Jakmile se pomalý sporák vypne, osušku připravte a nechte ji vychladnout. Pak smažte sýr a nalijte ho do kaše a nechte nějaký sýr stranou. Dále se promíchejte do hromady poražených vajec a majonézy nebo kysané smetany, vložte do omáčky s multicookerem a posypeme odloženým strouhaným sýrem. Vaření v režimu “Pečení” po dobu půl hodiny.

V pomalém sporáku můžete snadno vyrobit pohanky se žampiony, které budou velmi chutné.

Pohanka s houbami

Požadované přísady:

 • 1,5 šálků pohanky;
 • 400 gr. houby;
 • 2 sklenice čisté vody;
 • 1 střední mrkev;
 • 1 střední cibule;
 • 1 polévková lžíce. lžíce slunečnicového oleje;
 • sůl, pepřová chuť.

Doba vaření: asi hodinu.

Obsah kalorií: cca 230 Kk / 100 gr.

Krupice musí být připravena a houby rozřezány na malé kousky. Pak vylijte máslo do misky multicookeru, nastavte režim “Frying” nebo “Pečení” a vložíte do něj houby a nakrájenou zeleninu.

Vařte asi 20 minut a poté pohanku a vodu přidejte do výsledné pečeně, sůl, promíchejte a nastavte režim “Pohanka” po dobu 30 minut. Když se pomalý sporák vypne, nádobí je plně připraveno.

Tajemství vaření

Dokonce i za předpokladu, že je spíše obtížné zkazit pohankou kaše, nikdy není limitovat dokonalost, pro kterou byste měli být vedeni několika kulinářskými triky:

 1. Hliníkové nebo smaltované nádobí nejsou vhodné pro vaření pohankové kaše – bude to chutné pouze v hrubých nádobkách nebo dokonce v litinovém hrnečku. Dokonce i utyatnitsa lze použít pro tento účel. Stále pohanka vařená v hrncích.
 2. Po varu se pohanka vaří na vysokých teplotách několik minut, pak se musí snížit na minimum a vařit oheň pod těsným víkem.
 3. Pohanková kaše se při vaření nemusí míchat, jinak se rozpadne. Správná příprava znamená zapomenout na tento pokrm na sporáku..
 4. Pokud je pohanka připravena na přílohu, pak ji nemůžete zapálit v suché pánvi, ale v malém množství slunečnicového oleje – to bude prospěšné pouze..
 5. Příliš dlouho na vaření pohanky nestojí za to, protože z toho se stává bez chuti. Dlouhé vaření nemůže být úplnou náhradou za vypařování.
 6. Můžete připravit kaštanovou kaši více voňavou přidáním nakrájené cibule k tomu uprostřed vaření, jednoduše tím, že ho házíte nahoře a nerozmícháte. Můžete také přidat sušené houby z brambů nakrájené v mlýně na kávu: jen pár kusů.
 7. Pohanková kaše může být velmi chutná přidáním (po vaření a páření) smažené cibule. Spolu s ním by se pohanka měla nechat 5 minut vařit..

Bez ohledu na to, jak chutné a pestré pokrmy pocházejí z pohanky, můžete je jíst nejvýše třikrát týdně, jinak by výhody tohoto obilí začaly poškozovat.