Manty v troubě je spíše vzácné jídlo, na které se budou radovat příbuzní, protože její chuť je jednoduše nádherná a křupavý podmaní i nejchytřejší gurmán..

Manty v troubě
As приготовить восточные манты в духовке
Složení Počet
mleté ​​maso 500 g
vývaru 1 l
vajíčka 2 kusy.
mléko 100 ml
mouka 300 g
luk 1 ks.
rostlinný olej 2 polévková lžíce.
koření chuť
Doba vaření: 80 minut Kalorie na 100 gramů: 220 Kcal
  1. Nejdříve hněteme těsto – mícháme vajíčka s mlékem. Poté přidejte olej a sůl. Vše je důkladně promícháno, dokud se nerozsvítí, a pak začne mouku míchat. Mouka z mouky by měla být pomalu a neustále míchána. Výsledkem by mělo být elastické těsné těsto. Dejte je do ledničky a začněte plnit.. připraven тесто
  2. Smíchejte mleté ​​maso nakrájenou cibulí a posypeme pepřem a sůl. Pokud jste koupili mletý, pamatujte si to rukama. Pokud si všimnete nezdravých kusů masa – projděte mlecí stroj na maso a společně s mletým masem můžete také posunout cibulí, abyste se s ním znovu neobtěžovali. mleté ​​maso с луком
  3. Dále vytáhneme těsto a vložíme je do tenkého dortu, z něhož vyřezáme čtverce o rozměrech 7 až 8 centimetrů. Umístěte náplň uprostřed každého náměstí a formujte rohy uprostřed, nad mletým masem. formování мантов
  4. Dali jsme naši mantu na plech a dali jsme je do předehřáté trouby. Nechte je vařit po dobu 15-20 minut, dokud nebude lehce zbarven. Poté je získáme a dáme je do hrnce s vývarem. Pan poslal do trouby a přivedl manti k připravenosti.

Manty v omáčce v troubě

manti в соусе

Začněte míchat mléko, máslo a vejce dohromady. Vše je důkladně promícháno, sůl a začněte přidávat mouku. Přidáme to velmi pomalu a zamícháme – nakonec budeme mít těsné elastické těsto, které musíme hltnout a poslat do lednice. Bude tam ležet, dokud nedojdeme s náplní a omáčkou..

Dále pokračujeme k plnění. Pokud je náplň zakoupena, je lepší ji znovu přeskočit přes mlecí stroj na maso a s cílem neztrácet čas, přeskočte mlecí stroj a cibuli. Je-li náplň domácí, nakrájejte cibuli a promícháme. Poté sůl naši mince, pepř a dobře promícháme.

U omáčky si vezmeme rajčata, umyjeme je a nakrájíme na vrcholky. Rajčata sami brousíme, abychom vyrobili kaši, nebo mletíme v mlecím stroji. Tato kaše by měla být nalita do kastrolu, který pak může být umístěn v mikrovlnné troubě. Pak nakrájejte cibuli s mrkví a smažte je, pak přidejte k rajčatové kaše. Omáčka je připravená, zůstává pouze vroucí a odchází do manti.

Dále přeléváme těsto do tortilly, nakrájíme na malé čtverce a dáme na každý kus mletého masa. Máme slepé hrany ve středu, nezanecháváme praskliny.

Položte náš manti na plech a vyšlete do předehřáté trouby, kde necháme 15-20 minut zhnědnout. Poté vytáhneme mantinu, vložíme ji do kastrolu s omáčkou, nalijeme vývar přes horní stranu tak, aby šňůra byla zcela v kapalině a poslána do trouby. Upozornění – pro toto množství manti bylo použito málo rajčat, ale pokud chcete mít jasnější chuť, můžete mít víc, ale nemusíte to přehánět, jinak bude chuť kyslá..

Turecká metoda vaření

manti по-турецки

Nejdříve proséváme mouku sítem do hluboké misky. Proveďte zahloubení a přidejte vejce tam a sůl. Dále vačte těsto a postupně jej nalijte do vody, asi 150 ml. Těsto položte stranou, dokud není plnění hotové.

Vezmeme-li náplň – pokud je zakoupena, doporučujeme ji přeskočit přes mýdlo, aby nedošlo k žádné chrupavce a jiným věcem. Můžete také vynechat cibuli, abyste neztratili čas. Pokud je nádivka domácí, pak ji nakrájejte jemně cibule. Smažíme plnku, pepřeme a pečlivě promícháme.

Dále rozvineme těsto do tenké vrstvy a nakrájíme na čtverce, určíme velikost podle vlastního uvážení. Na každém čtverci položíme náplň a složíme jej na polovinu, oslnění hran – dostanete něco jako malý talíř. Jsou krásně položeny v mazané, hluboké formě a vloženy do předehřáté trouby po dobu 20-25 minut.

Zatímco jsou pečené, vařte na omáčku. Pro bílou omáčku si vezměte jogurt (ne sladký a bez plniva) a míchat s česnekem, rozmačkaný česnekovým lisem nebo nastrouhaný na jemném strouhaní a sůl podle vašeho vkusu.

Pro rajčatovou omáčku položte na oheň malý hrnec a vložte máslo. Když se roztaví, přidejte rajčatovou pastu a smažte po dobu 1-2 minut, neustále míchat. Poté nalejte vodu, asi 400 ml, sůl, pepř a promícháme. Výsledná omáčka se musí vařit a vyjmout ze sporáku..

Pak vyndáme manti a nalijeme rajčatovou omáčku tak, aby manti úplně zmizela pod kapalinou. Pošlete plášť do trouby zpět dalších 10 minut.

Jak bude všechno připraveno, vytáhneme tureckou mantu a nalejeme bílou omáčku uprostřed misky.

Bon appetit!

Recepty pro líné ženy v domácnosti

líný манты

Varení roláků v peci z běžné trouby se liší spíše ve způsobu modelování než ve složení.

Nejprve připravte těsto. K tomu mícháme máslo, vejce a sůl. Přidáme k nim mouku, vždy mícháme. Tímto způsobem budeme mít těsto, které musí být hněta a odloženo, dokud nebudeme připravovat náplň..

Pro plnění si vezmeme mleté ​​maso, pokud se jedná o domácí, pak jen tak, a pokud je zakoupeno, pak musí být prošlé skrz mlýn na maso, aby nedošlo k narušení chrupavky. Používáme-li mlíku, přecházíme cibulí, a pokud ne, jednoduše nakrájíme jemně. Smíchejte s mletým masem, sůlmi a pepřem, poté znovu promíchejte, aby byla sůl rovnoměrně rozdělena..

Dále vytáhíme těsto a vložíme ho do tenkého dortu. Rozřezáme je na pásy. Na každém pásu umísťujeme náplň tak, aby mezi jednotlivými kusy byla mezera. Poté ohýbáme pásek na polovinu a půjdeme spolu – nakonec budeme mít něco jako vlak s náplní místo kočárků. Výsledný vlak se otáčí do spirály, takže náplň směřuje nahoru.

Položíme naše špirály na hlubokou pánev nebo ve tvaru a nalejeme rajčatovou šťávu nahoře. Uděláme to z vařené vody, rajčatové pasty a soli, které je třeba smíchat v správném poměru – čím více pasty, tím bohatší chuť. Můžete přidat různé koření podle vašeho vkusu..

Když naplníme špirály s rajčatovou šťávou, vložte je do trouby ohřáté na 180 stupňů. Vařte asi hodinu, ale je lepší se zkontrolovat s vidličkou na pohotovost. Můžete posypat strouhaným sýrem na mantinku těsně před připraveností..

Chcete-li manti párát lépe, musíte je pokrýt fólií. Bon appetit!

líný манты в мультиварке

Naučte se, jak rychle udělat líný manti v multicooker.

Manty lze také vařit v dvojitém bojleru. Zde najdete recept s fotografiemi.

Mnoho receptů na manta omáčku si můžete prohlédnout na odkazu..

Užitečné tipy

  1. Aby bylo masa mírnější, může to být několikrát pomocí mlecího stroje na maso..
  2. Nezapomeňte prosévat mouku před hnětením těsta..

Ve videu můžete vidět, jak správně vařit turecké manty v troubě: