Majonéza a kečup jsou možná nejoblíbenější dresingy, které používají kuchaři v mnoha národních kuchyní. Neméně populární je směs těchto dvou produktů nazývaných “tisíce ostrovů”..

omáčku

Kulinářský odkaz

V krásném souostroví 1864 ostrovů podél hranice mezi Spojenými státy a Kanadou byla tato omáčka obvyklým kořením v denním menu místních rybářů. Ale na počátku dvacátého století měla slavná kanadská herečka šanci vyzkoušet tuto nádhernou omáčku. Tolik se mu líbilo, že požádala o jeho recept..

Pozdnější herečka sdílela svůj kulinářský objev se svým přítelem majitelem hotelu Waldorf-Astoria v New Yorku. Poté se omáčka objevila v menu restaurace a od roku 1912 začala vybírat srdce a žaludky gurmánů po celém světě..

Oblíbenost této koření spočívá v snadné přípravě výrobků, které jsou také známé a populární, stejně jako ve své univerzální kompatibilitě s téměř všemi produkty: ryby, maso, zelenina, mořské plody, pekařské výrobky atd..

Originální recept
As правильно приготовить соус «Тысяча островов»
Složení Počet
majonéza 200 ml
kečup 50 ml
vinný ocet 40 ml
cukru 30 g
nakládaná okurka 30 g
cibule 30 g
vařené vejce 1 ks.
sladké zelené pepře 40 g
sůl, pepř a česnek chuť
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 370 kcal

Existuje mnoho variant omáčky “tisíce ostrovů”. To je způsobeno jeho celosvětovou slávou, když se kuchaři připravují v každém rohu světa a snaží se přidat některé přísady, které jsou blízké jejich kultuře..

Jak vyrobit Thousand Island Sauce:

 1. První věc, kterou potřebujete, je velmi jemné nakrájení nakládané okurky, vařené kuřecí vejce, sladké papriky a cibule. To lze provést ostrým nožem nebo velmi jemným struhadlem;
 2. Pak byste měli míchat majonézu s kečupem, cukrem a octem, přidat nakrájenou zeleninu a vejce, sůl a koření, dobře promíchat; k tření лук
 3. Chcete-li získat jednotnější směs konzistence, můžete jednoduše umístit všechny ingredience do mísy mixéru a brousit, až bude hladké; mixovat
 4. Poté, co všechny přísady, které jsou v kompozici, jsou rozdrceny a sestaveny, omáčka by měla být v chladničce odstraněna po dobu 20-30 minut tak, aby byla přítomna a její chuť byla zcela odhalena..

Kořeněná Thousand Islandová omáčka

Klasická verze tohoto oblékání má sladko-kyselou chuť, ale pro milovníky “vzrušení” existuje více slaných možností. Američané jsou zvyklí přidávat koření pomocí omáčky Tabasco, ale pokud se nenachází na poličce v blízkém supermarketu, můžete dosáhnout podobného výsledku s nakrájenou chilli papričkou nebo mletou horkou červenou paprikou..

Pro pikantní variaci “Tisíce ostrovů” budete potřebovat:

 • 250 ml majonézy;
 • 50 ml kečupu nebo rajčatové pasty;
 • 5 ml tabákové omáčky (nebo “Chile”);
 • 40 g červené nebo zelené sladké pepře;
 • 50 g nakládaných okurků;
 • 1 vařený kuřecí vejce;
 • 5 zelených oliv;
 • 30 g cibule;
 • sůl a mletou červenou papriku podle chuti.

Doba přípravy spolu s časem, kdy by hotový dresink měl být v chladničce před podáním, bude trvat až 55-60 minut.

Kalorické náplně – 251,0 kcal pro každých 100 gramů.

Algoritmus přípravy:

 1. Olivy, okurky, sladké papriky a cibule by měly být velmi jemně nasekané nožem do stavu kashepodobnogo. Zkřečte žloutek s nejmenšími otvory;
 2. V hluboké misce smícháme majonézu, kečup (rajčatovou pastu) a omáčku Tabasco a přidejte zbytek nakrájených ingrediencí. Dobře promíchejte, přidejte případně sůl a přidejte koření pomocí kořeněné mleté ​​červené papriky;
 3. Po půlhodinové expozici v obchodě může být omáčka nalita do omáčky a podávána odděleně ke stolu, nebo ji můžete použít na oblékání salátů..

Vezměte si na vědomí recept filo těsta doma – to je vynikající základ pro mnoho možností pečení, strudels jsou zvláště dobré.

Jak vařit kaštanovou kaši s houbami ořechů, přečtěte si náš článek..

Můžete se naučit pečeme grilovanou zeleninu v našem článku..

Co je vhodné pro omáčku

Více univerzální koření než tisíce ostrovů jednoduše neexistuje. Je vhodný pro plnění zeleninových nebo masných salátů, mořských koktejlů. Můžete také ochutnat omáčku sami jako sendvič, dobře, může doplnit hamburger nebo nahradit obvyklý kečup majonézou v horkém psu..

V řetězci rychlého občerstvení společnosti McDonald funguje tato omáčka jako doplněk ve francouzských hranolkách a kuřecích nugentech. Ale nejen pokrmy rychlého občerstvení budou v kombinaci s nimi chutné, dokonale doplní jakékoliv domácí bramborové pokrmy, vejce, ryby, maso nebo zeleninu.

Užitečné tipy

Samozřejmě, že můžete vařit majonézu, ale domácí vaření může přinést skvělé přínosy pro zdraví, ačkoli to zvýší dobu vaření obvazu..

Vinný ocet dodává hotovou kyselinu do koření. Může být nahrazen jablkem, ale pokud tomu tak není, je lepší nechat běžný stůl a vytlačit z citronu odpovídající množství citronové šťávy.

Případně místo namočených okurky můžete použít olivy (nebo oba tyto komponenty dohromady). Olivy by měly být zelené, ale pokud jde o plnění, mohou být jak s ním, tak bez něj..

Často najdete v receptech této omáčky greeny, ale zkušení kuchaři to nedoporučují, protože silné aroma čerstvých pikantních zelených může porazit chuť jak obvazu, tak pokrmů, se kterými je podávána.

Velmi důležitý bod – trvanlivost domácího doplňování paliva “tisíce ostrovů”. Vzhledem k tomu, že v kompozici nejsou žádné konzervační látky, které by mohly udržet všechny složky z kompozice čerstvé po dlouhou dobu, maximální doba skladování v chladničce je 5-7 dní.