Horké léto, kdy se chuť vzbudí pouze při nastavení slunce, bude okroshka skvělou volbou pro studenou a chutnou večeři. Obsahuje výživné a cenově dostupné produkty pro každého a jeho recept je poměrně snadný a jednoduchý..

okroshka

Kde dostat sérum

Mnoho kosmetologů a odborníků na výživu, stejně jako zdravotnický průmysl, široce využívá syrovátku, která vzniká při výrobě sýra nebo tvarohu a je nezávislým a velmi užitečným produktem. Obsahuje téměř žádný tuk (ne více než 0,2%) a bílkoviny (ne více než 1%) a může být konzumován denně v neomezeném množství..

Současně sérum obsahuje více než 200 druhů stopových prvků a v jednom litru je potřebná denní dávka draslíku, fosforu, sodíku, vápníku, hořčíku a železa. Tento mléčný výrobek najdete na regálech obchodů s potravinami, obchodů v oddělení mléka..

Také se syrovátka prodává na trzích s mléčnými pavilony a můžete si jednoduše koupit čerstvé mléko a vařit si ho doma. Chcete-li to provést, přidejte mléko na teplé místo, abyste získali jogurt, který musí být přiveden k varu (ale v žádném případě nevarejte). Poté se výsledná hmota natlačí přes gázu složenou čtyřikrát, čímž se oddělí tvaroh z kapaliny, což je syrovátka.

Klasický recept
As вкусно приготовить окрошку на сыворотке
Složení Počet
klobása (vařená) 300 g
brambory 300 g
sérum 3 l
čerstvé okurky 400 g
vajíčka 5 kusů.
ředkev 200 g
zelenina (kopr, zelená cibule, petržel) na 100 g
zakysaná smetana (obsah tuku 10-15%) 400 g
sůl a pepř na 5 g
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 60 Kcal

Léto je doba prázdnin, krátké sukně, otevřené trička, šortky. Každý se snaží být ve tvaru, vypadat dobře a zároveň získat užitečné vitamíny a minerály. Je to docela jednoduché – musíte používat drahé, ale hrozně chutné recept na vaření okroshka na syrovátku s klobásou..

Jídla se podává studená, dokonale stimuluje chuť k jídlu, ale také obsahuje výživné a bohaté potraviny..

Na začátku vaření je třeba dát do krmiva srvátku a zakysanou smetanou, vařit brambory v uniformě v mírně slané vodě a vařená vajíčka.

k vaření продукты

Zatímco se připravují některé produkty, můžete nakrájet klobásy, ředkvičky a okurky na pol centimetrů.

k řezu огурцы

Všechny zeleniny je třeba umýt, nasekat.

zelené порезать

Vše nalejte do jednoho velkého kontejneru, kde jsou nakrájené ochucené brambory a vejce..

k řezu яйца

V průměru jsou všechny produkty nejlépe pokusit ořezat stejnou velikost pro krásný estetický vzhled okroshka.

k řezu колбасу

Veškerou zeleninu nalijte syrovátku, kysanou smetanu, přidáme trochu soli, koření a dobře promícháme. Je-li to nutné, trochu přidejte a vložte do ledničky nejméně hodinu.

nalít сыворотку

Jídlo lze jíst nejméně každý den.

Recept na hash na kuřecím séru

Můžete se osvěžit a mít v horkém dni chutné jídlo s pomocí tak velmi výživného jídla tradičně slovanského původu, jako je okroshka. Je považován za potravu, ale obsahuje mnoho užitečných vitaminů a minerálů. Proces vaření je velmi jednoduchý a snadný a ingredience nejsou drahé, jsou poměrně běžné a chutné. Vytvoření okroshky bude zapotřebí:

 • vařené kuřecí prsíčka – 450 g;
 • nevařené brambory – 300 g;
 • vařené vařené vajíčka – 5 ks;
 • čerstvá okurka – 300 g;
 • ředkev – 300 g;
 • greeny na chuť – 300 g;
 • sérum – 3 l;
 • zakysaná smetana – 120 ml;
 • tukový kefír – 400 g;
 • sůl a kořeny – 5 g.

Doba vaření trvá jednu hodinu, jídlo se také musí vařit po dobu dalších dvou hodin na chladném místě a energetická hodnota sto gramů okroshky je 46 kcal..

Nejdříve vaříme produkty a nakrájíme je do jedné nádoby – brambory na pol centimetru, rozdrtíme vajíčka velmi malá, nakrájíme kuřecí maso na malé malé kostky.

Pak nakrájejte čerstvou zeleninu – okurky a ředkvičky a lepší rošt velké. Opláchněte zeleninu a nakrájejte jemně. Vše načistěte na předem nakrájené výrobky a nalijte syrovátkou, kysanou smetanou, kefír, přidejte pepř a dobře promíchejte. Sůl je nutná pouze potřeba a po smíchání hash.

Miska je tradičně jedena s plátkem šedého nebo bílého chleba, můžete přidat trochu kyseliny citronové nebo přidat majonézu šalátu, aby se zhoršila..

lyulyaChicken lula kebab – pokuste se vařit tento pokrm na grilu nebo v troubě.

Pizza s mletým masem – recepty s fotografiemi a doporučení krok za krokem.

Pečené kuře – šťavnaté, chutné, pikantní, aromatické. Připravte si tento pokrm podle našich receptů..

Jak vařit tým masa okroshka

Příprava kombinované okroshky se vztahuje k restauračnímu typu studeného prvního kurzu. Maso by mělo být vybráno bez mastných vrstev, takže zmrazený a ne velmi užitečný tuk by na hladině neplul. Měli byste také používat nejen hovězí, vepřové maso, ale také diety s drůbežím masem – krůty, kachny, kuřecí maso a tetřev. Vytvoření bude vyžadovat:

 • brambory – 250 g;
 • vejce – 4 ks;
 • čerstvé okurky a ředkvičky – 300 g každý;
 • sérum – 2,5 l;
 • kysaná smetana (střední tuk) – 0,4 l;
 • kuře 200 g;
 • hovězí maso (+ hovězí jazyk) – 200 g;
 • zelené na chuť – 300;
 • sůl a mletý pepř – 5 g.

Doba vaření je přibližně padesát minut, nutriční hodnota sto gramů je 56 kcal..

Masové výrobky se vaří jako celek ve slané vodě, brambory se vaří v uniformě a vajíčka se tvrdou vajíčkou. Během vaření a řezání produktů lze syrovátku a mléko ochladit v chladničce.

Veškerá zelenina a maso nakrájíme na malé kostky nebo kostky, ale bylo to vhodné, aby je pak nakrájeli lžící. Vejce by měly být nakrájeny jemně, opláchnuty zelené, vysušené papírové ubrousky a nakrájeny na malé kousky..

Nalijte všechny produkty v jednom kontejneru, nalijte syrovátkou, kysanou smetanou, přidejte pepř a promícháme. Jen zkuste sůl, pokud je to nutné, přidejte ji.

Miska by měla být naplněna po dobu jedné hodiny, ale může být okamžitě podávána v nádherné kombinaci s hořčicí, majonézou a plátkem černého chleba.

Krok za krokem recept na letní jídla

okroshka с редиской

Hmotnost všech produktů v okroshka by měla činit přibližně 40% celkové hmotnosti misky. Současně můžete nezávisle změnit přiměřenost zeleniny podle vůle – zvýšit počet okurek, zeleniny a snížit obsah brambor nebo masa. Pro postupnou přípravu zeleniny okroshka budete potřebovat:

 • brambory – 350 g;
 • Zelený výběr – 300 g;
 • ředkev – 200 g;
 • čerstvé okurky – 300 g;
 • vejce – 4 ks;
 • sérum – 2,5 l;
 • zakysaná smetana – 250 g;
 • sůl a pepř se mísí podle chuti.

Vytvoření pokrmu trvá jen čtyřicet minut, kalorická hodnota 100 g nádobí – 41 kcal.

Podrobné pokyny pro vaření okroshka zahrnují následující kroky:

 1. Sérum a zakysaná smetana ochladit v ledničce;
 2. Položte brambory do bundy v mírně slané vodě a vařená vejce;
 3. Okurek nakrájíme do malých hlubokých šálků, nakrájíme na zeleninu a nařídíme ředkvičku;
 4. Vařené produkty ke ochlazení, odlupování a nakrájení – nakrájené brambory a jemné sekání vajec;
 5. Přidejte studenou syrovátku a zakysanou smetanou na celou zeleninovou hmotu, přidejte pepř, sůl a dobře promíchejte..

Nádobu je možné denně konzumovat, aniž byste se obávali lepšího a zároveň získávali nejbohatší soubor všech užitečných vitaminů a minerálů, které lidské tělo potřebuje..

Tipy od zkušených kuchařů

Užitečné okroshka vyrábí výrobky, které tvoří jídlo, ale jeho nezbytností je, že tato polévka nemusí být vařená, a pak vyhřívaná před podáváním, zelenina může být vybrána tak, aby chutěla ​​stejně jako všechny masné přísady. Zkušení kuchaři připravili několik jednoduchých tipů, jak vytvořit chutnou a chutnou tekutou misku:

 • Brambory by měly být vroucí pouze v uniformě, aby nevarily měkké a uchovávaly všechny své užitečné látky;
 • Varené produkty určené k vaření před řezáním je třeba vždy ochladit, aby se nádoba v předstihu nezměnila.
 • Dokonce i čerstvá syrovátka, kefír, zakysaná smetana a další mléčné výrobky by měly být nejprve ochlazeny, zchlazeny;
 • Při vaření velké části okroshky není nutné okamžitě nasytit všechny připravené výrobky syrovátkou – je lepší je ukládat samostatně do chladničky v sekaném stavu;
 • Masové výrobky dodávají pokrmu nejen sýtost, ale mají také skvělou výživnou hodnotu a bohatost, takže byste měli přidat alespoň trochu z nich v jiném složení než jídlo..

Okroshka lze vařit v kvasu, sušeném a zeleninovém vývaru, minerální vodě, ale pouze syrovátka dodává měkkost, jemnost a skutečnou chuť kvašeného mléka, jehož použití zázračně ovlivňuje střevní mikroflóru, snižuje riziko infekčních onemocnění a zabraňuje vzniku zánětlivých procesů v těle.