Toto prvotřídní tatarské jídlo je již dlouho oblíbeným mezi nejrůznějšími obyvateli naší země. A jak můžete odmítnout chutné kousky nejjemnějšího, mírně křupavého křupavého těsta s vydatnou masovou náplní?

Cibule dává jemné maso na maso, mletou nebo mletou cibuli, která během vaření vyměňuje svou jasnou chuť a voňavou vůni s hustým těsto a mletým masem.

A bílé jsou připraveny rychle a jednoduše, hlavní věc pro jejich přípravu: trpělivost a úsilí hostesky, stejně jako velká hluboká dno v domě.

Tradiční tatarské belyasy jsou vyrobeny z hovězí svíčkové. Lze je použít k přípravě výplní masa nebo vepřového masa.

Je docela populární používat směsné mleté ​​maso na náplň: ve kterém se přidá stejné množství mletého hovězího masa na vepřové maso zkroucené ve mlýně na maso. S vepřovým masem je mleté ​​maso obvykle šťavnatější a měkčí..

Obecně platí, že plnka je záležitostí chuti, protože kazení s určitou volbou masa nebude fungovat, protože zvláštní chuť je dána belyash mletým masem nebo jemně strouhanou cibulí. Bez této komponenty nebude možné vařit chutné bělostné bělosty v pánvi..

1403255083Bramborová kaše s mlékem – jak vyrobit nejjemnější bramborovou kaši, což bude vynikající obloha pro většinu masových jídel.

Přečtěte si, jak udělat lahodnou marinandu na žampiony pečené na grilu..

Jak uvařit oloupanou kaši z kukuřičných krupiček, přečtěte si náš článek..

Podrobný recept
As приготовить пышные беляши на сковороде
Složení Počet
rostlinný olej 200 ml
pšeničná mouka 550 g
suché droždí taška
granulovaný cukr 50 g
sůl a pepř chuť
voda je mírně teplá 360 ml
mleté ​​hovězí maso 250 g
mleté ​​vepřové maso 250 g
cibulové hlavy 3 kusy.
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 180 kcal

Těsto pro bílé smíšené s velmi jednoduchými komponenty, které jsou k dispozici všem. Začněte hnětení správného těsta pro bílý odpad by měl být s těsto. K tomu se zředí suchým kvasnicí trochu teplou vůlí, přidá se 50 g cukru a 75 g mouky..

V dostatečně hlubokém kontejneru se ingredience hněte do husté hmoty. Pak je obal pokryt bavlnou vložkou a 20 minut infuzován..

Poté se zbývající mouka přidá do hotového vaření, vloží se rostlinný olej, těsto se osoleme a hněte do homogenního stavu..

Mleté vepřové maso a hovězí maso smíchané v hluboké skleněné misce, přidejte zkroucenou cibuli. Mleté maso je slané a do něj je vložen nějaký mletý pepř. Pokud je náplň suchá, můžete přidat 75 ml teplého mléka.

Hotové těsto se natáhne do vrstvy o tloušťce 6 mm a potom pomocí talíře o průměru 10 cm vyřezáme i kruhy. Ve středu těsta položíme lžíci mletého masa, okraje kruhu těsta pevně vytrhnou.

Belyashes se vloží do pánve dobře zahřáté na varné desce. Je nutné smažit tyto masové pečivo v dostatečném množství rostlinného oleje, kvasné těsto se při smažení zvýší a máslo je nezbytné, aby se bělost rovnoměrně pražila..

Jsou připraveny při průměrné teplotě ohřevu varné plochy, neměli byste si zvolit silné teplo: s ní může jedna ze stran belyasy spálit.

Velkolepé belyashi na mléko a kvasnice

Složky pro test:

 • mírně teplé mléko – 180 ml;
 • voda – 80 ml;
 • máslo – 80 g;
 • pšeničná mouka – 320 g;
 • pytel suchého droždí;
 • granulovaný cukr – 25 g;
 • sůl na špičce nože.

Doba míchání: 30 min.

Kalorický obsah testu v jednom kuse: 60 kcal.

Mléko vytváří velmi chutné těsto, jemné, velmi lehké, doslova se tání v ústech. Teplá voda se přidává do teplého mléka, cukr se rozpustí ve výsledné kapalině, přidá se kvasnice..

dělat опару

Směs se infuzuje po dobu čtvrt hodiny. Pak do něj vejdou vejce a přidá se změkčené máslo. Výsledná hmota je dobře smíchána a mouka se do ní nasytí..

přidat муку

Těsněme těsto a půl hodiny na teplé místo.

dělat тесто

Složky pro plnění:

 • mleté ​​hovězí maso – 250 g;
 • mleté ​​vepřové maso -250 g;
 • cibule hlavy – 2 ks;
 • krém – 150 ml;
 • sůl malý špetka;
 • pepř podle chuti.

Doba pečení: 90 min.

Kalorická masová náplň v jednom kuse: 110 kcal.

Mincemeat složky mix, nalijte do 33% krému pro šťavnatost a zvláštní vůni.

dělat фарш

Těsto se rozvinulo, do něhož byly nakrájeny koláče, do něhož je položena polévka z vařené mletého masa.

mleté ​​maso выложить

Okraje koláčů jsou ohnuty tak, že v horní části belyasu se objeví malá díra.

dělat беляши

Belyashi položil na předehřátou pánvi. První strana smažte malou dírou.

fry беляши

Je-li panva dostatečně teplá, nemějte strach, že šťáva vyteče z otevřeného koláče. Ale pokud začnete smažit z uzavřené strany, pak když se obrat dostane ke straně s oknem, cibulová šťáva bude roztříštěná v různých směrech. Pečeme belyashi až do úplného vaření v pánvi.

belyashi готовы

Tatar belyashi na kefír v pánvi

Složky pro test:

 • kefír – 150 ml;
 • pšeničná mouka – 320 g;
 • vejce;
 • sůl malá špetka.

Doba míchání: 40 min.

Kalorický obsah testu v jednom kuse: 55 kcal.

Kefír se nalije do velkého kontejneru a do něj se vloží vejce. S pomocí vlků jsou komponenty vzájemně propojeny. Směs je slaná, do ní je nalita mouka, měkké, něžné těsto je hněta..

Složky pro plnění:

 • hovězí svíčková – 500 g;
 • 2 cibule hlavy;
 • olivový olej – 50 g;
 • 4 brambory;
 • sůl malý špetka;
 • pepř podle chuti.

Doba pečení: 90 min.

Kalorická masová náplň v jednom kuse: 110 kcal.

Hovězí svíčková a cibule procházejí masovou mlýnem, přidávají se do nich mleté ​​nebo jemně nastroužené brambory. V mleté ​​soli je přidán, malý novinář, všechny přísady jsou dobře smíchány.

Těsto se vloží do dlouhé klobásy, z ní se vytrhnou drobné kusy. Dorty jsou z nich tvarovány. Uprostřed tortilly položil lžíci s kopečkem mletého masa.

Tatar belyashi jsou připraveny s malou dírou v horní části koláče. Každá strana je pražena až do úplného vaření..

Kuchařské tipy

 1. Tatar belyashi sloužil pod speciálně připravenou omáčkou. Pro omáčky byly zapotřebí následující složky: a zralé rajče – 1 ks, jablko nebo Ocet vinný – 0,3 g, hořčice – pinch, česnek – 2 hřebíček, okurky konzervované – 100 g oleje z oliv – 6 velkých lžíce. Olivový olej se ohřívá v hluboké pánvi, do ní se vloží jemně nakrájené rajče, nalije se jablečný ocet a nalévá se koření. Během 10 minut se maso vaří při nízkých teplotách. Pak se z pánve oddělí pánvička, hořčice, jemně nakrájený česnek a do ní se vloží jemně nakrájené okurky. Vše dobře promíchejte a je připravena lahodná omáčka:
 2. Aby bylo plnění belyashi ještě šťavnatější a chutnější, doporučujeme přidat do něj mléko nebo krém;
 3. Těsto pro bílé by nemělo být příliš husté. Měkké, poslušné těsto, které není lepivé na ruce a pracovní plochu – je správným těsto pro bělochy.

Chutné voňavé belyashi, které jsou připravené v pánvi, se poměrně snadno připravují. Jakmile se pokusíte vařit tento pokrm doma, po určitou dobu budete určitě chtít zacházet s vaší rodinou znovu se svěžím bílým masem.