Hovězí maso je častěji spotřebováno lidmi, kteří ve své stravě berou zodpovědněji díky svým příznivým vlastnostem. Toto maso je napeřené a pečené v jedné kuse v elektrické troubě, vařené a vločkané do salátů, mleté ​​a z něho – knedlíky, hamburgery a jiná jídla.

Ne každý může vařit hovězí maso správně, aby to vycházelo chutné. Některé hostesky, které se jednou pokoušely a neuspěly, se už s ní nechtějí zapojit. Ovšem díky znalosti některých triků a jemností můžete vytvořit experimentální mistrovské dílo..

Pro vaření lahodných kuliček musíte použít pouze mleté ​​maso vyrobené z hrudní kosti nebo zezadu. Během oblékání nezapomeňte odstranit přebytečný tuk, spojivové žíly a film.

V zemském hovězí maso nezapomeňte přidat velké množství cibule a bílého bochníku namočeného do mléka. Aplikujete náplň připravenou k ukládání, víte, že šťáva v ní bude podstatně méně než doma. Nezapomeňte na položku s cibulí a chlebem.

Recept na nejkrásnější mleté ​​hovězí pečivo
As приготовить котлеты из говяжьего фарша
Složení Počet
Vařené telecí 600 g
Baton 2 kusy
Mléko 150 ml
Cesnak 3 zuby
Bow 2 kusy.
Hořčice 2 polévková lžíce. l
Kořenová sůl chuť
Rostlinný olej 50 ml
Brambory 2 kusy.
Chléb 3 polévkové lžíce. l.
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 258 kcal
U kravských kotletků je lepší vzít mladé telecí maso, přidávat smetanu do mletého masa a pečlivě odbíhat před tvorbou polotovarů. Nebude to zbytečná omáčka nebo omáčka ze zeleniny.

Myčku omýváme a vysušíme ručníkem, nakrájíme na malé kousky a vyřezáme žíly. Velikost je zapotřebí, takže je snadné položit trysku elektrické jednotky.

dělat фарш

Baton nalijte mléko a nechte namočit. Veškerá zelenina je oloupaná. Cibule a brambory nakrájíme na čtvrtky. Projíždíme brusičkou nejprve maso, pak veškerou připravenou zeleninu.

dlouhý bochník замочить

Přidejte na mletou hořčici, bochník mléka, koření a sůl. Vše, co jsme si namíchali a vložili do jídla. Masu na stole jsme porazili, čtyři až pětkrát to stačí.

k vytvoření фарш

Nalijte olej do hrnce a ohřejte ho. Zvlhčujeme ruce a děláme drobné vlasy.

kotlety сделать

Ponořte polotovary do chleba a smažte, dokud nebude hotové. Při použití sušenky jsou kotlety dokonce šťavnatější..

fry

Polotovarejte hotové výrobky do hrnce, naplňte je vodou do poloviny a duste po dobu dvaceti minut.

Vepřové a hovězí kotlety

Mnoho kuchařů doporučuje vařit pečivo z několika druhů masa. Například při použití hovězího masa je třeba zředit malé vepřové maso, aby byly uspokojivější a měkčí..

Součásti:

 • Hovězí buničina – 400 g;
 • Vepřové maso – 400 g;
 • Cibule – 1 ks;
 • Česnek – 2 hřebíčky;
 • Majonéza – 150 ml;
 • Bílý chléb – 2 kusy;
 • Krém – 100 ml;
 • Vejce – 1 ks;
 • Ochucení soli – podle chuti;
 • Olivový olej – 4 polévkové lžíce. l;
 • Soda-pinch.

Vaření: 35 minut.

Obsah kalorií: 310 kcal / 100 g.

Všechno maso je pečlivě omyté studenou vodou, položeno na ubrouscích a nechává se nasávat nadbytečnou vlhkost. Filet nůž na kusy. Bílý chléb nebo bochník vložte do misky se smetanou.

Po odlupování veškeré zeleniny je nakrájíme na polovinu. Maso rozptýlené cibulí a česnekem se skrčilo na spotřebiči. Ve výsledném vycpávce řídíme vajíčko, dáváme sódu a chléb se smetanou. Rozmícháme, dlaň z masa masa a trochu odpočinout..

Maso zahřejte, vytvořte z masa masové kuličky a smažte na obou stranách na hnědou křupavou kůru. Rozložte na papírové ručníky a nasajte přebytečný tuk.

Hovězí pečivo se sýrem v troubě

Pro vaření hovězího kotletu můžete použít nejen vařič nebo smažitelku, tj. Smažit, ale také pečeme v pekáči v troubě.

Součásti:

 • Zadní část hovězího masa – 800 g;
 • Baton – 1 kus;
 • Mléko – 100 ml;
 • Sůl, koření – na chuť;
 • Vejce – 1 ks;
 • Sýr – 200 g;
 • Petrželka – banda;
 • Máslo – 50 g;
 • Nerafinovaný olej – 1 polévková lžíce. l;
 • Česnek – 3 hřebíčky;
 • Krém – 400 ml.

Příprava: 70 minut.

Obsah kalorií: 271 kcal / 100 g.

kotlety с лимономZměknuté máslo je smícháno s nastroušeným sýrem a umyté a sušené petrželkou, měli byste získat konzistenci husté pasty. Maso je nakrájeno na střední plátky a spolu s loupaným česnekem se rotujeme do brusky. Je lepší to udělat dvakrát, pak se kotletky budou svěží a měkčí.

Vezmeme si bochník a na něj přelijeme teplé mléko. V masné hmotě jedeme ve vejci, ve slaném nálevu, v kořeních, důkladně promícháme rukou asi pět minut. Oblékli jsme změkčený chléb a znovu se rozmícháme.

Hluboký skleněný drť pokrýváme olejem. Vlhké dlaně vyřezávají tortillu, uprostřed umíráme krémovou sýrovou náplň a vyřezáváme patty. Těsně připravené polotovary, nalijte silnou smetanou a pečte v elektrické troubě po dobu čtyřiceti minut.

Vařené hovězí pečivo

Chcete-li vařit dietní hovězí pečivo, musíte použít dvojitý kotel a nemusíte je smažit v oleji. Nepoužívejte bílý chléb a mléko v mletém maso, maso by mělo být štíhlá..

Součásti:

 • Hovězí maso – 550 g;
 • Cibule – 1 ks;
 • Zelí – 200 g;
 • Sůl – chuť;
 • Nízkotučná zakysaná smetana – 1 polévková lžička. l;
 • Mrkev – 1 ks.

Příprava: 65 minut.

Obsah kalorií: 175 kcal / 100 g.

S zelím odstraňte horní listy, odřízněte poškozené oblasti a jemně nakrájejte. Zbývající zelenina se čistí a umyje vodou. Lehké mladé maso nakrájené na kusy, pokud je nalezen tuk – vystřihněte, v této misce nepotřebujeme.

Maso přetáhneme připravenou zeleninou na speciální zařízení. Lehce přidáme sůl a přidejte lžíci s nízkotučnou smetanou smetanou. S touto sadou produktů se kotletky skutečně dostávají do jídelníčku a jsou velmi chutné..

U dvojitého kotle shromažďujeme přečištěnou vodu na maximální úroveň. Stěny odstraníme a na nich položíme polotovary. Zapněte zařízení a připravte nádobu na pět minut před charakteristickým signálem.

koláč с сайройPřipravte tento koláč se saury a brambory a vychutnejte si celou řadu chutí..

Pro dezert doporučujeme vyzkoušet sýrový koláč v troubě podle našeho receptu s fotografií.

Zajímavý recept na koláč s čerstvým zelným těstovým zelím je zde..

Co dám?

Hovězí pečivo bude relevantní absolutně pro všechny přílohy, ať už to je kaše, brambory nebo zelenina, špagety nebo jen čerstvá zelenina s černým chlebem. Existuje však několik druhů omáček, díky nimž se tato jídlo dokonce chutná..

Tomatová omáčka. Smažte dvě lžíce mouky na máslo až do hnědé barvy, nalijte rajskou omáčkou, mírně zředěnou vodou (ne více než sto mililitrů) a dužte po dobu pěti minut a míchání po celou dobu. Na konci položte nakrájené čerstvé greeny. Tato omáčka může buď okamžitě nalít celou misku, nebo samostatně dát do talíře.

Zeleninová omáčka. Oloupejte jednu mrkev, jednu cibuli a sladkou papriku. Dash připravené zeleniny, projít až do připraveny v oleji, na konci nalít do sklenice těžké smetany a půl šálku teplé vody. Opečte omáčku na deset minut. Nalijte hotovou hmotu do hotových omáček a vaříme osm minut..

Pokud nemáte vůbec čas, můžete jednoduše otevřít domácí kečup a použít ho jako omáčku.

Kuchařské tajemství

 1. Někteří se domnívají, že chleba je přidán do mletého masa, aby se zachránil, a domnívají se, že jde o památku sovětské éry. Ve skutečnosti jde o produkt z mouky, namočený v mléčném výrobku, dává šťavnatost a jemnost;
 2. V nejstarších receptech je uvedeno, že kuřecí vejce se vloží do krabičky. Moderní kuchaři však tvrdí, že je to zbytečné kvůli tomu, že se žloutek zhroutí v první řadě, čímž se nezdržuje masová šťáva v kotlících;
 3. Namísto syrové cibule můžete lehce zapíchat na rostlinný olej, takže se hamburgery zjemňují;
 4. Pokud máte chladnou a hustou náplň, nalijte do ní trochu studené vody nebo kostky ledu, ale nepřehánějte je;
 5. Je lepší použít sádlo nebo nějaký tuk na smažení, v extrémních případech – rostlinné oleje;
 6. Předpokládá se, že během zkroucení masa v elektrické mlýně na maso ztrácí svou šťávu, takže se doporučuje jemně nakrájet hovězí maso;
 7. Můžete přidat majonézu, mletou hořčici nebo několik lžící rajčatové omáčky v mletém mase;
 8. Není nutné, aby kotletky dlouho držely v pánvi, budou hořet nebo se objeví hořká chuť;
 9. Po vložení hamburgery do pánve je zakryjte sítem, aby nedošlo k popálení a stříkání z horkého oleje.

Bon appetit!