Pokud si začnete vzpomínat na nejzákladnější recepty světové kuchyně, pak jeden z prvních, kteří si na mysli, je maso v Burgundsku. Jeho úžasná chuť mu dala příležitost považovat za výzdobu slavnostního stolu. Současně hovězí maso vařené tímto způsobem je velmi uspokojivým místem, které dokonce nemusí nutně vyžadovat přílohu, ale nepopírá to.

As правильно приготовить мясо по-бургундски

Burgundské maso: tradiční vaření

Jakmile přijde čas začít s vařením hovězího masa v Burgundsku, mnoho žen v domácnosti paniku. To se děje kvůli tomu, že receptura tohoto pokrmu je spíše tajemná a v ideálním případě není v žádném případě dána všem..

Nicméně na tom nic nezáleží, jakmile zkusíte tuto vynikající národní misku Francie, protože tu malé kusy hovězího masa, pečené a dusené s houbami a zeleninou, jsou perfektně kombinovány s každým jiným. Pokud se podíváte na tento popis, může se zdát, že konečný výsledek může být naprosto nudný a suchý, ovšem Julia Childová ve své knize nazvala jeho nejlepší delikatesou Francie..

Vznikl na ropných stolech, po staletí toto jídlo podstoupilo tolik změn, které nakonec zachytily dokonce i v těch nejlepších francouzských restauracích na světě.

Nicméně se něco nezměnilo – je to správné pražení masa a vinné omáčky, která byla původně připravena z nejlepších burgundských vín. Nicméně najít takové víno v jiných zemích je poměrně obtížné a dokonce i drahé, takže většinou kuchaři vyzdvihují nějaký místní alkoholický nápoj pro hovězí maso, nicméně je žádoucí, aby se jednalo o kvalitní červené víno. Ačkoli pouze nesulfitové burgundské víno mi dává to vonné kytice, které vás vezme domů..

Níže uvedený recept používá dvě metody vaření masa: tepelné zpracování v podobě smažení a dlouhého drcení činí tak něžným, že si můžete vybrat i ty nejtěžší kusy a stále získáte nejjemnější možný výsledek.

As приготовить рулет из слоеного теста с фаршемPuff pečivo s mletým masem – zajímavé občerstvení, neobvyklé a poměrně jednoduché k přípravě.

Přečtěte si, jak vařit chutnou čočkovou kaši v pomalém sporáku..

Chafan salátový recept – jednoduchý, chutný a zdravý.

Krok za krokem recept
As правильно приготовить мясо по-бургундски
Složení Počet
hovězí nebo telecí maso 500 g
suché červené víno 500 ml
luk ½ hlavy
slaninou 50 g
česnek 2 zuby
petržel málo větví
vypouštění máslo 50 g
tymián 1 stopka
olivový máslo 1,5 lžíce.
mouka 2 cha. l.
mrkev 2 kusy.
černý pepřový hrášek 4 kusy.
šalotka 6 kusů.
žampiony 250 g
sůl a pepř chuť
var. máslo 1,5 lžíce.
Doba vaření: 210 minut Kalorie na 100 gramů: 187 Kcal

Hovězí bourguignon je klasickou francouzskou kuchyní, přestože je to vynikající pokrm, prakticky nemá originální recept, takže si můžete vybrat velice variabilní recept na vínové maso.

  1. Řekněte kus hovězího masa do poměrně velkých kostek. Poté se oloupaná cibule rozřezá na polkruhy. Česnek by měl být rozdrcen nožem, proto potřebujete jeho plochou stranu. Vezměte hlubokou misku a vložte do ní maso, česnek, cibuli a koření: tymián, petržel, pepř a vavřín. Všichni je třeba plně nalít s červeným vínem a nechat marinovat v ledničce asi 1 den, takže maso je zcela nasycené chutí. Poté je třeba maso vyjmout z misky a vysušit;
  2. Slanina se nakrájí na velmi malé kousky a smaže až do zlatohnědého. Smažení by mělo být prováděno v olivovém oleji, poté skořápek a ve zbývajícím tuku v pánvi smažte kusy hovězího masa, dokud kůra nebude hnědá. Poté přidáme mouku a vaříme maso asi minutu; fry бекон
  3. Maso vložte do velmi hluboké stewpot, marináda filtrovaná přes gázu je také posílána. Také v hrnci jde slaninou. Maso nechte hrnout asi hodinu a půl; fry мясо
  4. Na konci této doby ohřejte pánvi a nalijte směs dvou olejů dole: krém a oliv. Smažte mrkev do velkých lobulí a nalijte maso. Další stupeň zhasnutí bude trvat asi 20 minut; guláš овощи
  5. Shallots jsou smažené v malých žárodech. Ne krájené, jsou také odeslány do pánve po dobu dvaceti minut; fry лук
  6. Posledním krokem je pražení plátků hub. Použijte stejnou pánvi pro všechny pečení, protože chuť se smíchá. Po smíchání směsi přidáme sůl a pepřový vývar. Maso by mělo být dušené asi 25 minut, po kterém může být podáváno..

Pravidla pro podávání hovězího masa v Burgundsku

Maso v Burgundsku je záhadně také kvůli tomu, že je velmi obtížné vidět na první pohled, zda je to první nebo hlavní kurz. Dokonce i pro odborníky je to velmi obtížný problém a je velmi obtížné vyřešit jeho řešení. V současné době konverguje na něco průměru.

Možná to je důvod, proč se podává v poměrně hlubokých talířích a maso se nalije pomocí pánve. Současně je však možné podřídit přílohu ve formě rýže nebo bramborových kaší. Maso posypte čerstvými naseknutými zeleninami, které dodají pokrmu čerstvost..

Užitečné tipy

  1. Jedním z hlavních pravidel tohoto pokrmu je přítomnost poměrně husté omáčky, takže bude nutné mírně zahušťovat. K tomu je vhodná kukuřičná mouka, která se zředí vodou do stavu kalu;
  2. Maso v Burgundsku je dusené velmi dlouho, jen aby bylo velmi měkké. Můžete však použít med, což výrazně zkrátí dobu vaření..

Bon appetit!