Rassolnik je tradiční první pokrm ruské kuchyně. Je vařena téměř stejným způsobem jako každá jiná polévka, pouze s přidáním nakládaných, nebo spíše slepých okurek a okurkou..

Z obilovin se nejčastěji přidává ječmen, ale může být nahrazen pohankou nebo rýží. Základem pokrmu je masový vývar, kuřecí, vepřové nebo hovězí maso – bez rozdílu, existují však případy, kdy se vaří ve vodě – vegetariánský.

Existují dva podstatně odlišné způsoby přípravy nálevu:

 • okurky se vloží přímo do zeleniny a pak dohromady – v polévce;
 • okurky jsou oloupány, semena jsou odstraněna, umístěna do hrnce a bledá v hotovém vývaru po dobu dvaceti minut, aby se zelenina vzdala své kyseliny. Ale okurky už nejsou vloženy do misky..

Obvykle jíst rassolnik horkou s černým chlebem a domácí kysanou smetanou nebo majonézou..

Štítek s ječmenem
As приготовить рассольник в мультиварке
Složení Počet
brambory 2 kusy.
žárovky 1 ks.
mrkev 1 ks.
rajčatová omáčka 3 polévkové lžíce. l.
okurky 3 kusy.
vody 2 l
máslo 2 polévková lžíce. l.
perlový ječmen 2 polévková lžíce. l.
sůl chuť
Doba vaření: 50 minut Kalorie na 100 gramů: 18 Kcal

Mít takovou úžasnou jednotku jako pomalý sporák v domácí kuchyni může výrazně zjednodušit a zkrátit čas strávený u kamen. Dokonce i když vaříte polévku na vodě, bude to velmi uspokojivé kvůli zelenině a perličkovému ječmenu, které tvoří.

Několikrát vypláčíme krupici a naplníme ji vodou a necháme ji stát.

obiloviny промыть

Pečlivě vyčistěte veškerou zeleninu, promyjte a nakrájejte na kostky.

brambory кубиками

Smažte cibuli a mrkev ve vyhřívané pánvi s rostlinným olejem.

fry лук

Zředěnou omáčkou lehce přidáme sůl. Okurky skrývají vrstvy, pak pruhy a nakonec nakrájené na kosti. Úlohu můžete zjednodušit a použít float.

okurky нарезать

Když je zelenina v pánvi zčervenána, smažte šťávu společně s odvodněnou šťávou a důkladně promíchejte, pevně zakryjte víkem a nechte vařit po dobu 8 minut.

polévka варить

Jednotku spustíme na funkci “Polévka”, naléváme vyčištěnou vodu do misky, vložíme brambory do ječmene a vaříme 10 minut.

Nalijte rajčata do pečiva a duštu po dobu patnácti minut, aby se vlhkost mohla odpařit na maximum. Pošleme hotové zeleninové dresy do nádoby s přípravnou polévkou, přivřejeme chuť, přidáme sůl a varíme deset minut, pokryté víkem.

Podrobný recept

Pokud chcete vařit tento pokrm v klasické verzi, pak pro vývar potřebujete zásobit mladé čerstvé hovězí maso na kosti. Bude trvat spousta času na přípravu, ale rozhodně to stojí za to..

Složení:

 • krupice – 50 g;
 • okurka – 2 ks;
 • hovězí maso na kostech – 600 g;
 • bramborové hlízy – 3 ks;
 • cibule – 1 ks;
 • mrkev – 1 ks;
 • olej – 30 ml;
 • vyčištěná voda – 3 l.

Příprava: 1,5 hodiny.

Obsah kalorií: 43 kcal / 100 g.

polévka с перловкойMyjeme maso, usušíme, odřezáme přebytečnou fólii a ponoříme ji do předem dodané a naplněné mísy zařízení. Položte loupanou cibuli a nechte vařit po dobu jedné hodiny..

Zatímco vývar se vaří, připravujeme zbytek produktů. Čistíme zeleninu, trochu mrkve a okurky, nakrájíme cibuli na kostky, brambory v barech. Ječmen naplní vodou. Cibuli vložte do pánve na smažení s máslem a smažte, dokud nebude průhledná, pak mrkev, přidejte okurky v průběhu času. Pokud je k dispozici výběr, je lepší vykostovat okurky kvasené než nakládané..

Když je maso připraveno, vyjměte ho ze zařízení a nechte vychladnout. Ve vývaru házet všechny připravené produkty, míchat a nechat vařit po dobu patnácti minut. Pokud zapomenete obilovin namočit, nejprve je vařte asi patnáct minut a pak přidejte další produkty..

Maso je odděleno od kosti, rozděleno na vlákna a na konci přípravku je posláno zpět do pečiva. Dejte nádobí vařit a nalijte do desek.

Rassolnik s pohankou a rajčaty v pomalém sporáku

pickle с помидорами

V některých interpretacích receptů na tuto polévku se přidává pohanka spíše než obvyklý perlový ječmen. Chuť je trochu exotická, ale mnoho se jí líbí..

Složení:

 • pohanka – 3 polévkové lžíce. l;
 • brambory – 3 ks;
 • rajčata – 3 ks;
 • nakládaná okurka – 4 ks;
 • rostlinný olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • kuře – 450 g;
 • cibule – 1 ks;
 • mrkev – 1 ks;
 • sůl – špetka.

Příprava: 1 hodina.

Obsah kalorií: 32 kcal / 100 g.

V malém kastrolu vaříme vařičem na máslo. Nezapomeňte po varu odstranit pěnu tak, aby byl vývar průhledný. Pokud vám chybí chvíle, pak musíte filtrovat přes gázu.

Smažte mrkev ve strouhané mrkvi s cibulí v rostlinném oleji, po pěti až sedmi minutách položíme slané okurky, nakrájíme na slámy a nakrájíme na 10 minut smažení. Moje rajčata a nakrájíme na polovinu, pak do středních kostek. Když je vlhkost v dresinku skoro odpařena, přidejte rajčata a důkladně promíchejte.

Zapněte elektrický spotřebič pro funkci “Polévka”, nalijte do nádoby dva litry hotového vývaru a pak házet nakrájené brambory a promyjte do nich pohanku, přivedete k varu a rozložte celý obsah pánve. Míchat a nechat vařit po dobu dvaceti minut, pevně zavírat víko. Maso může být po varení vloženo do polévky, každé v desce porce a může být použito k přípravě dalšího jídla..

bavorský рулькаShin in pivo – bavorský recept na tradiční pokrmy z Oktoberfestu.

Hovězí jablečné medailonky se snadno připravují, ale aby bylo maso jemné a šťavnaté, musíte znát několik tajemství. Přečtěte si naše recepty.

Houbová polévka s perleťovým ječmenem – přečtěte si, jak vyrobit lahodné, bohaté pokrmy.

Nakrájejte rýží a vepřové maso v pomalém sporáku

Pokud se rozhodnete vařit první mísu ve vepřové vývaru, je nejlepší koupit si špachtle nebo špičku. Mají kosti, ze kterých se tuku bude mnohem strmější než z jednoho masa. Ale pokud by to nebylo nalezeno, pak bude jedno tělo..

Složení:

 • vepřové rameno – 700 g;
 • brambory – 2 ks;
 • rýže – zhmenya;
 • mrkev – 1 ks;
 • cibule – 1 ks;
 • rajčatová pasta – 50 g;
 • rostlinný olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • sůl – špetka;
 • okurky – 3 ks.

Příprava: 1,5 hodiny.

Obsah kalorií: 57 kcal / 100 g.

Nalijte filtrovanou vodu do misky jednotky, do ní vložte houbu namočenou do krve a spusťte funkci vaření. Nechte se připravit na čtyřicet minut. Otevřete víko a vyzkoušejte maso vidličkou. Je-li již měkký, vyjměte a nechte vychladnout, pokud je ještě tvrdý – pokračujte v vaření po dobu půl hodiny.

Promýchejte rýži ve vodě, abyste maximalizovali škrob. Čistíme mrkev, brambory a cibuli a nakrájíme je do libovolných kostek..

Ve sklenici teplé vody zředěné těstoviny. Smažte cibuli a mrkev v pánvi, přidejte strouhané okurky, nalijte rajčatovou kapalinu a několik lžiček šťáv.

Vložte rýži a brambory do tuku, vařte po dobu sedmi minut a přeneste vařený zeleninový dresink do pomalého sporáku. Vše promíchejte, ochutnejte a přidejte kusy masa. Zakryjte jednotku a dogovlivat rassolnik další deset minut. Posypeme zeleninou – suchou nebo čerstvou – a podáváme s česnekovými krutony nebo knedlíky..

Tipy od zkušených kuchařů

 1. Chcete-li získat bohatší chuť nálevu, zvětšete část okurky nebo marhule;
 2. Zelenina se nemůže předem smažit v pánvi a okamžitě surová, aby se přidala k polévce, avšak v tomto případě vařte ještě o málo;
 3. Sůl polévka by měla být na samém konci vaření, protože na úkor soli z okurky, může se ukázat již slané. V tomto případě má smysl mírně zředit zbývající vývar nebo jen vařenou vodu;
 4. V okurkách je nejvhodnější takové zeleniny jako sušený kopr nebo čerstvá petrželka. Některé kořeněné dámy dodávají vavřínovou listinu, ale na samém konci.

Bon appetit!