Jak vařit lasagnu s mletým masem doma: recept s fotografiemi

Už jste někdy zkusili dokonalost? Gurmáni tohoto světa pochopí, že se určitě zaměří na klasickou italskou lasagnu. V současné době je příprava tohoto jídla co nejjednodušší, prodáváme nejen hotové těsto a omáčky, ale i balení s polotovary, které vyžadují základní vytápění..

lasagna с соусом

Vytvoření lasagny je však vždy něco víc jakéhokoliv způsobu přípravy. Jedná se o směs umění, rafinované chuti a lásky, navržené tak, aby potěšení od začátku vaření až po poslední kus na talíři. Podívejme se, jak vařit lasagnu s mletým masem doma.

Klasický italský lasagne recept

Tímto způsobem vaří laska po mnoho let v různých zemích světa..

Kromě hotového vycpávky (jakékoliv maso v množství 0,5 kg), smíchané s kořením, budete potřebovat více přísad pro tenké těsto a omáčky:

Těsto Bolognese Bechamel
Vejce – 2 ks. Plnění – 500 gr. Krémová olej – 30 gr.
Voda – 15 ml Žárovky – 2 kusy. Rostlinný olej – 30 ml
Rostlinný olej – 1 lžička. Rozdrcené rajčata – 4 šálky Mouka – 30 gr.
Mouka – 240 g. Mléko – ½ šálku Mléko – 500 ml
Suché víno – 150 ml Sýry (Mozzarella, parmezán nebo jiné) – 250 g.
Rostlinný olej – 60 ml
Krémová olej – 30 gr.
Česnekový hřebíček
Mix bylin z italské kuchyně – 2 lžičky.
Cukr – 10 g.
Sůl podle chuti
Štipka černého pepře

Vaření omáčka z Bolognese

Ve vyhřívaném rostlinném oleji v hrnci přidejte pár kousky másla. Neměli byste je přehánět množstvím, protože máslo přidá z masa také roztavený tuk. Strouhaný česnek se smaží několik minut až do zlatohnědého odstínu a pak se odstraní. Tak dochází k aromatizaci olejů..

lasagna с мятойCibule jsou jemně nakrájené a smaženy na nízké teplotě po dobu 8 minut, dokud nejsou průhledné. Pak se v pánvi položí nádivka, jejíž drobky musí být pečlivě hnětena dřevěnou špachtlí a smíchány s cibulí. Ponechte ho v ohni 15 minut a pouze na samém konci přidejte sůl a pepř. Ujistěte se, že vyzkoušíte nádivku, abyste se ujistili správné množství koření. Můžete také přidat univerzální koření pro mleté ​​maso namísto soli a pepře..

Další na seznamu jsou víno a byliny. Po 15 minutách po přidání veškeré kapaliny se odpaří a přidá se půl sklenice mléka. Musíte čekat další čtvrt hodiny. V obou případech musíte zavřít pán s víkem, ale nezapomeňte pravidelně míchat mince.

Poté přidáme šťávu z rajčat, nakrájenou v mixéru. Pro požadovaný objem bude stačit dvě plechovky s celkovým objemem 800 ml. Nebo můžete ze skladu dávat 4 šálky pravidelné rajčatové šťávy. Přidáno 10 g. cukru a soli a vše je důkladně promícháno. Hrnce se znovu zavírá víkem tak, aby omáčka mohla být zvlhčena při nízké teplotě. Půl hodiny to stačí..

Po 15 minutách přidejte půl sklenice vody. Když je omáčka hotová, její chuť je dokonalá potřebou pepře, cukru nebo soli. A použití čerstvého tymiánu, máty nebo šalvěje otevře nové aspekty bolognese chuti..

líný пирогZjistěte, která jídla z mletého masa jsou nejlepší..

Jak udělat mleté ​​vepřové kotlety, osvědčený jednoduchý recept.

Nejzajímavější recepty s fotografiemi španělských tortillových náplní jsou zde..

Lasagna těsto

Jedná se o jeden z nejdůležitějších okamžiků při přípravě pokrmů, nikdy se nepokoušejte těsto míchat ve špatné náladě, jinak pravděpodobnost selhání.

Sklenice mouky se přelévá do misky, v ní se vytvoří malý otvor, do něhož se nalévají dvě bílé a žloutek, 15 ml vody. Těsto se jemně hněte rukou nebo lžící do polotekutého stavu, ve kterém se dá zvednout ručně. Je třeba pokračovat v jeho hnětení na povrchu s opylovanou moukou do pružného a hustého stavu, nicméně byste neměli používat celý objem mouky, pokud je přehánějte, můžete těsto tvrdé. Poté, co potřebujete zabalit míč do plastového obalu a nechat na půl hodiny.

Před cestou je těsto rozděleno na 8 rovných dílů. Každá získaná míč je nejprve hnětena prsty do plochého dortu a pak ji přetočíme ze středu na okraje, aniž bychom zapomněli posypat mouku, do průsvitného stavu. Výsledné listy posypte moukou tak, aby se nelehaly a neskládaly dohromady..

Listy jsou pokryty čistým hadříkem, aby nedošlo k vyschnutí..

Bechamelová omáčka

omáčku БешамельJe nutné ohřívat rostlinný olej v hrnci a přidat do něj kousky smetany. Nalijte 2 polévkové lžíce. l mouku a vše tak rychle smíchané. Když masa vaří, přidává se mléko po částech a za stálého míchání..

Množství soli by mělo korelovat se stupněm slanosti sýra, takže v této fázi není omáčka příliš slaná. Po ohřátí směsi oheň zhasne. Jednou z klíčových složek slavné omáčky je muškátový oříšek. Je třepán nebo už ve formě prášku v množství 3 až 4 gramy..

Tradičně pro Bechamelovou omáčku se používá parmezán, který způsobuje suchou konzistenci nádobí, nebo sýr Mozzarella, který dává jídlo extra šťavnatost. Použití ruských odrůd sýrů však neovlivní chuť..

Vaření lasagne s mletým masem

Prvním krokem je nalít Bolognesovu omáčku v množství nepřesahujícím 1/5 celé omáčky. Je pokryta první vrstvou těsta, pak plnkou a znovu nalita s omáčkou. Jedna čtvrtina omáčky Bechamel se nalije na druhou vrstvu těsta, vycpávka se rozloží a vše je posypáno sýrem. Třetí list je rozmazaný s Bolognese a jednotné množství mletého masa. Jako výsledek, poslední bude omáčka Béchamel a sýr.

Trouba musí být připravena předem, zahřát na 200 ° C. Pečte italskou lasagnu na 40 minut. Pokud je horní vrstva ošlehaná a opuchnutá, je to jistý signál dokončení vaření..

Lasagna recept s hotovými těstovinami a mletým masem

Jednoduchý způsob vaření lasagny doma. Méně časově náročné, ale v žádném případě méně než klasické jídlo.

 • 1 balení listové pasty;
 • Libra mletého vepřového masa a hovězího masa;
 • Bechamel (viz recept výše);
 • 1 balení kečupu;
 • Žárovka;
 • Libra sýra;
 • Slunečnicový olej;
 • Máslo pro mazací formu;
 • Sůl, pepř a koření.

Jemně nasekaná cibule smažená do průsvitného stavu v rostlinném oleji. Po přidání náplně se vyrovnává špachtlí a mísí se. Sůl a pepř na konci..

fry фарш

Po plnění je přidán kečup nebo například omáčka “Grilování”. Pokud se používá obyčejná rajčatová pasta, je nutné přidat koření k dosažení požadované chuti..

přidat кетчуп

Když je připravena bešamelová omáčka, mleté ​​maso, těstoviny, připravené podle pokynů na obalu, můžete pokračovat v tvorbě lasagny.

tvar лазанью

Destičky těsta jsou nejdříve položeny, omáčí se omáčkou;

první слой

Dále je mleté ​​maso rovnoměrně rozloženo a vše je posypáno sýrem..

posypeme сыром

Kombinace se opakuje v závislosti na velikosti těsta a počtu složek..

opakovat слой

Lasagna se pečou v předehřáté troubě při teplotě 190 stupňů Celsia, přibližně 40 minut.

lasagna запекать

Tento recept je vhodný jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří neradi komplikují proces vaření a vzdávají hold starým tradicím..

lazanya_v_domashnih_usloviyah-76202

Užitečné tipy a tajemství recepty Italská lasagna

 1. Pokud jsou pasty měkké uvnitř a suché na okrajích, mohou být nahrazeny těstovinami, které nejsou kvasnicí. Předvrtejte jej do tenké vrstvy a nakrájejte na požadovaný tvar;
 2. Pečlivě si přečtěte pokyny pro připravené těsto pro lasagne. Některé listy jsou předvařené, jiné jsou prostě naplněné studenou vodou před použitím;
 3. Tradičně lasagna je obdélníkový nebo čtvercový. Tento formulář je vhodný, pokud je nádoba vyrobena z hotového těsta. Domácí těsto je praktičtější k tomu, aby se kroužilo do kruhového tvaru;
 4. Bolognese omáčka je připravována na lasagne předem. Pomáhá zlepšovat chuť a zkracuje čas strávený vařením;
 5. V klasickém receptu můžete použít jak bílého, tak červeného vína, ale ten dá mletému masu tmavý odstín;
 6. Namísto mletého vepřového a hovězího masa můžete použít kuřecí maso. To výrazně zkrátí dobu vaření a dá lasagne jemnou chuť;
 7. Blender pomáhá zbavit se kousků v béchamelové omáčce.

Užijte si jídlo!

Loading...