Rýže s krevetami se týká thajské kuchyně. Tam je taková jídla na snídani, oběd a večeři. Nejčastěji při vaření používejte speciální lepivou rýži khau. Má neuvěřitelný obsah škrobu..

As вкусно приготовить рис с креветками

Vaříme to pro pár, a ne ve vodě obvyklým způsobem. Přidávají naprosto všechny pokrmy jako hlavní součást a jedí s rukama bez vidlic a hůlků. V tradiční variantě krevet se kaše míchá s mořskými rybami, nebo se jednoduše oddělí velké množství zeleniny..

V evropské verzi tohoto pokrmu používají sýr, kuře, houby, vejce, kukuřici a další produkty..

V žádném případě by nemělo zaměnit toto thajské jídlo s italským risottem, protože hlavní součásti jsou stejné. Schéma přípravy a konzistence se liší radikálně. V prvním případě to více připomíná rýžovou kaši s různými přísadami, v druhé – pastovité polévce.
Podrobný recept
As вкусно приготовить рис с креветками
Složení Počet
rýže 250 g
krevety 300 g
máslo 3 polévkové lžíce. l.
žárovky 1 ks.
česnek 1 ks.
sůl, pepř chuť
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 97 Kcal

Je velmi jednoduché připravit tento pokrm neobvyklý pro naši kuchyni. Musíte dodržovat technologii a mít po ruce soubor výrobků.

 1. Rýže musí být vařena podle určité technologie: my myjeme dobře, vložíme ji do kastrolu, pour vroucí vodu pod samotný pás a položíme ji na maximální oheň s otevřeným víkem, přidáme sůl a jednu lžičku oleje.
 2. Když se hmota začne vařit, pečlivě ji utěsíme, snižujeme plamen a vaříme po dobu dvaceti minut, aniž bychom ho míchali. Odložte, nechte stát sedm minut a položte na velké nádobí, abyste ochladili.
 3. Cibuli vyčistěte z lusku, nakrájíme na proužky a smažíme do oleje na průsvitnost.
 4. Investujeme do samostatného kontejneru. Krevetky se rozmrazily, vyčistili ze skořápky a smažily se na zbytky oleje v pánvi maximálně pět minut.
 5. Přidejte ochlazenou rýži a poté cibuli, pečlivě promíchejte a smažte a mícháme po celou dobu. Pokud zjistíte, že nádoba je suchá, přidejte olivový olej.
 6. Nakonec přidejte nakrájený česnek, znovu promíchejte a podávejte..

Rýže s krevetami a zeleninou

Pro tento recept můžete podle vašeho názoru použít libovolnou vhodnou zeleninu. Rýže a mořské plody byly vždy dokonale spojeny s bulharským pepřem, rajčaty, mrkví a lilkem..

Složení:

 • mořské potravinyrýže – 300 g;
 • kreveta – 250 g;
 • mix mražené zeleniny – 400 g;
 • zelená cibule – 30 g;
 • olej – 4 polévkové lžíce. l;
 • sůl, koření – 0,5 lžíce.

Příprava: 50 minut.

Obsah kalorií: 102 kcal / 100 g.

Opakovali jsme rýži. Hořejte ho ve vařícím vodě, sůl, těsně zakryjte víkem a ohněte plamen. Když se voda úplně odpaří – po asi patnácti minutách – vyhoďte na síto a opláchněte vodou, abyste odstranili lepivost.

V pánvi nalijte rostlinný olej a teplo. Otevřete balíček s nakrájenou zeleninou a vložte je do oleje. Fry, míchání po celou dobu, až do úplného vaření, směs by měla být měkká.

Rozdrtíme umyté zelené cibulové peří, nalijeme je do hrnce, následuje drobivá rýže, sůl a koření. Míchat, ochutnat.

Rozmrazené krevety se nalévají na samém konci vaření, hnějí, zakryjí víkem a zachycují šest minut.

Toto jídlo nevyžaduje další přídavné jídlo, stačí dát sojovou omáčku na stůl s miskou.

Rýže s mušlemi, houbami a sýrem

Miska připravená podle tohoto receptu je neobvyklá a má vysoký obsah kalorií. Houby lze použít divoce nebo jít jednoduše a nakupováním skleníků v supermarketu.

Složení:

 • houby – 300 g;
 • kreveta – 200 g;
 • rýže – 400 g;
 • olej – 30 ml;
 • sójová omáčka – 3 polévkové lžíce. l;
 • sýr – 150 g;
 • koření, sůl.

Příprava: 1,5 hodiny.

Kalorie: 123 kcal / 100 g.

Houby naplní horkou vodou, důkladně umýt špínu, písek a listy. Omyjte a vložte do hrnce s vroucí vodou. Svařte hodinu a zlikvidujte síto. Je-li to nutné, nakrájejte na několik kusů..

Vařte rýži ve slané vodě až do připravenosti, vypusťte kapalinu a nechte vychladnout. Nalijte máslo do pánve a trošku smažte houby. Dále vyhoďte rýži, promíchejte a přidáme koření.

Krevety nalijte vroucí vodu, aby se rychle rozmrazilo, dekantujte vodu a vložte do pánve, aby se vařilo. Po pěti minutách nalijte sójovou omáčku, hněteme a nalijte strouhaný sýr. Čekáme na to, aby se hmota stala homogenní, vypněte kamen a nechte ji stát pět až sedm minut, položte ji na desky a položte na stůl.

Thajský recept

Procesy realizace tohoto pokrmu jsou snadné a jednoduché. K dispozici jsou základní přísady. Thajská kuchyně je poměrně zdravá, takže se z času na čas doporučuje, abyste ji zahrnuli do menu..

Složení:

 • rýže – 2 sklenice;
 • kreveta – 300 g;
 • pepř – 2 ks;
 • olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • zelené fazole – 150 g;
 • karfiol – 300 g;
 • horká paprika – 1 ks;
 • cibule – 1 ks;
 • vejce – 1 ks;
 • sójová omáčka – 3 polévkové lžíce. l;
 • krevety – 200 g.

Příprava: 1 hodina.

Kalorie: 137 kcal / 100 g.

Ve vroucí vodě vařte předem vypranou rýži. Naplňte vodu a nechte vychladnout. Odfiltrujeme fazolky, umístíme malou část na skimmer a blýskáme dvě minuty. Rozložte na ručník. Ve stejné vodě varte květenství kapusty na dobu ne více než dvě minuty..

Také krevety by měly být vařené, skořápky odstraněny a nakrájeny na polovinu. Nalijte olej do hrnce. Cibule čistěte a nakrájejte na kostky. Můj sladký pepř, vystřihneme střed a nakrájíme na proužky. Fry připravené zeleniny v pořadí priority: cibule až do růžové barvy, přidejte pepř, míchat po celou dobu, vařit po dobu jedné minuty, pak přidat fazole a květák.

V změkčené zelenině řídíme vejce a rychle promícháme celou hmotu, abychom se vyhnuli velkým kusům. Nalijte sójovou omáčku a vše pečlivě promíchejte. Zelenou zeleninu nakrájejte tři minuty a nalijte ochlazenou drobnou rýži, následně jemně nakrájenou horkou papriku, přidejte krevety a vypněte varnou desku. Jídlo se podává teplé. Může být skladován v chladničce po dobu dvou dnů, aniž by ztratil svůj vkus..

entrecoteHovězí entrecote je poměrně jednoduché, hlavní věcí je vybrat správné maso.

Vezměte si na vědomí klasický recept na tresku pod marinádou.

Zde je recept na velmi neobvyklé, ale chutné svačiny skotských vajec na špízy.

Smažená rýže s mořskými plody, kuřecím masem a vejcem

Toto jídlo má druhé jméno – rýže v čínštině. Ale bez ohledu na to, jak jste jej pojmenovali, je velmi vysoká v kaloriích, chutná a voňavá díky kořením, které tvoří.

Složení:

 • rýže – 200 g;
 • kuře – 300 g;
 • kreveta – 150 g;
 • vejce – 3 ks;
 • Oyster omáčka – 4 lžíce. l;
 • olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • zelená cibule – 30 g;
 • kurkuma, tymiánka.

Příprava: 1,5 hodiny.

Kalorie: 115 kcal / 100 g.

Vařte rýži ve slané vodě, ale ne do plné připravenosti, aby trochu tvrdé uvnitř. Spolu s ostatními produkty dosáhne kotle. Pokud ho rozdrtíte, kašička se ukáže a to pokazí misku..

Umyjte kuřecí filé, ponořte je ručníkem a nakrájejte na kostky. V kotlíku nalijte olej a položte pečené maso, posypeme kořením a dobře promícháme.

Otevřete vakuový obal a nalijte solanku z krevet. Přínosy právě takových mořských živočichů – jsou připraveny, nepotřebují vařit, smažit či čistí.

Beat vejce v samostatné misce, nalijte omelet do suché pánve a lehce smažte, pak položíme rýži a vše promícháme, abychom vytvořili jednotnou strukturu..

V kotli na kuře můžeme nalít rýži s vejci a krevetami, míchat a nalít ústřicovou omáčkou. Vaříme misku deset minut a mícháme občas. Nakonec usíname s nakrájenou zelenou cibulí a odkládáme se.

Tipy pro vaření

 1. Pro předvarevnou rýži můžete použít nejen studenou vodu, ale i veškerý vývar v ledničce. A aby zrna zůstaly bílé v krásné barvě, vytlačte do ní několik kapek čerstvé citronové šťávy;
 2. Při nákupu garnátů věnujte pozornost hlavám. Pokud jsou šedé nebo černé – výrobek není čerstvý, je lepší se zdržet nákupu;
 3. Dobrou bohatou barvu a chuť rýže s krevetou získáváte přidáním čerstvých rajčat s čerstvě nalévanou omáčkou;
 4. Turmeric je přidán do tohoto pokrmu, aby získal krásný oranžový odstín;
 5. Pro tento pokrm jsou vhodné pouze kulaté rýžové odrůdy;
 6. Kuřecí maso může být nahrazeno krůtím, ale v žádném případě vepřové nebo hovězí, jsou pro tento pokrm příliš těžké a tučné;
 7. Smažené houby lze bezpochyby nahradit nakládanými žampiony, pouze je přidávat na samém konci a po odstranění vlhkosti;
 8. Ale ujistěte se, že používáte čerstvě uvařenou rýži, zbytky včerejška jsou také skvělé. Potřebuje se pouze dobře smažit v pánvi s ostatními produkty, které tvoří tento jednoduchý pokrm..

Bon appetit!