Výhody chutné kyselé trávy ze zahrady, nazývané šťovík, jsou nespravedlivě zapomenuty. A marně. Koneckonců, toto je poklad pro organismy trpící zimní avitaminózou. Obsah vitamínů a minerálů se jen otáčí. To je důvod, proč se nevědomky snažíme vychutnat kyselou šťovík, křupat ji na zahradní posteli nebo ji používat k vaření..

Na regálech supermarketů se zřídka setkáváme s takovým cenným sezónním produktem. Ale neměli byste být rozrušení, i když nejste vlastníkem svého vlastního webu. Na jaře se najde sorrel na trzích s potravinami u babiček – dachnits není obtížné.

Takže jste se stali šťastným majitelem tašky s touto užitečnou rostlinou – neváhejte si vybrat recept. Je na čase potěšit sami sebe a své blízké.

Sladké droždí se šťávou v troubě
As приготовить вкусные пирожки со щавелем
Složení Počet
mouka 250 g
špičkové vejce 1 ks.
zakysaná smetana 100 g
slunečnicový olej 50 ml
cukru 1.5 Čl. lžíce těsta, 50 g pro plnění
suché pekařské kvasnice 1 lžička
šťovík 1 velká banda
máslo 50 g
žloutek 1 ks.
Doba vaření: 210 minut Kalorie na 100 gramů: 201 Kcal
Šťavnatá šťavnatá výplň s jemným náznakem karamelu, nejjemnější strouhankou a zlatou kůrou. Piesky pečené v troubě, dokonce ani příležitost projít bezděky.

Recept na výrobu sladkých šálků s šťávou v troubě by měl začínat přípravou těsta. Doporučuje se předem připravit jídlo z chladničky. Prostorová teplota všech ingrediencí je klíčem k budoucímu pečení..

Existují dva způsoby – míchání s rukojetí nebo výroba chleba. Stačí načíst všechny součásti do kuchyňského asistenta v pořadí doporučeném v pokynech pro konkrétní model..

Potom nastavte program pro hnětení. Doporučujeme zvolit režim, ve kterém se těsto nalije několikrát..

Pokud chcete pracovat s vašimi rukama, musíte je kombinovat se všemi tekutými přísadami. A postupně přidáváme směs mouky a kvasnic, získáme měkké těsto. Důkladně ho rozetřete asi 10 minut, vložte do čisté nádoby, zakryjte a dejte 2 hodiny na dobrý výtah. Jednou se bude muset těsto hněte..

Je čas začít plnit. Sorrel letáky nakrájíme na tenké proužky a posypeme na vyhřívanou mísu s máslem. Ochlaďte šťavelovou hmotu na pokojovou teplotu, jinak hrozí nebezpečí zničení kvasnic a rozloučení s bujným pečením..

Rozdělte náplň a těsto na 8 dílů. Je čas naformovat. Vložte náplň na každý ze zploštělých kusů, posypeme 1 čajovou lžičkou cukru, pečlivě přitáhněte hrany.

Zůstává skládat koláče na plechu tak, aby švek byl na dně. Jakmile se zvětší objem, škubněte žloutkem. 25-35 minut v troubě při 180 stupních uděláte koláče rudé.

hrachu кашаJak rychle vařit kaštanovou kaši bez namáčení. Poznamenejte si naše recepty.

Růžový okvětní lístek je vynikající pochoutka, exotická a nádherná. Říkají, že je velmi milován na východě, zkuste to i vy.

Chcete jíst v zimě omáčky? Vezměte na vědomí naše recepty na přípravu šťovíku na zimu.

Puff pečivo s jahodami a jablky

Expresní pečení zakoupeného těsta vždy přijde na záchranu hostesky. Výborný výsledek s minimálním časem.

Složení:

 • bavlněné těsto (bez droždí) – 450 g;
 • šťovík – 1 velká banda;
 • jablka – 4 ks;
 • cukr – 100 g;
 • skořice – pro chuť;
 • škrob – 1,5 lžíce;
 • 1 žloutek.

Doba vaření: 45 minut.

Obsah kalorií: 265 kcal.

Těsto se rozmrazuje. Plnění pro puffery s šťávou je snadné. Stačí uschnout a vyschnout listy šťovíku, nakrájet je na tenčí pásky, promíchat se škrobem a cukrem. Odlupujte jablka, odstraňte semenné krabičky, nakrájejte na kostky.

do řezu щавель

Můžete pokračovat v tvorbě bičů. Jakmile je těsto rozmrazené, trochu ho troubě roztáhněte a nakrájíme na čtverce stejné velikosti. Do rohu každého polotovaru vložte připravené jablková kostka, posypeme skořicí a naplníme oxalonovou náplní.

dělat пирожки

Budoucí patty složené v trojúhelnících. Okraje důkladně zašroubujte. Konečným krokem bude mazání povrchu obláčků žloutkem.

dělat пирог

Zůstává odeslat plech na pečení a počkat na 180 stupňů po dobu 15-20 minut.

pirog_so_shavelem_iz_sloenogo_testa-273186

Smažené omáčky s vejcem

Lahodné a rudé těstoviny z kvasnicového těsta s sezónním náplní jsou prostě povinny zdobit rodinnou večeři za slunečného jarního dne.

Složení:

 • mouka – 200 g;
 • suché droždí – 1,5 lžíce;
 • voda – 1 šálek;
 • cukr – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • slunečnicový olej – 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • vařené vejce – 3 ks;
 • šťovík – 1 velká banda;
 • sůl, mletý černý pepř – na chuť.

Doba vaření: 2 hodiny.

Obsah kalorií: 289 kcal.

Smíchejte kvasnice s cukrem a nalijte teplou vodu. Počkejte, až se vytvoří kvasnicový uzávěr. Čas trvá asi 10 minut. Je to test na oparu. Teď je třeba smíchat výslednou kapalinu s 2/3 veškeré mouky a přidáním rostlinného oleje ho připravte lyžičkou. Postupně pokropíte mouku, je třeba přenést těsto na hustou viskózní hmotu. Nechte ji 1 hodinu.

Vařte vajíčka tvrdě vařená, nakrájejte na malé kostičky. Mírně umyjte nakrájené listy šťovíku v pánvi. Obě masy se mísí, sezoní se solí a pepřem..

Chcete-li vyrobit koláče, musíte důkladně prásknout stůl. Vezměte těsto s lžící, přelévejte na mouku po obou stranách a zatlačte dolů a dáte jí tvar koláče. Vytvořte kopec výplně uprostřed. Zůstává zaschipnut.

Koláčky se smažou v dobře zahřátém rostlinném oleji. Růžová kůra na obou stranách? Je načase nastavit tabulku.

Tajemství šťavnatosti

Receptura je vybrána, produkty jsou připraveny, ale jak získat poprvé dokonalý výsledek? Je tu malé tajemství. Správné množství plnění – zástava lahodných koláčů. Oxalická vrstva musí být nutně tlustá, pak bude pečení šťavnaté. Prsty lízat!

Tip: Nezapomeňte, že při tepelném zpracování je objem šťovíku výrazně snížen. Proto je přehnat s množstvím zelené je téměř nemožné. Naopak čím víc bude, tím chutnější bude výsledek – šťavnaté koláče se prostě roztaví v ústech.!