Zeleninové kotlety patří do kategorie latenových pokrmů. Obvykle jsou připraveny, pokud existují nějaké potíže s tělem, a musíte sedět na stravě. Také pokrm je populární u těch, kteří pozorují příspěvky. Ale stále existuje kategorie lidí, kteří nemají vztah k prvnímu nebo druhému – vegetariánům. Pro ostatní je těžší diverzifikovat stravu bez masa, mléčných výrobků a drůbeže..

Během přípravy obyčejných masových kuliček používáme vejce na výrobu mletého masa, zatímco v štíhlé mouce slouží jako náhražka malá ovesná kaše nebo krupice. Ujistěte se, že přidáváte koření k kořením a kořením, takže zeleninová miska není jemná a má chutnou chuť. Hlavní výhodou je absolutní výhoda všech výrobků, které tvoří. Můžete s nimi experimentovat, a hlavně – nebojte se.

Pánevní zelí: nejchutnější recept
As вкусно приготовить постные котлеты из капусты
Složení Počet
Zelí 1 hlava
Mrkev 2 kusy.
Bow 1 ks.
Mouka 3 polévkové lžíce. l.
Rostlinný olej 4 polévková lžíce. l.
Koření na zeleninu balení
Sůl chuť
Chléb taška
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 96 kcal
Někteří věří, že kotlety, uvařené pouze ze zeleniny, nemohou být chutné a není tak možné jíst. Chcete-li ověřit nesprávnost takového úsudku, zkuste vařit s tímto receptorem..

Se zelím odstraňte listy horní vrstvy, odřízněte černé skvrny nebo kouzla. Řez zeleninu na několik kusů s velkým šéfkuchařským nůžem, odstraňte stůl z prostředku, ponořte jej do vroucí vody a nechte 10 minut.

zelí пропарить

Zbývající zelenina je oloupaná, náhodně nakrájená na kousky. Vezměme zelí z vody a necháme trochu vychladnout..

Namontujte brusič a přeskočte všechny připravené výrobky.

twist капусту

Přidejte mouku, sůl a koření. Všechny pečlivě promícháme a vyřezáme malé polotovary mokrými palmami..

k vytvoření капсту

Zahřejte máslo na pánvi, přikryjte šlehačky do šlehačky a smažte na všech stranách asi pět minut. Čerstvé greeny a česnek mohou být přidány do kamen, ale to je volitelné..

kotlety готовы

Jak si vařit zelí s zelí

Biftek je každodenní a velmi dobře známý pokrm pro nás všechny. Když se však Půst blíží a ukládá určité omezení, je nutné najít odpovídající náhradu..

Součásti:

 • Zelí – 650 g;
 • Sůl, koření – na chuť;
 • Krupice – 150 g;
 • Olivový olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • Houby – 150 g;
 • Česnek – 2 hřebíčky;
 • Mouka – 3 polévkové lžíce. l.

Příprava: 45 minut.

Obsah kalorií: 123 kcal / 100 g.

zelí котлетыPro vaření masových kuliček je lepší použít zelí z loňské sklizně. Nakrájejte zeleninu na kusy a nakrájíme na kuchyňský robot. Čím menší je frakce, tím více šťávy bude zelí a tím jednodušší bude vytvoření polotovaru. Nakrájené zelí není vhodné pro tento recept: bude to dost těžké vyřezávat. Pokud tedy nemáte moderní technické prostředky, můžete použít akademickou volbu – float.

Umyjte si houby a osušte je, smažte na másle a občas promíchejte deset minut. Když se ochladí, vložte je do mleté ​​zeleniny spolu s česnekem a krupicí prochází lisem. Ručně promíchejte celou hmotu. Ponořte do mouky a smažte v horkém oleji, dokud nebudete ostrý.

Položte kotletky ve vrstvách v hliníkové pánvi, peremazte každý domácí kečup, přidejte petrželky nebo rozmarýnové větvičky a dušte po dobu patnácti minut a nalít jednu sklenici vody.

Pěstěné karfiolky

Základem tohoto pokrmu je karfiol a bílá cibule. Namísto vajec je jistě přidána krupice, takže polotovary udržují svůj tvar a nerozpadnou. Chcete-li připravit dietní jídlo, musí být proces smažení nahrazen v páře v dvojitém kotli..

Součásti:

 • Květák – 1 kg;
 • Sůl, koření – chuť;
 • Manka – 4 polévkové lžíce. l;
 • Cibule – 2 ks;
 • Cilantro – balíček;
 • Chléb – 100 g.

Příprava: 55 minut.

Obsah kalorií: 87 kcal / 100 g.

Zelí nakrájíme a oplácháme v teplé vodě s trochou přídavku stolního octa, abychom neutralizovali možné parazity mezi květenstvími. Stříkat vodu a když se začne vařit, ponořte zeleninu na tři až čtyři minuty, ne déle, jinak se změní na nepořádek.

Cibule vyčistěte a rozkrojte poloviční kroužky. Přemísťujeme připravené produkty do mixéru a přerušujeme imerzní trysku v bramborách.

Cilantro se umyje a rozdrtí nůžem, vloží se do zeleninového mince, přidá se sůl, koření a pečlivě se promíchá. Nalijte vodu do dvojitého kotle. Vyřezávejte hamburgery, pečeme na strouhané pečivo a vystupujte na dálku na speciálních úrovních dvojitého kotle. Zapněte spotřebič a vařte po dobu 30 minut.

kotlety с грибамиKuřecí kotletky v troubě – jednoduché a chutné pokrmy, které nevyžadují, abyste byli dražší.

Lean hrachová polévka vám pomůže, pokud potřebujete vařit něco uspokojujícího a zdravého. Recepty zde.

Jak připravit lahodnou polévku s kuřecím masem v pomalém sporáku, přečtěte si několik receptů.

Tajemství vaření

 1. Předtím, než utvoříte zelí, namočte dlaně ve studené vodě;
 2. Množství mouky se může mírně zvýšit v závislosti na konzistenci mletého masa. Pokud se dostanete vodnaté zelí, pak je třeba více mouky, aby se polotovary neukládaly do pánve;
 3. V kotlících můžete přidat nejen obvyklé cibule nebo mrkev, ale i cukety nebo lilek;
 4. Toto jídlo je připraveno nejen v páře nebo smažení v pánvi, můžete také pečeme v elektrické troubě tím, že umístíte zeleninové mince do silikonových nebo kovových forem. Nezapomeňte předem natřít olej nebo sendvič;
 5. Během běhu zelí se ujistěte, že není trávena a přeměněna na kaši, jinak nebude nádobí fungovat;
 6. Pokud se při tvorbě polotovarů uvolní větší množství tekutiny, pečlivě stlačte mletí a nakrájejte kotlety dvakrát;
 7. Miska je velmi jemná, takže při otáčení nepoužívejte vidličku, ale dřevěnou stěrku, aby nedošlo k poškození tvaru;
 8. Při přidávání krupice dobře promíchejte, aby nedošlo k tvorbě hrud.
 9. Chléb a mouka mohou být nahrazeny ovesnými otrubami, lněným nebo sezamovým semínkem;
 10. Při smažení použijte malé množství oleje, protože se rychle vstřebává, řezné řezy se stávají měkkými, což znesnadňuje další obrátky;
 11. Bramborový škrob má vynikající vazebné vlastnosti a může být použit s moukou.

Cook chutné a duše! Bon appetit!