Dietní drůbeží maso má vedle svých výživných vlastností další výhodu, kterou oceňují rušné hospodyně, velmi dobře vaří. Můžete si připravit chutné kotlety na oběd nebo večeři během několika minut z jednoduché sady ingrediencí a osvědčené recepty pomohou zachovat dobré a chutné kuřecí maso..

Kuřecí kotlety ve strouhané
As приготовить отбивные из куриной грудки в панировочных сухарях
Složení Počet
chlazené kuřecí prsíčka 1000 g
strouhanka 250 g
kuřecí vejce 2 kusy.
majonéza 300 g
černý pepř a sůl chuť
rostlinný olej pro smažení
česnek chuť
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 170 Kcal

Kuřecí prsa může být vyrobena s lahodnými kotletky ve strouhankách. Koření a příchutě mohou přidat koření do misky: prášek z papriky, černá mletá paprika, hotová kuřecí koření nebo, stejně jako v tomto receptu, česnek prošel lisem.

Příprava krok za krokem:

 1. Vyprázdněné a sušené kuřecí prsíčka musí být řezané přes vlákna a diagonálně do tlustých desek. Každý kus masa se opatrně odhodil a položil mezi dva listy přilnavého filmu.. kuře филе
 2. Po bití na všech stranách filet, liste pomocí lisu sůl, černý pepř a drcený česnek. Nechte polotovary ležet po dobu 5-10 minut.
 3. V jedné hluboké talíře vaříme těsto vajec a majonézy a jednoduše protřepeme přísady vidličkou. Do jiné ploché desky nalijte strouhanku. strouhanka сухари
 4. Připravené maso namočené ve vaječném těstíčku, pak se vložíme do strouhanky a posíláme na pánvi s horkým olejem. Vařte na střední teplotu až do vaření, pečeme na karamelovou kůru ze všech stran.. vykostění мяса в сухарях

Kuřecí prsíčka kuchařské recept v sýru a pečivo

Kuřecí filet má jednu významnou nevýhodu – po tepelném zpracování se stává suchým. Samozřejmě můžete tuto situaci napravit přidáním různých omáček nebo servírováním šťavnatého zeleninového salátu pro oblohu. Existuje ale i jiný způsob výdeje – sýrový sýr, který pomůže uchovat všechny masové šťávy..

Podíl produktů používaných při přípravě jídel:

 • 800 g kuřecího filé;
 • 2 vejce;
 • 150 gramů pšeničné mouky;
 • 100 g strouhanky;
 • 150 g tvrdého sýra;
 • sůl a koření podle chuti;
 • olivový olej na smažení.

Ze specifikovaného počtu produktů po dobu půl hodiny bude hosteska schopna vařit čtyři porce kotlety v chlebu sýrů a sušenky.

Energetická hodnota nebo kalorická hodnota vypočtená na 100 g hotového výrobku činí 177,2 kcal..

Sekvence akcí: kotlety в сухарях и сыре

 1. Celé filety nakrájíme na porce, každý z nich se vylupuje, sůl a pepř. Nechte připravené maso na prkénku, dokud nebudou připraveny ostatní přísady..
 2. V samostatném kontejneru porazíte, až dojde k vyhlazení vajec pro těsto. Proveďte malé nebo střední třísky ze sýra, smícháme je s strouhankou a nalijte směs na talíř, ve kterém bude chléb chleba vhodný. Na druhé straně stejný talíř nalijte mouku.
 3. Prázdné kotlečky se nejprve nanesou do mouky, pak se ponoří do syrových vajec a smažou do sýru se strouhankou.
 4. Bezprostředně poté smažte v pánvi se středním množstvím oleje. Aby se maso dostalo do připravenosti a ne přesahovalo, trvání tepelného ošetření by mělo trvat 3-4 minuty na každé straně.

Jak vařit v troubě

Chutné kuřecí kotlety lze připravit bez kapky oleje, což pomůže troubě. Těsto a vaření pomáhají zachovat jemnost a šťavnatost nádobí, což z něj dělá ideální volbu pro lehkou večeři..

Chcete-li vyrobit kuřecí kotlety s minimálním množstvím tuku, budete potřebovat:

 • 700-800 g kuřecího filé;
 • 1 vejce;
 • 100 g strouhanky;
 • 4 g mleté ​​černé pepře;
 • 4 g zázvoru;
 • 3 g soli;
 • všechny koření na ochutnání.

Doba vaření bude průměrně 35 minut.

Kalorie 100 gramů se bude rovnat 166,8 kcal.

Chop с хрустящей корочкой из духовки

Jak vařit v troubě:

 1. Sušené maso se vypláchne studenou tekoucí vodou a přebytečnou vlhkost zabalí papírovým ručníkem. Potom nakrájíme každý filtr podélně na dvě vrstvy a trochu odpuzujeme.
 2. Vejce se třese vidličkou se solí a kořením. Chlébky se nalévají do kontejneru, který je vhodný k odvalování masa.
 3. Kousky rozbitého kuřecího masa ponořte ve vejci a vkládejte do strouhanky. Tento postup opakujte celkem dvakrát..
 4. Položte kotlety do pečícího se nádoby a pošlete je do trouby po dobu 20-25 minut při teplotě 180 stupňů. Zde je důležité, aby nedošlo k přehánění a neschnutí masa, je připraveno velmi rychle..

as готовить отбивные из свинины на сковородеChcete se naučit vařit vepřové kotlety v pánvi?

Vařené hovězí maso v pomalém sporáku – velmi chutné a současně nízkokalorické jídlo!

Rybí filé v těstíčku bude vrcholem prázdninového stolu.

Podrobnosti o vaření

Pro šťavnaté a citlivé kuřecí kotlety byste měli mít chlazené maso. Při použití zmrazeného produktu by mělo být odmrazování jemnější a prodlouženo (na spodní části chladničky).

Nesnažte se urychlit rozmražení masa v mikrovlnné troubě nebo horké vodě..

Nakrájené maso by mělo být poraženo kladivkem na maso nebo širokou stranou kuchyňského nože. Nadměrné úsilí při bití nestojí za to, protože maso je již poměrně málo. Aby se zabránilo postřiku kolem kuchyně, měly by být filé položeny na desce na krájení a utaženy přilnavým filmem..

Udržujte těsto z vyhozeného vejce tak, aby držel chléb na povrchu kotleta. K pokrytí kusu masa rovnoměrněji by měla být pokryta moukou a poté ponořena do zbitého vejce a chleba.

Jak vařit kuřecí prsíčky ve strouhách, viz video recept:

Breadcrumbs lze zakoupit přímo v obchodě nebo vyrobit sami ze zbylého chleba. Abyste to udělali, měl by být v peci vysušený chléb a potom rozseknut pomocí míchačky nebo mlecího stroje.