Brokolice je považována za vegetariánskou potravu a málo lidí ví, že s touto zeleninou existuje mnoho chutných a dokonce masných pokrmů..

Jedním z nich je kuřecí prsa s brokolicí. Tato kombinace se samozřejmě nestane příliš nízkokalorickým, ale v něm je více živin a vitaminů. A samozřejmě bude toto jídlo vynikající.

Recept na smažené filé s brokolicí v pánvi
As вкусно приготовить куриные грудки с брокколи
Složení Počet
kuřecí filé 3 kusy.
brokolice 400 g
luk 1 ks.
mrkev 1 ks.
rostlinný olej pro smažení
sůl a koření chuť
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 150 kcal

Nejprve si nakrájeme a nakrájíme kuřecí prsíčka na malé kostičky, důkladně je opláchněte a osušte. Potom vyčistěte mrkev a cibuli. Jak to udělat, okamžitě vložte teplý olej do pánve a nakrájejte zeleninu. Můžeme nakrájet mrkev s tenkou solnou třepačkou a nakrájíme cibuli jen jemně. Smažte zeleninu do pánve olejem a smažte – 4-5 minut, aby se zbarvily trochu zlatě.

Pak rozdělíme brokolici na malé kousky, pokud máte velký, a pošlete je na cibuli s mrkví, po které se smažíme dalších 5 minut.

Dále přidejte maso na zeleninu a vše důkladně promíchejte. Zakryjte víko a ohněte ho. Vařte misku asi 10-15 minut, nezapomeňte míchat.

Kuřecí prsa s brokolicí v smetanové omáčce

kuře в сливках

Vezměme kuřecí prsíčka a myjeme je, pak je usušíme, aby nedošlo k přebytku vody. Pak je nakrájejte na stejné části a vložte do pánve. Posypeme nakrájenou cibulí a česnekem. Sůl a přidáme koření podle chuti. Důkladně promíchejte, smažte do zlatavé hnědé – a ne více.

Dále přidejte brokolici a zelené fazole do pánve. Brokolice před tím by měla být rozdělena na malé květenství. Pokud je zmrazená zelenina – dáváme to správně.

Smažte maso se zeleninou – náš cíl je brokolice měkká. Hlavní věc není přehánět, aby se zelenina nedostala do kaše.

Když je cíl dosažen – přidejte krém do našeho pokrmu a nechte vařit pod víkem po dobu 5-7 minut.

Jakmile bude hotové, můžete posypat nádobí s oreganem a kořením podle vkusu. Navíc můžete přidat trochu stríhaného sýra, abyste diverzifikovali chuť.

Kuřecí prsa s růžičkovými klíčky v troubě

kuře в духовке

Nejprve opláchněte maso a vysušte ho. Dále posypte solí a kořením ze všech stran, pak vložte do hrnce a nechte marinovat po dobu 4 hodin, a můžete na noc – podle vašeho uvážení.

Dále položte hrnce s vodou na oheň a sůl. Když se vaří, vložte do něj brokolice, která se nejprve rozdělí na florety. Měl by být udržován ve vroucí vodě asi dvě minuty a ne více – jinak se stane kaše a my ji potřebujeme pouze změkčit. Jak to bude připraveno – vložíme cedník, aby se vyschlo.

Mezitím můj pepř, odřízněte ocasy a získávejte semena. Poté je třeba rozřezat na proužky..

Jak bude vše připraveno, vložte zeleninu do pekáče a lehce nalijte olejem a pak přidávejte sůl. Pak jsme porazili kuřecí prsa tak, aby se stali plochými a zcela zakryli zeleninou. Další věc, kterou pokrýváme fólií – pokud se nezakryjete, bude maso více pečené a suché.

Formu jsme vložili do trouby po dobu 35 minut při 180 stupních. Ochota tak zkontrolovat – pečlivě odstraňte fólii a vyzkoušejte maso nožem, měla by být měkká. Pokud chcete, aby bylo maso trochu hnědé, měli byste fólii vyjmout 5 minut, než bude hotová..

Kuřecí filetky s brokolicí a sýrem

rolí

Nejprve troubu zahřejeme – potřebujeme asi 200 stupňů.

Dále přidejte brokolici do hrnce, nalijte vodu a přivedete k varu jako varu, přidržte dalších pět minut, pak vyjměte, opláchněte studenou vodou a vložte cedník, abyste sušili.

Pak nakrájejte kuřecí prsíčka mezi dvě plastové fólie a poraďte je tak, aby byly co nejtenčí. Nakrájme filety nahoře paprikou a solí.

Dále nakrájejte jemně brokolici a sýr, poté je promíchejte a rozdělíte na čtyři části – pro každý kotouč. Rozšiřujeme výslednou náplň na kusy filé a přetáhneme je na kotouče – aby se neotáčeli, můžete okraje utěsnit pomocí špičatých špiček.

Dále zahříváme rostlinný olej v horké lžičce v pánvi a smažíme kotouče až do hnědé hnědé a už žádné. Vložte roličky do mazané formy a pošlete je do trouby po dobu 30 minut.

Jak vařit chutné jídlo v pomalém sporáku

jídlo в мультиварке

Vezmeme kuřecí filé, omyjeme, sušíme a dáme mezi dva plastové fólie, pak je vyfoukáme tak, aby se stával tenkou. Pak si ho trochu sůl a pepř – a můžete přidat trochu koření podle vašeho vkusu..

Poté mícháme česnek a zakysanou smetanu v samostatné desce – je třeba důkladně promíchat.

Pak umyjte a vysušte brokolici. Rozemlejte ho a roztáhněte na prsa, která je potom obalena v obálce.

Poté rozmačkáme obálky se zakysanou smetanou a česnekem a dáme je do napájecí nádrže. Nalijte vodu na dno misky multicookeru a nastavte režim “Vaření” nebo “Steaming”. Vaření obálky by mělo být asi hodinu – to může být trochu víc, pokud si nejste jisti připravenost.

ryby котлетыJak si vařit koláč z kaprů, přečtěte si náš článek..

Poznamenejte si recept na bramborové palačinky s mletým kuřetem – úžasné chutné pokrmy.

Snažte se vyrábět jemné kotlety z lososa podle našich receptů..

Rýže s brokolicí a kuřecím masem

rýže с мясом

Nejprve uvaříme kuřecí filetu a nakrájíme na kostky. Pak vaříme rýži s rostlinným olejem – to bude trvat asi 20 minut. Potom brokolici brokolici po dobu 5-6 minut a ujistěte se, že to neváží měkké – jinak se změní na kaši.

Poté sýr utřete na jemné struhadlo a rozdělte ho na dvě části. První směs mícháme s rýží, kuřecím masem a smetanou.

Pak rozdělíme celou hmotu na plech a šíříme brokolicí nahoře a trochu ji zatlačíme. Poté posypeme vše na druhém kusu sýra.

Dále položte plech na pečení 20-25 minut při teplotě 170-180 stupňů.

Kuřecí brokolicová polévka

kuře суп

Nejprve nalejte do pánve 2-2,5 litru vody a vložte do ní prsa. Vařte, odstraňte pěnu a po vaření vařte asi dalších 15-20 minut..

Vezmeme maso a nakrájíme na malé kousky. Také mrkev na kostky a nakrájenou cibuli. Dále smažte maso se zeleninou v pánvi, dokud nehnědí – vždy v másle.

Poté očistěte brambory, omyjte a nakrájejte na malé proužky..

Po přípravě dát kuřecí vývar na oheň, vylijte brambory a smažte do něj – přivést k varu.

Zatímco vývar vroucí, umyjeme brokolici a rozdělíme je na malé květy. Jakmile začne dochucovat vývar – rozložíme do něj brokolici, sůl, pepř a přidáme ochucení. Snižte teplo, promícháme a pokryjeme víkem a vaříme asi patnáct minut.

Po uplynutí doby může být polévka nalita do desek.

Kuřecí salát s brokolicí

salát с брокколи

Nejprve umyjeme kuřecí filé a usušíme. Oloupeme česnek. Umyjte salát a rajčata.

Dále vezměte kuřecí filetu a posypeme jí oreganem nebo jinou voňavou trávou, smažeme do pánve s víkem zavřenou, dokud není hotová. Fry by měl být v rostlinném oleji. Hotové maso nakrájíme na pásy..

Pak nakrájejte rajčata na malé kousky. Brokolice vypaluje pár minut v slané vroucí vodě a okamžitě vyleje přes studenou vodu, aby neztrácela barvu. Stlačíme česnek.

Z tohoto množství ingrediencí získáte dvě porce hlávkového salátu – dáváme listy salátu ve dvou porcích, nahoře položíme maso, brokolici a rajčata a rovnoměrně položíme česnek na vrchol. Sočte salát a z něj zmačkejte majonézu.

Pro ty, kteří nemají rád salát v podobné podobě: listy salátu mohou být jemně nasekané, také řezané maso a dělat plátky rajčat na dvě části. Smíchejte všechny přísady do talíře a přidejte majonézu a znovu promíchejte.

Užitečné tipy

  1. Nezapomeňte umyt maso;
  2. Brokolice by se neměla dlouho vařit, protože díky své měkké struktuře se může snadno obrátit na kaši;
  3. Brokolice po vaření by měla být vyprázdněna studenou vodou, aby neztrácela barvu;
  4. Přestože brokolice a nízkokalorická zelenina – nemyslete si, že maso bude také zcela nízkokalorické, ale pokud jste na dietě, můžete některé ingredience nahradit méně škodlivými pro tento obrázek;
  5. Tyto pokrmy mohou snadno naučit vaši rodinu tomuto neobvyklému a velmi užitečnému zelí..

Bon appetit!