Doma můžete vždy připravit lahodné a voňavé pokrmy, které nejsou horší než restaurace. Kuřecí maso je velmi zdravé, vyživuje současně dietní, přidá-li zeleninu, houby, různé koření, stane se ještě více vonící.

Kuřecí dušená zeleninová talíř v pánvi
As приготовить курицу с овощами на сковороде
Složení Počet
cuketa 300 gramů
koření chuť
kuřecí maso 0,45 kg
máslo pro smažení
luk 1 ks.
zelené chuť
rajčata 100 gramů
sůl chuť
mrkev 1 ks.
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 95 kcal

Jedná se o velmi chutné a zároveň lehké a jemné pokrm lze připravit z nejjednodušších produktů v pánvi.

 1. Opláchněte kuře stehna ve vodě, odstraňte z nich kůži, osušte a nakrájíme na malé kousky; fry мясо
 2. Smažte maso, cibulovou kostku a strouhanou mrkvu v rostlinném oleji po dobu 5 minut, posypeme kořením, nalijte 150 mililitrů vody, vaříme pod víkem dalších 20 minut; fry морковь
 3. Rajčata a cuketa nakrájíme na kostky, posíláme do pánve, mícháme a vaříme dalších 10 minut; přidat помидоры
 4. Před koncem vaření nakrájejte zeleninu, přidejte ji do misky, zakryjte a vypněte.

Je lepší podávat jídlo teplé s různými obilovinami, těstovinami a bramborami..

Kuřecí filé recept s rajčaty a papriky

Toto jídlo je ideálním řešením pro každého, kdo miluje trochu pikantní a slané pokrmy. Může být připravena nejen pro příbuzné, ale i pro přátele, kteří se náhle rozhodli navštívit.

Složení:

 • 2 filé;
 • pepř – 150 gramů;
 • cibule – 1 kus;
 • sůl;
 • chili – 2 kusy;
 • rajčata – 150 gramů;
 • červená paprika;
 • česnek – 4 hřebíček.

Doba vaření: 45 minut.

Obsah kalorií na 100 gramů: 97 kcal.

 1. Malé kostky nakrájíme připravené filety a smažíme je do pánve s kořením a solí;
 2. Bulharský pepř nakrájíme na velké kostky, cibule – ve formě polkruhů a posíláme na maso horkým pepřem, dusíme 7 minut;
 3. Přidejte nakrájené rajčata na pánvi, jemně nasekaný česnek, koření, promíchejte, nechte další 3 minuty v ohni, vypněte a nechte vařit..

Nádobí je neuvěřitelně chutné, vydatné a jistě bude milováno všemi hosty..

dortPřečtěte si, jak udělat lahodný vařený dort s bobulkami. Zkuste náš dezert.

Pro dětské svátky zkuste udělat jasný a originální dort Hello Kitty..

Jak vařit neobvyklé dětské čepice s originálním designem a různými výplněmi.

Jak vařit drůbež se žampiony a zeleninou

Houby – přísada, která zcela mění chuť pokrmu, je ještě bohatší a zajímavější.

Složení:

 • filé – 500 gramů;
 • greeny;
 • mrkev;
 • 0,35 kg žampionů;
 • olej;
 • cibule;
 • sladká paprika – 1 ks.

Doba vaření: 50 minut.

Obsah kalorií na 100 gramů: 105 kcal.

 1. Maso nakrájejte na kusy, umyjte, dobře utřete papírovou utěrkou, smažte v slunečnicovém oleji;
 2. Chopíme mrkev na strouhátku, cibule a bulharský pepř nakrájený na poloviční kroužky, vložíme na zeleninu – vaříme 7 minut;
 3. Oloupeme houby, nakrájíme na plátky, vložíme do pánve – vaříme na nízkém ohni, nalijeme sklenici vody na podlahu, připravíme koření a sůl, přidáme na dalších 10 minut.

Pro tento pokrm můžete používat nejen čerstvé, ale i sušené houby, dávají mu silnější a výraznější vůni a chuť..

Jak nakrájet kuře se zeleninou v čínštině

kuře по китайски

Čínskou kuchyni miluje mnoho lidí kvůli své pikantnosti, originality, ale takové pokrmy lze snadno ochutnat nejen v restauraci, ale také vařené v jednoduchých, domácích podmínkách..

Složení:

 • 5 gramů cukru;
 • cibule;
 • 0,35 kilogramu kuřecích prsou;
 • 100 gramů červené bulharské papriky;
 • mrkev;
 • sladká zelená paprika – 0,2 kilogramu;
 • olivový olej;
 • 100 mililitrů sójové omáčky.

Doba vaření: 35 minut.

Kalorie na 100 gramů: 120 kcal.

 1. Dobře umyté a sušené maso nakrájíme na proužky, smažíme v olivovém oleji tak, aby změnila barvu na bílou a hnědou;
 2. Řezněte mrkev na kroužky, dva druhy pepře – slámy a cibuli na kostky;
 3. Pošlete mrkev do pánve, nakrájejte 3 minuty, nakrájejte cibuli, namočte je a pepř – smažte další 4 minuty a míchání po celou dobu;
 4. Ve sklenici kombinujte cukr so sójovou omáčkou, nalijte do pánve a vařte po dobu 3 minut.

Toto čínské jídlo je velmi voňavé, lehké a je nejlépe podávané s rýžovými nebo rýžovými nudlemi, aby plně vychutnaly jeho chuť..

Kuře Teriyaki se zeleninou

kuře терияки

Maso vařené v teriyaki omáčce je zajímavé a neobvyklé jídlo, jehož chuť je prostě kouzelná. Můžete si koupit omáčku pro toto jídlo v běžném obchodě, ale musí být kvalitní, aby nedošlo ke zkažení chuti masa..

Složení:

 • filé – 600 gramů;
 • 1 balení teriyaki;
 • cuketa – 150 gramů;
 • mrkev – 80 gramů;
 • 0,2 kg cukety;
 • 100 gramů stonku pórek;
 • sladká paprika – 120 gramů.

Doba vaření: 45 minut.

Obsah kalorií na 100 gramů: 125 kcal.

 1. Nakrájejte kuřecí maso na malé kousky, které nejsou příliš velké, vložte do misky, nalijte omáčku teriyaki a nechte ochladit půl hodiny;
 2. Kukuřice, mrkev, cuketa a bulharský pepř se rozřezávají na proužky o tloušťce 0,5 cm a pórecké kroužky vše položí do misky a promíchají;
 3. Ohněte pánvi dobře, nalijte olivový olej, smažte kuře s marinádou na 7 minut;
 4. Položte zeleninu na maso, promíchejte je omáčkou tak, aby se úplně zakryla a smažte po dobu 8 minut při vysokém ohřátí, pak ji trochu zmačkejte a další 5 minut vařte.

Zelenina musí být připravena, ale zůstane celá. Připravenost tohoto jídla může být snadno kontrolována pro mrkev, měla by být trochu drsná..

Kuchařské tipy

Chcete-li kuře se zeleninou v pánvi co nejchutnější, jemnější, je třeba vybrat pouze vysoce kvalitní a čerstvé ingredience. Jatečně upravená těla by neměla být zmrzlá, ale měla by být pouze chlazená. Mražené produkty nemají chuť tak dobře jako čerstvé, takže se nejlépe používají k vaření vývarů, polévek.

Nejlepší je koupit jatečně upravená těla mladých ptáků o hmotnosti přibližně 1,5 kilogramu. Když se na nich objeví šedé skvrny, stojí za to odmítnout koupit takové kuře. Pokud je vybrána pouze prsa, pak je-li čerstvá, má atraktivní růžovou barvu, aniž by došlo ke ztmavnutí, poškození a slabou vůni.

Takže kuřecí maso zůstává ještě po tepelném ošetření ještě jemnější, může být nakrájeno na malé kousky a půl hodiny vyleje slaná voda. Můžete ho vařit pomocí jednoduchých ingrediencí. V jednom litru vody se zředí 50 gramů cukru a stejné množství soli, vše se smísí a vleje do masa..

K dnešnímu dni může hostitelka přidat do jídel různé omáčky, koření, byliny, které diverzifikují chuť pokrmů. Sójová omáčka diverzifikuje chuť masa, dělá to ještě chutnější a neobvyklejší. Když jsou všechny pokrmy již unavené a chcete vyzkoušet něco nového a neobvyklého, vždy můžete experimentovat a vařit něco nového. Sójová omáčka by měla být vybrána velmi pečlivě, měla by být kvalitní, je nejlepší si vybrat dražší variantu, protože konečný výsledek závisí na této složce.

Kromě sójové omáčky můžete také používat další na vaření, jako je teriyaki – je pikantní, ale také produkuje neuvěřitelně chutné jídlo..

Chuť nádobí bude ještě bohatší, pokud se půl hodiny před vařením vaříme. K tomu můžete použít hotové omáčky nebo je vyrobit sami. Přidáte-li k tomu trochu čerstvé zeleniny, chutná kuřata bude ještě bohatší, ale stojí za to pamatovat na to, že zelenina nemusí být řezána docela jemně, protože bude těžké ji odstranit později, ale během smažení bude mít černý odstín a pokazit chuť i vzhled.

Téměř veškerá zelenina je kombinována s kuřecím masem – cuketou, mrkví, rajčaty, cibulí, cuketou, pepřem a mnoha dalšími. Musí být čerstvé, mají atraktivní vzhled, bez ztmavnutí. Pokud zelenina již vykazuje známky hniloby, dochází k poškození, v tomto případě by měly být odhozeny, protože mohou nejen zkazit chuť nádobí, ale také poškodit zdraví..

K ochucení kuřecího masa se zeleninou nebyla nijak neškodná, nejlépe byste neměli ušetřit ochucovadla, ale neměli byste přidávat příliš mnoho – mletou papriku, bobkový list, tymián, česnek, sušené zeleniny, horkou papriku a mnoho dalších koření..