Steaky mohou být nazývány alternativou k obvyklým kotletkům, ačkoli jsou snadnější k přípravě, ale vypadají mnohem úžasněji a mohou se stát skutečným slavnostním místem..

Vychutnává se všem svým úžasným vkusem a je velmi uspokojivé – hosté se nezklamou..

Samotný název “stezhki” je zkratka slova “stack”, protože pokrm je poněkud podobný tomuto designu – produkty jsou umístěny na sobě v hromadě atd. Ačkoli mluví o tomto pokrmu déle než vaření.

Steaky mletého hovězího masa pod kožešinovým nátěrem v troubě
As приготовить стожки из мясного фарша
Složení Počet
mleté ​​hovězí maso 1 kg
vařené kuřecí vejce 5 kusů.
brambory 4 médium
žárovky 2 médium
tvrdý sýr 200 g
majonéza chuť
sůl, pepř chuť
rostlinný olej pro pečení a mazání plechu na pečení
Doba vaření: 45 minut Kalorie na 100 gramů: 280 Kcal

Zvažte krok za krokem, jak připravit steak z mletého masa. Nejprve je třeba nakrájet cibulku na malé kostičky a dát ji na smažit v pánvi. V této době rožte brambory, sůl.

dělat мясные лепешки

Chopte vejce, naplňte je malým množstvím majonézy a pepře. Smažte sůl a pepř a rozdělte je na malé ploché koláče o průměru asi 10 cm a okamžitě je položte na mastnou plech.

k tření сыр

Nyní můžete shromáždit stohy – dát cibuli (již smažené) pro každou školu, pak vaječnou hmotu, pak vrstvu strouhaných brambor a nějaký sýr. Nalijte každý stoh majonézy a zašlete do pečícího zásobníku na pečení 30 minut..

Recept na vaření

Pomalý sporák je opravdu všestranná jednotka, ve které můžete vařit téměř všechny obvyklé pokrmy. A není třeba sledovat proces vaření – vše se děje samo! To dokládá následující recept..

Požadované přísady:

 • 600 gr. mleté ​​kuře;
 • 3 střední brambory;
 • 1 velká cibule;
 • 3 vařené kuřecí vejce;
 • 100 gr. jakýkoli tvrdý sýr;
 • 3 polévkové lžíce. lžíce bílých strouhanců;
 • sůl, pepř podle chuti;
 • rostlinný olej pro pečení a rozmazání forem.

Doba vaření: 1 hodina.

Obsah kalorií: asi 270 kcal / 100 gr.

Tak, jak udělat steak z mletého kuřete a brambor v pomalém sporáku? Nejprve míchat mleté ​​kuře s strouhankou, přidat sůl a pepř..

Potom nakrájejte cibuli na malé kostičky, zapněte režim “Frying” v pomalém sporáku a smažte v rostlinném oleji, dokud nehnědli. Smažte vejce nebo jednoduše nakrájejte nůž, brambor na rožni a tvrdý sýr – jednotlivě.

Nyní, z misky pomalého sporáku, musíte získat cibuli a dát malé pelety na jeho dno. Nakrájené cibule, strouhaná vejce, brambory a strouhaný sýr na nich..

Zavřete pomalý sporák a nastavte režim pečení kuřecího masa na 30 minut.

oranžová компотKompot z pomerančů na zimu – přečtěte si, jak udělat nápoj z exotického ovoce.

Naučte se nakládat zelené rajčata na zimu z našeho výběru lahodných receptů..

Přečtěte si recept na nabídkové řízení stroganoff.

Tipy pro vaření

Steaky z mletého masa by měly být určitě v prasátko každé hostesky – možná se stanou také jednou z podpisových pokrmů. Pak ještě víc musíte znát různé tajemství:

 1. Vejkovou vrstvu můžete nahradit vrstvou žampionů a bramborovou vrstvou s mrkví, cuketa nebo rajčaty. Tato možnost nebude klasická, ale zajímavá.
 2. Umyvadlo na zemi může být použito libovolně – z chuti nebo z jiných důvodů..
 3. Talíře na pečení by měly být naolejovány rostlinným olejem nebo nějakým jiným tukem, protože jinak se budou držet. Doporučujeme zakrýt tvar s přídavným papírem pro pečení – musí být také pomazán olejem..
 4. Tloušťka koláčů z mletého masa by neměla být větší než 1 cm a mezi nimi by měl být malý prostor ve formě – tak, aby se steaky navzájem nelepily.
 5. Vrstva strouhaných brambor by měla být jemně stisknutá rukou a stlačena.
 6. Potřebujete tyto produkty pečeme při teplotě 180 stupňů, dokud nehnědíte.
 7. Na vůli (a pro krásu) mohou být připravené steaky posypány zelenými listy.

Vzhledem k tomu, že mincemeat steaky jsou velmi bohaté a mírně tlusté jídlo, čerstvé zeleninové saláty ochucené máslem nebo nízkotučnou smetanou smetanou se nejlépe podávají jako příloha..

Můžete se ucházet o horké a snadné řezání zeleniny. Pokud není tam žádný tvrdý sýr, může být nahrazen klobásou – takže steaky dostanou zajímavou kouřovou notu. A mleté ​​maso může být ochucené česnekem.

Steaky jsou velmi hospodárné, dokonce i ve srovnání s kotlety – malé množství veškeré náplně vám umožní vytvořit mnoho porcí tohoto vydatného jídla..