Kompotem dodnes je tradiční nápoj ruské kuchyně, protože se nachází na jídelním nebo slavnostním stole, stejně jako na zimní prázdniny.

Kompoty из нектаринов на зиму в маленьких банках

Hostesky jej připravují pomocí různých druhů ovoce, bobulí a jejich kombinací. Jeden z nejoblíbenějších rodinných nápojů je kompot nektarinek, protože tyto sladké ovoce mu dodávají úžasnou chuť a vůni..

Klasický recept

Jiné recepty jsou založeny na základním způsobu výroby nektarinového kompotu pro zimu. Koneckonců, jak již bylo poznamenáno dříve, je možné dieta nektaru s ostatními plody a ovocem..

Provádějí přípravu podle obecných pravidel, protože její příprava by neměla způsobovat potíže ani pro začínající kuchaře..

Pro 1 plechovku s objemem nápoje 3 litry budete potřebovat:

 • Nektarinky – 1 kg;
 • Granulovaný cukr – 300-400 g;
 • Voda – 2 l.

Nektarinky mají velmi jemnou a tenkou pokožku, takže před vařením není nutné ji odstraňovat. Měl by být jemně opláchnut tekoucí vodou bez poškození..

Flush фрукты

Pokud se během mytí ovoce rozpadne, nezralé nebo přezrálé ovoce, pak se ho musíte zbavit.

Ženy v domácnosti dávají přednost tomu, aby se nektarinky obecně převalovaly, ale pokud chcete, můžete je nakrájet na polovinu a odstranit kosti.

Pokládání в банки

Poté zabalte ovoce v nádobách, předem vařenou horkou vodou. Nechte jednu čtvrtinu hodiny, pak naléváme vodu do hluboké misky.

Konzervováno

Vodu zřeďte cukrem, jehož množství se může měnit, a to na základě preferencí. Vaříme tekutinu a nalijeme vařící sirup na sklenice. Sbalte plechovky s víčky, otočte je vzhůru nohama a zabalte je do tlusté tkaniny, dokud nebude kompot ochlazen.

Nápoj в кувшине

Pak můžete odstranit nektarinový nápoj v chladničce, na balkonu nebo na nějakém tmavém chladném místě před pitím..

Jak vyrobit nektarinový kompot na zimu bez sterilizace

Sterilizační proces není podle mnoha domácích mazlíčků, protože trvá hodně správného času.

Je však nutné, aby byly polotovary skladovány po dlouhou dobu a nezhoršovaly se..

Díky receptům na přípravu takového kompotátu nektarinek na zimu můžete vynechat sterilizační krok, ale nemusíte se starat o trvanlivost spin..

Chcete-li to provést, potřebujete následující složky:

 • Nektarinky – 1 kg;
 • Voda – 2 l;
 • Granulovaný cukr – 300-400 g.
Jelly из малины на зимуO tom, jak vařit malinové želé na zimu, se můžete na našich stránkách dozvědět.

Doporučujeme vám, abyste v zimě uvařili třešňový kompot, abyste si vychutnali vůni těchto plodů v chladu. Zde je recept s fotografiemi krok za krokem..

A jaký krásný džem z kiwi! Jako rozptyl smaragdů! Zde jsou recepty na tuto lahodnou delikatesu. Nemůžete jim chybět!

Ovoce umyjte a pečlivě je vyberte, zbavte se zkaženého, ​​nezralého nebo přezrálého ovoce. Usaďte ovoce v bankách, které byly předtím opařené vroucí vodou. Tento krok nahradí dlouhou sterilizaci nádobí ve vroucí vodě nebo troubě..

Pak byste měli blednout budoucí sklizeň a plnit nektarinky vroucí vodou po celé hodiny. Vypusťte vodu pod ovocem v pánvi a zakryjte cukrem, jehož množství se může měnit podle preferencí chuti..

Připravte cukrový sirup vařící vodou v hrnci a nechte ji na další 3-4 minuty. Výsledným sladkým roztokem můžete vylévat plechovky z nektarinek a pak je rozvalit.

Nechte kompotu vychladnout otáčením nádobí vzhůru nohama a obalením hustého ručníku nebo přikrývky.

Hostesky tipy

Pro přípravu vonného a chutného nektarinového nápoje na zimu byste měli vzít na vědomí několik pravidel pro výběr, přípravu a použití ingrediencí:

Celé плоды

 1. Výběr nektarinu. Při nákupu ovoce pro výrobu kompostů byste měli vybrat pouze celé plody bez viditelných poškození, jako jsou tmavé a světlé skvrny a dutá místa. Čerstvé nektarinky vždy ztuhnou velmi voňavou výraznou vůni. Měli byste také věnovat pozornost velikosti zakoupeného ovoce. Musí to být buď malé, nebo střední, protože velké se nebudou plazit do krku ani třílitrové nádoby;
 2. Čištění. Není nutné odstranit kůži z ovoce, ale může to být provedeno následujícím způsobem: pomocí ostrého nože dělejte kůži na kůži bez ovlivnění buničiny. Poté nasypte nektarinky ve vroucí vodě po dobu několika minut a pokožku lze snadno odstranit posuvnými pohyby;
 3. Řezat nebo ne. Ovoce v bankách lze srolovat jako celek, stejně jako řezání na poloviny nebo plátky a odstranění kosti. Záleží na preferencích a velikosti použitých ovoce a plechovek. Měli byste také vědět, že poloviny plechovek zaplňují poloviny nebo plátky a o něco více než polovinu objemu celého ovoce;
 4. Co doplnit. Kompot nektarinek může být přeměněn na celý sortiment a přidává se k němu sušené ovoce, třešně, broskve, meruňky, švestky apod .;
 5. Doba použitelnosti. Hotový nektarinový kompot je skladován na chladném místě, chráněný před paprsky slunce, ne více než 1 rok.

Kompot z nektarinek na zimu se stane nedílnou součástí zimních přípravků rodiny:

 1. Dokonce i děti budou mít rádi svou sladkou chuť a voňavou vůni;
 2. Příprava trvá déle než 30 minut bez zohlednění procesu sterilizace plechovek;
 3. K dispozici je recept, který umožňuje snížit krok sterilizace jídel;
 4. Nektarinový kompot může být doplněn o sušené ovoce, ovoce a bobule..