Jedním z nejjednodušších masových koláčů je ten, pro který se namísto běžného těsta použije hotový puff. Mnozí se bojí vaření těsta samotného, ​​ale dnes, když ho můžete koupit doslova v jakémkoli obchodě, takový strach zmizí sám a dá nám příležitost vařit dort bez jakýchkoliv zvláštních problémů..

Pokud nechcete utrácet peníze nebo se prostě chcete dozvědět všechny základní informace o tom, jak vyrábět sušenky, je zde recept pro vás.

Správné těsto
As приготовить слоеный пирог с мясом в духовке
Složení Počet
mouka 320 g
máslo nebo margarín 200 g
studenou vodou 100 ml
sůl pinch
cukru 1 lžička.
Doba vaření: 300 minut Kalorie na 100 gramů: 363 Kcal

Chcete-li začít, prosévat mouku – je žádoucí použít jemné síto. Do něj přidejte máslo nebo margarín – nakrájíme ho přímo nad moukou. Dále rozemlejte tyto kusy, dokud se vše nestane rovnoměrným strouhnutím.

Sůl rozpusťte s cukrem ve studené vodě, kterou pak naléváme do mouky s margarínem a důkladně promícháme, po kterém začínáme hnět – na výstupu budeme mít hladké těsto.

Pak by měla být v chladničce poslána po dobu 3-4 hodin, aby se naplnila.

Poté můžete pokračovat v základních receptech na pečení.

Recept na líný masový pečený koláč

koláč с мясом и картофелем

Nejprve pečlivě vyčistěte a nakrájejte mrkev na malé kousky. Vařte vajíčka, oloupejte a nakrájíme. Sledujte pór – nejlépe ne příliš malý. Nakrájte kopr.

Puffové pečivo by mělo být rozděleno na dvě části, po které jsou srolovány do tenké (tenčí, tím lépe je vařená výplň).

Dále provádíme plnění. Smažte lehce pór v oleji v pánvi. Pak přidejte mleté ​​maso a smažte, pokryté víkem. 10 minut před připraveností přidejte do pánve koření, mrkev, zeleninu a vejce.

Poté položte výslednou, dobře smíchanou náplň na jednu vrstvu těsta a vyrovnejte ji po celém povrchu. Dále pokryjeme další vrstvou a utěsníme všechny okraje, po níž vytvoříme několik dírků v dortu s vidličkou a pečeme 20 minut, nastavíme teplotu v troubě na 180 stupňů.

Všimněte si, že tento dort se podává výjimečně chladný..

Vrstvý dort s masem a bramborami

koláč с картофелем

Začneme se plnit. Čistíme cibuli, snažíme se je co nejmenší. Také jemně nakrájejte a maso. Pak vyčistěte a umyjte brambory, pak je nakrájejte nejprve na tenké plátky, pak tenkou slámu a rozemlejte na kostky.

Veškeré směsi, sůl, pepř a přidejte kmín, poté je opět důkladně promíchejte.

Vezmeme si polovinu těsta a vložíme to pomocí válečku do zásobníku. Rozložili jsme na něj plnění – mělo by tam být místo kolem okrajů. Na vrcholu lůžka je druhá vrstva těsta a upevní ji ze všech stran hrany. Zmáčkněte koláč s rozbitým vejcem smíchaným s vodou. Řezy se dělají v horní vrstvě koláče.

Pak zůstane pouze odeslat do trouby po dobu 50 minut při teplotě 180-200 stupňů.

“Hlemýžď” s křupavým pečivem

hlemýžď

Těsto rozmrazte. Vložíme je do jedné velké a tenké vrstvy – čím je tenčí, tím rychleji pečeme koláč. Rozdělíme vrstvu na pásy o šířce asi 10 cm.

Čistíme cibuli, nakrájíme je jemně a obecně lépe je vykroučíme v mlecím stroji. Smíchejte s mletým masem. Přidejte černý pepř a sůl. Vše dobře promíchejte.

Výsledná vycpávka ležela na proužcích přímo uprostřed – po celou délku. Každý pásek je srolován do klobás – tak, aby náplň byla uvnitř.

Dále vymačkáme pekáč a vložíme do něj válečky tak, aby tvořily hlemýžď ​​nebo, pokud chcete, spirálu. Výsledný koláč je namazán se žloutek – v intervalech mezi válci zůstane žloutek – tak by to mělo být.

Vložte roli do trouby po dobu 50 minut při teplotě 200 stupňů. Pravidelně kontrolujte kotouč – může se připravit dříve, nebo začít pečeme příliš mnoho na povrchu. V druhém případě jej pokryjeme fólií..

Po uplynutí času nebo pohotovosti vytáhíme dort a necháme ho chvíli ochladit..

Kuřecí a houbový dortový dort

bafnout пирог

Čistíme cibuli, nakrájíme je jemně spolu s žampiony a pak je položíme na plech s rostlinným olejem. Smažte až do vaření. Dále nakrájejte kuře a mícháme s houbami a cibulí. Přidejte kyselou smetaně, sůl, pepř a důkladně promíchejte, dokud nebude hladké..

Předehřejte troubu na 180 stupňů.

Vezměte těsto a oddělte malý kus. Hlavní kus vložíme do dortu nebo do vrstvy – v závislosti na tom, jaký tvar máte pro pečení. Dejte dort ve tvaru a položte horní část plnění. Ze zbývajícího těsta vytvoříme krásnou síť nad náplní. Namažte vrchní část dortu s rozbitým vejcem a vložte do trouby po dobu 30 minut, dokud nehneď.

Dvě praktické rady

Puffé pečivo by mělo být rozmrazené při pokojové teplotě, pokud je překročeno, bude příliš měkké a nebude vhodné pro pečení..

Chcete-li koláč rychle pečiti, měl by být propíchnut vidličkou v horní a spodní vrstvě..

Bon appetit!