Nakupujte sladké lahůdky, prezentované ve formě jemných koláčů, velkých, měkkých a vzdušných koláčů, často obsahují škodlivé trans-izomery trans-mastných kyselin – nálevy. Způsobují rakovinu, srdeční problémy a jako součást sladkostí jsou prezentovány ve formě krémů..

Domácí pečení bylo vždy považováno za nejkrásnější, užitečné. Nádherný dort “Medový dort” se může nejen připravit doma, ale také řídit tloušťku vrstev koláče, množství krému namočit, vytvořit jemnou vrstvenou pochoutku.

Klasický recept
As приготовить торт «Медовик» с заварным кремом
Složení Počet
máslo 360 g
vajíčka 5 kusů.
vodka 10 ml
cukru 250 g
mouka 0,5 kg (+100 g)
bramborový škrob 30 g
zlato 60 g
mléko 0,5 l
soda 10 g
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 324 Kcal
Dospělí, jako děti, milují jemné, vzdušné a měkké sladkosti. Při vytváření dortu doma se stráví spousta času, ale výsledek je schopen potěšit a překvapit blízké, což je také důležité.

Velkolepý medový koláč s tenkými vrstvami koláče namočeným v krému, který je ideální pro ošetřování příbuzných a hostů každý den..

Ze všech připravovaných produktů musíte oddělit požadovaný počet ingrediencí pro vytvoření základny dortových koláčových vrstev. Hnětení, na začátku se vytváří polotovar pro “Medovik” ve vodní lázni, ve které je nutné roztavit máslo (2 lžíce = 60 g) a med.

k roztavení масло

Zatímco medová hmota je mírně ochlazena, měli byste pomalu porazit tři vejce, kombinovat je s cukrem (1/2 části stanoveného množství) a vodka.

přidat яйца

Po zkombinování oleje s medem a vaječnou hmotou se hodí pro míchání nádobí, přidá se do nich sóda, promíchá se.

přidat мед

Při zahájení vaření je nutné měřit několikkrát 0,4 kg předem prosévané mouky.

přidat муку

Poté následuje těsto na požadovanou plastičnost a přidá se část mouky. Válečkové těsto rozdělíme na kusy (8 ks).

roll out тесто

Každá část musí být vytažena, na různých místech propíchnutá vidličkou, umístěna na plechu (mírně posypaná moukou) a poté pečena po dobu šesti minut v předehřáté troubě o průměru 180 °.

pečeme коржи

Hotové koláče by měly být pokryty zase obrácenou spodní kulatou deskou a rozřezány do kruhu. V takovém případě je třeba, aby se nehazovaly a nemrzaly.

dělat крошку

Když jsou koláče připravené, můžete začít vytvářet krém, který bude krémem a připravený ve vodní lázni. V jednom kontejneru by měl být kombinován zbývající cukr, vejce, 150 gramů mouky, škrob.

mixovat сахар

Nejdříve rozmetřete celou hmotu šlehnutím, dokud nebude hmota homogenní struktury. Po zaslání směsi do vodní lázně je třeba nalít tenký proud mléka a krém se vařit až do zesílení..

dělat крем

Tři stovky gramů oleje se roztaví pohodlným způsobem zvlášť. Do ochlazeného krému se vstřikuje olej, tlustá hmota se znovu šlehá šlehnutím..

nátěr коржи

Koláč se rychle zformuje – všechny vrstvy koláčových vrstev jsou mazány smetanou, která je pak složena v hromadě.
Tvarovaný dort je rozmazaný zbytky krému ze všech stran, posypán předtím drcenou strouhou, která zbyla z dortu.

dělat торт

Medovik by měl mít možnost alespoň alespoň jednu noc nasáknout.

dort готов

Čokoládový “medový dort” s pudinkem

Milovníci čokoládových dezertů milují medový dort s nádherným pudinkem. Nejcitlivější “medový dort” může být dodatečně potažen čokoládovou polevou, pak bude pochoutka také vynikajícím způsobem pro každou příležitost..

Chcete-li vytvořit velmi měkký, vzdušný koláč s medovými a čokoládovými shortcakes, budete potřebovat:

 • vejce – 2 ks;
 • cukr – 150 g;
 • květ med a máslo – 70 g každý;
 • kakaový prášek – 75 g;
 • soda – 5 g;
 • mléko – 60 ml;
 • mouka – 260 g.

čokoláda медовикChcete-li udělat jemný dort s nádhernou čokoládou chuť a vůně bude trvat dvě hodiny, a jeho kalorií v jeho sto gramů bude obsahovat 394 jednotek..

Olej by měl být mimo chladničky, měl by být měkký. Na začátku je lepší začít s přípravou “medového dortu” tím, že z něj vytvoříte těsto a koláče. Chcete-li to provést, porazte vejce v hrnci určeném pro vodní lázeň..

Při vkládání do lázně je třeba přidat kakaové vejce, mléko, cukr se sodou a máslem s medem. Interferujeme s celou hmotou, abychom zcela rozpustili cukrové zrno, abychom získali dostatečnou homogenní tloušťku..

Poté, co kapalná směs čokoládové barvy mírně ochladila a v tuto chvíli tříste mouku. V hluboké nádobě kombinujte kapalinu a mouku a začněte hněte těsto.

Výsledný polotovar pro koláč se rozdělí na stejné části – počet vrstev koláče (6-8 kusů). Každou část rozbalte, nakrájejte v kruhu a pečte v troubě, která byla předehřátá na teplotu 180 ° po dobu tří minut.

Samostatně ponechte pečivo a začněte pudink a polevou. Pro lehkou smetanou a tmavou čokoládovou glazurou potřebujete:

 • máslo a čokoláda (dlaždice) – 100 g (pro glazuru);
 • vejce – 1 ks;
 • cukr (písek) a mouka (nejvyšší stupeň) – ½ st.
 • mléko (tuk, čerstvé) – 0,3 l;
 • máslo (nebo čokoláda) – 0,3 kg.

Vajíčka je třeba otírat cukrem. Poté přidáme mouku ke hmotě a za míchání směsi nalijeme mléko. Ve vodní lázni musíte krém vařit, dokud se neztuhne, a získáte jednotnou konzistenci hmoty. Po trochu chladné smetaně v “studené lázni”, vložte roztavené máslo a bič krémovou hmotu až do lehkosti.

Každý koláč je střídavě hustě rozmazaný se smetanou, lehce přitlačující vrstvy dortu mezi sebou. Pro glazuru, která se stane vrchní vrstvou dortu, musíte také roztavit čokoládovou tyčinku a máslo ve vodní lázni a neustále míchat hmotu. Pak ho ochlaďte, mazněte “Honey” shora, po stranách. Ponořte dort na chladném místě na několik hodin..

těstoviny болоньезеRecepty “Bolognese” s fotografiemi a doporučeními krok za krokem – naučte se vařit toto neobvyklé pokrmy.

Pečené pečivo – poznamenejte si tento recept na pečení.

Pizza s mořskými plody, jak vařit jídlo doma.

Berry Cake Recipe

Tajemství výroby velkého medového dortu s bobulemi je potřeba přidat do dortu dezert čerstvý a chuť jahod, rybízu, malin a brusinek. Chcete-li udělat úžasnou delikátnost, budete potřebovat:

 • jahody (+ 50 g cukru) – 100 g;
 • vejce – 4 ks;
 • cukr a mouka – 0,4 kg;
 • máslo (máslo) – 0,4 kg (50 g na koláč);
 • med (vápno, může) – 60 g;
 • mléko (domácí) – 0,5 l;
 • soda (jedlé) – 20 g;
 • maliny a rybíz – 100 g pro dekoraci.

Bude to trvat dvě a půl hodiny, aby se vytvořila velká, sladká, chutná pochoutka. Obsah kalorií 100 g lahodného koláče s bobulí se rovná 323 kcal.

Princip výroby medových koláčů je poměrně jednoduchý. Tekutá část těsta by měla být připravena ve vodní lázni. Musíte si vzít dvě vejce a přivést je do menšího hrnce. Nalijte do nich sklenici cukru a rozemlejte.

Po přidání oleje a hmota je poslána do vodní lázně, často míchání, dokud se všechny částice zcela nerozpustí. Potom vložte sódu na pečení a odstraňte z lázně tlustou hmotu, když se objeví pěna..

Poté přidáme mouku (asi 3 šálky), hněteme těsto. Bude třeba rozdělit na několik částí, z nichž vyvrtat vrstvy, rozřezané v kruhu o průměru 20-23 cm. Každý koláč a pečení z něj v peci při 180 ° po dobu pěti minut.

Jahody by měly být rozdrceny v mísiči, přidáním cukru. Vařte až do sirupu a ochlaďte. Namažte všechny dorty s jahodovým sirupem pro impregnaci. Chcete-li vytvořit puding, zbývající cukr, vejce a sto gramů mouky se mísí..

Po důkladném míchání se hustá mouka přivádí do vodní lázně, do ní se pomalu vlije mléko a přidá se olej. Krém se vaří na krémovou hustou konzistenci a ochladí se..

Tvorba “Medoviky” je následující – všechny koláče namočené v jahodě jsou rozmazané smetanou a navzájem se nataženy, vytvářející vrstvy dezertu. Rozdrcené drobky z pečených zbytků vrstev koláče jsou posypány po celém obvodu dortu. Nejlepší medová pochoutka zdobená rýží a malinami podle chuti.

Užitečné tipy

Pro většinu dezertů, které se vyrábějí doma, je třeba zvolit pouze čerstvé produkty. Aby byl koláč chutný, mléčné výrobky obsažené v jeho složení musí být mastné. A zkušení cukráři radí:

 1. Soda, přidaná do hmoty, která se připravuje ve vodní lázni, nezhasne. V jiné verzi přípravy těsta by mělo být kalení prováděno pouze s citrónovou šťávou;
 2. Pečte koláče pouze do trouby, která je dobře zahřátá na 180 ° a výše (až do 210 °) a pečte, dokud se neobjeví první zralost, ale určitě je propíchněte vidličkou na několika místech;
 3. Smetana by neměla být chutná, takže během jejího stvoření musíte neustále míchat krémovou hmotu a pak šlehat šlehnutím při přidávání oleje;
 4. Medový dort je namočený v krému rychleji v teple. Můžete také zkrátit dobu tohoto postupu rozmazáním vrstev ještě teplým, horkým krémem..

Namísto mléka v krému můžete použít kondenzované mléko, snížení množství cukru nebo zakysané smetany. Aby bylo impregnace snadnější, mléko je často nahrazováno filtrovanou vodou. Vyzdobte medový dort tím, že vytvoříte čokoládové voštiny na povrchu dezertu a vybíráte šťavnaté čerstvé bobule.