Recept na tento dezert se narodil v době úplného nedostatku. Zdá se, že nyní, když není těžké koupit potřebné (dokonce i nejvíce exotické) ingredience k vytvoření mistrovského díla cukrovinky, měl by být zapomenut recept. Zřetelné výhody tortu “Negro in foam” z něj dělají oblíbenou a oblíbenou řadu hospodyňek..

Tento dort je poměrně levný ve svém složení, připravuje se snadno a velmi rychle a výsledek je mírně vlhký a sladký s vůní bonbónů, připomínající módní bratry “Poncho” a “Černý les”.

Možná, že někdo zjistí, že je příliš jednoduché pro slavnostní stůl, ale pro rodinné setkání přes šálek čaje v denní shonu – to je dokonalý dezert..

Klasický recept
As приготовить торт «Негр в пене» в домашних условиях
Složení Počet
jam 200 ml
vejce 2 kusy.
cukru 200 g
kakaový prášek 30 g
soda 14 g
pšeničná mouka 260 g
kefír 200 ml
zakysaná smetana 600 ml
práškový cukr 150 g
Doba vaření: 240 minut Kalorie na 100 gramů: 248 kcal

Ovocná chuť koláče je dána džemem, který musí být bez kamenů, pak nebude mít na zubech žádné nepříjemné vrčení. U tohoto dortu je takový polotovar na zimu malin, rybízu, ostružin, borůvek nebo jakékoli jiné tmavé barvy dokonalý, což způsobí, že nádech dortu bude krásnější..

Pořadí fází pečení koláče “Negro v pěně” s džemem:

 1. Nejdříve rozmícháme sódu při pokojové teplotě kefír; dělat тесто
 2. Pro cesto, porazit vejce s cukrem trochu (dokud hladké), přidá 100 ml zakysané smetany a džemu, pokračovat v bití. Pak vylejte kefír se sodou a vejděte do mouky smíchané s kakaovým práškem; těsto смешать
 3. Chcete-li vyrobit vysoký koláč, musíte vzít formu s průměrem nepřesahujícím 24 cm. Do něj nalijte těsto a pošlete jej do trouby po dobu 30-40 minut při teplotě 170-180 stupňů; pečeme
 4. Nechte připravený koláč vychladnout po dobu 2-3 hodin, pak jej pečlivě nakrájíme na 3 koláče; k řezu коржи
 5. Pro smetanu zavařte zbývající studenou kysanou smetanu s práškovým cukrem. Výsledné masové perelozhit koláče, a na vrcholu nedbalé pohyby házet krém, vytvářet imitace pěny.

Cake “Negro v pěně” z džemu a kefír

Tento recept na koláč s džemem a kefírem je o něco složitější než ten předchozí, protože kromě koláčů a krému budete potřebovat impregnaci a fudge pro dekoraci. Kromě toho banán přidá chutnou tropickou složku na dezert ve vrstvě mezi vrstvami koláče..

Pro hlavní složky (těsto a krém) tohoto kulinářského díla budete potřebovat:

 • 200 ml džemu;
 • 200 ml kefíru;
 • 2 kuřecí vejce;
 • 170 g krystalického cukru;
 • 10 g sody;
 • 200 g mouky;
 • 300 g zakysané smetany;
 • 90 g práškového cukru (může být nahrazen cukrem).

Pro impregnaci, čokoládový pudr a tropickou vrstvu je třeba mít:

 • 100 ml pitné vody;
 • 30 gramů cukru;
 • 30 g džemu;
 • 50 g másla;
 • 50 g kysané smetany;
 • 90 g cukru;
 • 30 ml mléka;
 • 30 g kakaového prášku;
 • 1 střední banán.

Taková malá obtížná událost, jako je vypalování “černých v pěně” podle tohoto receptu, bude trvat přibližně stejnou dobu (3-4 hodiny), jako v předchozím receptu..

Kalorická hodnota je 100 gramů tohoto dezertu – 332,1 kcal.

Pokyny pro pečení krok za krokem:

 1. U koláčů smícháme sódu, džem a kefír, necháme směs reagovat po dobu 15 minut;
 2. Do pěny zaveďte vejce se směšovačem a přidejte je do kefíru s džemem. Po zavedení víčka těsta na mixeru a pokračujícím míchání pomalu promíchejte mouku;
 3. Z výsledného těsta pečte na 170 stupňů Celsia a pečte koláč s průměrem 20 cm. V závislosti na vlastnostech trouby to může trvat až 50 minut;
 4. Připravte hotový dort, následujte zkoušku na suchý párátko, úplně ochlaďte a nakrájejte na 3 krátké koláče;
 5. Z vody, lžíce cukru a džemu, vařte sirup, pomocí něhož můžete namočit všechny části ochlazeného dortu;
 6. Pro smetanu zavařte zakysanou kysanou smetanou s práškovým cukrem. Pokud se hosteska rozhodla nahradit prášek cukrem, musíte velmi opatrně porazit zakysanou smetanou, abyste nezabili krém;
 7. Smažte koláče se zakysanou smetanou, vložte banán do plátků. Horní část a strany koláče nemohou být potaženy, protože existuje vysoká pravděpodobnost, že krém bude plavat pod teplotou fudge;
 8. Pro míchané směsi másla, mléka, zakysané smetany a kakaového prášku. Vše zahřejte na nízkém teple nebo parní lázni. Výsledný fudge naléváme dort. Po vytvrzení může být čokoládový fudge dort podáván s čajem.

sýr с помидорамиSmažený sýr Adyghe – zajímavé chutné pivní svačiny.

Přečtěte si, jak udělat hovězí burger – recepty s fotografiemi a krok za krokem doporučení..

Zkuste vařit teplý hovězí salát – náš recept s fotografiemi a krok za krokem doporučení..

Možné dezert bez mléka

dort с кремом

Podle tohoto receptu černoch v pěnovém dortu vychází neuvěřitelně chutný a něžný. Je možné ho pečovat nejen v troubě, ale také v moderním zázračném multicookeru.

Tento “černoch” se koupá ve šlehaném pěnovém prášku, který, snad bez určitých dovedností, bude těžké bičovat. V tomto případě zachrání záchovu šlehačky od obchodu.

Pro tuto variantu oblíbeného dortu se používají:

 • 200 ml mléka;
 • 100 ml slunečnicového oleje;
 • 200 g cukru;
 • 2 kuřecí vejce;
 • 90 g kakaa;
 • 20 g prášku do pečiva;
 • 130 g mouky;
 • 200 ml krému;
 • 70 g práškového cukru;
 • 3 g vanilkového prášku.

Pečení dortu, dokonce tak jednoduchého, jako je “Černoška v pěně”, trvá dostatečně dlouho, takže byste neměli očekávat, že se s tímto úkolem podaří za méně než 3-4 hodiny..

Kalorické pečení, přeměněné na 100 g, v průměru 312,2 kcal.

Pořadí kulinářských procesů:

 1. Ve dvou nádržích se rovnoměrně rozdělí mléko, kakao a krystalický cukr. Prohřeštit obsah každé nádoby, dokud nejsou všechny krystaly cukru homogenní a rozpuštěny;
 2. Pak dát jednu misku se směsí stranou – to bude impregnace budoucího dortu, a ve druhém pokračovat v hnětení těsta;
 3. Přidejte rostlinný olej, vejce do již existujících ingrediencí a poté, co se směs stává homogenní, postupně naléváme mouku práškem do pečiva, hněteme těsto. Bude to trvat docela dost času a pár energetických zásahů s ručním šlehnutím;
 4. Nalijte těsto do formy (průměr – 20 cm) nebo do misky s vícepólovým místem. Pečte asi 30 minut v troubě nebo 50 minut v elektrické pánvi;
 5. Když je koláč hotový, propichněte ho na několika místech, aniž byste ho vyndali z formy, a vylijte nalévání ze shora. Podklad nechte ponořit do trouby nebo do pomalého sporáku po dobu 2 hodin;
 6. Po tom, přejít na „černocha“ z formy (multikastryuli) a zdobí pěny šlehačky s práškovým cukrem. Na krémovou pěnu se ukázalo, že je docela svěží, musíte smetankovat krém s ledem, chlazení směšovačů do stejné míry.

Užitečné tipy

Kromě banánů, jak je naznačeno v jednom z receptur, můžete ve vrstvě mezi dorty položit sušené ovoce (sušené meruňky a / nebo sušené švestky), všechny bobule a ovoce, stejně jako ořechy. Dezert bude jen chuť lépe..

Impregnace pro dort “Černoch v pěně” může být více nasycené a chutné, pokud přidáte do hlavních ingrediencí trochu vanilky nebo brandy esence.

K pěnovému krémovému krému se ukázalo, že je velkolepější, tento fermentovaný mléčný výrobek musí být dobře chlazen v chladničce a můžete krém zesílit pomocí želatiny, škrobu nebo speciálního zahušťovadla pro krém.