Nedávno se na trhu objevil obrovský počet polotovarů. Je velmi výhodné je používat – přišel z práce, hodil knedlíky nebo knedlíky do vroucí vody. Při oblékání je hotová večeře připravená.

knedlíky картофелем и грибами

Výhody těchto produktů jsou však sporné. Nikdy nevíte, od kterých složek jsou vyrobeny, jak jsou čerstvé a kvalitní. Proto se zkušené ženy v domácnosti snaží samostatně připravit vareniki pro budoucí použití..

Obzvláště oblíbené jsou ty, ve kterých se podávají brambory a houby. Jsou chutné a výživné, neztrácejí své vlastnosti při zmrazení..

Průměrná doba vaření knedlíků s bramborami a houbami trvá asi hodinu. Obsah kalorií v misce je asi 200 kcal na 100 gramů. Pokusíme se pochopit složitost vaření tohoto jídla..

Trochu o původu

Nádobí připravená z těsta neobsahujícího droždí s náplní jsou v kuchyních po celém světě. Podobné produkty najdete v italštině, v čínštině a v menu Buryat. Nicméně, Ukrajina je považována za místo narození knedlíků..

brambory начинка для грибовMnozí věří, že je obvyklé nazývat knedlíky pokrmy, jejichž náplň není maso. Ale to není zcela pravda. V ukrajinské kuchyni jsou nejen knedlíky se zelím, třešněmi, tvarohem, ale také recepty s plněním mletého masa..

Nejoblíbenější a výživnější knedlíky jsou s bramborami a houbami. Pohled na to nezáleží. Ve městě je nejsnazší koupit žampiony nebo hlívy ústřic. Ti, kteří občas chodí do lesa, mohou být doporučeni používat lišky, medové agary, hnědé čepice a další houby. Nejběžnější je recept na knedlíky s bramborami a žampiony. Jeho a zvážit další, pojďme začít s základy – test.

Nejlepší recepty těsta na knedlíky

Vařící knedlíky začínají zkouškou. Existuje několik možností. Nejlepší je vyzkoušet různé recepty a vybrat si ten, který vám vyhovuje..

Tradiční test receptury

Pro hnětení těsta budete potřebovat:

 • 1 vejce;
 • Sklenici studené vody;
 • Čtvrtka lžičky soli;
 • Mouka.

Nejprve porazte vejce vodou a solí se směšovačem nebo vidličkou. Poté postupně zavádějte mouku. Když se těsto obtížně hnějí, odložte zařízení a pokračujte v práci. Čím déle budete těst těst, tím pružnější bude.

Choux pečivo

Chcete-li vyrobit choux pečivo, budete potřebovat následující složky:

 1. 2 šálky mouky;
 2. 250 ml vroucí vody;
 3. 2 polévkové lžíce rostlinného oleje;
 4. Čtvrtka lžičky soli.

Vysekávejte mouku a přidejte sůl a máslo. Pak přeléváme vroucí vroucí vodu do misky a začneme těsto rychle mísit směšovačem nebo lžící. Když je obtížné míchat, odložte lžíci a mixér a hněte si těstě rukama..

Je důležité dbát opatrnosti, protože těsto může být horké. Cesto by mělo být rovnoměrné a pružné. Když se dosáhne požadované konzistence, je pokryta celofánem a nechá se lehnout..

dělat тесто

Jak vařit plněné brambory a houby

Jak to naznačuje název, houskové knedlíky budou potřebovat houby a brambory pro plnění, můžete stále ještě cibule. Surové houby by měly být předem vařené v lehce slané vodě po dobu několika minut. Poté je voda vypuštěna. Houby se rozloží na vyhřívané pánvi se slunečnicovým olejem, přidáme cibule. Smažte až do zhnednutí.

fry грибы

Brambory mohou být připraveny dvěma způsoby. První je nejjednodušší. Současně oloupané brambory se otírají na strouhák a mísí se s houbami v surové formě. Nejčastěji se však brambory předvaří a pak se rozetou do brambor.

brambory смешать

Lisovací proces

Tradičně jsou knedlíky tvarovány ručně. Cesto je válcováno do tloušťky půl centimetru. A nakrájíme sklenici kruhů. Těsto můžete nakrájet na malé kousky. Poté se každý z nich rozvinul v kruhu.

těsto ракатать

Uprostřed každého plastového těsta položte nádivku. Potom je kruh sklápěn na polovinu a hrany jsou tvarovány jakýmkoliv vhodným způsobem..

dát начинку

Některé ženy v domácnosti dávají přednost použití speciálních nástrojů k vyřezávání knedlíků. Kolem těsta se na ně položí těsto a naplní se uprostřed. Poté zařízení sklopte na polovinu. V důsledku toho jsou hrany těsta uzavřeny.

knedlíky налепить

Můžete také rozložit dvě velké vrstvy těsta. Na první vzdálenost asi 4 centimetry byly umístěny kruhy plnění. Poté ho zakryjte druhou vrstvou těsta a nakrájejte jej nožem uprostřed mezi náplní. Když je těsto rozřezáno na kusy, jsou okraje stlačeny vidličkou. Tyto knedlíčky vypadají velmi krásně..

knedlíky готовы

Jak vařit knedlíky s bramborami a houbami

Hotové houskové knedlíky s bramborami a houbami mohou být okamžitě zmrazeny nebo uvařeny a podávány na stole. Chcete-li to udělat, vařte velké množství vody – nejméně 3 litry na libru vareniki.

Voda by měla být solené, můžete přidat bobkový list. Když se vaří, nalijte knedlíky. Vařte je pravidelným mícháním (aby nedošlo ke spárování na dno). Po výstupu se knedlíky vaří přibližně pět minut..

Pokud byste na plnění používali surové brambory, po uplynutí této doby si určitě vyzkoušejte produkty pro připravenost. Brambory by neměly praskat na zubech.

Tradice sloužící vareniki

Recepty na knedlíčky s bramborami a houbami jsou známy již velmi dlouho. Během své existence na Ukrajině se objevilo několik tradičních způsobů podání:

 1. Se zakysanou smetanou. Ve středu stolu vložte do tohoto mléka pokrm, aby každý mohl uložit tolik, kolik potřebuje. Další možností je dát každému misku se zakysanou smetanou, ve které můžete nakrájet knedlíky;
 2. S máslem: knedlíky bohatě napojené na roztavené máslo;
 3. S lukem. Je jemně nastříhaný a smažený v rostlinném oleji. Poté přidáme misku s knedlíky, zakryjeme ji talířem a dobře protřepeme. Můžete také přidat slaninu ze slaniny.

Navzdory tradici podávání, mnoho rodin používá nové varianty, například připravují jedinečné omáčky. Jedním z nejkrásnějších receptů je smetana nebo zakysaná smetana s přídavkem smažené cibule, česneku a hub. Můžete také sezamovat omáčku s vaším oblíbeným kořením. Poté se vaří na nízké teplotě, dokud se nerozsvítí..

salát из горбуши с майоезомPřipravte lahodný a neobvyklý salát z konzervovaného lososa. Existuje několik možností pro tento recept..

Přečtěte si, jak vařit šproty z řeky nebo mořské ryby. Všechny varianty této chutné jídlo, která bude vynikajícím občerstvením..

Delicious italské těstoviny s krůtou v krémové omáčce – dobrý recept, který vždy pomůže.

Užitečné tipy

Mladé hospodyně se domnívají, že do tradičního receptu na knedlíčky s bramborami a houbami nelze přidat něco nového. Ovšem zkušení kuchaři neustále přicházejí s různými triky, které pomáhají zdokonalit pokrm a dosáhnout jeho ideálnosti. Zde jsou některé z nich:

 • Sušené houby by měly být namočeny před smažením, houby, naopak by neměly být navlhčeny, protože absorbují hodně vody;
 • Těsto se ukáže být víc vonné, pokud místo vody použijete vodu po vaření brambor nebo namáčení houb;
 • Pokud se těsto špatně drží, můžete kolečka těsta namazat tenkou vrstvou vaječného bílku;
 • Těsto musí být před ohřevem nejméně půl hodiny v teple.

Knedlíky s houbami a bramborami – jedním z nejlepších pokrmů. To platí zejména pro ty, které jsou vařené doma. Stačí, abyste strávili několik hodin v den volna a drželi více knedlíků, které pak zmrazily.

Výsledkem je nejen rychlá večeře, ale také vynikající rychlé občerstvení v případě nečekaných hostů. Množství způsobů dodání pomáhá diverzifikovat nastavení stolu a nedovoluje, aby se knedlíky s bramborami a houbami rychle nudily.

Bon appetit!