Crucian kapr – velmi chutná ryba, která se tradičně připravuje v zakysanou smetaně. Díky svému jemnému chuti a jemné chuti se křehčí dobře upečuje s kyselou smetanovou omáčkou a při pečení v troubě se stává neuvěřitelně chutnou..

křížový kapr в сметане и овощами

Mnoho lidí však nemá ráda křižáky kvůli nadměrným kostem a bahnitému zápachu, vzhledem k tomu, že tato ryba je zblázněná. Ale správná příprava a úspěšný recept může tento nedostatek osvětlit..

Jak si vybrat a připravit kostely

Crucian kapr je sladkovodní řeka ryba, která je chycena po celý rok, takže si můžete koupit čerstvé kdykoliv. Kapr je bohatý na zdravé bílkoviny, vápník, vitamíny a minerály, takže tuto užitečnou rybu nezanedbáváte.

Při výběru kapra v obchodě nebo na trhu věnujte pozornost jejich vzhledu, zejména na žíly a žaludek. Žáby dobré ryby jsou červené nebo růžové a břicho čerstvého kapra nikdy nebude oteklé..

Pro pražení v zakysanou smetaně si vezměte středně velké křížence, o velikosti dlaně, budou jemnější. Samozřejmě, že je nejlepší vzít živý kapr, takové jsou často prodávány na trzích, ale pokud nemůžete najít takové, nebo pokud nemáte dovednosti pracovat se živými rybami, můžete je koupit již vypitvané..

Mimochodem, dokonce i Čechov ve svém příběhu “Siréna” radil ústům jednoho z hrdinů, aby udržovali kapra na mléčném živé po dobu nejméně 24 hodin, a pak by ho pach bahna opustil. Dnes, takový luxus, jako je obsah křupavců v mléčné lázni, není pro moderní ženy v domácnosti k dispozici, takže se při přípravě používají další triky..

Po přivedení ryby domů vyčistěte – nejprve vyjměte váhy. Chcete-li to pohodlnější, ponořte mokré prsty do soli a držte ryby ocasem – sůl nebude dovolit kluzkým rybám, aby “utekla” pod nožem.

Pak ustřihněte kříž a, když vykucháte, věnujte zvláštní pozornost odstranění černého filmu podél pobřežních kostí – po vaření bude chutnat hořkou. Poté vyjměte žábry, ploutve a ocas, ale hlava nemůže být oddělena – kruciánský kapr se tak často připravuje, s hlavou.

Na každé jatečně upravené tělo je nutné vložit řezy diamantovým nožem se vzdáleností asi půl centimetru a nalijte řezy citrónovou šťávou, ponechte 20 minut. Tato operace má dva cíle – mírně marinovat maso pro jemnější chuť a změkčovat nejmenší kosti kyselinou šťávy..

Větší kosti budou snadno smažit a žvýkat a pouze žebra a páteř zůstanou hmatatelné, ale jsou dostatečně velké, takže je můžete odstranit přímo na desku a ne dusit.

Crucians v zakysané smetaně, pečené v troubě
As приготовить карасей в сметане в духовке: простые рецепты
Složení Počet
křížový kapr kilogram
žárovky 1 ks.
rostlinný olej trochu
zakysaná smetana sklo
těžký krém 0,5 šálku
sůl a černý pepř chuť
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 290 Kcal

Když jsou ryby vyčištěny a marinovány v citronové šťávě, ochucte je se solí a pepřem a začněte vařit. Před pečením ryby musí být lehce vyprážen.

čistý рыбу

Ohřejte olej v pánvi, smažte cibuli, nasekněte na kroužky a pak položte ryby. Pečeme to dlouho, mělo by to být zolotitsya, ale nehořel.

fry на сковороде

Příliš mnoho smažených ryb bude suchá a houževnatá, takže se nesmažte po dobu delší než 3 minuty na každé straně..

nasekané лук на противень

Položte kapor s cibulí do talíře a nasypeme směsí kysané smetany a krému, pečeme 20 minut na 180 stupňů, dokud se zakysaná smetana nestane krásnou růžovou barvou. Podáváme pokrm jemně nasekaným koprem.

vody сметаной

Crucians pečené ve fólii

Další možností pro vaření kapra v zakysanou smetaně v troubě se liší při použití v procesu pečení fólie. Vezměte:

 • 2-3 kříž;
 • 1 velká cibule;
 • Pár česneku;
 • 2 lžíce zakysané smetany;
 • Polovina citronu;
 • Rostlinný olej;
 • Čerstvé greeny;
 • Sůl, pepř, koření dle chuti.

Oloupané a vykuchané křížence se umyjí a skvrnou se ubrouskem, ošlehnou se solí a kořením a nechávají ryby ležet 10 minut.
křížový kapr в ресторанном меню

V tuto chvíli připravte zbývající součásti nádobí – cibulku na velké poloviční kroužky a smažte v horkém oleji, promyjte a nakrájejte zeleninu, stlačte česnek a promíchejte s kysanou smetanou, nakrájejte citron na plátky.

Potom vezměte fólii a roztrhněte ji kus po kuse pro každou rybu. Umístěte kostru na kus fólie, vložte do břicha cibuli a zeleninu, rovnoměrně rozetřete ryby se zakysanou smetanou a zakryjte ji plátky citrónu..

Každou rybu zabalte do obálky fólie a všechny obálky vložte na plech. Vložte panvu do trouby, zahřejte na 180 stupňů a ryby 30 minut pečte.

Poté můžete fólii vyjmout a přidržet rybu dalších 7 minut, dokud se neobjeví zlatavá hnědá..

Crucian v zakysané smetaně s bramborami

Crucian mrkev dusené v zakysané smetaně je kompletní a nezávislé jídlo, stejně krásné pro každodenní večeři a slavnostní stůl, ale můžete ji uspokojit přidáním brambor na ryby. To bude vyžadovat:

křížový kapr с лимоном

 • 3 velké kříženci;
 • 800 gramů brambor;
 • 200 g zakysané smetany;
 • 3 stroužky česneku;
 • Citronová šťáva;
 • Rostlinný olej;
 • Sůl, pepř, rybí koření volitelné.

Vyčistěte ryby na třepení kořením a citrónovou šťávou a nechte ji namočit asi 10 minut. Smíchejte smetanovou smetanou s česnekem a pepřem, kořením oloupaných a nakrájených brambor s polovinou této omáčky.

Smrdíme rybu druhou polovinou omáčky. Do pekáče rovnoměrně rozmíchejte lžíci rostlinného oleje, umístěte ryby a brambory a připravte misku v troubě a zahřejte na 180 stupňů po dobu asi 40 minut.

Zkontrolujte připravenost misky tím, že do brambor propíchnete nožem nebo vidličkou.

riba-zapechennaya-v-folge-v-dyhovke-2-768x557
Pečené ryby ve fólii v troubě – chutné a jednoduché recepty pro ty, kteří správně sestavují svou dietu. Přečtěte si, jak chutná vaří pollack v peci – ryby se ukáží chutné, šťavnaté a neuvěřitelně jemné. Klyara, nuance vaření a další tajemství.

Užitečné tipy pro výrobu lahodných ryb

Křížový kapr je jednoduchá ryba, ale zároveň vyžaduje zvláštní přístup. Některé triky pomohou z něj udělat gurmánskou misku..

Vždy věnujte zvláštní pozornost čištění ryb – pečlivě odstraňte váhy, snažte se propíchnout žlučník a odstraňte všechny filmy z vnitřků tak, aby hotová miska necítila hořkost. Použijte citronovou šťávu – nejenom změkčí kosti, ale také odstraní zápach bláta.

Pomůže odstranit vůni a zakysanou smetanou, takže v této omáčce je tak oblíbené. V případě křížové smetany je lepší nechat je změnit pro majonézu, nebude to odrazit vůni.

A dát kysané smetaně více koření a jasnou chuť, míchat s česnekem a bylinkami. Pokud jde o jiné příchutě, kromě soli a pepře, křehký kapor “miluje” muškátový oříšek, papriku a zeleninu (sušené a čerstvé).

Snažte se, aby se kříž nedopíral přímo na plech, protože jeho křehké maso se může držet na horkém povrchu a nebudete odstraňovat celou rybu z pánve, ale pouze její kostru..

Buď si připravte polštář zeleniny pod ryby (například z dusené cibule nebo surové brambory) nebo jej zabalte do fólie nebo použijte pražicí rukáv jako poslední možnost, přidejte do tvaru dobré množství rostlinného oleje.

Nepřehánějte ryby, jinak se stane tvrdý a suchý. Pečte malé ryby na dobu ne více než 20-25 minut a můžete vařit velké maso 40 minut..

Pokud si před smažením smažte ryby, pak to také nepoužívejte dlouho – 3 minuty na každé straně.