Khachapuri je jednou z národních pokrmů, které byly pořádané v Gruzii po staletí. Existuje mnoho variant tohoto jídla. Připravuje se na jogurt, mléčné výrobky nebo jen na vodu..

khachapuri по имеретински

Pro výplň můžete vzít jakýkoliv sýr nebo sýr. Nyní existuje mnoho možností pro výrobu khachapuri. Začátečníci vaření vždy čelí otázce, co je recept správnější?

Není to správné, hlavní věcí je vařit podle tradic a určitě najdete nejlepší možnost. Budeme zvažovat recept na výrobu Khachapuri v Imeretinsky s jasnými fotografiemi..

Rozdíl mezi imereti a megrelianskými verzemi khachapuri

Než začnete připravovat khachapuri v Imeretinském, je nezbytné zjistit, jak se tyto khachapuri liší od Mingrelianu.

Nevědomá osoba bude říkat, že se jedná o identické recepty. Ale stále existují rozdíly. Takže, Megrelian a Imeretian khachapuri: jaký je rozdíl?

khachapuri с сыромImeretinsky khachapuri je dort, ve kterém je sýrová náplň. Takové ploché koláče jsou nejčastěji pečené na vodě. Tam je takový pečí plech a horké, av již ochlazené podobě.

Můžete si je vzít s sebou na piknik nebo na procházku jíst, protože i v chladném stavu jsou takové khachapuri velmi chutné.

Ale Mingrelian khachapuri je úplně jiný typ pečení. Cesto se vaří ve vodě nebo na jogurtu, ale je těžší vařit..

Takové khachapuri jsou potřeba horké, protože sýrová náplň je nejen uvnitř, ale i venku. Ano, a toto pečení vypadá mnohem chutnější v horkém stavu.

Když se khachapuri ochladí, už přestane být tak chutné, takže musíte mít čas jíst. Také není možné je vzít na piknik, protože jsou velmi měkké. Ale oba tyto recepty existují, každý má rád vlastní verzi..

polévka с сыромKrok za krokem recept na sýrovou polévku se žampiony osloví i ty nejkrásnější gurmány.

Berte na vědomí recept na chutné těstoviny těstovin.

Svěží palačinky s jablky na našem kulinárním portálu – nejlepší výběr receptů.

Imeretian khachapuri recept
As приготовить хачапури по-имеретински
Složení Počet
pšeničná mouka 500 gramů mouky
vody 300 mililitrů
kvasnice (ne suché) 15 gramů
slunečnicový olej trochu
sůl pinch
cukru pinch
Suluguni sýr 700 gramů
vejce 1-2 kusy.
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 300 Kcal

Zde je nejsnazší recept na Imarejské khachapuri. Každý kuchař by se měl určitě pokoušet vařit tento pokrm, protože je velmi chutný.!

Imeretinský khachapuri se připravují přímo z těsta. Budete potřebovat hluboké jídlo, které budete muset nalít teplou vodu, ale ne horké, protože kvasinky v horké vodě se nebudou množit.

Jak je již jasné, kvasnice by měly být rozdrceny do vody. Pak musíte trochu promíchat, abyste rozpustili kvasnice a přidejte sůl a cukr. Budete také muset nalít nějaký slunečnicový olej a důkladně promíchat výslednou kapalinu..

kvasnice растворить

Poté se do výsledné kapaliny přidá mouka, která musí být několikanásobně nasycena, jinak se těsto neobjeví svěží a chutné. Po přidání mouky je třeba vše důkladně promíchat pomocí lžíce nebo speciální špachtle..

mixovat тесто с мукой

Poté, co se těsto ztuhne, může být hněteno rukama a na něj můžete také nalít mouku, pokud se ukáže, že je příliš tekutá..

Poté, co se těsto nelepí, musí být válec v misce a vložen do hluboké talíře. Pokryjte desku utěrkou nebo pytlem a umístěte na teplé místo, aby se těsto zvedalo..

k rolování шар

Poprvé bude nutné vyléčit těsto a počkat, až se opět zvedne, může to trvat asi půl hodiny..

těsto должно подняться

Zatímco těsto stoupá, můžete vyrobit náplň, která se snadno připravuje. Musíte si sýr vzít a rožit na největším strouhaní na talíři.

sýr натереть

Pak můžete do sýra přidat vajíčko a trochu mouky. Náplň je důkladně promíchána a natočena do kuliček..

k rolování в шар

Pak musíte vzít vzestupné těsto. Musí se rozdělit na kuličky a vložit do tenkých koláčů..

uložit начинку внутрь

Pak vložte kuličku plnění do středu válcovaného těsta a upevněte konce těsta, jako by ho sklopila do poloviny.

upevněte концы

Výsledné těsto s naplněním vyžaduje trochu válcování. Ale je lepší to udělat s vašimi rukama, protože s rolovacím kolíkem můžete poškodit i nedokončené khachapuri.

dělat лепешку

Poté jsou khachapuri posílány do pece čtvrt hodiny a pečeny při teplotě 250 stupňů. Připravené pečení by mělo být odstraněno, jakmile začne být červené..

pečeme хачапури

Pak je tento koláč rozmazaný s máslem a podává se na stole, nakrájí se na osm kusů. Nejlepší je jíst khachapuri v Imeretinském, zatímco jsou stále horké, takže bude mnohem chutnější.

 

 

Bon appetit!