Rozkoš a jedinečnost citronových dezertů s plátkem je v kontrastu chutí. Sladká cukrovinka je vyvážená citrusovou kyselou vůní. Bílý vzduchový krém je více podobný konzistenci s pěnou. Níže jsou některé velmi chutné recepty na koláče s touto kombinací.

Jak vařit koláč s citrónovým kurdem
As приготовить нежный лимонный торт с меренгой
Složení Počet
máslo 115 g
cukru 4 g
sůl 3 g
studenou vodou 30 ml
mouka 200 g
pitná voda pro Kurd 325 ml
citronová šťáva 130 ml
žloutek 4 kusy.
cukr pro Kurd 300 g
kukuřičný škrob 120g
máslo 75 g
čerstvá citrónová kůra 20 g
proteinů 4 kusy.
cukr na plátky 170
vanilin 2 g
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 267 Kcal

“Lemon Meringue Pie” – známý pro film “Desperate Housewives” dort, protože recept, který vypukl skutečnou válku mezi dvěma hrdinky filmu. Když se pokoušela tato pochoutka s nejjemnějším citrónovým krémem z pudinků, skrytým pod mrakem vzduchu, je zřejmé, že důvody pro “válku” byly přesvědčivé.

Příprava krok za krokem:

 1. Nejprve je třeba hnědé těsto míchat. Je výhodnější to udělat v mixéru. Všechny ingredience (kromě vody) jsou umístěny v misce a přeměněny na malou mastnou drť.
 2. Po nalije do vody, rychle sbírat drobek do hromady těsta, který, zabalený v potravinářském lepícím filmu, musí být uchováván 30-40 minut v chladu. míč теста
 3. Toto těsto přeneste do koláče o tloušťce nejvýše 3 mm a vložte ho do formy (s výhodou oddělitelné) o průměru 20-21 cm. těsto в форме для выпечки
 4. Pečte dort ve formě velkých koláčů, trvá to 15 minut při 170 stupních. Chcete-li zabránit tomu, aby těsto bylo vyfukováno, nalijte fazole, hrach nebo mince na fólii. pečení коржа
 5. Pro Kurdy vymačkejte potřebné množství šťávy z citronů a odstraňte kůži. Cukr smíchaný se škrobem a poté se žloutky. Smíchejte směs s vodou a citronovou šťávou, přidejte kůru.. Kurd из лимонов
 6. Vložte nádobu se složkami na oheň a za nepřetržitého míchání vařte na konzistenci domácí kysané smetany. Vyjměte ze sporáku, mírně ochlaďte a promíchejte kousek másla.
 7. Na připraveném shortcake přeneste citronový krém na rovnou vrstvu. Veverky s cukrem a vanilkou, bít až do vytvoření středních vrcholků. Potom pomocí cukrářské trysky oblékněte krém na kurdskou vrstvu. mazání коржа кремом
 8. Koláč vložte do trouby po dobu 8 až 10 minut, ale teplota by měla být 180 stupňů. Když je meringue nahoře zlatavě hnědá, vyndejte pečivo, ochlaďte a servírujte..

Lemon Cake Recipe s italskou plátky a krémem

Tento domácí dezert může konkurovat chuti a vzhledu s jakýmkoliv dortem vyrobeným profesionálním šéfkuchařem. Všechno je perfektně kombinováno: mandlové koláče a smetana s citrónovou příchutí a jemný, ale stabilní italský medovka.

Poměr složek pro mandlové koláče:

 • 5 kuřecích vajec;
 • 125 g cukru;
 • 50 g drcených mandlí;
 • 5 g prášku do pečiva;
 • 125 g mouky.

Chcete-li vyrobit citrónový krém, budete potřebovat:

 • 700 ml mléka;
 • 300 ml těžkého krému;
 • 4 žloutky a 2 celá kuřecí vejce;
 • 160 g cukru;
 • 80 g škrobu;
 • 5 g citrónové kůry.

Pro italskou medúru je třeba vzít:

 • 4 vejce;
 • 250 g cukru;
 • 50 ml vody.

Vzhledem k tomu, že sušenka potřebuje lehnout si v chladu před montáží, proces přípravy koláče se prodlužuje po dobu dvou dnů, ačkoli celková doba pečení sušenek, krém a meringue trvá jeden a půl až dvě hodiny.

Obsah kalorií nebo výživová hodnota na 100 g hotového dezertu – 222,5 kcal.

Sekvence cukrářských procesů: koláč с лимонным курдом

 1. U houbového dortu kombinujte prosévanou mouku s drcenými mandlemi a práškem do pečiva. Vytvořte vejce a cukr z vajec a cukru, pak jemně promíchejte sypký prášek do něj..
 2. Přeneste těsto do připravené oddělitelné formy (24 cm v průměru) a pečte sušenku o 170 stupňů, dokud nebude vařeno. Přiložte ochlazený koláč s filmem a nechte ho v chladničce po dobu 12-16 hodin.
 3. Pro citrónovou smetanu smícháme všechny složky v jednotné směsi. Pak ho umístěte na oheň a vařte, dokud nebude tlustý. Ochlazte připravený náplň do teplého stavu, zakryjte nebo pravidelně promíchejte, aby se na povrchu nevyskytovala žádná fólie..
 4. Dort rozřezaný na 3 vrstvy. Stěny oddělitelné formy položit obrubníku. Pokud tomu tak není, provede se těsný soubor. Vložte do něj první vrstvu, na ní – polovinu krému, opět – dort a polovinu krému, pokryjte všechny zbývající dorty. Držte koláč 2-3 hodiny v ledničce tak, aby krém chytnul a ztuhl.
 5. Chcete-li připravit italskou hrušku, vařte sirup z cukru a vody do konzistence, když její pokles studené vody vytvoří průhlednou kouli, nebo vařící teploměr bude ukazovat 124-126 stupňů.
 6. Beat bílé na středních vrcholů, pak vylijte sirup v tenkém proudu a pokračujte ve všechno dohromady, dokud se polévka úplně nezchladí..
 7. U zmrazeného koláče vyjměte obrubníku a zdobte horní a boční stranu polštářem pomocí sáčku s tvarovanou tryskou na pečivo. Pro více glamour na vrcholu může být pěna spálena s hořící pistolí na karamelovou barvu..

Jak vařit sušenky a plátek

Ne každý má rád hojnost meringue v dezertech, ale lehká kyselost citronu v dortu a krému dokonale vyvažuje chuť. Aby citrusová chuť byla výraznější a sušenka je dost šťavnatá, je třeba ji připravit na impregnaci nejen na vodu, ale na čerstvě vymačkanou citronovou šťávu..

Seznam produktů požadovaných pro jeden špetkový koláč s citronem o průměru 22 cm:

 • 4 vejce;
 • 150 gramů cukru;
 • 90 g mouky;
 • 90 g škrobu;
 • 85 g másla;
 • 10 g prášku do pečiva;
 • 10 g citrónové kůry.

Složení citronového sirupu pro impregnaci zahrnuje:

 • 50 ml čerstvé citronové šťávy;
 • 50 gramů cukru.

Lemonový krém je vyroben z:

 • 400 ml mléka;
 • 4 žloutky;
 • 80 g cukru;
 • 40 g mouky;
 • 5 ml citronové šťávy a chuť.

Chcete-li zdobit koláč, potřebujete:

 • 4 veverky;
 • 280 g cukru;
 • 110 ml vody;
 • 5 ml čerstvé citronové šťávy.

Hosteska v přípravě koláče bude v průměru stát 1 hodinu a 30 minut.

Průměrný obsah kalorií tohoto citrónového koláče je 286,0 kcal na 100 gramů.

sušenky лимонный торт

Pokrok:

 1. Těsto roztíráme na sušenku a ochladíme na pokojovou teplotu. Škrob, mouka a prášek do pečiva se mísí a několikrát třídí. Porazte vajíčka s cukrem na svěží pěnu, poté jemně promícháme směs suchých ingrediencí a špachtle. Poslední v těstíčku vylijte máslo, promícháme.
 2. Přeneste těsto do připravené oddělitelné formy, utáhněte formulář shora s fólií a pošlete 30-40 minut do předehřáté trouby. Ochlaďte hotový dort sušenky.
 3. Lemonový krém se připravuje stejně jako v předchozích recepturách: všechny ingredience je třeba kombinovat, aby se získala homogenní směs, která se za nepřetržitého míchání vaří do středního plamene až do hustoty..
 4. Namočte do pánve, spojte šťávu a cukr, vaříme směs na ohni, dokud nebudou všechny krystaly zcela rozpuštěny. Vypusťte houbový dort do tří tenčích, namočte každý z nich citronovým sirupem, kartáč se smetanou a vložte do hromady.
 5. Vlozte vrstvené koláče do chladničky na chvíli a mezitím připravte medailonu na dekoraci. Z vody a cukru vařte sirup. Squirrel bič s citrónovou šťávou na středních vrcholů, přidat siropek k nim a nevypínejte směšovač, dokud meringue ochladí.
 6. Zdobte boky a horní část dezertu s meringue pomocí pečicí trysky nebo jednoduše rozmazání rovnoměrně s lžící a špachtlí (široký nůž).

dort с вишней и творожным кремом Dort s třešněmi a tvarohovým krémem – jednoduchý recept na lahodný dezert!

Jak vyrobit tvarohové těsto s těstovinami?

Máte rádi těstoviny? Pak zkuste vařit fettuccine s kuřecím masem a houbami!

Podrobnosti o vaření

Použití citronů na dezert, bez ohledu na to, zda potřebujete nebo ne, je třeba umýt v horké vodě. A bylo by dobré použít pro tento účel tvrdou stranu houby pro mytí nádobí. Tento postup pomůže vyprázdnit látky, které jsou před dopravou zpracovány s ovocem..

Chcete-li získat více šťávy z citronů, ovoce by mělo být předem válcováno na tvrdém povrchu s malým tlakem. Je také velmi důležité, aby kosti a bílá část citrónové slupky nespadaly do Kurdů. Dort může být hořký..

Pokud při varu dochází ke zesílení citrónového krému, můžete se pokusit situaci vyřešit proséváním malého škrobu nahoře za stálého míchání směsi..

Nejčastěji se na zdobení dortů používá italská pěna, protože je stabilnější. Jeho složkami jsou šlehačká vejce a cukrový sirup..

Na rozdíl od obecné víry, pro větší fluffiness, bílkoviny by měly být vzaty ne chlazené, ale při pokojové teplotě. Neměly by být kapkou žloutenky, stěny šlehačů by měly být dále odmaštěny. To lze provést s bavlněnou vložkou namočenou v citronové šťávě..

Pro sirup je důležitá správná konzistence. Pokud je nedostatečně vařený, pak bude meringue volná a nestabilní. S teploměrem je snadné kontrolovat konzistenci sirupu – měla by se rovnat 120 stupňům Celsia.

Jak vyrobit koláč s citronem, viz video níže:

Bez teploměru pomůže vzorky cukru. Důležité: Při testování cukrové koule je třeba sirup odstranit z tepla tak, aby nedocházelo k trávení..