Jak vařit jablkový džem s pomeranči

Apple jam s pomeranči jistě potěší hostesku a své milované s nádhernou a jedinečnou chutí..

Jars с вареньем из яблок с апельсинами

Tato sladká jídla přinese teplá podzimní nálada v chladné sezóně a děti budou požádány, aby znovu připravily tento nádherný džem..

Tradiční recept na zimu

Složení:

 • 2 kg jablek;
 • 2 kg pomeranče;
 • 5 sklenic granulovaného cukru;
 • 1 šálku vody podle potřeby.

Čistěte яблокиJablka důkladně umyjte teplou tekoucí vodou, utírejte suchým kuchyňským utěrkem a dobře očistěte ostrým nožem z kůry.

Ovoce nakrájíme na 4 částice, pak vyjmeme jádro semena z každého lobula, nakrájíme jablka na kostky střední velikosti a nasypeme ovoce do velké hliníkové pánve.

Pomeranče umyjte ve studené vodě, utřete kuchyňskou utěrkou a odřízněte přední a zadní část každé oranžové..

Nyní se každý oranžový rozřezá na 6 plátků a pokud je to možné, vyberte semena.

Každý plátek, bez peelingu, je hoden do mixéru a do země. Také, pokud hosteska nemá mixér, můžete použít mlýn na maso.

Nalijte drcenou oranžovou hmotu z mixéru do pánve s jablky a přidejte cukr. Důkladně promíchejte ovoce velkou lžičkou nebo rukama, pokryte pánvi víkem a položte na vysokou teplotu.

Když plodová hmota vřítí, musí se oheň snížit na “minimum”, důkladně promíchat, mírně otevřít víko.

Při občasném míchání vaříme jablky s pomeranči asi 1 hodinu..

Pokud je plodová hmota příliš silná, v případě potřeby přidejte do pánve trochu vody..

Když jsou jablka dobře vařená, vyjměte panvu ze sporáku a počkejte, dokud jablko nezabere a pomeranče se ochladí při pokojové teplotě..

Dalším krokem je sterilizace plechovek. K tomu je třeba několikrát pečlivě umyt vodou a soda. Vezmeme si velkou hrnci, do ní nalijeme vodu a vaříme. Když se vaří, položte kovové síto na hrnce a vložte na něj obrácené plechovky.

Nechte je vařit nejméně 15 minut a položte je na suchou a čistou utěrku. Namísto kovového síta můžete použít kovovou mřížku..

Vložte jablka s oranžovou do sklenic, zvedněte víčka a přemístěte je do chladnějšího místa pro skladování..

Metoda vaření v pomalém sporáku

Kombinace v pomalém sporáku dovolí hostesce vařit v krátkém čase, a zatímco jablko jam s oranžovou je připraveno na zimu, můžete udělat domácí práce. Toto jídlo bude oblíbeným doplňkem k dezertu a jistě překvapí vaše příbuzné..

Složení:

 • 1 kg jablek;
 • 1 šálek cukru;
 • 2-3 velké pomeranče;
 • 2 polévková lžíce. l voda;
 • Hrst skořice.

Umyjte jablka v teplé vodě, osušte, nečistěte, nakrájejte na 4 kusy a pečlivě odstraňte jádra. Po tomto, každý plátek ovoce nakrájíme na 3-4 malé kusy.

Pomeranče je třeba umýt v teplé vodě, otřít a oloupat. Rozdělte lobuly a nakrájejte na střední části..

Zřízli jsme мелкими кусочкамиVložte některé z jablek, nalijte ¼ cukru, pak polovinu nakrájených pomerančů, tolik cukru, zbytek ovoce a granulovaného cukru. Všechno je vše posypte vodou, zavřete a zapněte režim “jam”. Nastavíme čas – 1 hodinu a děláme domácí práce.

Když se připraví jam z jablek a pomerančů na zimu, přidejte skořici, důkladně promíchejte, promíchejte sterilizované nádoby a nalijte.

Sterilizujte nádoby a dejte je na vroucí vodu po dobu 3-4 minut. Měly by vychladnout při pokojové teplotě, poté je přemístěny do chladné místnosti..

Průhledné jamové plátky s oranžovou barvou

Technologie výroby tohoto typu marmelády na zimu se mírně liší od klasické receptury na zaseknutí z těchto ingrediencí. Vynikající vzhled a jedinečná chuť okouzlí všichni milovníci jablíčku.

Složení:

 • 1 kg jablek;
 • 1 oranžová;
 • 800 gramů cukru.

Vyberte šťavnaté jablka, které nejsou v žádném případě přezrálé. Ovoce jemně umyjte v teplé vodě, vyčistěte jablka z jádra a nakrájejte na střední řezy.

Apple дольки

Oranžové řezání na požadovanou velikost a broušení v míchačce nebo přeskočení přes mlecí stroj na maso (ale pokud chcete, můžete nechat plátky, jako na fotografii).

Orange дольки

Vezmeme malý hrnček, vložíme nakrájené ovoce a naplníme cukrem. Potřebujete odjet po dobu 3-4 hodin.

Vyčkejte сок

Když se z ovocné hmoty dostane šťáva, položte hrnce na oheň a zapněte střední plyn. Když se vaří, vařte asi pět minut, poté ochlaďte na pokojovou teplotu a opakujte tuto akci 3-4 krát. Mějte na paměti, že se nemusíte mísit.

Cook на огне

Hot jam z plátků jablka s pomeranči je umístěn v bankách sterilizovaných ve vroucí vodě, přiklopíme víčky a počkáme, až se ochladí při pokojové teplotě.

Připraveno лакомство

Poté musíte převést cukrovinky na chladnější místo..

Apple jam s pomeranči a citronem

Jablko-pomerančový džem získá jedinečnou chuť, když do něj přidáme citrón. Mírná příchuť vytváří zvláštní chuť a dezert s tímto džemem překvapí hosty hostesky..

Složení:

 • Jablka – 2 kg;
 • Granulovaný cukr – 1 kg;
 • Pomeranče – 2 kusy;
 • Lemon – 1 ks;
 • Skořice – podle vůle;
 • Voda – 1 šálek.

Konzervováno с цитрусовыми

Jablka pro tento typ marmelády na zimu nemusí být ideální, přezrálé a červené udělají. Pečlivě je umyjte a osušte, nebo osušte s kuchyňským utěrkem..

Poté odřízneme nevhodné části jablek, odstraníme jádro a na žádost hostesky jej vyčistíme, ale to není nutné. Nakrájejte na plátky střední velikosti a umístěte do velké hliníkové pánve.

Pomazáme citron a pomeranče dobře v teplé vodě a necháme je vyschnout, nebo otřete stejnou kuchyňskou utěrkou. Důkladně oloupeme ovoce, oddělíme plátky od sebe a nakrájíme na polovinu.

Fanoušci z tatarského džemu nemusí oloupat ovoce, ale pak bude muset být nakrájen na kusy požadované velikosti a nakrájen v mixéru nebo mletý.

Položte nakrájené ovoce do velkého pánev na jablka, nalijte cukr s cukrem a přidejte skořici, pokud je to žádoucí. Nechte 2-3 hodiny, dokud nezačne šťáva..

Hrnce položíme na malý oheň, pokryjeme víkem a občas se promícháme po dobu deseti minut. Poté snížíme plyn na minimum, vaříme jamkami z pomerančů a citrónu asi 1 hodinu a necháme vychladnout při pokojové teplotě.

Sterilizujte banky. Pečlivě umyjte plechovky vodou a sodou několikrát. Poté ponoříme do vroucí vody po dobu 3 minut, vyjměte ji a položte na stůl, aby se skleněná voda stala.

Také za účelem ještě lepšího sterilizace sklenic můžete umýt, umístit je do předehřáté trouby na 180 stupňů po dobu 20-30 minut a nechat je vychladnout..

Nalijeme vařenou lahůdku do sterilizovaných nádob, otočíme ji a zakryjeme teplou přikrývkou nebo kobercem. Nechte vařit 2-3 dny, přejděte na chladnější místo pro uložení rotace..

Apple сок на зимуPřečtěte si také, jak zachránit jablečný džus na zimu. Tento nápoj bude mnohem užitečnější, než děti zakoupené v tetrapaktech..

Jistě, už jste tohle léto nevařili z cukety. Smažené, uvízlé, vařené, pečené. Ale určitě jste to neudělali – kompot z cukety s příchutí ananasu. Podívejte se na recepty..

Už jste na zimu nakládali horké papriky? Ne? Dobře, spíše si napište recepty a připravte si rezervy!

Několik tipů

Když děláme průhledné džemy z jablek s pomeranči, používáme pouze tvrdé a nezralé jablka. Přezrálý a červený způsobí změnu barvy uvíznutého papíru.

Řezání pomerančů je nutné pouze s ostrým nožem, což neumožňuje, aby ovocná šťáva vytekla.

Při vaření lahůdek v pomalém sporáku je zakázáno mísit ovoce s cukrem. Můžete jen jemně dát vše, co potřebujete, do pomalého sporáku a zapnout požadovaný režim.

Úspěšná příprava!

Loading...