Je to mylný názor, že hrachová polévka je výhradně ruská miska. První informace, která lidé používali hrachovou polévku v jejich dávce, patří do doby starého Řecka, o čemž svědčí práce Aristofanů.

Tato polévka je skutečně považována za mezinárodní, protože téměř každý národ, který se zabývá kultivováním luštěnin, má své vlastní recepty pro toto jednoduché, ale lahodné a zdravé jídlo..

Jak si vařit lahodnou hrachovou polévku s vepřovým masem
As приготовить гороховый суп со свининой
Složení Počet
vepřové maso na kostech 400 g
rozdělený nebo celý hrách 310 g
malé bramborové hlízy 4 kusy.
sůl 5 g
zeleně podle preferencí chuti
žárovky 50 g
mrkev 100 g
žitný chleba 250 g
česnek 5 hřebíků
rafinovaný rostlinný olej 3 polévkové lžíce.
Doba vaření: 155 minut Kalorie na 100 gramů: 100 kcal

Zvažte podrobně recept s fotografiemi. Hrach je předem připravený v hluboké misce, je to děláno, aby se zbavili oligosacharidů, které při konzumaci způsobují pocit těžkosti v žaludku a poruchy fungování střev. Doba namáčení v průměru asi 4 hodiny.

Pea

Pro vaření vývaru maso umyjte ve studené vodě, pokud je to nutné, oddělíme buničinu a nakrájíme na kusy střední velikosti. Nakrájené maso a kosti vložené do hrnce, nalijte požadovaný objem vody a položte na dlaždici. Po varu přepněte na nízkou teplotu a vařte asi 40 minut..

Broth

Z hrachu (jeho velikost by měla vzrůst o 1,5 krát), vylijte vodu a přidejte do varné vývaru. Během vaření masa a hrachu se často vytváří pěna. Musí být pravidelně čištěn..

Cook

Připravit prací prostředek a vyčistit mrkev, cibuli. Jemně nakrájené cibule. Mrkev skousá strouhaným.

Zelenina

Asi hodinu a půl po vaření masa s hráškem přidáme brambory do vývaru. Pokud dáváte přednost hrábě, aby nebyl vařený, pak současně s hráškem položíte brambory do vývaru.

Jemně nakrájenou cibulovou průchodku v oleji přidejte do ní nastrouhanou mrkev.

My procházíme

Při použití zeleně je třeba ji nasekat a přidat do obvazu..

Zeleň

Po uplynutí dvou minut přelijte do pánve čtyři polévkové lžíce vývaru, jakmile se obléká, vyjměte ho ze sporáku a zakryjte víkem. Zkontrolujte připravenost hrášku: pokud je hrach připraven, přidejte dresink, koření na chuť, sůl a po čtyřech minutách vyjměte ze sporáku.

Házíme заправку

Zatímco polévka bude infuse, připravte toast. Chcete-li to provést, vezměme starý žitný chléb, odstraňte z něj krusty, nakrájíme na malé kostičky. Pro ostrý dresink nakrájejte česnek jemně (lis je lepší nepoužívat).

Rostlinný olej se zahřeje na pánvi a smaží se až do zlatohnědého česneku. Pokud namísto česneku použijete česnekovou sůl, nalijte ji do vyhřívaného oleje. Cesnak odstraníme.

Nalijte nakrájený chléb tímto česnekovým máslem, promíchejte jej tak, aby všechny toasty trochu namočily a troubu nastavte na 160 stupňů. Sušené krutony nejsou delší než 15 minut.

Vaření prvního jídla v pomalém sporáku

Intenzivní rozvoj trhu s kuchyňskými a domácími spotřebiči umožňuje každé domácnosti, aby svůj pobyt v kuchyni nebyla tak dlouhá a namáhavá. Multivarki získala slušné místo mezi automatizovanými a programovatelnými kuchyňskými spotřebiči, které kombinují řadu režimů a funkcí vaření.

Vzhledem k tomu, že pokrmy z hrachu jsou připraveny po velmi dlouhou dobu, pomalý sporák bude ideální způsob, jak vařit pokrmy z luštěnin. Při absenci vašeho modelu neexistuje žádná funkce “polévka na vaření”, můžete použít režim “stewing”.

Složení pro vývar:

 • 300 gr. bavlna;
 • 200 g / 1 šálek rozděleného nebo celého hrachu;
 • 300 g / 3 středně velké bramborové hlízy;
 • 17 gr. / 1 ​​polévková lžička. l rafinovaný rostlinný olej;
 • 5 g. /0,5 tsp soli;
 • Zelení – podle vkusu.

Zeleninový dresink:

 • 50 g / 1 malá cibule;
 • 50 g / 1 ks mrkev.

Doba vaření: 80 min. nebo 2 h. 20 min. (bez fáze pre-namáčení hrách).

Výživová hodnota misky “Hrachová polévka s vepřovým masem v pomalém sporáku” (ve 100 ml hotové polévky):

Kalorie / kcal Protein / gr Tuk / gr Sacharidy / gr
80-100 3.5 4.7 4.9

Namočte si hrach do hluboké mísy. Pokud je při namáčení voda velmi zakalená, změňte ji.

Vezmeme buničinu, umyjeme ji pod tekoucí studenou vodou a nakrájíme na středně velké kusy. Rostlinný olej se nalije do spodní části misky s multicookerem, rozmetá se maso, zapne se režim “rychlého smažení” a smaží se kusy masa na dobu delší než 10 minut.

Umyjte, pak oloupeme mrkev a brambory, nakrájeme cibuli jemně, nakrájíme mrkev na strouhák. V multicookeru zapneme režim smažení a zeleninu a maso přetočíme po dobu 10 minut..

Vypusťte vodu z nabitého hrachu; kostičky nakrájené brambory. Přemístíme hrášek, pak přidáme brambory do mísy s vývarem, nalijeme 1,5 šálku vroucí vody, v této fázi vaření, přepněte do režimu “kalení”. Po 2 hodinách připravte sůl se slaninou, popřípadě polévejte polévku s nasekanou zeleninou.

Krémová polévka из шампиньоновNabízíme další recept na první jídlo pro lahodnou večeři – krém s žampiony. Fanoušci hub se mu budou milovat navždy.

Nevíte, jak smažit brambory s houbami? Kdy házet houby – okamžitě nebo na konci vaření? Zde jsou odpovědi na všechny otázky našich kuchařů..

Pokud máte pomalý sporák, můžete často vařit omelet v něm. Podívejte se na recepty zde. Věřte, svěží a pórovitá omeleta zaručena.

Polévková polévka s uzeným vepřovým žebrem

Polévková polévka s uzeným vepřovým žebrem je další variantou předmětu hrachové polévky.

Předpokládá se, že nejsilnější chuť této polévky je dána uzeným masem, které lze použít jak v kombinaci s vařeným masem, tak jako samostatnou základnu pro vývar. Technologie vaření se obvykle nezmění..

Složení pro vývar:

 • 400 gr. uzená vepřová žebra;
 • 310 g / 1,5 pohárů rozděleného nebo celého hrachu;
 • 400 g / 4 malé bramborové hlízy;
 • 5 g. /0,5 tsp soli;
 • Zelení – podle vkusu.

Pro dresing zeleninové polévky:

 • 17 gr. / 1 ​​polévková lžička. rafinovaný rostlinný olej;
 • 50 g / 1 malá cibule;
 • 100 g / 2 ks. mrkev.

Doba pečení: 95 min. nebo 2 h 35 min. (bez fáze pre-namáčení hrách).

Výživová hodnota misky “Hrachová polévka s uzeným vepřovým žebrem” (ve 100 ml hotové polévky):

Kalorie / kcal Protein / gr Tuk / gr Sacharidy / gr
100 3.5 3.5 5.85

Pea суп с копчеными ребрамиPoté, co hrach nabobtná, je voda z ní vyčerpaná a umyta. Vložte opilý hrášek do pánve, nalijte vodu ve stanoveném objemu, vložte do sporáku a přivedete do varu.

Když kapalina vaří, přidejte uzená žebra předřezaná, snižte teplotu a vařte asi 40 minut, nebo dokud je hrach připraven. Umyjte, odlupujte a nakrájejte julienné brambory.

Přidejte polévku do vývaru a pokračujte v vaření. V tuto chvíli pečeme opečené: nakrájené mrkve a cibule jsou smaženy v rostlinném oleji.

Přidejte dresink do polévky a připravte ji na pohotovost. Poté, co byla hlína s polévkou odstraněna z dlaždice, přidejte sůl a zeleninu.

Kuchařské tipy

 1. Před vařením je rozdělený hrach namočen po dobu 2 hodin, 4 hodiny – celý hrach;
 2. U hrachové polévky se používá suchý nebo konzervovaný hrách;
 3. Tloušťka hrachové polévky závisí na množství hrášku a stupni převaření;
 4. Fazole polévky jsou nejoblíbenější pokrmy chudé kuchyně (v tomto případě, polévka je vařená bez masa);
 5. Můžete přidávat barvu do polévky, pokud přidáváte mrkev během vaření hrachu;
 6. V procesu vaření se polévka nedoporučuje přidávat studenou vodu, můžete přidat pouze horkou;
 7. Aby byla polévka bohatá, doporučuje se použít jakékoliv uzené maso;
 8. Salátová hrachová polévka se doporučuje pouze na konci vaření, jinak hrach zůstane pevná.

Bon appetit!