Úzkost je kus volů řezaných mezi žebry ve formě medailonu nebo většího kusu s dlaňou. Toto jídlo patří francouzské kuchyni.

V modernější interpretaci začali vařit z jemné svíčkové na žebru mladého hovězího masa, v této části je nejšťavnější a měkčí. Je smaženo poměrně rychle, aniž by bylo zapotřebí další vaření nebo páření. Také se stane, že dvojitý entrecot je kus masa na dvojité kosti..

Před vařením tohoto pokrmu musí být hovězí maso mírně hnědé se zvláštním zařízením nebo odpuzováno dřevěným kladivem. Sýpka je umístěna na velmi horké suché pánvi, předem připravené s různými kořeními, ale nepřehánějte ji tak, aby nedošlo k porušení chuti masa.

Pak smažte až do krásné zlaté kůry pár minut. Hrana musí být vyčištěna, aby vypadala esteticky.

Klasický recept
As приготовить антрекот из говядины на сковороде и в духовке
Složení Počet
řezné řezy 2 kusy.
česnek 1 ks.
máslo 0,5 lžíce.
sůl, pepř chuť
Doba vaření: 210 minut Kalorie na 100 gramů: 219 Kcal

V tradičním receptu je vepřové maso varené s minimálním množstvím koření a koření: sůl, pepř, česnek a několik kapek oleje..

Správně uvařená entrecota musí být předem marinována. Za tímto účelem pečlivě a důkladně usušíme na hraně velký kus čerstvého hovězího masa.

Pomocí malého nože čistíme kosti. Dali jsme do tašky a vyrazili hovězí maso, aniž bychom vynaložili velké fyzické úsilí.

Vytáhneme si, tuky mastně mastíme, smažeme sůl a černý pepř. Pokud chcete ostřit – použijte červenou nebo směs několika druhů. Obalte přilnavou fólii a umístěte ji do chladničky po dobu nejméně tří hodin, ideálně po celý den a večer před příjezdem hosté rychle připravíme.

V roštu grilu trochu nerafinovaného oleje, zahřejte a házejte jeden kus masa. Držte jej dvě minuty a otočte ji na druhou stranu. Poté vyjměte a položte na ubrousek.

Potom spustíme druhou dávku, postupujeme podle předchozího schématu. Nemusíte hbitě a smažte dvě polotovary najednou, i když to dovolí prostor. Během vaření bude hovězí maso mírně plazit, respektive bude místo méně a maso nebude smaženo a vařeno.

Recept na maso ve víně smažené v pánvi

Kousek hovězího masa, smaženého v červeném víně, bude perfektně kombinován s přílohou nových brambor nebo drobivé pohankové kaše.

Dokonce i nakrájená čerstvá zelenina s hlávkovým salátem bude skvělým přírůstkem..

Složení:

 • hovězí maso na kostech – 450 g;
 • sůl, hop-suneli;
 • víno – 3 polévkové lžíce. l;
 • máslo roztavené – 2 lžíce. l.

Příprava: 2,5 hodiny.

Kalorie: 234 kcal / 100 g.

Krásný kus masa se pečlivě umyje. Je-li to nutné, vyřízněte okraje a vytvořte vhodný tvar..

do řezu мясо

Hrana může být čištěna nebo ponechána tak, jak je, dle vašeho uvážení. Přeskočíme maso pomocí speciálního mléka. Pokud ho nemáte, prostě jej porazíte dřevěným kladivkem, jenom ne tvrdé, aby nedošlo k poškození vláken..

Posypte hovězí maso se směsí chmele-suneli, vložte nádobu na potraviny a loď na chladné místo, abyste marinovali dvě hodiny..

na pepř мясо

Dejte roztavené máslo do pánve, za minutu – polévku masa, smažte po dobu dvou až tří minut, otočte, posypeme solí a znovu podržte dvě minuty.

smažte

Naplňte suchým červeným vínem, pevně zakryjte víkem, snižte plamen a vařte tři minuty. Odložili jsme se, neotevřeme víko na pár minut, pak ho pěkně položíme na talíř a servírujeme na stůl..

fry

Jak vařit hovězí pečivo v troubě

občerstvení

Pečené v elektrické peci entrecote bude jedním z oblíbených jídel na stole. Šťavnaté mleté ​​maso se snadno vaří, dokonce i bez zvláštních dovedností..

Složení:

 • hovězí svíčková – 550 g;
 • sušená melissa a šťávy – 0,5 lžičky;
 • sůl;
 • olej – 1 polévková lžíce. l.

Příprava: 1 hodina.

Kalorie: 221 kcal / 100 g.

Velký kus hovězí svíčkové je nakrájen na plátky o tloušťce 2 cm. Omotáme přilnavou fólií a odpuzujeme ji tak, aby se džus nestříkal ve všech směrech a celistvost vláken nebyla značně narušena..

Sušené koření lze zakoupit v jakémkoli obchodě nebo si je připravit předem. Je to šťovík a melissa, která dává entrecote příjemnou, čerstvou kyselou vůni. Ale pokud se vám tyto příchutě nelíbí, použijte standardní sadou mleté ​​papriky..

Elektrickou troubu spouštíme při teplotě 190 ° С. Osušíme plech se speciální štětkou s olejem a rozdělíme polotovary na vzdálenost od sebe. Pečeme maso po dobu dvaceti minut, ale možná budete muset prodloužit čas, kdyby se kousky ukázaly být husté. Proto se pravidelně podívejte do elektrické trouby a zkontrolujte, zda je připravena s vidličkou.

pikantní мясоGruzínské maso je pikantní, pikantní, je to opravdový ohňostroj chuti kavkazské kuchyně..

Pro setkání s přáteli můžete udělat pikantní pizzu se sýrem a houbami. Recepty zde.

Dětská výživa má své vlastní vlastnosti, takže králičí polévka je nejlepší pro děti.

Jak vařit plněné entrecote ve fólii

Plněné s jablky entrecote s hořčicovou omáčkou – nejen neuvěřitelně chutná jídla restaurace, ale kromě toho, velmi zdravé.

Složení:

 • řezání – 1 kg;
 • jablka – 2 ks;
 • hořčice – 1 ml;
 • zakysaná smetana – 2 polévkové lžíce. l;
 • koření, sůl.

Příprava: 2 hodiny.

Kalorie: 243 kcal / 100 g.

Mé hovězí maso a šíření na ručník, aby se mokré. Jablka (sladké a kyselé zelené) oloupané, vystřihneme střední část a nakrájíme na tenké plátky..

Horčičná směs s domácí zmrzlinou. Řezali jsme maso na principu akordeonu, který nedosahuje konce nožem. Pokryjeme bohatou vrstvou koření a soli. Zapněte spotřebič při teplotě 200 ° C. Odřízněte dlouhou fólii, sklopte na polovinu.

Vepřte hovězí maso ze svrchní kysané smetany ze všech stran. Ve slotu leželo plátky jablek, dva pro každý – tři věci. Ve středu fólie položíme plněnou panenku, zabalíme ji pevně fólií tak, aby nedošlo k prasknutí, a necháme ji pečeme hodinu a půl.

Vyjměte hotovou misku, nasaďte velkou talíř a opatrně ji rozložte, aby nedošlo k rozlití šťávy. Nakrájejte maso až na konec a po částech rozdělíme desky.

Hovězí maso s pivní omáčkou

Velmi často se používá alkohol pro omáčky a marinády na maso. Známější je víno, brandy. Ale v některých případech používají živé světlé pivo, které dává pokrmu neobvyklou jemnou chuť..

Složení:

 • maso – 400 g;
 • pivo – 1 sklo;
 • vejce – 2 ks;
 • mouka – 2 lžíce. l;
 • krém – 50 ml;
 • vývar – 100 ml;
 • koření, sůl;
 • olej – 30 g.

Příprava: 1 hodina.

Kalorie: 251 kcal / 100 g.

Hovězí svíčková pečlivě vyčistěte, utřete papírovými ubrousky a nakrájíme na steaky. Beat off s kladivem, posypeme kořením a stohovat je na sebe. Nechte si ležet půl hodiny.

Maso roztírejte v malé pánvi. Přidejte mouku a smažte do hnědé. Pak vylejte světlé pivo a masný vývar, rychle promíchejte do homogenního stavu. Po varu.

Beat vejce v mixéru nebo mixéru se smetanou a solí. Smíchejte dvě kapaliny, vařte, až se zvětší a vyjměte z tepla..

Vložíme kotlety na vyhřívanou pánnu, smažíme je, na konci procesu přidáme sůl a rozložíme na zelené listy salátu. Nalijte omáčku nahoře nebo ji umístěte odděleně do misky tak, aby mohly být namočené nakrájené kusy masa.

Užitečné tipy

 1. Klíčem k lahodnému pokrmu je ten správný produkt. Při nákupu hovězího masa věnujte pozornost jeho barvě. Příliš tmavé maso se žlutými mastnými vrstvami je známkou starého věku zvířete;
 2. Nezavírejte víko při grilování koláčků, jinak se dostanete na jednoduché guláš;
 3. Hovězí entrecota je dokonale kombinována s mandlem, pivem, cukrem, smetanou, rajčaty a houbovou omáčkou;
 4. Ananasové konzervy, kiwi a různé koření s bylinkami dodávají této pokrmu exotickou chuť;
 5. Pro získání extra chuti na maso, smažte česnek a cibuli v oleji před tím, než jej vložíte do duše;
 6. V žádném případě marinate entrecote v octě nebo citronové šťávě, to není kebab. Hovězí maso bude suché a tvrdé;
 7. Dušená dýně, zelený hrášek s bramborami, zelím a různými obilovinami jsou vhodné ke zdobení.

Existuje mnoho možností k vaření hovězího entrecote: opečené a pak vařené na chuť; pečené v troubě s množstvím dušené zeleniny, pečené ve strouhách a vejcích; plněné slaninou, brambory, vejce a dušená ve víně se smaženými cibulovými prsteny.

Bez ohledu na způsob vaření, koření a omáček si nezapomeňte, že musíte investovat část své duše – to je klíč k úspěšnému výsledku..