Jak vařit houby v omáčce z kyselé smetany

Houby a zakysaná smetana – lahodný duet, který je obtížné zůstat lhostejný jak k jedincům z masa, tak k vegetariánům. Pokrmy z těchto produktů naleznou své místo na slavnostním stole a v denním menu (večeře, oběd nebo svačinu) a sbírka receptů níže ukazuje, že.

Klasický krok za krokem recept
As приготовить грибы в сметанном соусе
Složení Počet
čerstvé žampiony 500 g
cibule 200 g
zakysaná smetana 200 g
Ruský (nebo jakýkoli jiný tvrdý) sýr 100 g
máslo 50 g
mouka 30 g
kuřecí žloutek 1 ks.
sůl, pepř a další koření chuť
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 144 Kcal

Šampiňóny pěstované v sklenících šetrných k životnímu prostředí mají jemnou houbovou chuť a jsou vhodné pro lidskou spotřebu, a to iv surové podobě. Ale bez ohledu na to, jak atraktivní jsou výhody hub, které nejsou tepelně ošetřeny, vždy budou důležité klasické recepty.

Mezi takové pokrmy patří žampiony v omáčce z kyselé smetany. Chcete-li zvýšit smetanovou chuť pokrmu, je lepší použít máslo na smažení cibule a hub.

Koření, které lze přidat do procesu vaření, si každá žena v domácnosti může vybrat, řídit svým vlastním vkusem, a nebojte se experimentovat s nimi. To pomůže vytvořit skutečné mistrovské dílo založené na základním receptu..

Jak vařit houby v omáčce z kyselé smetany:

 1. Vyčistěte žampióny z odpadků, opláchněte pod tekoucí vodou a osušte ručníkem. Pak nakrájíme na malé kousky a smažíme na másle po dobu 5 minut; do řezu грибы
 2. Samostatně smažte také v másle, nakrájíme na malé kostičky, cibuli; přidat лук
 3. Skořápky a cibule smíchejte do téže nádoby, přidejte k nim mouku a pokračujte v smažení dohromady, dokud se kapalina úplně neodpaří z pánve; fry
 4. Kuřecí vaječné žloutek dobře porazí vidličkou a mísí se zakysanou smetanou. Pečlivě nalijte směs do pánve do tenkého potoka a pamatujte si, jak se míchá, aby omáčka nebyla nakloněna; fry грибы
 5. Pak zasuňte tvrdé sýry, sůl a koření procházející struhadlem do pánve. Vše promíchejte a ponořte se trochu a po 5 minutách vyjměte hotovou misku z ohně.

Smažené sušené houby v omáčce ze zakysané smetany

Sušené houby mohou být nejen přidány do polévek a borščů, ale také smažené. A pokud to uděláte v zakysanou smetaně, dostanete velmi chutnou a neuvěřitelně voňavou omáčku na špagety, která z jídelního kuchaře změní mistrovské dílo na mistrovské dílo. Pro přípravu tímto způsobem se hodí všechny sušené houby..

Složky, které se mají používat při přípravě:

 • 50 g sušených hub;
 • 100 g cibule;
 • 250 ml mléka;
 • 30 ml rostlinného oleje pro smažení a 15-20 ml pro špagety;
 • 70 g tučné smetany;
 • 30 gramů mouky;
 • 250 g špagety;
 • koření a sůl podle chuti.

Vzhledem k tomu, že suché houby budou muset být namočeny dále, bude trvat asi 1,5 hodiny vaření.

Kalorie špagety v krémové houbové omáčce bude 232,3 kcal na 100 g.

Pracovní příkaz:

 1. Pošlete mléko do ohně a, když vaří, tříděte a vysušte houby na malé kousky (pokud je to nutné). Nalijte připravené houby teplým vařícím mlékem a 40 minut nechte, aby absorbovaly téměř veškerou tekutinu.
 2. V rostlinném oleji opečeme nakrájenou cibuli do průhledného stavu a když se její okraje začnou střídat, vložte do ní houby. Smažte dohromady asi 15 minut pod uzavřeným víkem, občas mícháme;
 3. Smetana smetana s mlékem, která zůstala po namáčení, přidá mouku. Pečlivě nalijte směs do zbývajících složek. Sůl, pepř a vařit dalších 5-10 minut, dokud omáčka neztuhne a houby nebudou plně uvařeny;
 4. Ve vařící vodě s přidáním malého množství rostlinného oleje až do okamžiku, kdy budete připraveni vařit špagety, uschovejte a přeneste do houbové omáčky, promíchejte, nechte chvíli stát a podávejte. Na požádání před podáním posypeme špagety s nastroušeným sýrem přímo na talíř.

Recept na pečené houby Porcini v krémové sýrové omáčce

bílé грибы

Bílé houby pečené v zakysané smetaně se sýrem jsou nejen chutnou a uspokojující pokrm, ale také zdrojem cenných rostlinných bílkovin. Navíc, tento způsob může mít velmi krásné sloužit, pokud je pečeme v kokotách nebo zulynnitsah. Pokud není nádobí připraveno na slavnostní jídlo, můžete použít obvyklou tepelně odolnou formu..

Sada produktů pro vaření:

 • 300 g čerstvých bílých hub;
 • 200 g kysané smetany;
 • 150 g tvrdého sýra;
 • 30 gramů mouky;
 • sůl a koření.

Doba vaření bude mezi 25-35 minutami..

Takto připravené houby obsahují 166,3 kcal / 100 g.

Sekvence akcí:

 1. Čisté, nakrájené houby sůl a posypeme kořením, mícháme, vložíme do formy a po dobu 15 minut pošleme do trouby, vyhřívané na 180 stupňů;
 2. Sýrový rošt na středním strouhaní. Smíchejte polovinu se zakysanou smetanou a moukou;
 3. Po uplynutí doby pečení vyjměte z trouby tvar, vylijte obsah smetanou a sýrem, promíchejte a posypeme zbývajícím strouhaným sýrem;
 4. Znovu zasuňte nádobí do trouby, kde by měla být připravena ještě dalších 10 minut.

dovolená блюдаNabízíme Vám zhodnocení našich nápadů na slavnostní pokrmy s fotografiemi a podrobnými doporučeními..

Smažené brambory s masem – populární pokrm pro každý den. Pokuste se vařit podle našich receptů..

Pokuste se vařit rybí kotlety pomocí našich detailních fotografií a tipů..

Houby s bramborami v zakysané smetaně v pomalém sporáku

Skutečnosti současnosti jsou taková, že přizpůsobím nějaké recepty na vaření v pomalém sporáku. Houby v omáčce z kyselé smetany nejsou výjimkou..

Samozřejmě s využitím schopností moderního gadgetu můžete vařit některé z výše uvedených pokrmů, nebo se můžete pokusit udělat další vydatné a chutné lahůdky – brambory s houbami v jemné smetanové omáčce.

Pro vaření budete potřebovat:

 • 500 gramů brambor;
 • 300 g čerstvých hub;
 • 250 g kysané smetany;
 • 150 g mrkve;
 • 100 ml vody;
 • 100 g cibule;
 • 60 g másla;
 • sůl a koření.

Všechny procesy vaření trvají asi 1,5 hodiny..

Kalorické nádobí – 107,5 kcal / 100 g.

Postup:

 1. Vložte máslo do misky multicookeru a roztavte ho pomocí režimu “Quenching”. Když olej roste, očistěte cibuli a mrkev a jemně je nakrájejte;
 2. Přidejte připravenou zeleninu do roztaveného másla v misce a smažte a zapněte pomalý sporák v režimu “Toasting”. Mezitím umyjte a oloupejte brambory a houby;
 3. Položte brambory, houby, zakysanou smetanu, sůl a koření na smaženou cibuli a mrkev, nalijte do vody, promíchejte vše, zakryjte mýlový vařič s víkem a 60 minut zapněte režim “stewing”. Na konci programu je vše, co je v pořádku, uspořádat misku na talíři a vychutnat si její vynikající chuť..

Užitečné tipy

Chcete-li zachovat krásný vzhled hub v kysané smetaně, je třeba je vařit na nízké teplotě.

K smetanové nebo kysané smetaně v omáčce není kroutit, musíte dát přednost výrobkům s vysokým podílem tuku a přidat je do zbytku složek nejsou studené, ale přinejmenším při pokojové teplotě.

Zvýšit smetanovou chuť pokrmu může být, pokud si smažíte přísady ne zeleniny, ale na máslo. V extrémních případech smíchejte oba produkty ve stejných poměrech..

V misce nelze přidat příliš mnoho koření. Měly by vypustit chuť hub, a nebudou to ucpat.

Je také důležité si uvědomit, že pokrmy z houb by neměly být uchovávány déle než 12 hodin, dokonce i v chladničce, aby se předešlo negativním důsledkům..

Loading...