Fazole, jako všechny luštěniny, jsou pro lidské tělo velmi užitečné. Samozřejmě, vaření je velmi dlouhé, ale výsledek je neuvěřitelně chutné jídlo. Ze salátů se nejčastěji vyrábí saláty, dusáky, přidávají se do borščů a dokonce se pečou v troubě..

Kombinace každé zeleniny s fazolemi je vždy vítěznou možností z hlediska chuti a sytosti. Luštěniny jsou dušené v rajčatové omáčce, s rýží, v pomalém sporáku a právě v kotlíku. String fazole, na rozdíl od obvyklých, má mírně odlišnou chuť a není připraven tak dlouho. Tento produkt je však klasifikován jako “amatér”.
Jednoduchý recept
As приготовить тушеную фасоль с овощами
Složení Počet
fazole 500 g
rajčata 2 kusy.
cuketa 2 kusy.
luk 2 kusy.
sůl 1 lžička.
máslo 50 ml
vody 0,5 šálku
česnek 4 plátky
Doba vaření: 150 minut Kalorie na 100 gramů: 67 Kcal

Jeden z rozpočtu a velmi chutné pokrmy jsou luštěniny, dusené s různou zeleninou. Můžete si vyzvednout absolutně všechny dary přírody, experimenty jsou v tomto případě vhodné..

Namočte fazole do studené vody na několik hodin. Vypusťte a naplňte novými, otečete až do měkkosti. Bude to trvat nejméně hodinu. Kukuřice čisté, nakrájíme na kostky a sůl.

dunk фасоль

Z žárovky odstraňte slupku a nakrájejte poloviční kroužky. Olej zahřejte na pánvi a cibulku utírejte na průhlednost. Vypusťte tekutinu z cukety, stlačte a přidejte do pánve.

Rajčatové prádlo a nakrájíme na kostky, česnek – plátky.

k řezu овощи

Dekantejte fazole, přeneste do kotle. Pak vyložte smaženou a čerstvě nakrájenou zeleninu. Vše promícháme, přidejte sůl, nalijte teplou vodu.

vypustit овощи

Pečlivě zakryjte a ponechte na nízké teplotě po dobu 25 minut. Na konci můžete posypat černým pepřem a čerstvými bylinkami..

fazole готова

Toto jídlo bude skvělým přírůstkem jakéhokoli vedlejšího pokrmu místo masa nebo ryb..

Smažená fazolová zelenina se zeleninou

Toto jídlo patří do národní turecké kuchyně, je tam, že je často vařeno a nazývá se “zei tignal”. V klasické verzi zahrnuje rajčata, cibuli, česnek, mrkev a fazole. Ale můžete si něco přidat..

Složení:

fazole с овощами

 • zelené fazole – 450 g;
 • cibule – 2 ks;
 • mrkev – 2 ks;
 • pepř – 2 ks;
 • česnek – 2 ks;
 • čistý olej – 4 polévkové lžíce. l;
 • sůl, koření – špetka;
 • rajčata – 3 ks.

Příprava: 60 minut.

Kalorie: 55 kcal / 100 g.

Rozmrazte zelené fazole, nalijte nerafinovaný olej do pánve a smažte fazole (10 až 15 minut stačí) za stálého míchání. Mrkev můj a tři. Cibule čistěte a nakrájejte na kostky. Rajčata se na pár vteřin umístí do vroucí vody, odlupují se a nakrájí se na tyčinky. Chopte česnek ostrým nožem.

Fazole přechází na panvu. Smažte cibuli s mrkví, pět minut později přidejte nakrájené papriky a česnek. Nakonec – rajčata. Všechno mícháme a projdeme přes patnáct minut..

Ze zeleniny se objeví polévka, spolu s ní rozložíme všechno na fazole. Míchat posypat kořením, sůl a vařit po dobu patnácti minut. Nezvyšujte dobu vaření – misek se změní na kaši a bude vypadat neuspokojivě.

maso с ананасамиThajské maso čtete, jak zajímavé je vařit toto exotické pokrmy.

Cheesecake s třešničkou není tak snadné vařit, potřebujete znát několik tajemství. Recept.

Přečtěte si recepty na skříňku na kefír – podrobné návody s fotografiemi a podrobné pokyny.

Fazole dušená masem a zeleninou

Fazole kultury jsou často používány v ruské kuchyni. Často jsou přidávány do omáček, vinaigretů, koláčů, dušených ve formě dušených masa a zeleniny.

Složení:

 • fazole – 300 g;
 • maso – 400 g;
 • cibule – 2 ks;
 • mrkev – 2 ks;
 • cuketa – 1 ks;
 • pepř – 2 ks;
 • olej – 50 ml;
 • sůl – 2 lžičky.

Příprava: 1,5 hodiny.

Kalorie: 82 kcal / 100 g.

Namočte fazole přes noc, přidejte špetku sody do kapaliny tak, aby nekvasila. Ráno vypusťte, opláchněte a znovu se vařte vodou. Maso je nakrájeno na středně velké kostky, jakékoliv vhodné: kuřecí, hovězí, vepřové. Hlavní věc je, že je čerstvá a bez nadbytečného tuku. Potřete připravené maso v pánvi.

Čistíme zeleninu a nakrájíme na proužky, přidáme je do pánve: nejprve – cibule s mrkví, pak o deset minut později – cuketa, na samém konci – sladká paprika. Když jsou všechny produkty ve stavu poloviční připravenosti, vložte je do kotle, nalijte sto gramů vody a dusíme 20 minut. Nakonec přidáme trochu soli, odložíme od kamen a necháme ji pod těsně zakrytým víkem..

Braunované fazole v pomalém sporáku s omáčkou

Vaření zeleniny s fazolemi v pomalém sporáku je nejen snadné, ale také velmi rychlé, protože nebudete muset stát u kamen a kontrolovat proces. Stačí načíst vše do misky přístroje, nastavit režim – a můžete dělat další věci..

Složení:

 • fazole – 300 g;
 • rajčatová pasta – 4 polévkové lžíce. l;
 • voda – 1 šálek;
 • Lilek – 2 ks;
 • cibule – 2 ks;
 • olej – 2 lžíce. l;
 • mrkev – 2 ks;
 • sůl – 1 lžička.

Příprava: 60 minut.

Kalorie: 68 kcal / 100 g.

Umyjte zeleninu, oloupejte, nakrájíme na tyčinky. Lilek přidejte sůl a nechte na patnáct minut. Ve sklenici teplé vody zředěnou rajčatovou pastu. Jednotku spustíme v režimu fritování, nalijeme olej do misky a cibuli předáme mrkvou. Vypusťte kapalinu z lilku a přidejte do přístroje. Míchat dřevěnou špachtlí tak, aby nedošlo k poškození dna, a vařit deset minut.

Přidejte do pečené zeleniny vařené dříve fazole, nalijte všechny rajčatové pasty. Zavřete víko, přepněte do režimu hašení a nechte 30 minut. Nakonec přidejte trochu soli a nechte nádobu stát..

Toto jídlo může být mírně upraveno přidáním několika druhů fazole: červené a bílé, nebo dokonce pod. Bude mít také neobvyklou a zajímavou chuť..

Recepty na bílé guláš se zeleninou v troubě

Můžete dokonce udělat slavnostní misku s fazolemi se zeleninou, stačí znát několik zajímavých receptů. Kombinace fazolí, hub a zeleniny vařená v hliněných hrncích v elektrické troubě nenechá nikoho lhostejný.

Složení:

fazole

 • houby – 200 g;
 • fazole – 450 g;
 • cibule – 2 ks;
 • mrkev – 2 ks;
 • pepř – 2 ks;
 • olej – 30 ml;
 • koření, sůl – špetka;
 • vývar – 300 ml.

Příprava: 70 minut.

Kalorie: 72 kcal / 100 g.

Bean namočený ve vodě po dobu dvou hodin. Vypusťte, přemístěte do hrnce čerstvou vodou a nechte vařit půl hodiny. Mé houby a nakrájené plátky, rozložte na pánvi, přidejte rostlinný olej a smažte, dokud se tekutina nevypaří. Pepř, cibule a mrkev se umyjte a čistěte, nakrájíme na pásky nebo tyčinky, jak chcete, a smažte s houbami.

Zapněte elektrickou troubu na 180 ° C. Vložíme hrnce na stůl, naplníme je, rovnoměrně rozdáváme fazole a zeleninu se všemi houbami, nalijeme tři až čtyři lžíce vývaru a pošleme na dušičku po pětadvacet minut.

Nakonec můžete přidat lžíci domácí kysané smetany nebo majonézy. Jeho složení také zapadá smažené brambory nebo vařenou rýži téměř až do vaření. V tomto případě získáte plné jídlo, které nevyžaduje další přílohu..

Užitečné tipy

 1. Aby nedošlo k břišnímu rozkladu po konzumaci luštěnin, doporučuje se vypustit první vodu po varu, přidat novou a vařit až do připravenosti;
 2. Nenasypejte fazole v procesu vaření, prodlouží se doba přípravy, je lepší to udělat na samém konci;
 3. Pečlivě vyřešte fazole a opatrně je opláchněte, než se připravíte;
 4. Pokud fazole nejsou předem namočené ve vodě, doba vaření se zvýší o nejméně jeden a půl až dvě hodiny;
 5. Pokud vaříte luštěniny v kotlíku nebo v husté sušičce, bude vařit trochu rychleji než v smaltované hrnce;
 6. Pokud nejste osobně vyrostli fazole a zakoupili, věnujte pozornost jejímu stavu, neměla by mít známky hniloby, plísně nebo zčernalosti;
 7. V misce můžete přidat a připravit konzervované boby, ale musíte si uvědomit, že je již dobře slaná;
 8. Vařené fazole předem mohou být skladovány v chladničce po dobu až dvou dnů v těsně uzavřeném tmavém kontejneru nebo hrnci;
 9. Nezapojujte se do konzumace luštěnin, zejména pro starší lidi. To může způsobit exacerbaci mnoha onemocnění. Celkový počet by měl být omezen;
 10. Pokud ponoříte zmrazené zelené fazole na vteřinu do vroucí vody a pak do studené vody, bude připravena rychle. To platí pro všechny druhy luštěnin;
 11. Několik surových vajec může být tlouštěno do zeleninové dušené fazole, ale toto jídlo se nedoporučuje dětem..

Bon appetit!