Červený rybíz – trvalý keř z rodícího rodu – je vidět na téměř jakékoliv letní chalupě. Přišla k nám ze západní Evropy, kde byla původně pěstována jako léčivá rostlina..

Jar с повидлом

Ve velkém množství obsahuje vitamín C, železo, draslík, jantarovou a jablečnou kyselinu, stejně jako antioxidanty.

Ve vaření se červené rybízky používají především pro zaseknutí..

Přidaný cukr je účinný a bezpečný konzervační prostředek a také kompenzuje původně kyselou chuť bobulí..

Připravený džem z červeného rybízu se používá jako plnka na pečení a složka pro komplexní krémy.

Klasický recept s fotografiemi

Je třeba se připravit na to, že příprava džemu bude hodně trvat, je mnohem snadnější vařit džem nebo želé. Ale pokud chcete získat hustou strukturu, pak je tento tradiční recept vhodný pro zimu..

Součásti:

  • Jahody červeného rybízu – 1,5 kg;
  • Cukr – 1,5 kg.

Je velmi důležité sledovat poměr bobulí a cukru, jelikož jam na zimu se ukáže být kyselý a příliš likvidní. Rybíz bude vyhovovat a lehce přezrálý, vrásčitý – nebojte se. Odstraňte bobule z větví, zakryjte studenou vodou a opláchněte a odstraňte odpadky..

Jdeme na to

Posypeme čistou utěrkou v jedné vrstvě, necháme úplně vyschnout. Ponořte se do hluboké smaltované misky a pyré pomocí dřevěné buničiny..

Třepe se

Můžete zjednodušit úkol a použít mixér s ponornou tryskou, nicméně některé hospodyňky jsou přesvědčeny, že část vitamínů je zničena kontaktem bobulí s kovem. Nalijte silnou vrstvu písku a okamžitě ho vařte na varné desce.

Cook

Můžete nastavit průměrnou úroveň plamene před výskytem bublin na povrchu a poté snížit na minimum. Varu je třeba nejméně tři hodiny a míchání občas. Když se léčba začne odlupovat ze stran nádobí, můžete je odložit.

Zvedněte лакомство в банку

Přidejte hotovou sladkost na předem připravené a vždy sterilizované nádoby, přelévejte vařenými kovovými víčky a pošlete do tmavého, chladného sklepa..

Zrnko červeného rybízu s pektinem

Jako pomocné gelující činidlo se k džemu často přidávají pektiny, přírodní polysacharidy získané z ovocných výtažků, slunečnicových košů a cukrové řepy.

Součásti:

  • Červený rybíz – 1 kg;
  • Cukr – 1 kg;
  • Pektin – 1 sáček.

Recept na vroucí džem z rybízu s pektinem na zimu bude začínat tím, že uvolníme čerstvě vybralé bobule z větví, pak důkladně opláchneme pod studenou vodou.

Ve pánvi, určeném k vaření, zalijte malou vodu, takže pouze zakryla dno. Spalte bobule, cukr a vařte, až změknete.

Kompot из клубники на зимуPřečtěte si také, jak vyrobit jahodový kompot na zimu. Nápoje s tímto aromatickým bobulem by měly určitě doplnit vaše zimní zásoby..

A zde najdete krok za krokem recepty z “Blackberry” pikantního džemu, které vám pomohou připravit vynikající sladké přípravky na zimu nebo jen na čaj.

Chcete vařit malinový džem v pomalém sporáku? Pak jdi sem, čekáte na recepty, fotky, videa a tipy.

Přemístíme si síto a začneme otírat lžící, a tak se zrna a kůrka odlupují. Výsledná homogenní hmota musí být zvážena a na každé čtyři sta gramů přidány další tři sta gramů cukru..

Vložit všechny ingredience zpět do pánve a vařit na nízké teplotě po dobu nejméně jedné hodiny..

Varené džemy se roztírají na suchých sterilních plechovkách a navíjejí se speciální víčky. Chcete-li zkontrolovat těsnost, otočte je vzhůru nohama a po ochlazení je odeberte do sklepa..

Dort z bobulí nemusíte házet: bude to velmi želé nebo kompot s bohatou chutí a vůní.

Připravený džem z červeného rybízu pro zimní období může být skladován nejen v suterénu nebo sklepě, vhodná spíž, skříň nebo dokonce i lednička.

Často, pro různé chuti, různé druhy ovoce nebo bobule jsou přidány do rybízu: pomeranče, melouny, jablka. Tato směs bude oslovovat všechny sladké zuby. Úspěšné kulinářské výtvory!