Příprava želé z hovězího stehna je poměrně jednoduchá, protože trvá dlouho, než si vaříte sama, a potřebujete trochu trpělivosti a přinejmenším minimální vzhled. Želé se bez problémů zpevní, pokud si koupíte správné přísady a naplníte je potřebným množstvím tekutiny. Naše rada Vám pomůže..

aspic

Důležité tipy před vařením želé

Při výběru ingrediencí pro budoucnost musíte nejprve koupit hovězí stehýnka. Právě oni dávají viskozitu bitvy a dokonale se vytvrdí bez přidání želatiny. V želé je nutné dát malý kus masa.

Velké množství buničiny neprispievá k dobrému ztuhnutí masného vývaru. Respektujte proporce. Vezměte hovězí stehna – 1 díl a asi 2 díly masa.

Vařené želé by mělo být nejméně 7 hodin. Je dobré dát do něj cibuli, oloupanou z vrchní vrstvy lusků, mrkve. Dobrým přírůstkem jsou pepřové květy, bobkový list. Všechny tyto ingredience učiní vývar chutnější..

Ale neměly by být dány okamžitě, ale na konci vaření. Mrkev s cibulí na 2 hodiny, pepř a další koření na půl hodiny.

Můžeš si dát do tašky vkus. Chcete-li to provést, sklopte gázu ve třech vrstvách a vytvořte pytel. Uvnitř místě u špetka pepře a voňavé, 3 stroužky česneku (nelze vyčistit), 3 zastřešujících hřebíček, rozmarýn malé (čerstvého) větviček tymiánu, petržele listového dobré paprsku. Připojte pytel se závitem a vložte do vývaru. Mimochodem, spojte volný konec nití za rukojeť panvy, pak bude snazší se dostat.

Sůl nejdříve 60 minut před koncem vaření. Skutečnost spočívá v tom, že tekutina v procesu vaření zchla a existuje nebezpečí slaní misky. Můžete okořenit již připravenou aspiku. V tomto případě sůl trochu více, vzhledem k tomu, že maso bude také absorbovat sůl.

Klasický recept
As приготовить холодец из говяжьих ножек
Složení Počet
hovězí stehýnka 1 kg
maso 2 kg
žárovky 2 kusy.
mrkev 2 kusy.
černý pepř 15 hrášek
bobkový list 3-4 kusy.
sůl chuť
Doba vaření: 600 minut Kalorie na 100 gramů: 189 Kcal

Stručně řečeno, klasickým receptorem brawn je položit hovězí stehna a maso do hrnce, pokrýt víko, přivést vodu do varu, pravidelně odstraňovat pěnu a vařit na minimální teplo po dobu nejméně 8 hodin. Hodinu před koncem vaření přidat zeleninu, o něco později, bobkový list a pepř.

Podrobná metoda vaření želé z hovězích stehen:

Krok 1. Hovězí stehýnka je třeba spláchnout, oškrábat a důkladně umyt štětcem a nakrájet na kusy. Namočte hovězí kosti do studené vody. 3-4 hodiny stačí.

k čištění ножки

Krok 2. Smažte maso, nohy do hrnce, přidejte vodu, mělo by to být osm centimetrů nad jídlem. Vařte na středním ohni, dokud voda neteří..

k vaření

Krok 3. První voda by měla být vypuštěna, nohy by měly být opláchnuty znovu, nalijte čistou vodu. Když se v pánvi objeví pěna, snižte teplo, opatrně ji vyjměte.

přidat специи

Krok 4. Když pěna přestane tvořit, můžete udělat chuť želé. Dvě hodiny před koncem vaření položte oloupanou mrkev, cibuli v ní. Když je želé téměř uvařeno, můžete do něj vsadit pár bobkových listů, avšak nejvýše 15 minut. Zkuste sůl, případně sůl.

Krok 5. Vezměte maso, nohy, zeleninu z vývaru. Zelenina již není potřeba, můžete je odhodit. Maso nakrájejte na kusy, rozebírejte nohy a odstraňte z nich kosti. Ve vhodných formách rozkládá masový základ pro aspic..

přidat бульон

Krok 6. Naplňte vývar z bavlny. Nalijte ji do formy s masem. Nejprve ochlaďte na stůl a poté nechte ochladit..

 

Jak vařit želé s želatinou

Pokud se hovězí stehna používají pro želé a poskytují viskózní vývar, je nutné užít dvakrát méně želatiny než je uvedeno na obalu..

Budete potřebovat:

 • 0, 5 kg připravených hovězích stehen;
 • 1, 5 kg masa;
 • Balení se želatinou – 1 kus;
 • směs pro želé – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • česnek – 20 g;
 • bobkový list, pepř, sůl – doplňte podle chuti.

Budete potřebovat 7-8 hodin. V jedné části – od 150 do 200 kcal.

Vaření:

 1. Pokud jsou nohy úplně připraveny k vaření, naplňte je vodou, nechte 30 minut. Potom znovu opláchněte tvrdým kartáčem;
 2. Sklápěme nasekané hovězí stehna na kusy v hrnci, nalijte do vody. Po varu musí být vypuštěna první voda;
 3. Nohy se znovu naplní vodou, přivedou k varu, sníží se teplo. Vroucíme 3 hodiny, pak vložíme do mouky kus hubeného masa, přidáme trochu soli;
 4. Když jsou přísady připraveny, odstraňte skimmer, ochlaďte a manuálně rozeberte maso na vlákna, nepoužívejte mixér pro broušení. Nohy k rozložení, odstranění kostí, vystřihnutí. Kombinujte s masem, promíchejte, vložte do vařených nádob;
 5. V bujónu přidáme želatinu, směs koření pro želé, nasekaný česnek, sůl na chuť. Důkladně promíchejte a poté vylejte kusy masa. K mrazu zamrzl, musí být odstraněn v chladničce;
 6. Hotová miska nakrájíme na malé čtverce. Samostatně podávat omáčky s hořčicí a křenem.

králíka с картофелемPřečtěte si, jak vařit králičí guláš se zeleninou..

Kachna pečená v rukávu s jablky – podle tohoto receptu je maso jemné a velmi šťavnaté.

Přečtěte si, jak brambory vyvařovat s kuřecím masem..

Metoda vaření v pomalém sporáku

V pomalém sporáku, želé nebude vařit, ale bude chátrat jako v ruském kamen. S pomalým uvolněním budou nohy a maso rozdávat vše do vody, takže pokrmy budou bohaté, ochucené a dokonale chladné..

To bude vyžadovat:

 • hovězí stehna – 1 kg;
 • poloviční balení s kuřecími stehnami;
 • 2,5 litru studené vody;
 • cibule v kůži;
 • malá hlava česneku;
 • pepřové kousky – 15 kusů;
 • sůl – podle chuti.

V pomalém sporáku je miska vařená po dobu 8 hodin. Část obsahuje 190 kcal.

Jak vařit želé z vajec v pomalém sporáku:

Krok 1. Pohybující se nohy, škrábání nožem. Důkladně je opláchněte hrubým štětcem..

Krok 2. Vložte do hrnce, přidejte čistou vodu a nechte 2 hodiny.

Krok 3. Sekněte stehna na kusy;

Krok 4. Oloupete cibulovou hlavu. Položte nakrájené hovězí stehna a stehna, loupaná cibule, koření, sůl, nalijte vodu na maximální značku v misce multicookeru;

Krok 5. Zapněte režim “požár”, po celou dobu celou noc.

Krok 6. Ráno odstraňte maso z multicookeru, odstraňte kosti a nakrájejte.

Krok 7. Crush česneku (hřebíčku) s tupou stranou nože, přidejte do hotového vývaru.

Krok 8. Během infúze se maso rozmíchá v různých formách, plní se pouze polovina objemu a v případě potřeby se přidá sůl..

Krok 9. Maso nalijte vývarem, přefiltruje se přes sítko nebo plátno. Chladni na kuchyňském stole. Pro další ztuhnutí čistěte v chladu.

Jak vyrobit želé transparentní

Želé by mělo být průhledné. A nejprogresivnější vývar se ukáže, pokud ho vaříte z hovězího stehna odděleně od ostatních druhů masa. Dalším principem: Nepřidávejte vodu do přípravného bujónu, a proto je třeba je nalít do pánve s rezervou, s přihlédnutím k tomu, že vaření trvá osm hodin.

Nejprve před vařením namočte nohy do vody. Samozřejmě, že je třeba je nejdříve umýt, případně je oškrábat, dokonce i spálit, pak nalít studenou vodou a hodinky se nemusit dotýkat tří. Tento postup pomůže odstranit krevní sraženiny. Po 3 hodinách vypusťte vodu z nádrže.

Na sporáku položte dvě pánve, velká hovězí stehna položte do studené vody, dokud nebude přidána sůl. Měla by existovat spousta tekutin, ale ne na samém okraji, ale minimálně o 10 cm nižší. Počkejte na vaření a vypusťte první vodu. Tento postup také pomůže připravit transparentní želé..

Opláchněte nohy a naplňte vodou. Ve středním režimu varte až do vaření, aniž byste zapomněli odstranit pěnu. Poté vyhněte ohni na minimum. Čím pomalejší jsou vařiče, tím lépe.

Měl by tiše “otřásat” a nevarit. Pečlivě vyčistěte pěnu. Smažte připravený kus masa do menší pánve. Na něj nalijte vroucí vodu a okamžitě přidávejte sůl. Počkejte na vaření, snižte teplotu a nechte vařit.

Takže, shrnutí, můžete stručně popsat celý proces přípravě želé: zpívat hovězí stehýnka, pak je rozseknout na kusy, namočit je ve studené vodě. Vařte ve velkém kastrolu nad slabým ohněm..

Jelly bude vařit po dlouhou dobu, dokud nebude chrupavka měkká a maso bude snadno odstraněno z kostí. Pokud jde o koření, každý si je vybere podle svého vkusu. Kromě nich by měl být vývar vložen do zeleniny. Může to být mrkev, cibule. Všechno!

Bon appetit!