Každý má rád hýčkat sebe a své hosty s cukrovinkami. Nabízíme recepty jednoznačných vítězů publika – eclairs plněné pudinkem.

Eclairs, které jsou tradiční pochoutkou francouzštiny, jsou pro nás nanejvýš populární. Prakticky každá dobrá kavárna nebo kavárna může návštěvníkům rozmazlovat chutné koláče..

Naneštěstí mnozí váhají, aby se dokonce pokoušeli vypálit domácích eclairs, protože existuje pocit, že chouxové pečivo je příliš složité na přípravu. Snažíme se přerušit stereotypy, odhalovat některé tajemství tohoto kulinářského procesu..

koláčePostranní recepty na tortillas v mouce a vody v pánvi.

Lahodný recept na těstoviny s houbami, přečtěte si tajemství tohoto pokrmu zde..

Poznamenejte si ryby z korejského receptu. Podrobný recept.

Domácí vaření v 5 krocích
As готовить эклеры с заварным кремом в домашних условиях
Složení Počet
vody ¼ l
sůl ¼ tsp.
máslo 100 g
mouka 160g
vejce čtyři až pět
krémová vejce tři nebo čtyři
krémové máslo 50 g
mléčný krém ½ l
cukr na smetanu jedno sklo
mouka pro smetanu dvě umění. l.
vanilka chuť
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 260 Kcal

Jedná se o jeden z nejběžnějších receptů pro domácí eclairs, preferovaný mnoha milovníky pečení..

Stupeň 1. Je nutné nalít vodu do hrnce, dát teplo, nalít sůl, olej a za míchání přinést hmotu do varu. Ve vařené směsi musíte vstoupit do celé mouky, aniž byste se míchali.

k roztavení маргарин

Přes pomalý požár s vidličkou nebo metlou, měli byste porazit masu, dokud nebudou rozdrceny všechny kusy mouky. Poté, co se musí vařit nejdéle dvě minuty, vyjměte z tepla a ochlaďte..

přidat муку

Krok 2. V mírně teplém těstíčku byste měli vajíčka zavádět jeden po druhém, míchat po přidání každého z nich hodně, dokud hladký.

přidat яйцо

Těsto by mělo být poměrně viskózní, jednotné..

těsto смешать

Krok 3. Pomocí lžíce je těsto rozloženo na plech (studený), pokrytý předem naolejovaným papírem. Poté je třeba vložit troubu do trouby (190 stupňů), pečeme po dobu půl hodiny..

rozložit печенье

4. etapa. V tuto chvíli můžete začít krém připravovat. Je nutné kombinovat všechny vejce, mouku a cukr v pánvi, porazit hmotnost, dokud nezmizí hrudky. Dále přidejte studené mléko a vložte směs do ohně. Před vařením musí být důkladně promíchán. Když se krém vaří, je nutné zavést máslo, vanilín a šlehat ho. Poté se nechte vychladnout..

dort готово

Fáze 5. Když jsou koláče a krémy v pohodě, můžete pokračovat k plnění. Měl byste dát krém do sáčku na pečivo a drobeček v dortu naplnit. Jednoduše řezte obrobek a naplňte ho náplní lžící.

Bon appetit!

Autorův recept koláče od Julie Vysotsky

Variace vaření se liší v mnoha variacích receptů s různou složitostí. Mezi nejzajímavější patří receptura Julie Vysotské, která bude vyžadovat následující seznam složek:

Pro test:

 • ¼ l vody;
 • špetka soli;
 • 100 g másla;
 • 160 g mouky;
 • pět vajec.

Pro krém:

 • ½ l krému;
 • 1 polévková lžíce. cukr;
 • šest vajec;
 • jedna kapka vanilkového extraktu;
 • pomerančová kůra (podle chuti).

Pro glazuru:

 • 1 čokoládová tyčinka (černá).
Doba vaření 1 hodina
Kalorie (na 100 g) 260,1 Kcal
Squirrels 5,5 g
Tuk 12,2 g
Sacharidy 31,8 g

Proces tvorby eclairs s pudinkem Julie Vysotskaya se vyskytuje v následujících krocích:.

Je nutné vyplnit hrnce s množstvím vody uvedenou v receptu, přidejte tam sůl soli, vložte teplo. Další by měl být v mírně zahřáté vodě, aby vstoupil do másla, které se postupně roztaví. Celý obsah hrnce je přiveden k varu.

Po varu vody a oleje byste měli pokračovat v zavádění mouky do těsta. Nejprve je nutné odmítnout teplo a rychle míchat obsah, mouku přelijeme do kastrolu. Výsledné těsto by mělo být důkladně šleháno pomocí ručního šlehání, dokud hroty zcela nezmizí. Je třeba používat pouze pšeničnou mouku a pouze nejvyšší stupeň..

eclairs с начинкойPoté musí být těsto odstraněno z tepla, vloženo do misky a necháno vychladnout. Je důležité řídit proces chlazení, protože bude nutné pracovat ne s chladným, ale s mírně teplým těsto..

Když těsto dosáhlo požadované teploty, měli byste do něj vkusit vajíčka, ale ne všechny najednou, ale naopak. Tajný recept: musíte vyplnit čtyři vejce úplně a s pátým opatrně.

Je lepší ji rozdělit do samostatného kontejneru a přidat ho do těsta pomocí lžíce. Někdy se páté vejce nesmí používat až do konce, pokud těsto předtím získá nezbytnou mastnou strukturu.

Je nutné položit hotové těsto na plech. Neohřívejte jej předem! Naopak, můžete navíc vychladnout pod studenou vodou, důkladně vyschnout, otřít, pomocí másla, posypeme moukou nahoře..

Pro tvorbu dortů můžete použít sáček na pečivo, běžný obal z polyethylenu s výřezem s průměrem s ukazováčkem. Další možností je použít lžíci na to, abyste vysadili osvětlení na plechu. Současně by však měla být ponořena do studené vody..

Pečení s eklairy by mělo být vloženo do trouby, předehřáto na 150-180 stupňů a pečeme je až do zlatohnědého. Když jsou eclairs připraveny, je lepší nechat je okamžitě vyjmout z trouby, ale nechat je “odpočívat” asi hodinu uvnitř..

Dalším krokem je vaření bez pudinkové mouky. Protože by měla být vyhřívána mastnou smetanou, která nevede k varu. V samostatné misce porazíte šest vajec s cukrem a vanilkovým extraktem. Poté se pomerančová kůra protřepe do krému a přidá se vyhřívaný krém..

Krém by měl být nalit do hrnce, pak se oheň, a to stejně, zatímco pokračuje porazit. Vařte spoustu potřeb, dokud se neztvrdne. Poté můžete krém odstranit z tepla a nechat ji vychladnout. Mezitím by měla být čokoládová tyčinka rozdrcena a roztavena ve šálku ve vodní lázni..

Smetanové koláče by měly být plněny předem vytvořeným otvorem s lžící, po které je nutné nalít roztavenou čokoládu.

Užijte si jídlo!

Jak vařit eclairs: tajemství cukrářských dovedností

eclairs с шоколадом

Pro snadné vaření delikátní oslavy s pudinkem doma to nebolí, abyste se seznámili s některými malými triky testovanými více než jednou generací francouzských šéfkuchařů.
 • Důkladná prosévání mouky.

Toto je tajemství vytváření homogenního těsta. Pokud po prvním prosévání hmoty mouky vidíte malé hrudky, neměli byste být příliš líní, abyste postup opakovali..

 • Přidáním mouky do těsta s celou hmotou, aniž bychom rozdělili na části.

Abyste tento postup zvládli mistrovsky, můžete použít tento kulinářský trik: předtím ho vysekáte na pečicí papír a poté zvednete okraje listu, nalijte do kontejneru tenký proud, abyste vařili těsto.

 • Použití nechladených vajec.

Pokud se nedržíte tohoto pravidla, těsto nemusí vůbec růst. Proto se musíte ujistit, že vejce leží nejméně tři hodiny mimo chladničky.

 • Přidání vajec do ochlazeného těsta.

Řízení vajec do horké hmoty skončí sklopením bílkovin. Bude možné pokračovat v práci s těmito těstami..

 • Alternativní zavádění vajec do těsta.

To pomůže kontrolovat jeho konzistenci. Zavedení každého vajíčka musí být doprovázeno důkladným hnětením těsta. Někdy se stává, že z receptu nemusí potřebovat všechna vejce, takže těsto je příliš tenké a naopak.

 • Přidáním neroztaveného másla do vody.

Jedním z tajemství “správného” jemného těsta pro eclairs je to, že máslo by mělo postupně pomalu tát.

 • Bít těstě s ručním šlehnutím.

Zkušení šéfkuchaři doporučují používat moderní kuchyňské spotřebiče (mixéry, směšovače). Koneckonců důkladnost, s níž těsto mísí, poskytuje nadměrně tekutou konzistenci. Z tohoto důvodu se koláče rychle usadily.

 • “Míchání těsta s lžičkou na dvě minuty.

Z tohoto důvodu by těstové těsto mělo vypadat jako ohebné, získávat konzistenci, která “dosáhne” za lžičkou, ale nebude se “roztáhnout” na plech..

 • Pečení pečeného těsta.

Aby nedošlo k porušení receptury, je třeba položit osvěžené víno z teplého, ale stále těsta. Pouze v tomto případě se koláče roztaví v ústech..

 • Udržujte vzdálenost na plechu.

Je třeba dbát na to, aby vzdálenost mezi skládačkami nebyla menší než sedm centimetrů – koneckonců, během procesu pečení bude těsto stoupat, jejich velikost se zvýší.

 • Dodržování teploty.

Pečte koláče by mělo trvat 20 minut, aby se zvedlo těsto o 220 stupňů a dalších několik minut, až se stanou zlatavě růžovými, bez bublin na povrchu, na 190 stupňů. Trouba je přísně zakázána otevřít v procesu pečení tak, aby se těsto nevyrovnalo..

Nyní je naprosto zřejmé, že byste se neměli bát vaření eclairs s pudinkem doma. Navrhované recepty na výrobu domácího koláče, stejně jako tajemství, které je vyrobí z profesionálních kuchařů, jistě vám pomohou vytvořit “správné” těsto, které nejen s vámi bude pracovat po celý kulinářský proces, ale také poskytne nezapomenutelnou jemnou chuť nádherných eclairs.