Zelenina s bramborami a masem je tradiční slovanské jídlo, které lze vidět na každém stole, jako boršč nebo knedlíky. To je považováno za každodenní a je na večeři nebo na oběd. Je připravena s přidáním velkého množství mrkve, cibule a rajčat, můžete ještě sladkou papriku a zeleninu.

Pro přípravu této zeleninové / masové dušenky můžete použít libovolné zelí podle vašeho uvážení: Peking, barva, kvašené bílé zelí. Totéž lze říci o maso, protože každý má jiný vkus a v procesu vaření každá žena v domácnosti odtáhne přání svých blízkých.

Bramborové zelí s masem a bramborami
As приготовить тушеную капусту с мясом и картошкой
Složení Počet
Mladé telecí 700 g
Brambory 1 kg
Zelí 650 g
Mrkev 1 ks.
Bow 1 ks.
Rostlinný olej 50 ml
Sůl, koření chuť
Rajčatová šťáva 1 šálek
Zeleň balíček
Máslo 100 g
Doba vaření: 65 minut Kalorie na 100 gramů: 115 Kcal
Abychom si mohli vychutnat chutné pokrmy, nejdůležitější je dodržet technologii přípravy a najít dobré produkty. Používejte pouze čerstvé mladé maso, zmrazení není vhodné.

Mýdeme a nakrájíme na malé kousky, protože nezapomínáme na to, aby se prořízli prameny a filmy. Nalijte olej do kotle a ohřejte ho. Nakládáme maso a smažeme až do krásné barvy.

Oloupejte zeleninu a kotlety: brambory – nakrájené na kostičky, mrkev – tyčinky, cibule – polokruhy, zelí – tenké slámy. V samostatném sušičce kvašeme všechny připravené produkty s výjimkou brambor, smažíme je v másle.

Přemístíme zeleninu do hrnce, přidáme koření, sůl, nalijeme rajčatovou šťávu a dobře se hodíme. Zakryjte hermeticky víčkem a duštem po dobu čtyřiceti minut. Nakonec prořezáme zelenou a odložíme od ohně..

Recept na opečenou kyselou kysanou zeleninu se bramborami a masem

Toto jídlo je univerzální, lze ho vařit v jakékoliv sezóně, protože tato zelenina je vždy k dispozici. Doba vaření s kysaným zelím je poněkud delší než u čerstvých, ale můžete proces urychlit tím, že si koupíte hotové kvašené zelí.

Součásti:

 • Nakládané zelí – 500 g;
 • Vepřová buničina – 600 g;
 • Mrkev – 1 ks;
 • Cibule – 1 ks;
 • Sladká paprika – 1 ks;
 • Rajčata – 2 ks;
 • Rostlinný olej – pro smažení;
 • Koření, sůl – podle chuti;
 • Brambory – 6 ks.

Doba vaření: 80 minut.

Obsah kalorií: 120 kcal / 100 g.

Chcete-li vařit tento pokrm, je lepší použít litinovou pánvi nebo kotlík, maso nebude držet a všechny produkty budou dobře vařené. Nalijte trochu oleje do nádobí a položíme maso na kostky. Smažeme a mícháme občas. Nalijte trochu vody a opeřte.

zelí тушеная

Cibule a mrkev čisté, nakrájejte poloviční kroužky, posílejte a projděte na maso. Dobře umyjeme brambory a oškrábeme kůrou speciálním nožem. Řezané libovolně. Rajčata a pepřové broušené slámy, předřezané uprostřed.

zelí с морковкой

Jakmile se cibule stanou průhlednými, přidejte brambory a vše promíchejte..

přidat картошку

Vezměme zelí, šťávy vytlačte dobře, odstraňte černý pepř a vavřínový list, vložte do pánve.

přidat капусту

Míchat a vařit po dobu dvaceti minut. Přidejte rajčata a papriky, přidejte, posypeme kořením a vaříme dalších 15 minut pod víkem.

přidat овощи

Dušený květák s masem a bramborami

Bílá kapusta je naše nejznámější chuť, ale v poslední době ženy v domácnosti stále více začínají používat stejně užitečné a chutné květák. Ve vaření je také nenáročný, ale hotová miska je velmi odlišná.

Součásti:

zelí со специями

 • Vepřová panenka – 450 g;
 • Květák – 1 hlava;
 • Smetana – 150 ml;
 • Mladé brambory – 1,5 kg;
 • Olivový olej – 2 lžíce. l;
 • Sůl, koření – chuť;
 • Cibule – 2 ks.

Doba vaření: 55 minut.

Obsah kalorií: 110 kcal / 100 g.

Brambory odlupujte a opláchněte v několika vodách, nakrájíme na proužky, smažíme v předehřátém oleji. Vypláchneme v teplé vodě a sušíme papírovými utěrky z ručníků, nakrájíme na plátky, přidáme na brambory a smažíme dvacet minut. S cibulí odstraňujeme plevy a lžící polovičních kroužků.

Nakrájejte zelí na polovinu a každou květenství umyjte teplou vodou. Položte na čistý ručník a usušte. Nakrájejte cibuli a pak karfiol v maso a brambory. Nalijte sůl a koření, zakysanou smetanu a důkladně promíchejte. Pokryjte víko pevně a vařte po dobu deseti minut..

237_09_10_2013_538Bramborové zelí s mletým masem v pomalém sporáku, recept, který se určitě bude líbit – zkuste!

Nádherné zelí s houbami, vařené v pomalém sporáku v našem receptu vás ohromí šťavnatostí a křupavou strukturou. Perfektní jídlo pro každodenní stravování, které se velmi snadno připraví..

Berte na vědomí recept na kuřecí kuřecí masové kuličky. To je skvělý doplněk k dušenému zelí, které vám ještě více uspokojí vaši večeři..

Užitečné tipy

 1. Používáte-li pro tento pokrm čerstvé bílé zelí, často se z nich objevují čerstvé. Je třeba vytlačit trochu citronové šťávy – a chuť se výrazně zlepší. Ale nakonec na konci;
 2. Kyslé potraviny, rajčata, rajčatová omáčka, zakysaná smetana zpravidla zpomalují proces vaření, takže je musíte přidat na konci;
 3. Brambory budou ještě chutnější a nebudou se rozpadat, pokud je nejprve smažíte na másle;
 4. Dobrým doplňkem k hlavním produktům budou kandované ovoce, squash, lilek, paprika a dýně. Miska bude okamžitě jiskřit novými příchutěmi a vůněmi;
 5. Čerstvé greeny přidané na konci budou také nadbytečné. Vhodná petržel, bazalka, tymián;
 6. Hlavní přání tohoto jídla – nepřehánějte produkty tak, aby nedošlo k získání kaše.

Bon appetit!