Cake “Black Prince” – dezertní mísa, která přináší skutečně upřímné potěšení, i když si zachová skromnost a jednoduchost. Jedná se o jeden z těch koláčů, které mohou být užitečné pro každou příležitost, ať už je to oslava nebo rodinná večeře..

Docela často, aby vařit neobvyklý dort, musíte strávit celý den v kuchyni a spoustu peněz. To je hlavní výhoda “Černého prince”, protože nespadá pod přijímané stereotypy.

Podle určité legendy získal tento dezert jedinečný a zajímavý název díky příběhu prince Eduarda. Druhý byl nazván černou, protože jeho zbroj měla odpovídající barvu. Pro své vykořisťování získal mladý muž klenot, nazvaný “Černý princ”.
Klasický dezertový recept
As приготовить торт «Чёрный принц» в домашних условиях
Složení Počet
Kefír 250 ml
Pšeničná mouka 200 g
Granulovaný cukr 250 g pro test + 100 g pro plnění
Vejce 1 kus
Kakaový prášek 1 polévková lžíce. lžíci
Krém (40%) 400 ml
Prášek do pečiva pro těsto 10 g
Doba vaření: 240 minut Kalorie na 100 gramů: 340 Kcal

V souladu s uznávanou tradicí se tento dezert připravuje na kefír, i když jiné recepty mohou mít jako další základ pro vaření další mléčné výrobky. Jako náplň obsahuje tento recept masový krém, který lze připravit různými způsoby..

Nejdříve si vezměte samostatnou misku a vejce a granulovaný cukr v ní promícháme. Běďte až do výskytu sypké pěny..

Poté musíte do vaječné směsi vstoupit 1/3 kefír a důsledně promíchat kakaový prášek, prášek do pečiva a mouku. Poté můžete přidat do těsta zbývající kefír a dobře promíchat. V důsledku toho by hmota neměla mít hrudky..

dělat тесто

Nejprve musíte troubu nastavit tak, aby se ohřela na standardní teplotu (180 stupňů). Budete potřebovat nádobu na pečení, kterou musíte buď zakrýt speciálním papírem, nebo olejem na stěnách s rostlinným olejem.

V předehřáté troubě je třeba dát formu s rovnoměrně rozděleným těsto, ponechat pečivo pečivo pěstovat po dobu půl hodiny.

těsto вылить

Když je houbový dort připraven, bude nutné ho nechat vychladnout, protože další krok je rozdělení na dvě stejné části výšky. Bude to mít velký ostrý nůž a lopatku..

houbový dort готов

Pomocí nože musíte nakreslit vodorovnou čáru ve středu bočního povrchu dortu. Poté může být špachtle rozdělena na sušenku podél zamýšlené linie.

Chcete-li udělat krém pro dort Černý princ, musíte vyčesávat vyhřívaný krém směšovačem a poté postupně přidávat cukr k nim. Teplota krému musí být vyšší než pokojová teplota, jinak se cukr nerozpustí a bude se zuřit..

Zpočátku by bitová rychlost měla být nízká, měla by se časem zvyšovat. V důsledku toho je nutné míchat při nejvyšší rychlosti, dokud se nestane stabilní..

mixovat однородное тесто

Zbývá pouze nanést plnění. Chcete-li to provést, musíte nejprve vzít první koláč a rozložit maslo na celý povrch..

dort смазать

Poté hladce zakryjte druhou vrstvou dortu, rozetřete ji nahoře a také roztřepete krém na straně dortu.

Takže můžete “Černý princ” vyjmout v chladničce tak, aby byl namočen měkkým náplní. 2-3 hodiny jsou pro to dost.

Cake “Black Prince” na jogurtu s džemem

Tento recept se poněkud liší od klasiky kvůli přidání bobulového džemu na těsto. To dává dortu zvláštní chuť. Trouba může být na bázi marmelády.

Takže pro přípravu dezertu s černým rybízu bude vyžadováno:

 • Kefír – 250 ml;
 • Pšeničná mouka – 250 g;
 • Vejce – 2 kusy;
 • Granulovaný cukr – 250 g pro test + 100 g pro krém;
 • Soda – 1 lžička;
 • Sůl – ¼ h. Lžíce;
 • Kakaový prášek – 2 polévkové lžíce. lžíce;
 • Kukuřičný škrob – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Krémová (nerozšířená!) Máslo – 100 g;
 • Krém (40%) – 400 ml;
 • Čerstvý rybíz džem – 2-3 lžíce. lžíce.

dort с ягодамиNejdříve musíte rozpustit sůl a sódu v kefír a také počkat na okamžik, kdy se pěna vytvoří. Nejprve musíte vajíčka zbit s cukrem, dokud se neobjeví objemná pěna a výslednou směs smíchat s kefirem.

Poté můžete do hmoty přidat kakaový prášek a mouku, postupně je míchat, aby se zabránilo hromadě. Posledním stupněm těsta je přidání džemu a kukuřičného škrobu. Je zapotřebí, aby sušené koláče přijaté v budoucnu byly pružnější..

Dobře míchaná hmota těsta by měla být rozdělena podle formy, dříve pokryté papírem pro pečení. Trouba musí být předehřátá. Doba plného pečení je 30 minut.

Mezitím si můžete udělat smetanu. Tentokrát bude maslo použito při přípravě krému, což mu dává jemnější a tavnou chuť. Maslo musí být změkčené a pak šlehané smetanou a granulovaným cukrem až do stabilních špiček..

Vařené koláče by měly být nakrájeny na dvě části pomocí ostrého nože a špachtle a pak by měly být rozmazané smetanou. Hlavní věc – nezapomeňte na straně dortu, který se snadněji šíří štětcem na pečivo. Takže můžete poslat dezert do chladničky po dobu několika hodin, dokud nebude namočen. Při servírování můžete zdobit “černého prince” pomocí pomerančů, pokud existují..

Cake “Black Prince” na zakysané krémě

Další variantou přípravy tohoto pečení je použití zakysané smetany na základně těsta. K pečení takového dortu je třeba připravit následující složky:

dort на сметане

 • Smetana (30%) – 250 g pro test + 200 g pro krém;
 • Pšeničná mouka – 200 g;
 • Granulovaný cukr – 250 g pro test + 100 g pro krém;
 • Krémová (nerozšířená!) Máslo – 50 g;
 • Vejce – 3 kusy;
 • Kakaový prášek – 2 polévkové lžíce. lžíce;
 • Soda – 1 lžička;
 • Ocet – 1 lžička;
 • Mléčná čokoláda – 100 g;
 • Mandle nebo lískové oříšky – 40 g.

Nejprve byste si měli vzít misku, která v ní mísí vejce s cukrem. Beat je nutné, postupně se zvyšuje rychlost. Výsledkem je, že vaječná směs by se měla značně zvětšit a získat ustálený stav..

Poté můžete smíchat zakysanou smetanu a kakaový prášek s výslednou vajíkovou směsí a hnět všechny ingredience správně. Pak přidejte k němu prosívanou mouku, ošouhanou soda. Výsledek by měl být ovlivněn při nízké rychlosti.

Cesto je tedy zcela připraveno a může být rozděleno do pekáče. Trouba by měla být předem předehřátá na standardní teplotu. Špongový dort bude pečený půl hodiny.

Mezitím je obrat krému. Pro jeho přípravu budete muset směs smetany s cukrem. Smetana by měla být při pokojové teplotě..

Zbývá pouze zahřát mléčnou čokoládu s máslem pomocí vodní lázně a výslednou tmavou glazuru smíchat na zakysanou smetanu s cukrem.

Jakmile bude koláč hotový, musí být rozřezán na dvě a namazán s každou glazurou. Zároveň je lepší mazat boky koláče a horní část co nejširším způsobem. Zbývá pouze posypat povrch “Černého prince” s lískovými oříšky nakrájenými v mixéru a poté ho vložit do ledničky po dobu 2-3 hodin.

kuře под соусомGrilované kuře v troubě s kořením, aromatickými bylinkami nebo zeleninou. Přečtěte si nejkrásnější recepty, které si všimnete.

Přečtěte si, jak vyrobit kuřecí palačinky s majonézou. Pokud jste nezkoušeli toto jídlo, ztratili jste hodně. Doplňte teď, vařte toto jídlo..

Koláč se bramborami a kuřetem, přečtěte si, jak vařit tento pokrm. Recepty zde.

“Černý princ” s kondenzovaným mlékem

Existuje další zajímavý recept na tento dezert, který je naplněný kondenzovaným mlékem. Pro to bude potřebovat:

 • Smetana (30%) – 500 g;
 • Pšeničná mouka – 200 g;
 • Vejce – 5 kusů;
 • Cukr – 250 g;
 • Smetanový (bez rozmělnění!) Máslo – 170 pro těsto + 200 g pro krém;
 • Soda – 2, 5 lžičky;
 • Kakaový prášek – 5 lžící. lžíce;
 • Vanilin – 10 g;
 • Kondenzované mléko – 1 plechovka.

Je nutné olej předem smísit a pak jej smísit s cukrem, vejci a vanilkou. Současně je třeba prosévat mouku smíchanou s jinými suchými přísadami, to znamená se sodou a kakaovým práškem..

Ve směsi vajec a másla je nutné smíchat suché přísady, které dobře poráží. Získané hladké těsto by mělo být rozděleno do pekáče a zasláno do pece ohřáté na standardní teplotu po dobu půl hodiny..

Pro přípravu krému bude muset opatrně porazit máslo kondenzovaným mlékem. Ucházení koláče z trouby zůstává, když je odříznete a výsledný krém načistíte uvnitř i venku. Pro impregnaci byste měli v “ledničce” položit “černého prince”.

Tak, dort “černý princ” je opravdu skvělé pečivo pro každou příležitost:

 1. Připravuje se velmi rychle, ne více než hodinu, včetně doby pečení;
 2. Základ receptů, můžete vzít různé mléčné výrobky;
 3. Existuje několik možností, jak udělat krém pro “černého prince”, například na kondenzované mléko, krém nebo čokoládu;
 4. Pro zvláštní chuť můžete použít jam z jakýchkoliv bobulí a také později zdobit dort s nimi;
 5. Všechny přísady pro ni jsou rozpočet, vždy k dispozici všem hostinci..

Bon appetit!