Tento dort má několik názvů: “Černý les”, “Černý les” a “Černý les”. Jedná se o čokoládový houbový dort se šlehačkou a třešněmi, namočenými v kiršu. Jedná se o alkoholický nápoj vyráběný fermentací černé maliny s třešničkou s jámami..

dort шварцгальд

Tento koláč je zdoben tenkými proužky tmavé čokolády a třešní. Skutečný původ tohoto receptu je dodnes neznámé, ale existuje několik verzí. Nejjednodušší a lze říci, že je logické – “Černý les” připomíná tmavé lesy v Černém lese..

Druhý obsahuje součásti, které tvoří dort a jsou vyráběny v Černém lese. Ještě směšnější – třetí možnost, která říká, že jméno pochází z oblékání místních venkovských dívčích, což je sněhově bílá blůza s tmavými skvrnami a červenými koulemi připomínajícími čokoládu a třešně.

Ve skutečnosti existuje řada legend a příběhů kolem tohoto receptu a na první pohled byste si možná mysleli, že je to docela složité. Ale není tomu tak, výrobky pro přípravu tohoto mistrovského díla jsou nejčastější a pokud budete přísně dodržovat všechny technologie, dostanete přesně dezert jako cukráři před mnoha lety.
Klasický krok za krokem receptový dort “Černý les”
As приготовить торт «Черный лес»
Složení Počet
Vejce 3 kusy.
Mouka 4 sklenice
Mléko 200 ml
Cukr 250 g
Olivový olej 3 polévkové lžíce. l.
Vanilka 3 balení
Sůl pinch
Kakao 200 g
Prášek do pečiva 1 polévková lžíce. l.
Cherry Rum nebo likér 50 g
Měkký krém 550 ml
Icing cukr 350 g
Třešně 400 g
Kukuřičný škrob 150 g
Čištěná voda 150 ml
Doba vaření: 230 minut Kalorie na 100 gramů: 233 Kcal

Ne každá žena v domácnosti bude riskovat, že připraví tento dort, natož pro začátečníky s malými zkušenostmi. Ale rozhodnout se o realizaci tohoto mistrovského díla byste měli vědět, že bude věnováno spousta času.

Nejdřív připravíme čokoládové sušenky. Chcete-li to udělat, rozdrtit studené čerstvé vejce, špetku soli a dvě stě gramů cukru. Hmota by měla připomínat vajíčko, být bílá a odolná..

porazit белки

Oddělte teplé mléko, olivový olej, vanilku a mouku spolu s kakaovým práškem. Důkladně promíchejte vše tak, aby nebyly žádné bílé mezery mouky.

porazit до однородности

Dvě složky sušenkového těsta jsou smíchány, pomalu to děláme, takže vaječná načechraná hmota neklesne. To je důležité, jinak budou koláče ploché, vůbec se nezvednou. Míchá se silikonovou stěrkou od dna.

Spusťte elektrickou troubu při 190 ° C. Pokryjte dvě formy pergamenu o stejném průměru a osušte dno olivovým olejem, ale ne moc. Těsto vykrojilo tekutinu, nalévá se do první části, po druhé následuje druhá.

To se děje oko, ale snaží se to rovnoměrně. Pečeme dva koláče po dobu 25 minut najednou, aniž bychom otevřeli dveře, a v žádném případě neprošetřili připravenost párátka. Dorty okamžitě padnou a dort nebude fungovat.

Stiskněte na střed pečení dřevěnou špachtlí a pokud je forma stále stejná, vyjměte ji. Pokud to trochu odnesete a nevrátíte se do výchozí polohy, musíte se ještě pečeme.

Dort obsahuje dva druhy krémů – třešně a krému. Začněme druhou, je to jednodušší. Směs cukru a studené čerstvé smetany ve sklenici mixéru.

dělat крем

Beat pomalou rychlostí, kterou postupně zvyšujeme. Krém by se měl zvýšit třikrát a mít vzdušnou konzistenci. Pokud se nezvedne, není smetana první čerstvostí nebo kapacita mixéru nebyla dokonale suchá a čistá..

V takovém případě již situaci nevyřešíte, musíte pro tuto smetanu vzít nové produkty a vzít v úvahu všechny nuance.

Nalijte třešně, škrob, zbývající prášek (100 gramů) a půl litru třešňového kompotu do železné pánve. Pomalu vaříme plody a mícháme neustále. Třešňový krém by měl být viskózní a silný.

třešeň крем

Pro impregnaci kombinujeme třešňový likér, vodu a tři polévkové lžíce cukru. Vaříme sirup na nízké teplotě po dobu sedmi minut a nevedeme k varu. Pokud se předpokládá, že děti budou jíst koláč, nahraďte tento sirup cherry.

Vyndejte koláče, zakryjte ručníkem a nechte se úplně vychladnout. Poté hustou nit nebo rybářskou linku oddělíte každou suchou na polovinu. Můžete to udělat s nožem, ale hrozí nebezpečí poškození konstrukce..

První koláč napustený sirupem, na horní vrstvě husté vrstvy, ukládá krém, na něm – třešeň. Stlačíme další dort a vytvoříme celý dort stejným způsobem. Osušujeme boky smetanou se speciální špachtlí..

k vytvoření крем

Zbývající bílý krém naplníme do sáčku nebo do těsného jídla a na povrchu dortu po obvodu vytvoříme krásné růže. V centru kopce uveďte třešňový ganache a nechte koláč na chladném místě v noci.

dělat торт

Na stranách můžete zdobit dort s čokoládovými lupínky nebo zlomenými čipy s sušenkou.

Recept na dort “Černý les” Alexander Seleznev

Tento recept na dort se poprvé objevil v Německu, poté se stěhoval do Francie, Anglie, Rakouska. Po chvíli byl v našich restauracích a cukrárnách..

Součásti:

 • Mouka – 180 g;
 • Cukr – 400 g;
 • Vejce – 6 ks;
 • Kakao – 2 polévkové lžíce. l;
 • Mražená třešeň – 250 g;
 • Třešňový likér – 40 g;
 • Voda – 100 ml;
 • Tmavá čokoláda – 1 dlaždice;
 • Škrob – 2 polévkové lžíce. l;
 • Mastný krém – 600 ml;
 • Koktejlová třešeň – 1 plechovka.

Příprava: 200 minut.

Obsah kalorií: 210 kcal / 100 g.

dort черный лесBeat v načechraných hmotách sklenici cukru se studenými vejci. Bude to trvat nejméně sedm až osm minut. Přidejte kakaovou mouku do prášku a prosévejte sytými látkami. Rozmazané ve formě boků s olejem, naplníme dno papírkem.

Zapněte elektrickou troubu při 190 ° C. Smíchejte vajíčko s kakaovou moukou. Těsto se ukáže jako tekuté, hlavním je to, že je míchá s vysokou kvalitou, aby bylo homogenní. Nalijte hmotu mouky a pečte třicet minut..

Kombinujte sto gramů cukru s vodou, nasaďte na varnou desku a přivedete k varu. Dejte sirup trochu chladný a nalijte do třešňového likéru..

Mírně rozmrazujte černou třešně, přidejte zbývající cukr a vaříme hmotu po dobu dvaceti minut a mícháme po celou dobu, dokud nedosáhne konzistence džemu..

Ve vodě rozkládáme škrob a přidáme trochu k tekuté třešně a pokračujeme v vaření, dokud nehustíme zhruba patnáct minut. Nechte a vychladněte.

Odstraňte čokoládový houbový dort, zakryjte ho čistou látkou a počkejte na úplné chlazení. Roztáhněte tmavou čokoládovou tyčinku v mikrovlnné troubě. Nalijte tenkou vrstvu na pergamenový papír a opatrně jej nechte vychladnout..

Špenátový dort rozdělen na tři části. Pečeme smetanou a celou třešňovou náplní na první, stlačte dolů s dortem nahoře, bohatě skořeným krémem. Pak jemně pokrýt celý dort – po stranách a nahoře. Při procesu natírání vybavte pečivo smetanou.

Odlupujeme čokoládové proužky z papíru a ozdobíme boky dortu, špičaté koktejlové třešně rovně s ocasem.

Nechte vychladnout a několik hodin namočte..

obrázkyCake “Drunk třešeň” recept s fotografiemi a krok za krokem doporučení pro výrobu.

Lean koláč s džemem je šťavnatý a chutný dezert. Krok za krokem recepty s fotografiemi.

Podívejte se, jak vyrobit nejkrásnější meduňku v klasické verzi. Přečtěte si náš výběr receptů..

Užitečná doporučení

 1. Kakaový prášek může být přidán nejen do těsta, ale i během šlehání krému, pak nedostanete bílý sníh a hnědý;
 2. Pokud nemáte zmrazené třešně, můžete si koupit hotový třešňový džem a použít ji jako krém;
 3. Pokud nemůžete porazit vajíčko, zkuste rozdělit vajíčka na bílé a žloutky;
 4. Můžete ozdobit dort s buničinou nebo strouhanou čokoládou;
 5. Pokud se vám opravdu nelíbí horká čokoláda, můžete použít bílou barvu na dort. Dejte je do pytlíku na hadry a zaklepte je kladivkem, s touto drobivkou zastrčíte strany a vrchol dortu.

Dort se podává chlazený černou čají, přírodní kávy nebo kakaa. Přejeme Vám, abyste zažili nesmírnou radost z jídla tohoto dezertu.!

Bon appetit!