Kuřecí vývar – jeden z nejvíce zdravých a chutných pokrmů. Je užitečné, ve větší míře, s jejími schopnostmi léčit. Pravděpodobně mnoho lidí ví, že toto jídlo se používá k léčbě nachlazení, ale málo vědí, že v nemocnicích jsou lidé, kteří jsou v rehabilitaci,.

To je způsobeno skutečností, že kuřecí vývar má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, aminokyselin a peptidů, které mají velmi pozitivní účinek na tělo jako celek..

Navíc kuřecí vývar je také prostředkem ke ztrátě hmotnosti, kterou odborníci na výživu často kritizovali nedávno. Důvodem je – tuku, nicméně, když dieta vývar pomáhá normalizovat práci trávení. Hlavním pravidlem s takovou ztrátou hmotnosti je oddělit tuk od masa při vaření a nejíst příliš mnoho..
Klasický recept
As правильно варить домашний куриный бульон
Složení Počet
kuřecí maso 0,5 kg
sůl chuť
černý pepř chuť
zelené chuť
vody 1,5 l
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 15 Kcal

První věc, kterou potřebujete k získání vody v hrnci. Kolik vyléváte závisí na tom, kolik masa jste užívali a kolik potřebujete. Poté ji musíte vzít a opláchnout pod studenou vodou, poté dát do hrnce. Nezapomeňte – nemůžete umýt kuře s horkou vodou, proto ztrácí chuť maso.

Hrnce je třeba nastavit na vysokou teplotu a počkat do varu. První vývar musí být vyčerpán, protože se samo o sobě hromadí většina škodlivých látek, které se nacházejí v mase. Poté musíte opláchnout pánvi, vrátit maso zpět a nalít vodu.

Poté je třeba vrátit nádobu na vysokou teplotu a počkat, dokud se vaří. Když voda klesne – musíte zahřát a mírně zakrýt pánvi víkem. Vařte, takže potřebujete asi půl hodiny a neměli byste zapomenout na odstranění pěny.

Pět minut předtím, než je maso připraveno, musí být vývar solené a pokud to není z chladného pepře. Podáváme pokrmy s masem a zeleninou.

Jak vařit vývar z kuřecích prsíček

vývaru из курицы

Doba vaření – 1 hodina. Kalorie – 14 kcal.

Nejprve je třeba odstranit kůži z kuřecích prsíček – bez ní bude vývar chutnější a navíc se děti budou líbit, protože se jim nelíbí kuřecí maso smirkovým papírem.

Cibule a mrkev je třeba umýt a nakrájet na střední kusy – nejlepší možností by bylo vystřihnout na “kroužky”. Zelení také potřebují umýt a nakrájet. Poté se zelenina, ale ne zelenina, utvoří spolu s prsíčkem v malé kastrolu a pak se nalí dva litry vody – nejlépe studená voda. Potřeba přidávat nové koření.

Hrnce se pak umístí na oheň a přivede k varu. První vývar, který je nalévá, není nutný. Když se voda vaří, musíte je sůl, snížit teplo a pokračovat v vaření asi hodinu. Na konci vaření se přidávají zelenina a koření, po kterých může být pokrm považován za připravený.

Nezapomeňte, že je třeba monitorovat nádobu, abyste odstranili pěnu v čase, což, pokud se ponecháte otočit, se změní na ošklivé částice, které budou plavat mezi ostatními složkami.

Snadný vývar pro pacienta podle receptury babičky

babičky бульон

Doba vaření – 1 hodina. Kalorie – 13 kcal.

Prvním krokem je umýt zeleniny a cibuli, po které je třeba je nakrájet, nejlépe ne velmi jemně. Dále je třeba umýt kuře – umýt by měla být studená voda, horká může snížit chuť a zdravé vlastnosti.

maso перебрать

Poté potřebujete hlubokou malou kastrolu. Všechny ingredience s výjimkou koření jsou tam vloženy a vystaveny silnému ohni. Vynikajícím řešením by bylo dát bobkový list, ale záleží na vašem vkusu – v čisté vývaru má trochu méně chuti než v polévkách. Musíte počkat na vzhled pěny a odstranit ji. Poté můžete sůl a pepř připravit..

přidat зелень

Když voda vaří, bude nutné snížit teplotu a pokračovat v vaření, dokud nebude maso vařeno..

k vaření

Podáváme vývar, je lepší se oddělit od masa, aby se rychle opil – v malých porcích to není tak užitečné jako opilý malý talíř. V takovém případě se můžete zbavit zelených a cibulí filtrováním přes cedník nebo gázu.

napětí

Maso, můžete jíst již po – chutná lépe teplé než horké.

vývaru готов

Jak vařit kuřecí polévku

vývaru с зеленью

Doba vaření – 1 hodina a 15 minut. Kalorie – 22 kcal.

Je třeba opláchnout studenou vodou – horké mohou snížit chuť masa. Dále se kuře vloží do hrnce a naplní se vodou. Poté ho musíte umístit na silný oheň a vařit až do okamžiku připravenosti – nemůžete zapomenout na pěnu, která musí být odstraněna, jinak se nevyhnete tomu, aby mezi ingredience.

Vařené kuře je nutné přesunout do samostatné nádoby a napnout vývar, aby byl transparentnější. Dále opláchněte a jemně nakrájejte cibuli zelenou, poté je třeba je poslat do pánve a zapálit. Trvá asi 10 minut vařit a sůl.

Pak přidejte vaječné nudle, pepřové květy a bobkový list. Poté pokračujte v vaření, dokud nejsou připraveny nudle – trvá to 5-10 minut.

Posledním dotykem bude oddělení masa od kostí, jemné řezání a přidávání do vývaru. Pak musíte poslat a nakrájené zeleniny. Jídlo je připraveno.

Jak vařit polévku s kuřecími nohama s vejcem v pomalém sporáku

vývaru с яйцом

Doba vaření – 1 hodina a 30 minut. Kalorie – 18 kcal.

Prvním krokem je umýt kuřecí stehna pod studenou vodou. Nedoporučuje se umyt horkou a teplou vodou, takže maso ztrácí chuť a příznivé vlastnosti. Je-li to žádoucí, můžete odstranit kůži – to není příliš ráda dětem a ve svém složení je málo užitečných látek..

Dále jsou nohy umístěny v pomalém sporáku. Dále jsou předem přidány umyté a nakrájené mrkve jakékoliv formy. Poté vše, co potřebujete pro sůl, pepř, přidat bobkový list a pepř. Oloupeme a nakrájíme cibuli a hodíme tam také. Poté se voda vleje do pomalého sporáku..

Po všech přípravách se začne vařit. Miska je umístěna v pomalém sporáku a těsně uzavřena víkem. Je třeba nastavit režim “Chladnutí” a udržovat jej asi hodinu a půl. Současně nezapomeňte se podívat za miskou – je nutné odstranit pěnu, která se objeví asi půl hodiny po zahájení vaření.

Poslední věc, kterou potřebujete vařit vařená vajíčka v samostatné hrnce. Poté, co jsou připraveni, je nutné odstranit skořápky a nakrájet je na čtyři plátky. Přidání do vývaru by mělo trvat pět minut před tím, než bude připravena, a vy a po něm. Nejdůležitější je vařit vývar po varu – a tak se vajíčka namočí. Nemůžete je přidávat předem – mohou se jen vyvarovat a začít plavat v plátcích po celé misce, což nevypadá moc hezky a chuť není zcela příjemná..

jídlo готовоZdá se, že knedlíky nemusí být zdokonaleny, ale tento pokrm může být dokonce chutnější tím, že se připraví houskový knedlík s bramborami z něj..

Domácí varná technologie je velmi komplikovaná, ale odhalíme vám některé tajemství.

Co je kebbe a jak vařit toto exotické pokrmy čtené v našem článku.

Jak vařit dietní jídlo

Doba vaření – 1 hodina a 30 minut. Kalorie – 10 kcal.

Nejprve musíte opláchnout maso studenou vodou – horké nemůžete, protože maso ztratí své zdraví a chuť. Dále musíte odstranit kůži – má nadbytečný tuk a není nic užitečného. Poté musíte odstranit veškerý tuk..

Pak jsme nakrájeli mrkev, ale ne příliš malý – čím více je, tím méně živin se ztrácí. Cibule a petrželová kořenka také řezané a ne příliš malé kousky.

Poté je třeba dát maso do hrnce, přidat vodu a podávat vysokou teplotu. Musíme počkat na vaření, pak počkejte několik minut a vyjměte panvu z tepla. První dárek je třeba nalít, maso umýt studenou vodou a vrátit se do hrnce, poté nalít vodou a zapálit oheň. Dále přidejte zbytek ingrediencí..

Oheň by měl být menší a vařit asi hodinu, pravidelně odstraňovat škody. Když je nádoba připravena, je nutné ji filtrovat. Petrželka a cibule mohou být vyhozeny a mohou zůstat pouze mrkev a maso..

Užitečné tipy

  1. Před vařením můžete odstranit kůži z kuřecího masa, protože nemá žádné výhody ani chuť;
  2. S masem můžete také odstranit veškerý tuk tak, aby se nádobka nezjistila jako zakalená a příliš tučná;
  3. Bujón se často používá jako základna pro polévku, a ne jako konečný produkt;
  4. Počet složek pro vývar musí být vybrán sami, protože na něm závisí nasycení vývaru a jeho hustota;
  5. Koření je nejlépe přidáno po varu, s výjimkou vaření v pomalém sporáku – proces vaření se liší od obvyklého.

Bon appetit!