Kandované ovoce jsou krusty nebo tvrdé buničiny sladkého ovoce nebo bobulí. Hlavní přísadou pro takový dezert je hruška, třešeň, kůra melounu, citrus nebo dýně. Příprava pochoutky se nijak neliší od jamky a všechny komponenty jsou v každém domě..

Kandované ovoce se používá nejen jako sladké, ale také jako dekorace pro želé, koláče nebo dorty. Dýňové kandované kusy obsahují živiny, stejně jako vitamíny A, B, C a E. Kandované ovoce jsou nepostradatelné v boji proti stresu, apatii a asténii.
Jednoduchý recept
As готовить цукаты из тыквы в домашних условиях
Složení Počet
oloupaná dýně 700 g
citrón ½ ks.
cukru 700 g
karafiát 2 kusy.
skořice 1 hůl
práškový cukr chuť
Doba vaření: 255 minut Kalorie na 100 gramů: 210 Kcal

Předem vyčištěná dýně musí být řezána do středně velkých kusů..

k řezu тыкву

Tenké plátky mohou vysušit a vyhořit. Lemon musel rozřezat na plátky.

k vaření сироп

Cukr, hřebíček, skořice, citrón, dýně se mísí v malém kontejneru a vše zůstane až do rána..

přidat пряности

V noci rostlina uvolňuje šťávu a umožňuje rychlejší rozpouštění cukru. Musíte přinést sirup k varu, vařit několik minut a vyjmout ze sporáku. Směs by měla vychladnout a namočit, takže trvá 6 až 10 hodin. Jedná se o jeden běh, opakování, které bude potřeba ještě 4 krát..

vytáhnout цукаты

Sirup jemně sloučí, je lepší nechat kusy dýně v cedníku po dobu dvou hodin. Pokud kapalina zůstane na dně, kandované ovoce bude velmi dlouho suché. Budoucí sladká miska je umístěna na plechu a pečena v troubě při 50 stupních po dobu 4-5 hodin.

rozložit на деко

Teplé kandované ovoce se pečlivě vyvine do moučkového cukru..

kandované ovoce высушить

Dýňový med kandovaný v troubě

Složení:

 • cukr – 200 g;
 • dýně – 1 kg;
 • med – 60 ml;
 • citrus – 1 ks;
 • práškový cukr.

Doba vaření: 4 hodiny.

Obsah kalorií: 305 kcal.

Dýně je nakrájena na malé kousky, pokryté cukrem a odložena na noc. Ráno je třeba šťávu vypustit do jiné nádoby. Lemon je třeba rozřezat na malé plátky, odstranit všechny kosti a nakrájet se s mixérem nebo jemným struhadlem.

Pak je zpracovaný citrón smíchán s dýňovou šťávou a medem. Směs se potom vaří a vaří se po dobu 3 minut..

Sirup jemně filtroval a nalial do nádoby s plátky dýně. Všechny přísady se vaří hodinu a půl, dokud se sirup neobjeví..

Téměř vařené kandované ovoce se filtruje a vysuší na pergamen. Je možné sušit jak v sušičce, tak v peci s konvekcí při teplotě 50 stupňů. Chladná sušená dýně se zhroutí v práškovitém cukru.

Recepty na kandované tykevové koření

Složení:

dýně цукаты

 • zelenina (dýně) – 1 kg;
 • voda – 700 ml;
 • cukr – 1 kg;
 • vanilka, skořice – každá jedna hůlka;
 • karafiát – 2 ks.

Doba vaření: 4 hodiny.

Obsah kalorií: 125 kcal.

Dýně je vyčištěna ze semen a oloupeme, umyjeme a nakrájíme na malé kostičky. V samostatné nádobě musíte vařit sirup z cukru a čisté vody. Po vaření se k němu přidá dýně a koření..

Směs se vaří 5 minut a pak se ochladí. Tento proces se opakuje asi šestkrát, dokud se dýňové plátky stanou průhlednými ve formě karamelu..

Kandované ovoce se získávají a skládají do cedníku, aby mohl sirup vypustit. Pak jsou položeny na pergamenovém papíru a vysušeny. Je lepší sušit sladkost v troubě s teplotním rozsahem až 50 stupňů. Po ochlazení jsou kandované ovoce posypány práškovým cukrem. Pro karamelizaci můžete použít pomalý sporák výběrem režimu “páře”.

Jak připravit kandovanou kandovanou kůru s citrusem

Složení:

 • dýňová dužina – 2 kg;
 • čistá voda – 1 šálek;
 • cukr – 700 g;
 • oranžová – 2 kusy;
 • vanilin;
 • práškový cukr.

Doba vaření: 10 hodin.

Obsah kalorií: 205 kcal.

Dýňová buničina je nakrájena na desky, proužky nebo kostky. Citrus musí být vyčištěn, semena odstraněna a rozdělena na plátky. Samostatně si musíte připravit sirup z vody a cukru, přivést k varu a neustále se míchat..

Do sladké směsi se přidá dýně a pomeranč, po které se vaří 7 minut. Nádoba s dýní je odstraněna ze sporáku a odložena 2-3 hodiny, dokud se úplně neochladí. Postup se opakuje dvakrát..

Poté se odčerpá sirup z kandovaného ovoce a odnesou se plátky oranžové. Dýně kusy by měly být průhledné a měkké. Jsou umístěny na pečícím plechu, na pergamenu a posílány do pece po dobu 5 hodin při maximální teplotě 40 stupňů.

Po vaření a ochlazení sladké dýně, je posypána práškovým cukrem a vanilkou..

kuře готоваKuřecí prsa v kefíru – přečtěte si, jak správně připravit zdravé a chutné pokrmy.

Rybí guláš se zeleninou v pomalém sporáku – velmi uspokojivé a jednoduché jídlo.

Přečtěte si, jak vařit chutné maso s exotickou chutí v thajštině. Recepty zde.

Dýňové bonbóny v citronově-oranžovém sirupu

Složení:

 • loupaná zelenina (dýně) – 1 kg;
 • voda – 1 šálek;
 • cukr – 300 g;
 • škorice – 5 g;
 • pomeranč a citrón – 1/2;
 • Karafiát – 3 ks.

Doba vaření: 6 hodin.

Obsah kalorií: 230 kcal.

Dýně musí být nakrájeny na středně velké kusy stejné velikosti, aby byly připraveny současně. Pak musíte vařit sirup vody, cukru, hřebíčku, skořice, polovinu citrusové šťávy.

Po úplném rozpuštění cukru se do směsi přidá zelenina a oheň se sníží. Když se sirup vaří, přísady ještě potřebují vařit po dobu 7 minut..

Plátky dýně by měly být měkké. Je třeba opatrně je umístit do jiné nádoby, aby se sklo dodalo tekuté, ale to bude trvat asi 2 hodiny. Kandované ovoce jsou umístěny na pečícím papíru a umístěny do trouby po dobu 3 hodin..

Po uplynutí této doby se vytahuje plech, kusy dýně se ochlazují a válejí v cukru. Hotová pochoutka by měla být uložena ve skleněné nádobě..

Užitečné tipy

Domácí dýňové kandované ovoce jsou velmi oblíbené, protože i děti tuto užitečnou produkt vědí. Všechny recenze tak jednoduchého, ale chutného dezertu jsou pozitivní..

Mnoho hospodyňek zná některé tajemství, které zjednodušují přípravu kandované dýně. Zde jsou hlavní:

 1. Chuť vařené lahůdky závisí na druhu dýně. Nejlepším řešením je muškátový druh zeleniny, ve kterém se jemná buničina podobá chuti hrušky;
 2. Abyste se ujistili, že dýňový dezert je připraven k jídlu, je třeba zkontrolovat, zda je připraven. Neměl by se držet na ruce a být přehnaný;
 3. Dezert se snadno připraví v pomalém sporáku, stačí nastavit režim “více vaření”, nastavit teplotu nejprve na 100 stupňů a pak na 85. Víko by mělo být neustále otevřené;
 4. Je lepší ukládat vařenou dýňu v těsně nasazených skleněných nádobách nebo pytli s hustým materiálem, které pomáhají předcházet pronikání hmyzu nebo vlhkosti..

Tekvicový dezert je nejen chutný, ale i zdravý. Bude to trvat jen pár ingrediencí, které má každá hostitelka a trochu času na výrobu sladkých kandovaných ovoce..