Každý, kdo je nebo se alespoň považuje za kuchaře, dříve či později narazí na takovou misku jako cibulová polévka. Zdá se, že v polévce může být něco zvláštního, který se skládá z vývaru, smažené cibule a toasty?

Tato polévka je pokrmem z francouzské kuchyně a ona je naopak jedním z nejlepších na světě. A toto konkrétní jídlo je přímým potvrzením tohoto..

Vůně opečené cibule, tymián, který je jako žádná jiná koření vyhovuje jeho chuti, jakož i protažení sýr lehce smažené bageta – přímý důkaz, že tato je francouzská kuchyně, a tak chuti získal nelze, podle definice,.

Níže budou uvedeny různé možnosti recepty této polévky..

Francouzská cibulová polévka
As приготовить луковый суп по классическому рецепту
Složení Počet
Cibule 4 kusy
Máslo 6 polévkových lžiček. l.
Cukr 1 polévková lžíce. l.
Kuřecí vývar ¾ l
Hovězí vývar ¾ l
Suché červené víno ½ šálku
Tvrdý sýr 90 g
Chléb, sůl, černá pepř, bobkový list chuť
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 235 Kcal

Začínáme s klasickým receptorem..

 • Cibule – 4 ks;
 • Máslo – 6 lžící. l;
 • Cukr – 1 polévková lžička. l;
 • Kuřecí vývar – ¾ l.;
 • Hovězí vývar – ¾ l.;
 • Suché červené víno – ½ šálku;
 • Tvrdý sýr – 90 gr;
 • Chléb, sůl, černá pepř, bobkový list.

Cibule jsou rozřezány na prsteny a chléb – na plátky, jako na toasty. V hluboké pánvi je třeba roztopit máslo, přidat cibuli a vařit obsah asi 10-12 minut a míchat neustále..

Poté – přidejte cukr a pokračujte ve vaření asi minutu. Nalijte 2 druhy vývarů, přivedete k varu a poté vaříme asi 12 minut pod víkem. Přidejte koření na konci a po 2 minutách vyjměte ze sporáku..

Nalijte části hlubokých hrnců, posypeme sýrem a nahoře položíme kusy pečeného chleba..

Vaříme klasickou cibulovou polévku v hrncích

 • Bílá cibule – 1 kg;
 • Máslo (pro pražení) – 60 g;
 • Celer – dvojice větviček (volitelné);
 • Hovězí nebo kuřecí vývar – 900 ml;
 • Tymián – 5-7 větviček;
 • Bagety, tvrdé sýry – chuť.

Doba vaření trvá 45-60 minut a energetická hodnota bude 44 kcal.

Nejprve je třeba nakrájet cibuli.

do řezu лук

Vzhledem k tomu, že cibule v této misce jsou nejdůležitější složkou, pak musíte vybírat cibuli dobrých bílých odrůd. Potřebu řezat do čtvrtí a pak tenkými proužky.

do řezu лук порей

Maso roztírejte ve vyhřívané pánvi a smažte tuto cibuli na příliš vysokou teplotu. Můžete také přidat nakrájený celer, ale je to jen věc chuti. Obsah pánve se čas od času promíchá. Cibule by měla karamelizovat.

luk обжарить

Když začne získávat lahodnou jantarovou barvu – proces začal. Pražení cibule bude trvat dlouho – 25-30 minut. Nemůžete spěchat, protože to je nejzákladnější a nejdůležitější etapa celého procesu vaření.

celer

Dále přidejte do pánve 250 ml. vývaru. Dobře hovězí nebo kuřecí. Pokud je to žádoucí, mohou být nahrazeny zeleninou nebo jen vařící vodou. Horší z této polévky nebude.

přidat бульон

Časem se vývar začne odpařovat, v tomto okamžiku z větví tymiánu je třeba vybírat listy. Sladká chuť karamelizované cibule a tymiánu jde velmi dobře, ale neměli byste přidávat žádné jiné bylinky. Pokud není čerstvý tymián, můžete ho vyměnit za vysušenou.

odpařte жидкость

Cílem je odpařit co nejvíce tekutiny z vývaru. Když je vývar dostatečně tlustý – musíte vylévat druhou dávku 250 ml. a opakujte vše stejným způsobem. Když se tato kapalina odpaří, je nutné zbytek doplnit (400 ml). Přivést do varu a vařit, dokud polévka nedosáhne středního zahuštění..

přidat бульон

Zatímco polévka varí, můžete pokračovat v toastu. Je nutné rozřezat bagetu diagonálně a kousky sušit v hrnci a pak nakrájet na kostky nebo kostky. Můžete je také okamžitě vystřihnout a vysušit na suché pánvi..

zapojit se гренками

Ve skutečnosti je polévka hotová a již ji lze podávat. Ale pokud budete postupovat podle klasického receptu, musíte pokračovat v vaření. Polévka nalije do porcelánových hrnců, ale nikoliv na vrchol. Potřebujete nějaký volný prostor. Zde také musíte přidat strouhaný tvrdý sýr, položit bagetu na vrchol a pak opět usnout sýrem.

Poté, co potřebujete umístit nádoby do předehřáté trouby o délce 250 stupňů, počkejte, až se sýr roztaví. Při podávání polévky nezapomeňte zdobit čerstvé tymiánové listy.

k pečení сыр

Toto je děláno, aby poskytlo neuvěřitelnou chuť. Pokud bageta leží v polévce jako celek, můžete ji nakrájet přímo do hrnce malým nožem.

polévka готов

Cibulová polévka pro hubnutí

Chcete-li ztratit tyto extra kilo, stát se štíhlý a atraktivní je sen každé ženy. Často není dostatek času na výuku ve fitness, a ne každý chce sedět na kruté stravě..

Jedním z malých tajemství ztráty hmotnosti, aniž byste se ublížili, je lahodná a velmi zdravá cibulová polévka. Pokud jíte je každý den, pak po týdnu už můžete vidět nějaké pěkné zlepšení. Zde je klasický recept na cibulí hubnutí polévka..

Pro jednodenní porce budete potřebovat:

 • Cibule – 1 kg;
 • Zelí – polovina hlava;
 • Mrkev – 2-3 ks;
 • Rajčata – 0,5 kg.

Příprava trvá 15-20 minut a energetická hodnota jedné porce bude 250 kcal..

Vařte cibuli by měla být celá, nebo v extrémních případech nakrájíme na poloviny. Samozřejmě je nutné vařit oloupané. Zelí musí být nakrájeno, rajčata nakrájena na vhodné malé kousky, mrkev na rožni.

Do této polévky nelze přidávat brambory, protože tato zelenina není pro tento pokrm vhodná a snižuje její příznivý účinek.

Všechny výše uvedené ingredience je třeba skládat do vody, přidat sůl (ale ne více než lžičku!) A vařit vše na 15 minut. Polévka je připravená. Obsah je třeba jíst po celý den. Je to asi 5-6 porcí. Také s touto polévkou nebude nadbytečné jíst několik lžítek otrub místo chleba.

501989-600x376Výroba domácích alkoholů doma není tak obtížná, jak se zdá na první pohled..

Cheesecake v pomalém sporáku Přečtěte si, jak vařit a postupujte podle našich tipů.

Rychlý chutný koláč na čaj z toho, co je v chladničce. Přečtěte si dezertní recept, který vám pomůže, když se náhle objeví hosté..

Francouzská cibulová polévka v pomalém sporáku

V průběhu času se kuchaři neustále zlepšovali recepty, technologie výroby jídel. V současné době můžete v kuchyni s pomalým sporákem rychle vařit cibulovou polévku.

 • Cibule – 0,5 kg;
 • Česnek – 1 malá hlava;
 • Bujón – 2,5 l.;
 • Olivový olej – 5 lžící. l;
 • Mouka – 1 polévková lžíce.
 • Tvrdý sýr – 150 g;
 • Bagueta.

Připravte si tento pokrm 60 – 70 minut a jeho hodnota bude 470 kcal.

Toto množství jídla by mělo stačit na 4 porce. Cibule s česnekem je třeba čistit a opláchnout studenou vodou. Nyní musíte vytvořit základ pro polévku. V pomalém sporáku musíte nalít vodu, vložit tam cibule a nakrájené maso a bobkový list na chuť.

Multicooker se musí dát do režimu “polévky”. O hodinu později bude vývar hotový a může být vypuštěn do jiné nádoby. Může to být trochu nejasné, ale to není děsivé..

polévka с сыромCibuli a česnek nakrájejte na kostky, dejte je do pomalého sporáku, posypte olivovým olejem a nasaďte režim “ochlazení”. Po 30-40 minutách má cibulový proces karamelizovat. Čas od času je třeba obsah míchat, aby nedošlo k hoření..

Poté, co jsou cibule připraveny, musíte přidat mouku, polévku, vložte obsah do režimu “polévky” a počkejte, dokud se vaří. V tuto chvíli můžete bagetu smažit. Hot zapečené krutony mohou být strouhány česnekem a posypány strouhaným sýrem.

Zatímco chléb je horký – sýr se na něj dobře drží. Teď, když je vše připraveno, polévka se nalije do a la carte talířů, na vrcholu krutonu se sýrem. Pokryjte desku fólií a vložte do předehřáté trouby doslova 5 minut..

Nyní opravdu všechno. Můžete si bezpečně vychutnat vynikající, sladkou a velmi voňavou francouzskou kuchyni..

Anglická cibulová polévka

polévka из лука

Anglická polévka se liší od svého francouzského bratra tím, že vaří rychleji a v důsledku toho zůstávají v něm další živiny a vitamíny. Díky rychlosti vaření a chuti se tato jídla může nazvat mužská. Ale i ženy mohou tuto polévku plně ocenit..

Pro čtyři porce budete potřebovat:

 • Cibule – 500 g;
 • Pór – 250 g;
 • Česnek – 5 hřebíček;
 • Bujón – 1,2 l;
 • Máslo – 40 g;
 • Tvrdý sýr – 80 g;
 • Chléb – 4 kusy;
 • Zelení, sůl a pepř – podle chuti.

Přibližná doba vaření pro tento recept je 40 minut. Energetická hodnota – 342 kcal.

Cibule je třeba umýt, oloupat a nakrájet na polkruhy a pórek – kroužky. Obě zelené a bílé části misky jdou do misky. Česnek musí být vyčištěn, lehce rozdrcen pomocí nože (aby se jeho chuť dala lepší) a nakrájet na velké kusy..

Maso položte do vyhřáté pánve, když je horké – vložte cibuli, pór a česnek. Smažte asi 25 minut, dokud nezískáte zlato. Obsah je třeba pravidelně míchat..

Ve vývaru, předem připraveném, vložte zrnenou cibuli, obsah se vaří a vaří asi pět minut. Po polévce, nalijte na části keramických desek (hrnce), musíte vložit troubu ohřátou na 200 stupňů a počkat, až se sýry roztaví.

Poté je kousek praženého chleba vložen do hrnce s hotovou polévkou a posypán tvrdým (nejlépe ostřejším) sýrem.

Kuchařské tipy

Po zbarvení cibule můžete do něj přidat nějaké víno. Když se všechen alkohol odpaří, polévka bude cítit příjemné víno kyselé. Po vaření musí být polévka položena na nějakou dobu..

Kroužky na polévku lze podávat jako v misce a rozložit na desku vedle sebe. Existují recepty, ve kterých se neřadí jeden, ale čtyři druhy cibule: bílá, červená, žárovka a šalotka. Pokud není keramický nádobí (aby se polévka dostala do připravenosti v kamnech), pak bude sklo a fajánství stejně vhodné..

Bujón může být používán každým, ale je to neutrální kuřecí maso, které může nejlépe zastínit jiné chutě produktů. Hovězí má ostřejší a výraznější chuť..

!