Jak vařit chutné pizzové těsto v pekárně

Pizza … Chutná, vyživující, s křupavou kůrkou, “jezírkem” roztaveného sýra, zelenými olivami, šarlatovými záblesky rajčat – se vším, co nejnáročnější gurmánská vůle!

A vůně? Nádherná vůně pečiva, koření a předehřátých ingrediencí! Z této vůně probouzí chuť k jídlu, létá do pekla dietu – a teď mu člověk nakonec propadne zuby do požadované lahůdky, šťastně otáčí oči a cítí nezapomenutelnou chuť Itálie.

pizza с оливками

Nezáleží na tom, jaký je pohled: starobylé ulice Říma, krabice New Yorkských mrakodrapů nebo sněhově bílé cesty ledové Norilsk – pizza, to je to, co spojuje celý svět!

Je snadné si objednat hotovou pizzu. Ale tady je špatné štěstí – člověk má příliš čerstvé těsto, druhý nedostal sýr, třetí je úplně jako … něco jiného. Dokonalý způsob, jak sami provést lahůdku.!

Nemyslete si, že je to ohromující proces. Hnětete těsto, vyhoďte a zabalte přísady není obtížné. Pokud je na ruce výrobce pečiva, pak se pizza těsto změní v nejjednodušší proces.!

Několik slov o chleba

Majitelé tohoto úžasného zařízení vědí o všech svých výhodách a vybavení. Zbytek stojí za to vědět jednu věc: chlebař je jakýmsi robotovým pomocníkem pro jakékoliv pečení. Přísady jsou naplněny, jsou stisknuty odpovídající tlačítka a zařízení přebírá proces hnětení, zvedání, tvarování a pečení..

Navíc může být vaření okamžitě zahájeno nebo může být odloženo na plánovanou dobu – v tomto případě budou horké čerstvé pečivo na stole podle zvolené hodiny.

U pizzy je chleba ideální jako výrobce těsta. Vše je standardní: komponenty usínají, režim se nastavuje a po připravenosti se odstraní krásná buňka pružného přiblíženého těsta. Zůstává jenom rozvinout a vybavit pizzu – to je otázka několika minut..

Samozřejmě, recepty těsta existují v široké škále: bohaté a jemné, s a bez droždí, na vodu, mléko, kefír. Stojí za zmínku hlavní..

Malí pomocníci: kvasné těsto
As готовить вкусное тесто для пиццы в хлебопечке
Složení Počet
mouka 3 šálky (asi 400 g)
Pekařské droždí (suché) 1 lopatka
vody sklo (asi 250 ml)
olivový (může být další zeleninový) olej 4 lopatky
cukru 1,5 lžíce (přibližně 25 g)
sůl pinch
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 290 Kcal

Kvasové těsto na pizzu v pekárně je připraveno následujícím způsobem. Prvním krokem je třídění mouky. Kromě uvolňování zbytečných vměstků vám umožní nasytit částice mouky kyslíkem a vytěžit těsto vzduch. Připravené přísady se nalijí do “kbelíku” chleba. Nastavte režim “Pizza” (nebo podobný v případě jeho nepřítomnosti).

Hotové těsto je vyhozeno, přísady jsou položeny a umístěny v troubě. Hotová pizza je nakrájena na porce a … užijte si nádhernou chuť!

Je to důležité! Složky v pekárně by měly být umístěny v přísně definovaném pořadí. Porušení objednávky může vést k tomu, že těsto nefunguje. Sekvence musí být uvedena v pokynech k přístroji. Zpravidla se všechny tekuté přísady nalévají nejprve, následuje mouka, sůl, cukr a zbytek, a konečný dotek je kvasnice. Proto jsou maximálně vyloučeny z kapalin a nezačínají předčasně pracovat..

Chutné pizzové těsto na pečiva v pečiva

Součásti:

 • 2,5-3 šálků (asi 400 g) mouky;
 • polovina šálku (asi 125 ml) kefíru;
 • se rovná množství vody v kefír;
 • 1 vejce;
 • 0,5 odměrných lžiček (cca 12,5 g) sody;
 • 1,5 nálevů (asi 25 g) cukru;
 • špetku soli.

Požadovaný čas: hodina a půl, včetně práce chlebaře.

Kalorická hodnota: ~ 250-270 kcal na 0,1 kg hotové pizzy.

Proces vaření je jednoduchý. V “kbelíku” kefír, voda, vejce, prosívá mouka a další přísady jsou naliaty a teprve poté, co se nalije soda rovnoměrně po povrchu.

těsto с дрожжами

Zařízení pro pečení chleba je zapnuto pro příslušný režim. Kefír částečně převezme roli kvasinek, soda bude mít prášek na pečení.

vzbudit тесто

Těsto se rozplní, naplní se složkami pizzy a vloží se do horké trouby..

pizza готова

Je to důležité! Nemůžete přehánět sóda, jinak by mise mohlo mít nepříjemnou chuť. Nedovolte, aby soda před časem “setkala” s jogurtem, aby nedošlo k potlačení.

Recept na jemné a vzdušné těsto pizzy s mlékem

Součásti:

 • 2,5-3 šálků (asi 400 g) mouky;
 • 1 polévková pečicí drožka (suchá);
 • sklo (asi 250 ml) mléka;
 • 4 lžíce (asi 30 ml) oliv (můžete použít jiný rostlinný olej);
 • 1,5 lžíce (přibližně 25 g);
 • špetku soli.

Požadovaný čas: hodina a půl, včetně práce chlebaře.

Energetická hodnota (obsah kalorií): ~ 280-295 kcal na 0,1 kg hotové pizzy.

Proces vaření. Mléko, máslo, pak prosí mouku, zbývající přísady a nakonec kvasnice se najdou do “kbelíku”. Nastavte režim “Pizza”, “Těsto” nebo podobně. Hotové těsto je extrahováno a tvořeno pizzou podle obecných pravidel..

Tip! Obsah kalorií v misce je vypočten na základě mléka o 3,2%. Můžete snížit energetickou hodnotu tím, že nahradíte mléko méně tuky nebo přidáte vodu. Celkově nesmí být objem kapaliny vyšší než objem mléka specifikovaného ve složkách.!

Tajemství vaření

Pro vaření jakékoliv pizzy je třeba znát základní pravidla. Samozřejmě, že jsou to pravidla, aby je všechno rozbíjelo, přineslo to ideální stav, ale stále existují tajemství, která pomůže udělat pizzu ještě chutnější:

Sekvence

těsto на дрожжахByla vytvořena sekvence, ve které jsou ingredience umístěny na těstě na pizzu v pekárně: omáčka, sýr a vše ostatní. Původně však pizza vypadala jinak – sýr byl vrchní vrstvou a obaloval zbytek přísad, byl vypalován sám, takže vše mezi sebou a těstou bylo šťavnatější. Moderní sekvence se vyvíjela kvůli marketingu – kupující chce vidět, co kupuje..

Různorodé, barevné ingredience – je to krásné. Skryté pod sýrem – ještě chutnější. Volba pro kuchaře!

Spice

Marjoram dává charakteristickou chuť jakékoliv pizze. Tento koření pochází ze Středomoří. Přidá se do omáčky, pokrmu a někdy i okamžitě do těsta. Druhým častým hostem je tymián. Jen málo lidí ví, ale toto “dovezené koření” a obyčejný tymián jsou stejné a stejné. Můžete použít směs “provensálských bylin”, včetně těchto bylin.

Teplota

Dalším tajemstvím dobré pizzy je teplota vaření. V profesionálních pizzeriích se používají kamenné pece, které se ohřívají na obrovské teploty (od 400 stupňů a více). V domácnostech se takové podmínky nedaří, ale trouba musí být zahřátá na maximální možné parametry.

Čas

V troubě je pizza jen několik minut, v závislosti na vytápění. V zásadě, kromě těsta, všechny složky jsou připraveny k použití a nevyžadují prodloužené tepelné ošetření. Vařené těsto v pekárně je jemné a elastické, takže se rychle vaří. Jakmile pizza začala vypadat připravená (okraje byly pečené, roztavený sýr atd.), Může být bezpečně odstraněn – nádobí je připraveno.

Soda

Soda je vynikající prášek do pečiva. Funguje to takto: každý malý kus prášku “exploduje” při zahřátí, čímž vzniká bublina oxidu uhličitého. Tento plyn, expandující, vytváří další plynulost. Pokud přidáte další sódu, nebude mít čas vyčerpat a slaná chuť zůstane. Pokud uhníváte sodu s octem nebo jinou kyselinou, pak její schopnost uvolnění zmizí..

kuře с фруктамиKuře s jablky v troubě – zkuste vařit toto neuvěřitelně chutné pokrmy, kde jablka hrají zásadní roli.

Recepty na lahodný dort s třešněmi – Doporučení krok za krokem s fotografiemi a kulinářskými tipy.

Ušní z hlavy biskupa – čtěte, jak vařit aromatickou misku ryb.

Vytváření těsta pro chutnou, chutnou pizzu v chleba je rychlá – zařízení se postará o zvedání, míchání a teplotní režimy. Paní dostane jen hotové těsto. Znáte malé tajemství, můžete si upečit lahodnou pizzu, kterou se všichni v domě jistě zamilují a požádá o vaření!

Bon appetit!

Loading...