Obvyklé vaření masových kuliček obsahujících maso a rybu se stalo známou možností diverzifikace denní stravy a doplnění slavnostního stolu. Příprava tohoto pokrmu by se proto mohla diverzifikovat pomocí dalších mořských plodů, které jsou k dispozici všem..

ryby котлеты

Níže se dozvíte, jak vyrobit vynikající chobotnice při pohledu na recepty s fotografiemi. Ale pojďme začít čistit tyto mořské plody.

Jak snadné a jednoduché vyčistit chobotnice

Cephalopod, používaný k vytvoření nejnovějších kulinářských požitků, obsahuje mnoho užitečných vitaminů a minerálů. Kalmary se nejen staly cenově dostupným a oblíbeným produktem, ale jsou také schopny doplnit lidské tělo bílkovinami, když jedí pouze sto gramů denně pokrmů, které je obsahují..

Po zakoupení musíte řádně zvládnout vyčistit a připravit toto mořské plody na vaření. Vzhledem k stavu produktu je třeba provést následující kroky:

 1. Nákup čerstvé a celé chobotnice, proces čištění zbytečné pokožky je poměrně jednoduchý. Chcete-li tak učinit, vezměte jednu kostku z těchto mořských plodů do své ruky a vytáhněte ji hlavou s chapadly – tato akce pomůže odstranit jak vnitřek, tak i hlavu bez dalších potíží. Potom vyjměte tvrdou nejedlou chitinovou desku na těle chobotnice a pokračujte k odstranění všech filmů – průhledné a barevné. Najděte je docela jednoduché, ale ne zcela odstraněné, mohou dát tuhost a dramaticky ovlivnit chuť přípravy jídla;
 2. Při nákupu tohoto mořského plodu si můžete zvolit kostru bez vnitřností, což dále zjednodušuje technologii čištění. Film je odstraněn z těla chobotnice je velmi snadné – je nutné jen jemně vypnout. Ale ve většině případů se prodávají v zmrazené podobě, takže byste měli vynaložit větší úsilí a trpělivost, abyste usnadnili proces odstraňování všech filmů. Proces rozmrazování jatečně upraveného těla by měl být prováděn bez tepelného zpracování – nechte chobotnice v misce ochladit při přirozené pokojové teplotě. Chcete-li zkrátit čas, můžete použít jinou možnost – vezměte dvě hluboké talíře naplněné velmi studenou vodou s ledem a vařící vodou. Ponořte se nejprve do horké vody a poté do studeného mořského masa. Je velmi důležité si uvědomit, že chobotnice by neměly být uchovávány v horké vodě déle než dvě minuty – to ovlivňuje chuť tohoto produktu..

Ačkoli mnozí považují procesy čištění těchto mořských plodů za velmi obtížné, ale tomu tak skutečně není. Stojí za to pár pokusů a možná pokrmy s touto složkou budou nejoblíbenější v rodině.

Jednoduchý recept
As приготовить котлеты из кальмаров
Složení Počet
dezodorizovaný rostlinný olej 50 g
cibule 150 g
squid kostra 1 kg
kuřecí vejce 1 ks.
krupice 50 g
kukuřičná mouka 150 g
sůl 5 g
černý pepř 5 g
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 140 Kcal

Maso je považováno za mužský výrobek a má bohatou chuť, ale to vše má jen malý zájem o lidské tělo, které neustále potřebuje nejen jídlo. Takové mořské plody, jako je chobotnice, obsahují v hojnosti hodně užitečných vitamínů a minerálů, ale u všech těchto dietních produktů.

Tyto mořské produkty bez barvy a průhledné fólie. Pro pohodlí můžete začít tento proces zevnitř těl. Umyjte chobotnice pod tekoucí vodou a v budoucnu vypusťte mletou kapalinu. Nakrájejte na kusy.

Jednou cibuli je třeba vyčistit, nakrájet na proužky a smažit na malém množství rostlinného oleje. Kalmary, smaženou cibulí a druhou čerstvě vyčištěnou cibulí brousíme v mlecím stroji na maso.

Mleté maso z těchto mořských plodů by nemělo obsahovat velké kusy, takže je můžete dvakrát míchat nebo míchat, dokud nebude homogenní. Do výsledné hmoty přidáme sůl, řídíme vajíčko, přidáme pepř, krupici a důkladně promícháme a necháme deset minut naplnit obilovinami.

Krupice se tvoří, obalená kukuřičnou moukou a poté opékaná až do zlatavě hnědé v pánvi na obou stranách.

Vyprážané chobotnice jsou nádherně kombinovány s čerstvými zeleninovými saláty, obilnými a bramborovými pokrmy.

Večerní masové kuličky bez vajec

Existuje mnoho případů, kdy je nutné upustit od dočasné konzumace masných výrobků. To může být způsobeno zdravím i církví..

Lidské tělo potřebuje nepřetržitě získávat vitamíny a minerály pro správný výkon, takže štíhlé karbanátky vyrobené z chobotnic bez vajec budou skvělou volbou nahradit vaše oblíbené pokrmy z masa. K jejich přípravě budou potřebovat:

 • brambory (střední velikost) – 1 ks;
 • mrkev – 50 g;
 • čerstvé chobotnice – 500 g;
 • cibule – 100 g;
 • bílý bochník – 40 g;
 • rostlinný olej – 50 g;
 • koření pro chobotnice – 10 g;
 • sůl – 10 g;
 • novinka – 10 g;
 • pečivo – 150 g.

Doba tvorby štíhlových kuliček je čtyřicet minut a obsah kalorií sto gramů pokrmu se rovná 130 kcal..

Na začátku vaření je nutné odlupovat veškerou zeleninu z kůže a kalamáře z různých filmů..

vymazat кальмары

Ponořte obušku do vody po dobu pěti minut a vytlačte dobře. Cibule, mrkev, smažte v rostlinném oleji až do růžové barvy a nalijte do hluboké nádoby na bochník.

dunk батон

Sklíčka a brambory mlejte dvakrát v mlecím stroji. Nalijte do toastu s chlebem, posypeme pepřem, kořením, sůlmi a důkladně promícháme. Poté trochu zmačkněte a nechte to stát deset minut, aby nasákly všechny šťávy, jak zeleninu, tak i chobotnice..

dělat фарш

Před smažením je třeba, aby se masové kotlíky bez masa bezproblémově ponořily do strouhaných těstovin..

fry котлеты

Chcete-li zvýšit měkkost a dát jemnost nádobí, můžete hotové pečivo rozložit v malém množství vody a přidávat trochu soli, česneku a cibule.

kotlety готовы

Squid kotletky v peci se sýrem

Pokrmy vařené v troubě jsou považovány za nejšťavější, nejjemnější a chutnější. Kombinace chobotnicových sýrů dokonale harmonizuje s jakýmikoli vedlejšími pokrmy, přinese nejen nezapomenutelnou chuť na pokrmy z mořských plodů, ale také potěší všechny členy rodiny.

Pro vaření budete potřebovat:

 • chobotnice (čerstvé nebo čerstvé zmrazené) – 800 g;
 • cibule – 100 g;
 • tvrdý sýr – 150 g;
 • máslo – 20 g;
 • petržel – 40 g;
 • kuřecí vejce – 1 ks;
 • bílý bochník – 100 g;
 • novinka – 10 g;
 • sůl – 10 g.

chobotnice котлетыDoba vaření mořských plodů je čtyřicet minut a obsah kalorií sto gramů karbanátek bude 150 kcal.

Odlupujte všechny možné filmy z karamelu a nakrájíme na kusy. Společně s cibulí několikrát brousíme tyto mořské plody v mlecím stroji. Ve výsledném minci řídit vejce, přidejte pepř, přidejte nakrájenou petrželku, sůl a namočený a stlačený chléb. Úplně promíchejte a úplně odpuzujte..

Papír na pečení zakryjte do talíře a rozetřete je kousek másla. Vytvoření omáčky z mletého masa položte na formulář tak, aby se navzájem nedotýkaly. Formulář umístěte do předehřáté trouby o 180 ° po dobu dvaceti minut, potom každý kousek odřízněte a posypeme strouhaným sýrem. Vložte formulář do trouby dalších pět minut..

Steaky Calamari jsou skvěle kombinovány se sýrovou, rajčatovou a zakysanou omáčkou, čerstvou zeleninou.

Recept na parní dietu

Takový úžasný vynález domácích spotřebičů pro kuchyň, jako dvojitý kotel, činí proces přípravy jídel jídel nejen rychle, ale také umožňuje významně zvýšit procento konzervace užitečných vitamínů a stopových prvků všech mořských živočichů. Pro vaření dietní steak z chobotnice pro pár bude potřebovat:

 • čerstvé vykuchané chobotnice – 500 g;
 • dužina bílého bochníku – 100 g;
 • kuřecí vejce – 1 ks;
 • cibule – 100 g;
 • sůl – 10 g;
 • koření na chuť – 10 g.

Vaření trvá ne více než půl hodiny, kalorický obsah sto gramů kalamářů z kalamářů se rovná pouze 60 kcal.

Nejprve je nutné vyčistit chobotnice z nejrůznějších barevných a průhledných filmů. Změkněte obušku ve vodě, dobře stlačte a vložte do hluboké talíře. Oloupanou cibuli rozmícháme a v ní usušíme v mlecím stroji. Ve výsledném vycpávkování nalijte kořením, pohněte vejcem, přidejte sůl. Vše pečlivě promíchejte.

V misce dvojitého kotle umístěte kuličky z mletého masa. Kuchař po dobu dvaceti minut.

Tuto podnos můžete podávat pod sójovou omáčkou, stejně jako s přídavnou zeleninou..

přidat грибыRecepty na vaření smažených hub s cibulí – jednoduchý recept, který stojí za vaření.

Pečené pečené hovězí maso ve fólii – recept pro ty, kteří sledují svou postavu.

Přečtěte si, jak vařit pečené moučky v troubě, postupujte krok za krokem s doporučeními.

Připravte si recept v pomalém sporáku

Můžete přidat bohatství a velkou sýru do pokrmu z mořských plodů, který je kombinuje s rýžovými krupami. K přípravě kotlet v pomalém sporáku budete potřebovat:

 • dušená rýže – 100 g;
 • čerstvá chobotnice – 400 g;
 • kuřecí vejce – 1 ks;
 • cibule – 100 g;
 • pšeničná mouka – 100 g;
 • tavený sýr – 100 g;
 • sůl – 10 g;
 • koření pro mořské plody – 10 g.

Vaření trvá padesát minut a obsah kalorií sto gramů pokrmu je 140 kcal.

Nejprve je třeba vařit rýži až do poloviny vařené a chobotnice čisté ze všech nepotřebných filmů na povrchu jatečně upravených těl. V mísiči nalijte ochlazenou rýži, nakrájejte chobotnice, dejte oloupanou cibuli a vše promíchejte do úplné homogenity..

V této hmotě rošt zpracovaný sýr, sůl, nalít koření, důkladně promíchat a odpuzovat.

V misce multicookeru načtěte masové kuličky vytvořené z masa předem navlhčeného do mouky. Smažte misku, včetně funkce “pečení” po dobu deseti minut na obou stranách až do zlatohnědé.

Steaky Calamari s rýží se skvěle harmonizují se zakysanou smetanou a čerstvými zeleninovými saláty..

Zkušené kulinářské tipy

Jakékoli pokrmy z chobotnice mohou být poškozeny kvůli nesprávnému čištění těchto mořských plodů na začátku vaření. Při výběru a přípravě těchto produktů z mořských plodů je proto třeba dodržovat následující tipy:

 1. Barva chobotnice může být zcela odlišná, ale její maso musí být výhradně bílá;
 2. Velikost jatečně upraveného těla také záleží – středně velké kalmary mají v pokrmu jemnější, šťavnatější a jemnější chuť;
 3. Tyto zmrazené mořské plody by měly být snadno oddělené od sebe navzájem a neměly by se držet;
 4. Během procesu čištění může být film snadno zachycen nožem – nesnažte se ho oškrábat, ztratí se jen část svíčkové;
 5. Je lepší nechat vystavit maso hlavonožců měkkýše dlouhotrvajícímu vaření – to mu dá gumovou konzistenci..

Užitečné vlastnosti chobotnice jsou poměrně velké. Obsahují minerály, jako je fosfor, vápník, železo, jod a důležité množství bílkovin, které lidské tělo potřebuje. Takže vaříme chobotnice pro zdraví celé rodiny.!