Pravděpodobně každá žena v domácnosti někdy chce něco podobně vařit, překvapit svého milovaného manžela, rodiny nebo hosty pozvaných na večeři. Pokud chcete vařit něco neobvyklého na večeři, kalamáry dusené v kyselé omáčce je nejlepší možnou cestou.!

chobotnice в соусе

Takže, podívejme se, jak si vybrat obchod s chobotnicí, jak nejlépe vařit a projít dvěma nejlepšími recepty s chobotnicí!

Jak si vybrat chobotnice

Stejně jako jakékoliv maso nebo ryby, chobotnice by měla být velmi pečlivě zvolena. Existují určité jemnosti.

Takže první pravidlo: Když kupujete chobotnice, ujistěte se, že jatečně upravená těla nebyla rozmražena (tj. Znovu rozmrazená a zmrazená). Taková technika je hrubým porušením všech pravidel pro ukládání výrobků. Zmrazený produkt bude chuť hořký a bude se v průběhu vaření házet v nepříjemném množství..

as выбрать кальмарJak se ujistěte, že ještě před tím nebyla chobotnice zmrazená, jak jste se dostali na pult? Led na takových jatečně upravených tělech by měl být trochu a oni by se neměli držet spolu. Kůže může mít libovolnou barvu – nezávisí na kvalitě samotného výrobku, ale na typu měkkýšů, ale maso pod ním musí být bílá..

Jinak se mořské plody pravděpodobně rozmrazily a maso se pak obrátilo na barvu pleti.

Druhé pravidlo: Nebuďte líní a připravte si hotové filé. Existuje více než stovka poddruhů kalamářů a jen několik desítek je jedlých. V celých malých jatečně upravených tělech prodáváme patagonskou nebo římskou chobotnici.

Jsou prodávány nepoškozené a zpravidla s vnitřními částmi. Takové kalamáře na pultě nevypadají velmi dobře, ale jejich chuť je výborná. A filé, které se v obchodě setkáváme, je maso obrovské peruánské chobotnice.

Obvykle má silnou chuť amoniaku, několikrát se naplní a zpracuje – takový výrobek vám neudělá dobré. Kromě toho je maso obrovského měkkýše mnohem tvrdší než maso druhých..

Pravidlo třetí: nezapomeňte zkontrolovat pokožku kostry pro jakékoliv poškození. Nesmí být trhliny, slzy nebo jiné vady. Jinak se ukáže, že tento produkt byl uložen nesprávně..

Jak připravit produkt

Poté, co jste vpadli do obchodu a vybrali si pár čerstvých kalamářů pro budoucí večeři správně, vzniká nová otázka: jak správně vyčistit squid?

chobotnice готовыеPrvní krok: Nejdříve musíte oddělit hlavu a odstranit všechny vnitřní strany. Můžete snadno zjistit, kde má chobotnice svou hlavu, přítomností malých chapadel. Je zapotřebí uchopit hlavu chobotnice rukama a držet kostru s druhou rukou, vytáhnout směrem k sobě – ​​takže můžete snadno odstranit vnitřní.

Druhý krok: Poté se musíte zbavit chitinové destičky uvnitř těla. Snadno se lehce otáčí a odstraňuje.

Krok třetí: Nyní musíte odstranit všechny filmy. Je třeba zbavit jak barevných, tak průhledných filmů jak zvenčí, tak i zevnitř – při tepelném zpracování se tyto fólie stanou velmi tuhými. Nejlepší způsob, jak se zbavit filmů, je rychle spláchnout těla s vařící vodou a pak je přemístit do ledové vody. Peeling a film se okamžitě rozvinou a snadno se vyčistí..

Recept na citrony v zakysané smetaně
As приготовить кальмары в сметанном соусе
Složení Počet
připravené jatečně upravené tělce 2 kusy
luk 1 ks.
zakysaná smetana 200 g
sůl chuť
mouka 1-2 lžíce. l.
rostlinný (libovolný typ) oleje pro smažení
Doba vaření: 15 minut Kalorie na 100 gramů: 102 Kcal

Nyní, když jste úplně vyčistili a připravili squid na dosah ruky, můžete postupovat k nejzákladnějším – připravit pokrm. Mohou být vařené, plněné, pečené a dokonce i grilované, ale jedním z nejjednodušších a nejkrásnějších receptů bude vaření chobotnice v omáčce z kyselé smetany..

Tyto chobotnice jsou neobvykle něžné, doslova se taví v ústech, a co je nejdůležitější, můžete takovou misku snadno vařit bez velkého úsilí..

Vaření:

Krok 1: Připravená jatečně upravená těla musí být řezána na kroužky.

Krok 2: Cibuli je třeba vyčistit a nakrájet jemně.

Krok 3: Vložte panvu na oheň a nalijte slunečnicový olej a přidejte cibuli. Smažte asi sedm minut, dokud se cibule nezmění..

Krok 4: Cibuli posypeme moukou, pečlivě přesuňte.

Krok 5: Přidejte zakysanou smetanu a mícháme a přenesete hmotu do varu.

Krok 6: Vložte předem nakrájené mořské plody do vroucí smetany. Důkladně promíchejte a zakryjte víkem. Provaďte se dvě minuty.

Krok 7: Vypněte plyn a nechte pár minut na dosah. Pak si můžete dát na talíř, pokud si přejete, přidejte koření na chuť a podání. Nepochybně chutná chobotnice v zakysané smetaně jsou připraveny!

Vaření mořských plodů v smetanové česnekové omáčce

Pokud chcete překvapit hosty s kořeněným pokrmem, můžete udělat stejnou kysanou omáčku, ale přidejte česnek! Smažte chobotnice v zakysané smetaně s česnekem.

Budete potřebovat:

 • 2 připravená jatečně upravená těla;
 • Cibule (1 ks);
 • 200 g zakysané smetany;
 • Kopr (2-3 stopky);
 • Koření (podle chuti);
 • 3 stroužky česneku;
 • Sůl (podle přání).

Čas potřebný: asi 15 minut.

Kalorické ochucené pokrmy (na 100 gramů): 100 kcal.

Vaření:

Krok 1: Předem připravená jatečně upravená tělíčka na kroužky.

kalmari_v_smetannom_souse-110581

Krok 2: Je třeba odlupovat a poté jemně nakrájet cibuli.

Krok 3: Zahřejte pánev a smažte cibuli se skořicemi, pak sůl na chuť. Nechte cibuli a škeble po dobu 10 minut.

fry

Krok 4: Stlačte česnek česnekem a přidáme kysanou smetanu spolu s kořením. Chcete-li omáčku ředit, zakysaná smetana může být mírně zředěna vodou..

Krok 5: Přidejte výslednou kyselou česnekovou omáčku do pánve na mořské plody a cibuli, důkladně promíchejte a poté zakryjte víkem. Jídla na dvě minuty.

Krok 6: Rozemlete kopr a přidejte do pánve. Poté vypněte plyn a troubu nechte chvíli vychladnout a poté podávejte. Hotová mořská plody připravená!

kalmari_v_smetannom_souse-110583

Kalmary v smetanové omáčce v pomalém sporáku

Tento recept je vhodný pro všechny modely multicookerů, které mají funkci “Fry” nebo “Pečení”. Chcete-li vařit vše, budete potřebovat poměrně trochu času a nakonec získáte vynikající delikátní pokrm s jedinečnou vůní. Takže, kalamáry v smetanové omáčce v pomalém sporáku!

Budete potřebovat:

 • 2 připravená jatečně upravená těla;
 • Cibule (1 ks);
 • Sůl (podle vašeho přání);
 • 200 g zakysané smetany;
 • Rostlinný (libovolný) olej.

Kuchařský proces trvá 20 minut.

Kalorie budou (na 100 gramů): 200 kcal.

Vaření:

chobotnice в мультиваркеKrok 1: Oloupeme cibuli a nakrájíme na tenké kroužky..

Krok 2: Je zapotřebí zapnout pomalý sporák v režimu smažení, cibuli rozložte a smažte rostlinným olejem. Kryt multicookeru by měl být otevřený a cibule by měla být pravidelně míchána během smažení.

Krok 3: Připravená jatečně upravená těla měkkýšů se pečlivě rozřezávají na kroužky.

Krok 4: Přidejte vařené jatečně upravená těla na cibuli a smažte vše na pár minut..

Krok 5: Přidejte zakysanou smetanu, pečlivě a důkladně promíchejte s tělem a solí a zavřete víko vícedávkového vína. Miska by se měla vařit dalších dvě minuty..

Krok 6: Vypněte pomalý sporák a ponechte nádobu asi 15 minut. Potom můžete sloužit na stole. Mořské plody v multi sporák připraven!

postnye_vareniki_s_kapustoi-1Knedlíky se zelím – jednoduché jídlo, které je připravené v každém domě.

Klasický recept na těstovinové knedlíky a knedlíky na vodě. Přečtěte si náš výběr receptů..

Kvasové těsto na koláče v pánvi nebo v troubě. Poznejte některé zajímavé recepty..

Kalmary ve smetanové omáčce vařené v troubě

Pro zkušené ženy v domácnosti je recept na mořské plody v omáčce ze smetany, pečené v troubě. Bude to trvat déle, ale výsledek stojí za to. Takže chobotnice v smetanové omáčce, pečené v troubě!

Budete potřebovat:

 • 2 připravená jatečně upravená těla;
 • Cibule (1 ks);
 • 200 g zakysané smetany;
 • Sůl (podle vašeho přání);
 • Mouka (0,5 lžíce L.);
 • 50 gramů sýra.

Doba vaření: asi 30 minut.

Obsah kalorií bude (na 100 gramů): 230 kcal.

Vaření:

Krok 1: Opravte připravené jatečně upravená těla kalamáře na kroužky.

Krok 2: Je třeba cibuli očistit a jemně nakrájet a smažit v pánvi.

Krok 3: Přidejte mouku, smažte cibulí.

Krok 4: Dejte kysanou smetanu na pánvi, sůl na chuť a mírně míchávejte a přivedete k varu.

Krok 4: Přidejte mořské plody do výsledné omáčky, promícháme a duste dohromady pár minut..

Krok 5: Vložte výslednou hmotnost do specifikace. pečte nádobí na pečení, posypte strouhaným sýrem nahoře a vložte do trouby. Pečeme pět minut.

Krok 6: Připravte připravený talíř na desky a podávejte. Squid v smetanové omáčce, pečené v troubě, připraven!

Existuje spousta receptů s přidanou chobotnicí – můžete dokonce vyrobit lahodný salát z nich! Abyste to udělali, vařte oloupaná jatečně upravená těla a nakrájíme na kroužky. V salátu nakrájíme tři vařené vejce, dvě nakrájené nakrájené okurky, prsteny a poté přidáme kyselou smetanu nebo majonézu. Jednoduchý, rychlý a chutný!

Kalmary kvůli vysokému obsahu taurinu pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zabraňují vývoji arteriosklerózy. Jak můžete vidět, je to nejen chutný, ale i zdravý produkt.!

Bon appetit!