Známá charlotta je ve skutečnosti plnivá nebo těsto, které nalévaly jablka. Jedná se o klasickou verzi vaření. Dnes se karlovarky připravují s jinými výplněmi, a to nejen v troubě, ale i v mikrovlnné troubě.

Charlotte

To vám umožní dostat klasický francouzský dezert v doslova 15 minut, takže hosté na prahu nebo náhle požádali o sladký domov nebude muset čekat.

Je možné vařit šarlatu v mikrovlnné troubě?

Zdá se, že mikrovlnka je vhodná pouze pro zahřátí nebo přípravu horkých sendviček a ve vzácných případech i pro “vaření” kořenové zeleniny..

Ale ne, všichni se již podařilo zjistit, že mikrovlnná trouba je také vhodná pro pečení, což je zcela originální – bez kůry a velmi jemné a je připraveno během několika minut..

Hlavní věcí je použít buď mikrovlnné trouby, nebo silikonové nebo keramické nádobí.

Klasický recept
As приготовить шарлотку в микроволновке
Složení Počet
pšeničná mouka 200 g
kuřecí vejce 4 kusy.
bílý cukr 1 šálek
jablka 0,5 kg
Doba vaření: 15 minut Kalorie na 100 gramů: 200 kcal

Je zajímavé, že recept na výrobu charlottů v mikrovlnné troubě se neliší od klasické verze – stejné těsto a jablka je možné pro zimní odrůdy.

Nejprve je třeba bít cukr s vejci (nejlépe se směšovačem) a míchat mouku na načechranou hmotu pomocí lžíce nebo špachtle, jemně hněte těsto od dna nahoru.

porazit яйца

Jablka je třeba oloupat (podle klasické receptury, ale nemůžete je očistit) a nakrájet na tenké plátky.

do řezu яблоки

Nyní je třeba tyto talíře položit na dno formy a nalijte vařené těsto.

nalít тестом

Zůstává to umístit do mikrovlnné trouby po dobu 10 minut. Je-li síla přístroje velmi silná, 5 minut může stačit k pečení charlottes.

Jak vyrobit sýrový dort s jablky

Všichni milují pečení tvarohu – je to obzvláště něžný, nezdržuje se dlouho a zpravidla nemá čas na to, aby se drsné. A také tvaroh dokonale kombinuje s jablky..

Požadované přísady:

 • 200 gr. sýrový tvaroh;
 • 1 šálek bílého cukru;
 • 2 kuřecí vejce;
 • 1 pšeničná mouka nejvyšší kvality;
 • špetka sody;
 • 3 velké jablka a v případě potřeby 150 g. zmrazený rybíz.

Doba vaření: 15 minut.

Obsah kalorií: asi 120 kcal / 100 gr.

Nejprve je třeba míchat bílé a žloutek odděleně pomocí mixéru – bílkovin s dvěma třetinami cukru a žloutků s tvarohem a zbývajícím třetím cukrem. Pak se musí obě hmoty kombinovat a přidat mouku a sódu k nim, hnětení těsta s lžící. Jablka jsou nakrájeny na tenké plátky, rozloženy na spodku formy a nasycené těsto. Na bobulích – je třeba rozptýlit na povrchu. Pečeme v mikrovlnné troubě po dobu 5-10 minut.

cupcakesCo lze vařit v mikrovlnné troubě – výběr jídel, které lze připravit pomocí mikrovlnné trouby.

Co jsou točeni – podívejte se na fotky, přečtěte si naše doporučení a zkuste naše recepty.

Miso polévka recept v našem článku. Přečtěte si, jak vařit neobvykle chutný první kurz japonské kuchyně..

Banana Charlotte za 5 minut

Banány nemusí být oloupány nožem a lze je jednodušeji řezat, takže tato karotka může být vařena ještě v kratších termínech, doslova bleskově. Ale jak chutné!

Požadované přísady:

 • 2 kuřecí vejce;
 • 1 pšeničná mouka nejvyšší kvality;
 • 1 šálek práškového cukru;
 • 5 středních banánů;
 • 150 gr. máslo;
 • 2 polévková lžíce. lžíce mléka;
 • 1 sáček prášku na pečení;
 • špetku soli.

Doba pečení: 10 minut.

Obsah kalorií: asi 200 kcal / 100 gr.

Nejprve je třeba roztáhnout máslo – vše ve stejné mikrovlnné troubě, umístěte jej na desku po dobu 30 sekund při plném výkonu (nebo sledujte proces tavení a nezávisle nastavte čas).

Pak v roztaveném másle musíte míchat cukr a šlehačky, teplé mléko, mouku, prášek do pečiva a sůl..

Banány nakrájíme na plátky a také je mícháme s těsto, které pak musíme dát do formy a odeslat v mikrovlnné troubě po dobu 5 minut při maximálním výkonu.

Doporučuje se nechat charlottu stát ve formě v mikrovlnné troubě dalších 5 minut a teprve potom.

Jak vařit třešní koláč

Charlotte с вишней

Navzdory skutečnosti, že slovo “charlotta” vždy existuje v mysli s jablky, může být hotové s bobulemi. Například s třešní – čerstvé v sezóně nebo zmrazené.

Požadované přísady:

 • 300 gr. vysoce kvalitní pšeničná mouka;
 • 300 gr. mražené třešně;
 • 300 gr. bílý cukr;
 • 3 kuřecí vejce;
 • 2 lžičky bramborového škrobu;
 • sáček vanilkového cukru nebo vanilky;
 • prášek do pečiva.

Doba vaření: 15 minut.

Obsah kalorií: asi 250 kcal / 100 gr.

Nejprve je potřeba vykouzlit cukr s vejci, dokud nebudete načechranou pěnou a přidáte prášek do pečiva a škrob, stejně jako vanilku. Nalijte mouku do výsledné hmoty, hněteme těsto a přidejte do ní promytou třešničkou..

Opět jemně hněteme vše a ve tvaru. Pečeme na plný výkon v mikrovlnné troubě po dobu 10 minut.

Charlotte se ukáže jako krásná růžová barva s postříknutím bobulí – budete ji muset pouze posypat práškovým cukrem.

Užitečné tipy

Bez ohledu na to, jak jednoduché vaření v mikrovlnné troubě na první pohled, ale aby to fungovalo dobře, musíte dodržovat pravidla:

 1. Pro mikrovlnnou troubu jsou vhodné silikonové, speciální sklo, keramické a porcelánové nádobí. Navíc by měl být vysoký, protože v mikrovlnné troubě pečení stoupá mnohem silněji než v běžné troubě a může “utéct” od okrajů;
 2. Je nejvhodnější pro sladké a kyselé jarní zimní odrůdy sharlotok. A pokud není potřeba oddělit kůru z nich pro vaření v troubě, pak je toto přání velmi důležité v mikrovlnné troubě – kůže není za takových podmínek pečena;
 3. Vejce s cukrem jsou smetány se směšovačem, protože cukr má čas se rozpustit, jinak v mikrovlnné troubě budou jeho krystaly jednoduše hořet v těstě. Chcete-li odstranit riziko tohoto, můžete obecně nahradit cukr práškovým cukrem – to je ideální;
 4. Mazání olejem pro pečení v mikrovlnné troubě vyžaduje pouze skleněné a keramické formy – silikonové nádoby nevyžadují takovou přípravu;
 5. Není možné stanovit připravenost pečení v mikrovlnné troubě na jeho povrchu, protože kůra nebude fungovat stejně. Zkontrolujte, zda je těsto pečené, budete potřebovat s dřevěnou hůlkou – je-li po propíchnutí suchý, dort je připraven;
 6. Můžete skrýt povrch charlotty, který je bledý po pečení v mikrovlnné troubě posypáním práškovým cukrem nebo kartáčováním s nějakou smetanou nebo džemem nahoře;
 7. Do těsta lze přidávat k těstovině kakaový prášek – tak se dorty ukáží nejen s čokoládovou chutí, ale také zajímavou růžovou barvou;
 8. Pokud se charlotta ukázala být vlhká, můžete ji opravit zasláním zpět do mikrovlnné trouby při maximálním výkonu po dobu 30 sekund a pak nechat koláč uvnitř trouby, která je již vypnutá, po dobu dalších 3 minut – těsto bude připraveno;
 9. Častým problémem je nedostatek pečení nebo naopak, mizí těsto uprostřed, takže ve fázi zvykání na pečení v mikrovlnné troubě je vhodné použít silikonovou formu s otvorem uprostřed: těsto je rovnoměrně pečeno;
 10. Cukr v těstě může být nahrazen kondenzovaným mlékem a jablky – hrušky. Přísady do těsta mohou být velmi odlišné – skořice, vanilka, kousky citrusů, ořechy atd..

Užijte si nádhernou chuť charlotty!