Existuje mnoho amerických muzeí, kde je hlavní výstavou oblíbená a oblíbená zelenina na celém světě – brambory. Jeho vzhled je spojován s tisíciletou historií a pokrmy, které zahrnuje, mají své vlastní neobvyklé jména. Takhle se objevil nádherný recept z brambor Idaho..

brambory айдахо

Jaké jídlo, historie vzhledu

Bramborové musely v Eurasii bojovat o jeho distribuci. Byl nazýván “zatraceným jablkem”, “plodem harlotů” a rolníkům tvrdohlavě odmítli pěstovat tuto zeleninu, aranžovali nepokoje.

Brambory se staly nejrozšířenějším v carském Rusku až po zrušení poddanství v 70. letech 19. století a časopis Economic Store, který produkoval A. Bolotov, jeden z prvních předních vědců agronomů z poloviny 18. století, k tomu významně přispěl..

Na americkém kontinentu se s rostlinou lépe lépe a dokonce obětovali oběti na jeho počest (Jižní Amerika). Díky tomu se s ním začalo objevovat řada pokrmů, jejichž existence a distribuce lze nalézt až nyní..

Brambory “Idaho”, podle jména severního státu, jsou prezentovány ve formě rychlé vaření v troubě.

Vzhled chutného a voňavého “Idaho” znamená začátek výroby hranolků a hranolků. Koneckonců, aby je vařila, je zelenina odlupovaná na začátku, ale brambor “Idaho” znamená pečení jako celek, nejlépe mladou zeleninu.

Užitečné vitamíny, stopové prvky jsou obsaženy nejen v rostlině, ale i v kůži. Jediná kontraindikace k použití brambor v kůži v misce se týká staré nebo klíčí zeleniny, která obsahuje zelené plochy a oči.

To však nemá vliv na vytvoření brambor z Idaho. Výběr mladé zeleniny, jídlo se připravuje za pár vteřin – umyté, kořeněné kořením a pečené. Může být podáváno místo škodlivých žetonů jako slané občerstvení, dělat nádhernou srdečnou oblohu pro jakékoliv maso nebo si s sebou vzít na piknik..

Idaho recept na brambory v troubě
As приготовить картофель «Айдахо» в духовке
Složení Počet
brambory (starý) 1 kg
rajčatová omáčka 50 ml
hořčice 25 ml
koření (paprika, kurkuma, koření na brambory a sůl) na 10 g
česnek 10 g
sušený kopr 10 g
čistý olej (olivový) 80 ml
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 117 Kcal

Původní recept na nádobí je obvykle opakovaně zdokonalen, opakován. Idaho mísa tuto tradici nezbavila – zelenina byla původně připravena jako celek. Ale bramborové jídlo se stalo velmi populární až po řezání zeleniny, což přispělo k její lepší saturaci aromatickými kořeními a bylinami..

Hlavní jídla zeleniny je třeba dobře umýt. Současně není nutné ho olupovat. Výběr hlíz stejné velikosti, nakrájejte brambory do stejné velikosti, ne příliš malé lobule. Po vložení do hrnce přidejte vodu a přidejte k varu, trochu se vařte, aniž byste ztratili tvrdost, doslova tři minuty..

brambory проварить

Po vyjmutí plátků z vody je rozložte na zásobník, čímž z nich odstraníte zbytečnou tekutinu. V tuto chvíli připravte marinádu na brambory. V jedné hluboké misce míste hořčici, omáčku a koření s většinou oleje a nakrájeného česneku..

dělat соус

V připravené marinádě je třeba umístit bramborové plátky a smíchat je s rukama, abyste nasákli kořením, až se trouba zahřeje na teplotu 180 °.

brambory на деке

Formulář musí nejprve zakrýt papír na pečení, naolejovat, položit brambory nahoře a pečeme po dobu třiceti minut. Můžete podávat s kořeněnou nebo sladkou a kyselou omáčkou, kečupem, italskou rajčatovou pastou s mletým masem.

Rychlá cesta

Rychlá variace výroby pečených brambor může být skvělou volbou pro přípravu pokrmu z Idaho. K tomu budou určitě potřebovat mladou zeleninu stejné velikosti a jen několik běžně dostupných koření. K vaření brambor budou potřebné tyto produkty:

  • nové brambory – 0,5 kg;
  • česnek – 15 g;
  • rostlinný olej – 30 ml;
  • koření (paprika, sůl) – 10 g;
  • kopr – 20 g.

Při vaření nádobí “Idaho” bude čas potřebovat třicet minut a obsah kalorií sto gramů mladých, aromatických, pečených brambor bude 107 kcal.

Mladé brambory by měly být jemně omyty, aniž by došlo k poškození pokožky a odstranění přebytečné vody z ní. Potom nakrájejte všechny hlízy na 4 plátky a vložte je do hlubokého kontejneru.

Pro omáčku míchat máslo, koření s jemně nakrájenými čerstvými bylinkami a česnekem a projít česnekem. Nalejte zeleninové plátky s tímto voňavým dresinkem a dobře promícháme brambory. Dejte bramborové kousky na plech s kůží a po dobu 20 minut pošlete do trouby, která ještě není zahřátá na 200 °.

Můžete podávat s rajčatovou omáčkou, kořeněným kečupem, čerstvou zeleninou a saláty. Není-li pokrm příliš pikantní, je s ním skvěle kombinováno jednoduché domácí mléko..

mojito с лаймом“Mojito” – recept na nealkoholický nápoj – recepty s fotografiemi a doporučení krok za krokem.

Jak si vařit klobásu z kuřecího masa doma, přečtěte si náš článek.

Jak pečený chléb v troubě pečte, přečtěte si zde..

Kuchařské nálezy

Jídlem jsou brambory “Idaho” – americké a podávané s šťavnatým a aromatickým steakem. Při výběru zeleniny je lepší zůstat na husté kůži, ale mladá kořenová zelenina se vaří rychleji a získává více šťavnaté, zvláště pokud je zakryjete fólií na pečení.

Pečené brambory obsahují nejmenší kalorie a na kůži jsou dodatečné mikro a makronutrienty (draslík, mangan, železo, zinek, stejně jako niacin, thiamin, riboflavin), proto při přípravě Idaho brambor není nutné zbavit těla dalšími živinami.