V poslední době se kebab z ryb, telecího masa a zeleniny stále více vaří v elektrických troubách v domácí kuchyni. Ale v první řadě v seznamu zdrojů je to kuřátko, jehož hlavní výhodou je oproti jiným produktům jeho přijatelná cena a snadná strávitelnost..

Šípky jsou vyrobeny ze všech částí tohoto ptáka, ale nejchutnější jídlo se získává ze stehna. Nicméně je třeba znát některé triky, aby se později ukázalo jako šťavnaté a voňavé.

Jaký je čas marinovat kuře pro kebaby?

Je dobře známo, že kuřecí filé jsou poměrně suché, ale marinády z majonézy, mléčných výrobků, kečupu a dokonce i tekutého přírodního medu získávají jemný a šťavnatý produkt..

Chcete-li odstranit kůži od ptáka nebo ne, je to podnikání hostesky sama, odrazuje od preferencí konečných spotřebitelů..

Příprava marinády trvá téměř žádný čas, zpravidla se přidává citron nebo ocot. Ale jako výjimka používejte kiwi a pomeranč, mají dostatek ovocné kyseliny k nasycení chuti masa.

Optimální doba pro moření ptáků je dvě hodiny. Pokud vydržíte déle, struktura masa se stane drobivou. Koření, které pouze podtrhnou chuť nádobí, nebude nadbytečné..

Použijte kari, majoránku a papriku, kurkuma, které přidávají barvu. Mějte na paměti, že sůl v marinádě není nutné dát, posypeme masem, než se potápí do elektrické trouby.

Šťavnatý kuřecí kebabový recept
As приготовить сочный шашлык из курицы в духовке
Složení Počet
Domácí brojler 2 kg
Cesnak 3 zuby
Hořčice pikantní 4 polévková lžíce. l
Turmeric 1 lžička.
Pepř 1 lžička.
Sůl chuť
Lemon 2 kusy.
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 165 kcal

Unavený z obvyklých celých pečených kuřat v elektrických troubách? Algoritmus vaření můžete mírně změnit a z něj vyndat kebab. Stačí je rozdělit a marinovat ve speciální omáčce..

My omyjeme a sušíme ptáka a rozdělíme ho na kousky, poté co mu odtrháme kůži. Je lepší začít s velkými díly, takže části budou proporcionálnější. Odřízněte záda a odložte, protože toto jídlo není vhodné – příliš málo masa. Bude to bohatý vývar.

Řekněte, že vyprané pražené citrony jsou na polovinu, chaosem nalepte vidličkou a šťávu přitlačte do malé misky. Pak přidejte hořčici, kurkuma a jemně nasekaný česnek. Vše se promíchá. Naplňte výslednou marinádou kuřecím masem a přitlačte ho na horní část jho, nechte ho marinovat po dobu jedné hodiny..

Aktivujte elektrickou troubu při 200 ° C. Marinovaná drůbež navlečená na špízy, takže kusy na nich měly stejnou velikost, aby se zabránilo podbodům.

Nalijte vodu do žáruvzdorné nádoby, přikryjte špičku a ponořte ji na půl hodiny.

Kuřecí kebab na špejlech v troubě

Neobvyklé a pikantní grilování z kuřecích prsíček marinovaných v koňaku a nemusíte se starat o alkoholy obsažené v alkoholu. Během pečení se vypaří..

Součásti:

 • Kuřecí hrudní kosti – 1 kg;
 • Marjoram – 1 lžička;
 • Sójová omáčka – 3 sklenice;
 • Vinný ocet – 2 polévkové lžíce. l;
 • Koňak – 50 g;
 • Petržel – 1 svazek;
 • Olivový olej – 50 ml;
 • Paprika – 1 lžička.

Kuřecí prsa se rozřezává podél vláken na několik částí a snaží se udržovat kusy stejné délky. Leželi jsme v pytli s potravinami a pomocí fyzické síly jsme porazili.

filé курицы

V misce mícháme hrubě nasekaný petržel, omáčku, alkohol, olej, ocot a koření. My vše mícháme a plníme je bohatě. Ponořte se na hodinu vychladnout.

Namočte dřevěné špízy do vody tak, aby při vaření nádobí začaly bobtnat a nezačnou hořet. Zapněte elektrickou troubu při 220 ° C.

kuře мясо мариновать

Struna na improvizovaných kuřecích špíz (není příliš těsné pro rovnoměrné pečení kebabu). Rozložili jsme se na roštu pod spodní částí nezbytně instalující misku s vodou tak, aby do ní vnikla tuk a netekla na povrch trouby.

pečeme мясо

Vaření po dobu půl hodiny bez otevření dveří.

shish kebab готов

Jak si vyrobit kuřecí špíz v rukávu

Tradiční domácí pečené špízy jsou vařeny na špejlích se špejlery, ale tam je výjimka, když chcete nejen chutné maso, ale i omáčku na to. V takových případech použijte obal na pečení.

Součásti:

 • Kuřecí stehno – 6 ks;
 • Bílá cibule – 2 ks;
 • Citronová šťáva – 2 polévkové lžíce. l;
 • Sójová omáčka – 2 polévkové lžíce. l;
 • Cukr – 1 lžička;
 • Rostlinný olej – 2 polévkové lžíce. l;
 • Pepř – 0,5 tsp;
 • Koriandr – 0,5 lžičky.

Důkladně umyjte kuřecí stehna a osušte je ubrouskem, umístěte do hluboké misky. Nahoře s jednou rozkrájenou cibulí, posypeme několika kapkami citronové šťávy a omáčky. Pevně ​​zatlačte víkem a ponořte ho na chladném místě na dvě hodiny.

Nakrájejte zbývající cibuli ve stejných polokruzích, nalijte zbývající omáčku, máslo, sezonu s kořením, cukrem a spoustou ruky, abyste dali šťávu. Ponořte se do nádoby na potraviny a nechte nakládat.

Vezmeme rukáv, v dolní části položíme nakládanou cibuli, nahoře – boky. Pevné uchycení okrajů. Děláme pár vývrtů v něm s párátkem, aby se pára vytáhla. Ponořte se do studené elektrické pece, zapněte funkci pečení při teplotě 190 ° C po dobu jedné a půl hodiny. Nakonec roztrháme rukáv a necháme ho vypnout s dalšími deseti minutami..

Marinovaný pták v kefír

Kefír není méně populární a v poptávce marináda pro kuře. Tento mléčný výrobek dokonale zjemňuje drůbeží maso a dělá to šťavnaté.

Součásti:

kuře шашлык

 • Kuřecí maso – 2 kg;
 • Česnek – 3 hřebíčky;
 • Kefír – 1 l;
 • Basil – banda;
 • Sůl, koření – na chuť;
 • Bow – 3 hlavy.

Maso je nakrájeno na stejné kusy, ale nejprve z něj odstraníme kůži. Můžete použít libovolné součásti – hole, filé nebo stehna – podle svého uvážení. Šlepejte na velkou mísu, posypeme cibulí, nakrájenými polokruhem a česnekem s bazalkou.

Koření, sůl a mnoho masa s kořením ochucujeme, aby se koření dobře vstřebaly. Nalijte kefír nebo přírodní jogurt, jeho obsah tuku závisí na použitém maso..

Pokud je to filet, bude lepší, pokud jsou šťavnaté stehna bez tuku. Pevně ​​zakryjte víkem a ochlaďte hodinu.

Aktivujte elektrickou troubu při 220 ° C. V pánvi nalijte vodu a nasaďte spodní část spotřebiče. Na špejlech se nestaví příliš těsné maso a rozšiřuje se na mřížku. Vařte půl hodiny.

mexické супChili con root recipe, mexická jídla, kterou jistě potěšíte.

Turecko v krémové omáčce v troubě je chutné jídlo, které diverzifikuje dietní menu.

Recept na lahodnou kuřecí polévku s těstovinami a masem. Přečtěte si nejkrásnější recepty.

Užitečné tipy

 1. Nestříkejte kousky kuřecího masa příliš malé, rychle uschne a nebude mít dobrý chuť. Optimální tloušťka je 1,5 cm;
 2. Smažte maso pouze podél vláken. Takže více šťávy zůstane uvnitř;
 3. Pro pečení v elektrické troubě použijte dva režimy. Na začátku – gril, ne více než deset minut a otočení dvakrát, a pak – obvykle se zahřívá na 200 ° С po dobu půl hodiny, takže to ztuhne;
 4. Ujistěte se, že šišky namočíte do misky s vodou po dobu půl hodiny. Takže nebudou spálit z tepla;
 5. Křídla marinovaná v ostré adžika jsou velmi chutné. Není třeba je nastrčit na špejle, stačí je položit na mřížku;
 6. Pokud musíte použít zmrazené filety, nechte je ležet na nejnižším místě chladničky, pak je ponořte do nádoby na potraviny a zvedněte ji. Vynucení rychlého rozmrazování masa znesnadní;
 7. Zakryjte spodní část mříže nebo plechu s fólií – není třeba namočit a umyt nádobí po dlouhou dobu;
 8. Tomato shish kebabs jsou vhodné pro omáčky z rajčat a majonézy, hořčené osobně. Pokud dáte více a saláty, použijte rostlinné oleje pro doplňování paliva.

Vařte s potěšením a vychutnejte si vařené domácí špejle.!