V jídle středoasijské a kazašské kuchyně se vždy nachází manti. Připravte je z nekvašeného těsta, vyvlékněte do tenké vrstvy, na níž je mleté ​​maso rozloženo z jemně nasekaného jehněčího masa, ochuceno velkým množstvím cibule, kořením a malými kostkami skopového tuku. Plátky dýně a čerstvé bylinky se přidávají do kamenů.

Kolik času vaří manti v dvojitém bojleru

Připojení k lahodné asijské kuchyni je důležité vědět, že manti vařený pouze pro pár. Doba vaření závisí na pokrmech – pro udržení páry je potřeba hrnce s pevným víkem.

Manty vařená v dvojitém kotli nebo mantovaru 40-45 minut. Během této doby by se měly ukázat nejen chutné, ale také velmi šťavnaté. Proto věnujte pozornost tomu, aby produkty byly pečlivě utěsněny, jinak by z nich probíhaly vařící šťávy. A to zase ovlivní chuť pokrmu..
Klasický recept
As приготовить и сколько времени варить манты в пароварке
Složení Počet
čistá voda ½ kus skla
vejce 1 ks.
pšeničná mouka 3 sklenice
sůl 8 gramů
jehněčí tuk 100 g
jehněčí drť 1 kg
cibulová žárovka 4 hlavy
kmín a pepř, nakrájený česnek chuť
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 220 Kcal

Co se týče složení, klasická manta je mleté ​​jehněčí maso. Má spoustu cibule, hodně tuku.

Ve dvojím ohřevu postupujte krok za krokem.

Krok 1

Na ploše vyseďte mouku, vytvořte její kopec a vytvořte výklenku nahoře. Přidejte k němu rozbité vejce, vodu a sůl. Ruce hnětete těsto a položte na “odpočinek”, zabalené do plastového sáčku.

K poznámce: dobře hnětené těsto je pružné, takže s mírným tlakem se během 30 sekund může vrátit do původního stavu.

dělat тесто

Krok 2

Chopte jehněčí drť a tuku ručně nebo listujte v mlecím stroji přes velkou trysku. Cibule v mantae by měla být hodně, takže 500 gramů zeleniny jemně nasekané a přidané do masa. Pro ochutnání přidejte mletý kmín, mletý česnek, černý pepř a sůl.

K poznámce: dýně, nakrájené nebo strouhané.

dělat фарш

Krok 3

Těsto vyveďte z těsta, nakrájíme na kusy (2×3 cm) a z nich roztřepeme koláče. K poznámce: ideální velikost koláče je o průměru 10 cm, tloušťce 1 mm, ale toto těsto je při vaření snadné roztrhávat, a proto je při válcování těsto tlustější než jeho okraje.

dělat манты

Krok 4

Na kruzích těsta položíme na lžíci připraveného mletého masa. Vytvoření kulatého produktu nebo vytvoření pytle připomínajícího khinkali. Navlhčete spodní část produktu v rostlinném oleji a položte na listy dvojitého kotle tak, aby se pláště nedotýkaly navzájem.

manti на пароварке

Krok 5

Zavřete víko dvojitého kotle. Kuchař manti za půl hodiny. Po podání servírujte na ochutíme sójovou omáčkou, zakysanou smetanou a zeleninou..

Asijské manti plněné masem a dýní v dvojitém bojleru

Nejoblíbenější středoasijské jídlo je manti. Připravte je z masa a těsta. Ale kromě nakrájeného masa a cibule je rozdrcená dýně určitě vložena do manti..

Požadováno:

 • prosetá mouka – 3 šálky;
 • 1 velké vejce;
 • voda – půl sklenice;
 • jehněčí (buničina) – 700 g;
 • vykostěné hovězí maso – 300 g;
 • jahňací tuk (ocas tuku) – 100 g;
 • oloupaná cibule – 400 g;
 • dýňová dužina – 0,5 kg;
 • chuť se solí;
 • Přidejte pepř podle chuti.

Nádobu lze vařit po 1 hodině a 30 minutách. Kalorie – 140 kcal na 100 gramů hotového výrobku.

Jak vařit asijské manti s masem a dýní v dvojitém bojleru:

 1. Těsto je hněteno jako knedlíky. Nalijte mouku na pracovní desku, uprostřed mouky vytvořte drážku. V něm rozdrtíme vejce a jemně mícháme moukou. Pak pomalu nalijte vodu do stejné studně a hněteme těsto. Pak s rukama na pracovní ploše, posypané moukou hněteme těsto. Chcete-li vytvořit míč z něj, zabalte jej do filmu nebo tašky, nechte ho “odpočívat” na stole. Po půl hodině můžete začít sošovat;
 2. Pro plnění jsou všechny přísady rozdrceny ručně:
 • hovězí a jehněčí kousky;
 • dýňová oloupaná, smažte semena, vlákno, nakrájené jemně;
 • oloupeme cibuli, nakrájíme na malé kostičky;
 • tukové tuky nebo vnitřek nakrájené na kusy, jejichž velikost odpovídá velikosti bobů;
 • Všechny výše uvedené produkty kombinují a dobře promíchávají;
 1. Těsto se nakrájí na kousky, z nichž se vkládají “klobásy” o průměru asi tři centimetry. Položte “klobásy” na povrch stolu, posypané moukou, nakrájené na stejné části. Chcete-li z každého kusu vytvořit míč, lehce jej zatlačte dolů a přitiskněte jej na plochý dort s válcovým kolíkem;
 2. Do připravovaného kruhu těsta položíme mleté ​​maso (jednu polévkovou lžíci);
 3. K vytvoření manti:
 • palcem a ukazováčkem zvedněte těsto z okrajů do středu a přitiskněte oba okraje;
 • ukázalo se, že je obdélník s otevřenými koncemi, které je třeba vylepšit, takže konfigurace produktu se podobá písmenu “H”, který se táhne vodorovně;
 • Mantas by se měl ukázat být kulatý, a proto “nohy” dopisu by měly být pečlivě vytažené a oslněné k sobě navzájem;
 1. Pro přípravu asijských pokrmů se hodí jakýkoli dvojitý kotel (běžný nebo elektrický);
 2. Olejové tukové desky dvojitého kotle, naplňte pánvi vodou, počkejte, až se vaří a nainstalujte listy s manti. Vařte 40 minut;
 3. Před podáním položte na talíř kostky másla a jemně roztáhněte mantinu. Můžete to udělat jinak: rozmazání každého produktu s kusem oleje nahoře.

500 мл500 ml. tekutiny – kolik gramů, přečtěte si, jak měřit vodu, mléko, kefír s pomocí dostupných nástrojů.

Steaky z mletého masa – recept, který se stane vaším oblíbeným.

Přečtěte si, jak udělat lahodné bramborové knedlíky se zakysanou smetanou a houbami. Jednoduché, vydatné jídlo pro každý den.

3 způsoby vaření nádobí bez parníku a mantovarki

Podívejme se na to, jak vařit manti, pokud tam není parník a mantovarka po ruce. Pokud tam není parník, můžete snadno udělat sami. Není to příliš obtížné. Nejběžnější možností je vytvořit dvojitý kotel z konvenčního kastlíku s těsným víkem, cedníkem nebo vhodným sítkem, který lze snadno vložit do něj..

Druhou cestou je zakrytí pánev hustým materiálem, aby se trochu ponořil pod výrobky, ale nedosáhne vody. Upevněte materiál na boční straně vybrané pánve, položte na něj manžetu, kryt víko. Pokud víko není příliš husté, může být nahoře navázáno, například s ručníkem.

A konečně třetí možnost. Ve velkém kontejneru (pánve) s vodou položte menší nádobu, do které umístit nádobu na vaření. Uzavřete víko a pokud je to nutné, přidávejte vodu, pokud se odváží..

Co může být podáno na stole

Manti je pokrm středoasijské kuchyně, takže se tradičně podává s fermentovaným kyselým mlékem, který se podobá jogurtu v konzistenci, ale je nazýván katyk.

Jídlo je výjimečně chutné, když je naléváno bohatým vývarem, ochuceným pepřem a nakrájenou zeleninou..

Katyk může být částečně nebo úplně nahrazen zakysanou smetanou nebo máslem, a namísto vývaru si vezměte sójovou nebo pikantní rajčatovou omáčku. K tomuto jídlu se často podává zeleninový salát z rajčat, sladké papriky a česneku.

Podrobnosti o vaření

Co uvažovat při vaření:

 1. Aby mise bylo chutné, nestačí udržet poměr v mletém masa, cibuli a koření, je stejně důležité dělat dobré těsto. Je zajímavé, že v klasické verzi se těsto vyrábí bez vajíčka av některých případech je hnětené kvasnice;
 2. Pokud vyrábíte kvasné těsto, pak se džbánek v dvojitém kotelě ukáže jako šťavnatější a velkolepější;
 3. Těsto bez vajíčka: přidejte rostlinný olej, trochu soli do mouky, pomalu přidejte ledovou vodu a hněteme těsto. Když dostanete měkkou homogenní hrudku, dejte ji do ubrousku pro “odpočinek”. Poté znovu hněte a nechte na půl hodiny sám. Pokud se těsto snadno odlepí, je připraveno k použití;
 4. Maso a cibule jsou ručně broušeny a nejsou mleté ​​v mísiči nebo v mlýnku na maso;
 5. Výrobek je tvarován zcela uzavřený nebo je nahoře ponechán malý otvor;
 6. V nádivce by měla být spousta cibule, nasekaná ručně;
 7. Aby těsto nevysušilo, mělo by být pokryto, protože je vařeno vlhkým hadříkem..

Manti je velmi šťavnaté a chutné jídlo. Mimochodem, skuteční znalci a milovníci jedí manti pouze ručně.