Prodejny prodávají velké množství klobás, ale chuť často nesplňuje očekávání, a existují pochybnosti o přítomnosti masa mezi složkami, ze kterých je připravena. Domácí klobásy se prodávají na trzích, ale jejich cena je často poněkud vysoká. Zbývá jen vařit sami a tento článek vám vysvětlí, jak to udělat..

Klasický recept na vařenou klobásu doma
As приготовить вареную колбасу в домашних условиях
Složení Počet
Hovězí maso nejvyšší kvality 400 g
Středně tučný vepř 350 g
Sůl 17,5 g
Černá země / kořen 1-3 g
Mletý koriandr 1-2 g
Vejce 2-3 kusy.
Směs cukru a muškátového oříšku na 3 g
Vepřový tuk 100 g
Strouhaný česnek 2-3 g
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 257 kcal

Také pro vaření klasické vařené klobásy doma, budete potřebovat hovězí nebo vepřové vnitřnosti pro shell s průměrem 50-65 mm, které lze nahradit umělé..

Za prvé, mlíko by mělo být umyté a zkroucené v mletém masovém těstíčku.

dělat фарш

Tuk jemně nasekaný a přidaný do nádivky. Dále je náplň dobře smíchána s kořením, vejci a slaninou, po které naplní skořápku.

přidat специи

Existují dvě metody: ručně nebo se zvláštním zařízením pro výrobu klobás, pokud existuje.

zabalit в обертку

Dále musíte vázat plášť klobásy na hranách je velmi silný a těsný, pak můžete poslat ke zpracování.

dělat колбаску

Tepelné zpracování probíhá ve dvou fázích: kouření a vaření. Kouření je lepší vyrábět na zavěšení v udírně na 70-110C, postupně se zvyšuje od nejnižší hodnoty k nejvyšší během 30 minut.

kouřit

Takové zpracování můžete provádět také v troubě. Poté následuje vaření v rozmezí od 70 do 90S 30 minutami. Nakonec potřebujete ochutnat chlebové saláty pod studenou vodou..

k vaření

Zjednodušený recept na vařenou klobásu doma

sendvič с колбасой

Vařené klobásy na čaj, snídani nebo s vámi na rybářském výletu nebo výlet – skvělá věc. Můžete si s ní vyrobit sendviče, připravit si omeletu, jen si smažit s krutony, abyste mohli trochu pracovat a vyrobit si vlastní klobásu a nebude to trvat moc času nebo drahé potěšení..

A vzhledem k tomu, že mnozí z nich nejsou lhostejní k tomu, co je vyrobeno z potravy, jistá důvěra v nepřítomnost škodlivých složek může být ne méně než sto procent..

Chcete-li vařit klasickou jednoduchou vařenou (nebo “čajovou”) klobásu, budete potřebovat:

 1. 20% mléčný krém – 1 šálek;
 2. Vaječné bílé – 2 ks;
 3. Kuřecí maso – 0,5 kg;
 4. Vařený jazyk – 200 g;
 5. Zira půda – 0,5 lžíce;
 6. Mletá paprika – 1 lžička;
 7. Mletý pepř – 0,5 lžíce;
 8. Česnek – 1 řez;
 9. Sůl – chuť;
 10. Pepř na chuť.

V době, kdy recept trvá 1,5 – 2 hodiny. Kalorie – asi 220 kcal na 100 g.

Koření v tomto případě můžete změnit číslo v závislosti na předvolbách nebo přidat další.

Příprava začíná přípravou masa – je odstraněna z kosti, poté rozdrcena jakoukoli metodou. Jako možnosti broušení masa lze brousit krémem a bílkovinami v mísiči nebo pouze masem v mlecím stroji s následným přidáním zbytku. Před tím můžete kuře marinovat v jakékoli marinádě. Konečná konzistence by se neměla držet rukou.

Dalším krokem je vytvoření samotné klobásy. Na pergamenu se maso rozvíjí, pak se jemně otočí. Horní vrstva je překládána na pět vrstev potravinářského filmu, který je na několika místech vázán na okrajích. Konce samotného papíru musí být zkroucené..

Při vaření je důležité, aby uvnitř nebyla voda, pro kterou mohou být okraje potravní fólie ponořeny do šlehaných bílkovin. Takový klobásek by měl být namočený ve vařící vodě a vařený asi 40 minut na nejpomalejší oheň v dostatečném množství vody..

Aby to bylo rovnoměrně, můžete ho někdy otočit, nebo jej nahoře načíst malou deskou tak, aby se úplně pod vodou. Můžete jej také parní, trvá to jen 20 minut..

Jak vyrobit lékařskou vařenou klobásu podle GOST doma

domácí колбаса вкуснее

Ve skutečnosti není vaření podle GOST tak těžké a je velmi zajímavé zjistit, co vypadá klobása z obchodu, ale je vařena doma pomocí stejné technologie. Mimochodem, moderní ruské GOST nemají jasná pravidla pro přidávání určitých produktů, ale jsou omezeny pouze kvalitními předpisy všech ingrediencí pro klobásy, klobásy, sýry, mrkev atd..

Zdroje pocházejí proto ze zemí SNS, kde se stále zachovávají recepty mnoha produktů, nebo od GOSTs SSSR..

Takže přísady pro přípravu 1 kg klobásy:

 1. Hovězí maso nejvyšší kvality – 250 g;
 2. Tučné vepřové maso – 700 g;
 3. Vejce – 1-2 kusy;
 4. Mléko – 1 polévková lžička. l;
 5. Rovnovážná směs černé mleté ​​papriky, novinářů, cukru a muškátového oříšku – 3 g;
 6. Slanina – 100 g;
 7. Vybledlý česnek – 2-3 g.

Pro obal budete potřebovat umělý film nebo přírodní skořápku. Doba vaření bude asi dvě hodiny a obsah takové klobásy bude 250 kcal na 100 g..

Prvním krokem je mleté ​​maso a jemně nasekaná slanina. Plnění se nejlépe provádí v pastovitém stavu. Pak je vše smícháno v nejvíce homogenní struktuře, po níž je výsledná hmota nutná k vyplnění pláště. To lze provést speciálním nástrojem nebo ručně. Na konci této fáze jsou okraje střeva nebo umělého filmu navlečeny šňůrkou tak těsně, jak je to možné..

Po příchodu tepelné úpravy. Podle standardu jde o dvě etapy – první horké kouření po dobu půl hodiny, pak oparování přesně ve stejnou dobu. První část může být vyrobena v troubě při teplotě 70 ° CC, které je třeba pravidelně zvyšovat a do konce etapy dosahovat hodnoty 110.

Vaření se provádí v hrnci s plným ponořením do vody. V tomto případě se teplota nemění a může se pohybovat od 70 do 90C v závislosti na typu masa. Podle toho, čím více hovězího masa – tím vyšší je teplota.

Vařené uzené uzeniny doma

rychle закуска

Vařené uzené uzeniny se často nacházejí v obchodech, ale doma můžete také vařit podobný produkt. Je však nesmírně důležité mít udírnu, jinak to nebude fungovat. Takže pro přípravu jednoho kilogramu vepřového masa budete potřebovat:

 1. Salo – 600 g;
 2. Sůl – 1 polévková lžíce. l s kopcem;
 3. Cukr – 1 lžička.

A za jeden kilogram hovězího masa:

 1. Cukr – 1/5 lžičky;
 2. Sůl – 1 polévková lžíce. l žádný snímek.

Doba receptury vyžaduje hodně – 10 hodin pro všechny operace s trváním. Kalorická klobása bude v rozmezí 250 až 270 kcal na 100 g.

Nejprve se připraví mleté ​​hovězí maso, které se smísí s určeným množstvím soli a cukru, poté se vloží do nádoby potažené filmem a trvá 6 hodin při teplotě 3-4S.

Mezitím je vepřové maso nakrájeno se sádlem velmi malým, a když je nakrájeno hovězí maso, je s ním smícháno. Pak je plášť naplněn již připravenou směsí, konce jsou přivázány. Ujistěte se, že potřebujete jehlu k propíchnutí střeva na několika místech. Klobásy by měly být umístěny v udírně při teplotě asi 90-100 ° COd 2 hodin. Základní znaménka připravenosti je hnědá s červenou barvou. A na konci jejich opalování asi hodinu. Před 10 minutami chladu ve vodě a připraveno.

smoothie с клубникойBanana smoothies – dobře, kdo nemá rád tyto chutné nápoje, které nám dávají pocit sytosti a energie, což je zvláště důležité během období stravování.

Zajímavý recept na klobásy s těstovinami ve formě oktopavouků potěší děti. Pokuste se vařit.

Kuřecí maso v zakysanou smetaně v pánvi je skvělou volbou pro rychlou konzumaci masa na jakoukoli přílohu.

Jak vařit kuřecí vařenou klobásu doma

Nejjednodušší a relativně levný způsob, jak udělat domácí klobásu, je kuřecí klobása. Můžete si vezměte kuřecí prsíčka a připravit je na dobré salámové sendviče a je to celkem snadné a bez problémů.

Je to nutné;

 1. Kuřecí filet – 1 kg;
 2. Vejce – 4 kusy;
 3. Smetana – 350 ml;
 4. Koření a sůl – podle chuti;

Doba vaření – 1,5-2 hodiny. Kalorie – 230 kcal na 100 g.

Stejně jako u všech párků – vaření začíná broušením masa na mleté ​​maso. Kůže, přebytečný tuk musí být odstraněn. V tomto případě by měla být výplň pastovitá. Můžete porazit míchačkou se šroubovicovými talíři. Oddělte bílé od žloutků, přidejte k hmotnosti. Nakonec se přidávají koření, sůl a zakysaná smetana. Výsledná směs musí být vyrobena co nejrovnoměrněji homogenní..

Na stůl, na němž je položena hmota, roztřepejte přilnavý film. Jeho množství by mělo být takové, aby hotový bochník měl průměr kolem 60-120 mm, protože se jedná o ověřený optimum během tepelného zpracování. Dále zabalte, těsně připevněte a dále utáhněte konce, aby nedošlo k zasažení vody. Poté vložte do hrnce vodu a vařte s nízkou teplotou po dobu jedné hodiny. Po ochlazení na desce je výrobek připraven.

Způsoby vaření varenka v pomalém sporáku a troubě

Samotný způsob vaření vařené klobásy v pomalém sporáku se nijak výrazně neliší od obvyklého. Největším rozdílem je programovatelný režim vaření na spotřebiči. Stejný recept může opakovat některý z výše uvedených, ale můžete se zastavit na jednom zajímavém, který lze přečíst níže.

Složení:

 1. Hovězí maso – 2 kg;
 2. Voda – 300 ml;
 3. Turecko (filet) – 2 kg;
 4. Sůl – chuť;
 5. Česnek – až 4 hlavy;
 6. Mletý černý pepř – podle chuti;
 7. Muškátový oříšek – chuť;
 8. Bay (list) – podle chuti;
 9. Provensálské bylinky – podle chuti;
 10. Slané střevy.

Doba vaření – 3 hodiny. Kalorie – 250-280 kcal na 100 g.

Maso je ručně drcené, míchané, koření a voda jsou přidány k tomu, všechno je důkladně smíšené. Poté je třeba směs okamžitě protřít do připraveného střeva. Délka klobás může být změněna podle vlastního uvážení..

V misce multicookeru jsou klobásy umístěny, plně naplněné vodou a v režimu “kalení”, nebo podobně na jiných modelech “vaření”, vaříme 1 hodinu. Dále se režim změní na “Fry” a klobásy se přinesou na každou stranu po dobu 10 minut. Jídlo je připraveno.

Tento recept může být mírně změněn, pokud umístíte polotovar v troubě asi půl hodiny před vařením, stejně jako v klasickém receptu, pak ho vaříte a bez smažení ho podávejte ke stolu.

Kuchařské tajemství

Takže několik receptů na domácí vařené klobásy bylo navrženo, nyní pro některé tipy na vaření:

 • při vaření klobásového těstovinového nádivku je důležité zabránit vniknutí vody pod film;
 • pokud hovoříme o hrubším broušení, musíme udělat malé otvory, zvláště pokud se objeví fáze kouření, smažení atd., protože vzduch může rozbít plášť a zničit misku;
 • pokud jde o kuře, je třeba před vmasením mletého masa odstranit všechny kosti, přebytečný tuk a kůži;
 • skladování domácích párků by nemělo trvat déle než týden.

Bon appetit!