Nedávno se americké dezerty staly stále oblíbenějšími, a to jak v naší zemi, tak v celém obrovském světě. Nabídka téměř každé kavárny zahrnuje sýrové koláče, sušenky, muffiny a palačinky, které už dlouho milují všichni. Cukrárny jsou plné jasných, svěžích koláčů a koláčů, z nichž jedna – “červená Velvet” – se snadno vaří ve vaší kuchyni.

Tento dort dostal své jméno kvůli jasně červené barvě a porézní lesklé textury sušenky. Dort se získává jako jemná chuť, jak se cítí samet.

Navzdory skutečnosti, že rodina tohoto dezertu není přesně známá (Kanada také tvrdí, že je zemí jeho původu), je stále připsána americké kuchyni. Doma pro nukleární barvení a šílenou sušenku, nazvanou Devil’s Food.

Ukazuje se, že je neobvykle něžná a kvůli kakaovi, který je součástí sušenky, může skutečně překvapit někoho, kdo jej chutná poprvé: koneckonců, pečení červené lze očekávat spíše bobule kyselé, ale ne čokoláda.

Recept na výrobu tohoto neobvykle slavnostního dezertu je poměrně jednoduchý kvůli nekomplikované technologii, která nevyžaduje “tance s tamburinou”; stejně jako díky přísadám, jejichž hlavní část je vždy v kuchyni téměř každé domácnosti.

Je pravda, že ne všechny součásti původního receptu jsou vždy na našich regálech, ale mohou být nahrazeny známými produkty..

Cake “Red Velvet”: originální krok za krokem recept
As приготовить торт «Красный бархат»
Složení Počet
Mouka 2,5 brýlí
Prášek do pečiva 1 lžička.
Sůl 1 lžička.
Kakao plné 2 polévkové lžíce.
Červený pigment pro vaření 2 lžičky.
Měkké roztavené máslo (v žádném případě se nanáší) 0,5 šálku
Cukr 1,5 brýlí
Kuřecí vejce 2 kusy.
Vanilka 1 lžička.
Cmar nebo kefír 1 šálek
Ocet 1 lžička.
Soda 1 lžička.
Smetanové sýry 470 ml
Měkký krémový olej půl šálku
Vanilin pro krém 1 lžička.
Mletý cukr na smetanu 2,5 standardních sklenic
Jemná sůl pro krém pinch
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 360 Kcal

Vaření houbový dort:

Přiveďte teplotu v troubě na 170 stupňů, mrkněte s máslem a posypeme moukou pro formy koláče;

zahřejte форму

Umístěte mouku, prášek do pečiva a sůl do střední misky. Přidejte potravinářské barvivo s kakaovým práškem do samostatného malého kontejneru, promícháme;

mixovat какао и разрыхлитель

Ve velké misce smícháme s máslem a cukrem po dobu 3 minut. Pak přidejte vejce a přidejte hotovou směs kakaa a barviva, stejně jako vanilin. Přidejte jednu třetinu hotové směsi do olejové hmoty. Poté ho naplníme polovičním podmáslím a dobře vyskočíme. Pak zalijeme druhou třetinu směsi, rozmetáme, pokryjeme zbytky podmáslí a dobře promícháme. Nakonec přidejte zbylé suché přísady a poraďte se, dokud jsou hladké;

mixujte тесто

Ujistěte se, že pečící formy jsou zpracovány s máslem a moukou a jsou blízko vás a trouba je zahřátá na 170 stupňů Celsia. Mixujte sódu a ocot, rychle přidejte do těsta, promíchejte a nalijte výslednou látku do forem. Pečte koláče po dobu 25 až 30 minut. Zajistěte připravenost se zápalem nebo párátkem;

hněte тесто

Nechte houbový koláč na roštu trouby po dobu 10 minut. Potom pečlivě odstraňte kůrku. Nechte je nechat vychladnout na normální pokojovou teplotu před povlékáním koláče smetanou a umístěním koláče do lednice..

koláče оставить остывать

Příprava krému:

Použijte směšovač k míchání smetanového sýra a přiveďte ho do hladké hmoty. Pak snížíte jeho rychlost a šlehačkou přidáte práškový cukr, sůl a vanilin. Dále, zvýšení jeho rychlosti, dosáhnout lehké a lehké textury;

dělat крем

Krém může začít okamžitě mazat koláč, ale můžete ho nechat v chladničce, ale před použitím ho musíte přivést na pokojovou teplotu;

mazat коржи кремом

Pro lepší vstřebání krému sušenky odstraňte vrcholy vrstev koláče;

mazat кремом торт

Cukrárna zvenčí může být pokryta krémem úplně, ale můžete – pouze nahoře. Ve druhém případě ostříhněte okraje rovnoměrně v kruhu s ostrým nožem nebo se speciálním kroužkem.

dort готов

Red Velvet od Gordona Ramsaye

Co musíte vyzkoušet:

 • Cukr (může být jakéhokoliv druhu) – 1,5 šálků;
 • Ocet – 1 lžička;
 • Rafinovaný slunečnicový olej – 1,5 šálků;
 • Soda – 1 lžička;
 • Kuřecí vejce velké – 2 kusy;
 • Vanilín – na chuť nebo 1 lžičku;
 • Prášek přírodní kakao – 2 lžíce l.;
 • Cmar – 1 šálek;
 • Mouka – 2,5 šálků;
 • Červený pigment pro vaření – 2 lžičky.

Co potřebujete pro krém:

 • Smetanový sýr – 230 g;
 • Kravské máslo – 200 g;
 • Vanilin – 1 lžička;
 • Drcený cukr – 2 sklenice.

Časové náklady – 1 hodina.

Obsah kalorií – 430 kcal na 100 g.

Příprava těsta:

dort с кремом

 1. Přiveďte teplotu v troubě na 160 stupňů;
 2. Porazte cukr, vejce a rostlinný olej dobře. Přidejte zbarvení potravin a důkladně promíchejte;
 3. Smíchejte všechny suché přísady odděleně, s výjimkou sody a octa, promícháme dohromady, dokud nebude barva stejnoměrná;
 4. Začněte přidávat do olejové látky střídavě suchou směs a podmáslí, důkladně bít;
 5. Připravte pečící formy: ošetřete dno a strany maslem a moukou;
 6. Poté uhaste sódu tím, že ji kombinujete s octem a přidáte do těsta;
 7. Nalijte výslednou látku do tvarů a vložte do trouby po dobu půl hodiny;
 8. Odstraňte koláče stejným způsobem jako v receptu výše..

Příprava krému:

 1. Zbavte všech složek, dokud nedosáhnete rovnoměrné bílé vzdušné hmotnosti;
 2. Stejně jako v předchozím receptu, koláče smetlete smetanou.

Tipy pro vaření

 • Rozstřílejte nejen mouku, ale i celou suchou směs;
 • Když používáte barvení potravin, noste zástěru;
 • Těsto se míchá špachtlí po celou dobu procesu, což neumožňuje tvorbu kalu;
 • Pokud není žádné barvivo na ruce, použijte řepný džus;
 • Cmar může být nahrazen kefír, ale pokud není k dispozici, přidejte pár lžiček citrónové šťávy do šálku mléka a počkejte 10 minut.

pate из печениGurmánská kuřecí játrová paštika s mrkví a cibulí. Připravte si tento zajímavý způsob, jak překvapit hosty s jemnou chutí..

Přečtěte si, jak správně vařit brambory zrazy s houbami v troubě. Ačkoli pokrm vypadá jednoduše, jistě bude mít chuť.

Smažené brambory s zmrazenými houbami – jednoduché jídlo, které má také své vlastní tajemství. Jak to udělat ještě chutnější, přečtěte si náš článek..

Obecná doporučení pro potahování koláče smetanou

Samozřejmě každý může přijít s vlastním způsobem, jak servírovat dort Red Velvet, ale existují dva klasické způsoby, jak zacházet s dortem s krémem:

 1. Plně krémový dezert. V ideálním případě jsou hrany a hrany koláčů odříznuty (hrany jsou volitelné, avšak v tomto případě se koláč ztratí ve vzhledu). Získejte správný tvar, rozdrtíte koláče smetanou. Nyní skryjte tenkou vrstvou krému vrchní část dortu se špachtlí a boky – se škrabkou. Zbavte se přebytku a ujistěte se, že tam nejsou žádné neoznačené místa a dort si dali do lednice na chvíli. Poté, co se ochladí a namočí, zakryjte dezert dekorativní vrstvou: s čistou lžící (pečivo s kruhovou tryskou se také hodí), nasypte velké množství krému na vrchol a roztáhněte ji ze středu do středu; Použijte přebytek z okrajů na boky a rovnoměrně roztáhněte škrabkou. Přebytek vytvořený na rohu je zakryt špičkou špachtle, ale nyní od okrajů do středu;
 2. “Naked” dort. Hlavním předpokladem pro takový dezert jsou ideálně řezané hrany. Horní část je v tomto případě zdobena “růží” krému. Zbývající kousky dortu lze rozložit na zmrzlinové misky a nalijte smetanou.

Tento dezert bude jistě zařazen do seznamu oblíbených jídel vaší rodiny a přátel. Jeho sváteční vzhled, jemná, šťavnatá a zároveň bohatá chuť vyzdobí každý stůl a osloví každého milovníka dezertů. Jednoduchost jeho přípravy je neslučitelná s dojmem, který tento koláč vzniká při ochutnávání..

Bon appetit!