Někdy se stane, že se hosté náhle objeví na prahu domu a očekávají, že budou přijati s teplem a srdečností. Co dělat, když je lednice téměř prázdná a nejsou čajové sladkosti? Zde můžete přijít na záchranný koláč.

To je obvykle odloženo ve vědomí, že vaření koláče je dlouhá a vyčerpávající podnikání. Pokusme se v praxi vyvrátit tuto hypotézu tím, že ji připravíme co nejrychleji..

Rychlý recept na čajový dort
As приготовить быстрый и вкусный пирог к чаю
Složení Počet
Čerstvé mrkev 2 kusy
Orange 1 kus
Mletá skořice chuť
Prášek do pečiva 4 gramy
Cukr 150 gramů
Kuřecí vejce 3 kusy
Mouka 200 gramů
Slunečnicový olej 120 gramů
Rašelina 30 gramů
Květenství mincovny 1 kus
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 150 kcal

Jeden z těchto koláčů – mrkev, která se připravuje poměrně rychle a jednoduše.

Ačkoli seznam výrobků vypadá impozantně, může být samozřejmě modifikován odstraněním hroznů nebo mleté ​​skořice z ní. Takže nejprve musíte dostat mixér a míchat vajíčka s cukrem před pěnou, takže cukr je zcela rozpuštěn.

Poté je možné připojit mrkev na jemné struhadle (hosté, kteří si chtějí slavit dort) a okamžitě přidáním slunečnicového oleje, skořice a jemně nakrájených rozinek.

Oranžovou kůru rozetřete speciálním štětcem. Současně je důležité nedotýkat se samotného pomeranče, jeho “bílé části”, protože bude chutnat hořkou. Mouku proséváme sítem, takže těsto je načechraná a měkká. Nakonec přiveďte mouku a prášek do pečiva ke směsi..

mrkev натереть

V již porazených vejcích s cukrem přidejte mrkev (nejlépe postupně), mícháme neustále a poté mouku (ve dvou bězích). Mělo by se ukázat, že je to elastické načechrané těsto, které jsme okamžitě vložili do pekáče, než jsme na něj položili pergamen.

mixovat тесто

Pečte na 190 stupňů asi 15 minut. Před podáním můžete zdobit mátové květenství nebo kusy ovoce..

koláč готов

Úžasný čajový koláč za 5 minut

Ano, ano, koláč za 5 minut je docela reálný. Zároveň chutná, výživná a uspokojivá. Zde jsou ingredience ještě méně než v mrkvech, ale nevykazuje mu chuť. Jediné “ale”: musíte rychle běžet do obchodu a koupit speciální měkké koláče, které se obvykle prodávají v množstvích tří kusů. Jsou tvarované jako sušenky namočené v kulinářském rumu, aby byly šťavnaté..

Takže v případě koláče na čaj za 5 minut jsou potřebné následující složky:

 • Zakoupené koláče – 3 kusy;
 • Smetana 15% – 1 balení;
 • Každé zaseknutí je asi 300 gramů..

Je třeba říci, že dort je velmi rychlý (jen se vejde do pěti minut), není problém s moukou a vejci. Jedna část kalorií trvá asi 300 kcal kvůli přítomnosti zakysané smetany.

Měl by si dát talíř, dát si na něj první dort. Pomozte mu pomalu s kyselou smetanou (nejlépe ve třetím balení) a vložte jam, který se vám líbí. Další vrstvou je opět dort, kysaná smetana a marmeláda.

Poslední vrstvou je dort, který musíte opatrně zatlačit, aby se dort nerozšířil na talíři, na kysané smetaně (pokud si přejete, vylijte zbývající džem). Všechno!

Pískový koláč na čaj s džemem

Další jednoduchý recept, zvláště vhodný pro ty, kteří mají hodně džemu. S čajem je tento dort radost.

Základní ingredience pro dort s džemem:

koláč с вареньем

 • Mouka – 200 gramů (nebo 2 sklenice);
 • Cukr – 1 šálek (nebo 100 gramů);
 • Prášek na pečení – 4 gramy;
 • Margarín nebo máslo – podlaha balení (100 gramů);
 • Kuřecí vejce – 2 kusy (3, pokud jsou malé);
 • Smetana 15% – 1 balení;
 • Všechna jamka – 200 gramů;
 • Icing cukru podle chuti.

Trvá to jen 15 minut.

Tento koláč je méně kalorický než předchozí – asi 250 kcal na 1 porci..

Takže kuřecí vejce by měla být šlehaná s roztaveným margarínem nebo máslem dobré kvality, a pak jim přidávat kyselou smetanu; dobře hněte se, dokud nebude hladké. Dále se mísí sypké složky: mouka, prášek do pečiva, cukr. To se děje tak, že se těsto nevyhne jako důsledek hrud.

Pergment je vložen do pekáče a posypán moukou. Do formy nalijeme asi polovinu těsta (bude to docela tekuté), přidáme džem, jemně ho roztíráme po celém povrchu a pak jej uzavřeme novou vrstvou těsta.

Pečte na 190% asi dvacet minut. Před podáváním by dort měl trochu trochu vychladnout. Icing cukr dává dort zvláštní kouzlo.

Jednoduchý kefírový dort pro dezert

koláč ягодный

Cesto na kefír je jiná pomp, něha. Chutná dobře a jeho recept je velmi jednoduchý a může být použit při přípravě rychlé sladké koláče na čaj..

K přípravě je potřeba:

 • Mouka – 300 gramů;
 • Margarín – 1 balení;
 • Cukr – 1 šálek (200 gramů);
 • Kefír – 150 ml;
 • Vejce – 1 kus;
 • Prášek do pečiva – 1,5 lžíce;
 • Mražené plody – 400 gramů;
 • Icing cukru podle chuti.

Při jeho přípravě potřebujete strávit asi půl hodiny a obsah kalorií v každé porci je 230 kcal.

Za prvé, jedno vejce je šlehaná s cukrem až do úplného rozpuštění. Přidejte roztavený margarín, který může být nakrájen na kostky pro pohodlí. Mouka smíchaná s práškem do pečiva. Do vaječné směsi se přidá kefír a pak po částech tekuté přísady, tj. Mouka a prášek do pečiva.

Pro plnění mírně rozmrazujte bobule a míchat je s cukrem. Do těsta položíme pergamen, posypeme moukou. To se děje tak, že koláč snadno opustí formulář..

Cesto je umístěno v pekáči, která je nahoře zdobená sladkými bobulemi. Koláč se pečou po dobu 20 minut při teplotě 190 stupňů.

gribnyie-zakuskiJak vařit smažené houby s bramborami v pomalém sporáku chutné a rychlé.

Budete si jistě rád recept na ovesné sušenky s domácí recept, i když si myslíte, že toto jídlo je velmi jednoduché, přečtěte si náš článek o zajímavých tipů..

Palačinky s tvarohem – jednoduché jídlo, recept, pro který určitě přijdete v ruce, a krok za krokem fotografie a doporučení vám s tím pomohou..

Tipy pro hostesky

Aby bylo těsto snadno vyjmuto z formy, je nutné pokrýt jeho dno speciálním pergamenem a také jej posypat lehkou vrstvou mouky..

Je velmi důležité dívat na dort, možná to bude trvat mnohem méně času na pečení, takže pravidelně musíte přistupovat a kontrolovat stupeň připravenosti s párátkem.

Měl byste vždy nechat dort vychladnout po troubě, jinak by bylo špatné vyřadit z formuláře. Pokud ho během chlazení nezakrýváte ručníkem, může se pokrýt suchou kůrou..

Můžete experimentovat s přísadami, zvláště s ovocem, aby dort dostal zvláštní pochoutku..

Bon appetit!