Koktejl je vynikající nápoj, který vyhovuje všem příležitostem. Lze jej použít jako alkoholický nápoj na dovolenou, v horkých dnech můžete pít v létě a můžete také ošetřit hosty.

Pokud se tedy rozhodnete tento nápoj připravit, určitě musíte zvážit recept na výrobu koktejlu “Mai Tai”. Jedná se o sladký, ale ne velmi sladký nápoj, který má obrat 27 stupňů. Již dlouho je populární a draho milovaný mezi obyvateli Ameriky, takže bychom se měli seznámit s jeho funkcemi vaření..

Koktejlová historie

Nápoj “Mai Tai” se začal poprvé připravovat od roku 1944. Byl vyvinut Vickem Traderem, který vlastnil americký řetězec restaurací Polynesian Vick Trader..

Jméno tohoto nápoje získalo díky obyvatelům Tahiti. V tom okamžiku, kdy to poprvé vyzkoušeli, okamžitě řekli frázi “Mai tai roa ae”, překládá se z Tahitiánu jako “dobrý, výborný”. V roce 1987 byl tento nápoj přidán do sbírky IBA – mezinárodní asociace barmanů..

Jádrem myšlenky autora tohoto nápoje byl recept, který obsahoval dostupné součásti. Ale současně měl být nejlepší koktejl tropického druhu. Proto to bylo levné, ale jeho chuť dělala tento nápoj populární mezi mnoha návštěvníky restaurace..

Jako základ pro přípravu tohoto koktejlu byl použit jamajský rum. Na základě této složky byla v té době připravena většina odrůd koktejlů z rumu, které byly podávány v mnoha amerických provozovnách pití..

Zpočátku složení tohoto nápoje obsahovalo pouze bílý rum, ale postupně se začalo ředit jinými nápoji. Navíc byl rum smíchán s likérem a čerstvým džusem. A dát stíny tropů, položených na vrcholcích vápna, větvičky máty.

V průběhu času však všechny součásti výrazně vzrostly. Z tohoto důvodu má tento typ koktejlu dnes velmi vysoké náklady. V evropských zemích budou v prestižních barech pro jednu část tohoto nápoje požádány, aby dali od 6 do 9 eur. Z tohoto důvodu ušetřit peníze, můžete si sami vařit doma..

cupcakeJak vařit košíček v mikrovlnné troubě po dobu tří minut, přečtěte si náš článek.

Nejchutnější recept na palačinky s houbami nebo kuřecím masem zde.

Originální dortový recept – lahodný a neobvyklý dezert pro dětskou párty.

Složení koktejlu “May Tai”

Kromě součástí budete potřebovat také speciální věci k pití:

 • Rox – 1 kus;
 • jedna třepačka;
 • jeden sítko;
 • jeden jigger;
 • jeden citrusový lis;
 • dvě zkumavky.
Podrobný recept
As приготовить коктейль «Май Тай» в домашних условиях
Složení Počet
bílý rum 40 až 50 ml
černý rum 15-20 ml
cukrový sirup 15 ml
likér s přírodní pomerančovou šťávou 15 ml
limetová šťáva 20 ml
mandlový sirup 10 ml
čerstvé kusy ananasu 30 gramů
mátou jedna větev
červená koktejlová třešeň 5 gramů
rozdrcený led 150 gramů
ledové kostky 200 gramů
Doba vaření: 10 minut Kalorie na 100 gramů: 37 Kcal
 1. Nejprve je třeba dát drcený led do vysoké sklenice nebo roxu. Musí naplnit sklo nahoru; vyplnit стакан льдом
 2. Ve třepačce nalijte 20 ml limetkové šťávy, cukrového sirupu, mandlový sirup;
 3. Poté nalijte oranžový likér, bílý a černý rum; přidat ликер
 4. Naplňte třepačku s kostkami ledu a intenzivně promíchejte;
 5. Poté, přes sítko, vylijte vše z třepačky do skal;
 6. Pokud je to nutné, nalijte drcený led;
 7. Zdobíme vrchol s několika bobulemi třešní, plátky ananasu;
 8. Položte na vrchol větvičku mátou;
 9. Vkládáme trubičky;
 10. Připravený koktejl bude dobrým přírůstkem v horkých dnech..

Tipy, zajímavé fakty

Stojí za pozornost několik důležitých skutečností:

 • pro vaření je potřeba pouze starý rum – černý a bílý. Tento nápoj je podstatou koktejlu, pokud jej nahradíte jiným, pak už nebude koktejlem “Mai Tai”, ale naprosto jiným nápojem;
 • v barvě by měla být hnědá, což je způsobeno použitím tmavého rumu. Neměl by mít modrou, žlutou, oranžovou, zelenou barvu;
 • Doporučuje se, aby byly všechny ingredience před vařením ochlazeny. Nápoj by měl být velmi chladný, to je všechno jeho chuť;
 • Tradičně se podává ve velkém “Highball”, ale aby bylo možné plně zažít magickou auru, můžete ji nalít do speciálního poháru, který je vyroben ve formě božstva Tiki;
 • Koktejl je vyroben z kusů tropického ovoce – ananas, limetka. Nezapomeňte také dát koktejlové třešně. Někdy zdobené květinovými lístky. Nejlepší výzdobou bude plátek oranžové, třešně a větvičky z máty.

Nápoj “Mai Tai” na chuť nemůže být srovnáván s Mojito, Daiquiri, Martini, je odlišný od nich. Má zvláštní kvalitu, která je prostě nemožná sovět. Tento koktejl založený na rumu bude jen skvělý nápoj, který se ochladí v extrémním teple, můžete ho pomalu vypít s přáteli za zajímavými rozhovory. Pokud chcete přidat do svého života rozmanitost a vyzkoušet něco nového, pak se ujistěte, že tento koktejl. Jakmile jste se jednou pokusili, nikdy na to nezapomenete.